Viņķele: Valstij ir jāpieķeras pašvaldību reformai, samazinot vietvaru skaitu

9

Komentāri (9)

Absints 16.05.2017. 15.54

Uz iepriekšējo reformu var skatīties no divām pusēm. Itkā notika centralizācija- pagastus apvienoja novados. Bet, cik zinu, pagastos joprojām darbojas pagastu pārvaldes..

No otras puses- likvidējot rajonus, un to funkcijas pārnesot uz 119 novadiem ,notika decentralizācija. Un tas, manuprāt, ir vairāk jūtams, kā pirmais aspekts.

Kārtējais Latvijas valsts “šedervs”, kas neatrisina problēmas, bet padara tās smagākas…

+4
0
Atbildēt

0

Absints 16.05.2017. 14.54

Piekrītu sadaļai par teritoriālo reformu. Patreizējai sadalījums novados ir kreiss, Piemēram, lai novada iedzīvotājs tiktu pie savas pašvaldības, brīžiem pa jābrauc ar diviem transporta līdzekļiem,, kas iet caur bijušo “centru”, vienīgais policists ir 50 km attālumā utt.

Manuprāt, samērā loģiski bija padomju laikā ieviestie rajoni. Tos savulaik akli neuzspieda okupācijas vara, tos tomēr taisīja vietējie, un vadījās pēc zināmas loģikas. Kritizēt sadalījumu tikai par to, ka tas ir krievu laikos radīts, manuprāt, ir muļķīgi. Bijušais rajona centrs joprojām ir loģiskais centrs, tur ir gan banku, policijas, izglītības, medicīnas pakalpojumi, nemaz nerunājot par tirdzniecību.

Protams, visam dzenulis ir ekonomija. Pagastu, novadu centros būtu jānodrošina tiešie sakari, tād varētu būt “rajona pārstāvis”, emisārs, pilnvarotais, vēstnieks, vai kaut kā līdzīgi nosaukts- kam būtu internets, piedejama visa informācija, kas konsultētu, ko darīt, kā risināt, kā uzrakstīt iesniegumu, ko darīt tālāk. utt.

Lattelekoms, Latvenergo, piemēram, centralizēja koordināciju, vai tā slikti darbojas?

Savukārt, par to bērnu nama konfliktu, Ir 100 organizācijas, kas aizsaragā bērnu, bet nevienas, kas aizsargā skolotāju, Tā ir kļuvusi par visneaizsargātāko profesiju, kuru visi sit, kad nav slinkums, tāpēc neņemos spriest, kam taisnība. Es atbalstu Rāviņa viedokli – ir jātiek skaidrībā

+7
0
Atbildēt

1

    Dr. Bērziņš > 28.05.2017. 02.12

    Ilgi gan gāja, kamēr saprata, ka nav ko no 10 mājelēm jau novadu taisīt! Paskatās Igaunijas un Lietuvas kartes – mums viens lupatu deķītis. Kur tādā mazā zemītē 119 pašvaldības vai cik tur?!

    0
    0
    Atbildēt

    0

valdemir 16.05.2017. 14.12

It kā jau Ilzim taisnība, tikai viņš gan labāk par daudziem zin, ka tāds arī bija teritoriālās reformas mērķis – radīt neskaitāmas nevarīgas vietvaras, kam knapi pietiek līdzekļu samaksāt savam ķeizaram algu. Ar tādām var darīt, ko grib, iztukšot uz velna paraušanu.

+4
0
Atbildēt

0

ierados 16.05.2017. 14.04

Nekādu pašvaldību! Valdībā reģionu departamentu ar pārdesmit cilvēkiem. Pašlaik sanāk 119 x (vidēji) 50 = 600 (noapaļoti) valdnieku – priekšnieku, vietnieku, vietnieku vietnieku, radinieku, čominieku uz vidējas lielpilsētas guļamrajonu, kuri plāta rokas, vaimanā un labi ēd.

+2
0
Atbildēt

1

    andrejs > ierados 16.05.2017. 15.12

    kuri plāta rokas, vaimanā…
    ——–
    un lamā valdību, ka tā dod pārāk maz naudas

    +2
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam