IR

P1010877-large

Iveta Buiķe

Domubiedri (0)
Publicēja rakstu Atmošanās citā realitātē 6.jūnijs 2017 21:53

Jāpārbauda visi ziņojumi par vēlēšanu negodīgu norisi

Publicēja rakstu Kārtējās lamatas rīdziniekiem 30.maijs 2017 16:06

Rīga - rekordiste konkurences kropļošanā

Publicēja rakstu Kandidāte - valkīra ar slotu? 28.maijs 2017 23:05

Strīķi vērtē ''vīri pie alus kausa'', ne nopietni komentētāji

Publicēja rakstu Vai "Delfi TV ar Jāni Domburu" tiek cenzēts? 22.maijs 2017 20:26

Kāpēc Nilam Ušakovam netika uzdoti daudzi patiešām svarīgi jautājumi? Viedokli pauž Iveta Buiķe.

Publicēja rakstu Apmaksātais žurnālisms un rīdzinieki 30.aprīlis 2017 04:45

Jāsakārto tiesiskais pamats brīvas preses pastāvēšanai

Publicēja rakstu Tieslietas un vārda brīvība 18.marts 2017 20:41

Gan Jākobsona, gan Poikāna lietas, gan daudzas citas krimināllietas Latvijā cieš no tā, ka tiesas pārāk burtiski seko likuma burtam.

Publicēja rakstu Tieslietas un vārda brīvība 18.marts 2017 20:41

Gan Jākobsona, gan Poikāna lietas, gan daudzas citas krimināllietas Latvijā cieš no tā, ka tiesas pārāk burtiski seko likuma burtam.

Publicēja rakstu Kā sabiedriskajā televīzijā troļļus tvarstīja 2.novembris 2016 01:13

Kura partija patiesi ir ietekmīgākā sabiedriskās domas manipulēšanā?

Publicēja rakstu ES pilsoņa piedzīvojumi latvju zemē 28.septembris 2016 18:53

Mūsu birokrātija ārzemju investorus atbaida, nevis pievelk

Pievienoja viedokli pie raksta Meli par nodokļiem Latvijā un citur Eiropā 28.jūlijs 2016 23:53

Nepareizi Jūs rēķinājāt arī nodevas ar vienu apgādājamo.
Pilnīgi nekorekti ir rakstīt par PVN, akcīzes un citiem nodokļiem, kuri vispār nebija raksta tēma. Tikpat nekorekti ir salīdzināt algas aprēķinu ar darbaspēka izmaksām uzņēmumam, tas nav viens un tas pats. Izejas materiāls bija algas aprēķins un to es arī pārrēķināju.
Nevajag pievienot ar raksta tematu nesaistītus aprēķinus un nepareizus skaitļus.
Pievienoju algas aprēķinu darba ņēmējam ar 1 apgādājamo no VID algas kalkulatora, kurā skaidri parādās, cik ir atvilkumi - tik, cik es rakstā minēju.

V0oyt1sfschx60n1ggd7

Pievienoja viedokli pie raksta Meli par nodokļiem Latvijā un citur Eiropā 28.jūlijs 2016 23:43

Cienītais Normund!
Korektuma jautājums nav pie manis, jo es neizvēlējos, ko un kā vajadzēja rēķināt, pārrēķināju tikai E. Puķes uzrādītos ciparus. Tie nav pareizi, tāpat kā nav pareizi arī Jūsu rakstītie.

Umh4jvptw08395xsd

Pievienoja viedokli pie raksta Meli par nodokļiem Latvijā un citur Eiropā 28.jūlijs 2016 13:40

Cien. DikembeSakamoto!
Vācijā pirmās nepieciešamības precēm ir samazinātā PVN likme, kas ir 7 %. Diemžēl tā nav samazināta uz precēm bēŗniem, tur kā visam ir 19 %. Par to runā, ka vajag samazināt, bet pagaidām nav izdarīts. Toties viesnīcu lobijs panāca, ka uz pārnakšņošanu PVN samazināja uz 7 %. Tā kā arī viss nav zelts, kas spīd. Lai gan iedzīvotājiem svarīgs ir "sausais atlikums" - dzīves kvalitātes ziņā Latvija atpaliek daudzās jomās, īpaši tajās, kuras saistītas ar sociālo nodrošinātību un aizsardzību. Arī darbinieku drošība darba vietās varētu būt labāka.

Kas attiecas uz darbaspēka izmaksām, tad tur Jūsu rakstītais ir vairāk nekā nekorekts. Rakstā ietvēru pašu nepieciešamāko, jo garus rakstus tā vai tā neviens nelasa un analizēju tikai E. Puķes minēto. Pretīm saņēmu demagoģiskus pārmetumus, kāpēc nav izanalizētas visas Eiropas valstis, kāpēc nav izanalizētas darbaspēka izmaksas, PVN utt. Ja es to visu būtu ierakstījusi, tad visdrīzāk pārmestu, ka raksts ir bezgala garš. Bet es lūdzu redakciju tomēr papildināt rakstu, lai lasītāji labāk varētu pārliecināties, ka Puķes minētie cipari jebkurā gadījumā ir nepareizi.

"Lielbritānijā lai saņemtu mēnesī 837 mārciņas (1000 €) nodokļi nav jāmaksā vispār, sociālajā apdrošināšanā jāsamaksā 22,50 mārciņas (26,85 €).

Latvijā nodokļus un sociālo apdrošināšanu aprēķina atkarībā no apgādībā esošām personām.
Ja tādu nav, tad iedzīvotāju ienākuma nodoklī jāsamaksā 298 €.
Plus 152 € par sociālo apdrošināšanu.
Ar vienu apgādībā esošu personu šīs summas samazinās attiecīgi uz 224 € un 143 €.
Ar divām apgādībā esošām personām jāmaksā 171 € nodokļos un 137 € par sociālo apdrošināšanu.

Uzsveru, ka E. Puķe salīdzina nodokļu un sociālās apdrošināšanas slogu netto algām un nevis runā par kopējām darbaspēka izmaksām darba devējam. Piezīmēšu gan, ka arī tādā gadījumā viņa minētie skaitļi nav pareizi. Tie neatbilst ne kā algas aprēķins (atvilkumi darba ņēmējam), ne kā darbaspēka izmaksu aprēķins (kopējie darba ņēmēja un darba devēja maksājumi). Vācijā kopējās nodevas uz 1000 € netto algu būtu ap 650 €. Pie tam jāņem vērā, ka Vācijā šāda alga būtu pieskaitāma pie samērā mazas algas, lielākām darba ņēmēja un darba devēja kopmaksājums pieaug – lai netto saņemtu 2000 € darba devēja maksājums ir gandrīz 4000 €. Tātad procentuāli vairāk nekā Latvijā."

Pievienoja viedokli pie raksta Meli par nodokļiem Latvijā un citur Eiropā 28.jūlijs 2016 12:24

Cien. Austras koks!
1. Man tomēr Jums jāiebilst, jo sociālā apdrošināšana nekādā gadījumā nav tas pats, kas nodokļi. Ja mana informācija neviļ, tad šodien atkal palielinājusies algu izmaksa aploksnēs, kas drusku bija piebremzēta Vienotības valdīšanas laikā. Tīri cilvēciski varu to saprast - valstī daudz nodokļu maksātāju naudas tiek izniekots. Tomēr, kad šai paaudzei pienāks pensijas gadi, tad arī būs pilns internets par to, ka visu mūžu nostrādājām, bet valsts, lūk, pensijā maksā kapeikas. No sociālās apdrošināšanas maksā arī pensiju, tamdēļ ir svarīgi cilvēkiem saprast, ko tad no viņiem atvelk un kāpēc.
Starp citu, ja ir tik maza ticība valsts pensiju sistēmai, ka cilvēki atsakās uzturēt valsts sociālo apdrošināšanu un algu saņem konvertos, tad saprātīgi un godīgi būtu ietaupīto soc. maksājumu daļu ieguldīt vecuma nodrošinājumā - kādā privātā apdrošināšanā vai nekustāmā īpašumā. Es neaicinu tā darīt, es tikai norādu, ka pilnībā ignorējot jebkādu uzkrājumu vecumdienām, būs ļoti negodīgi vēlāk trūkumā vecumdienās vainot valsti. Tas neattiecās uz tagadējiem pensionāriem, kuri strādāja okupācijas laikā, bet uz tiem, kas tagad ir darbspējīgā vecumā.

2. Ja kāds vēlējās aprēķināt un salīdzināt kopējās darbaspēka izmaksas dažādās valstīs, tad tā arī vajadzēja rakstīt un attiecīgus skaitļus ievietot. E. Puķes aprēķini ir nekorekti un melīgi.
Mēs nonākam sfērās, kur salīdzinājums kļūst vēl grūtāks. Var salīdzināt dzīves līmeņus, nevienlīdzību - visās šajās jomās situācija Latvijā varētu būt stipri labāka, jo latvieši ir gudra un strādīga nācija. Bet 1991. un sekojošos gados neizdevās izveidot godīgu valsts pārvaldes sistēmu, tā bija caura kā siets, pa kuru aizplūda liela daļa tautas labklājības celšanai pieejamās naudas.

Neturpināšu, jo par tādām lietām varētu rakstīt garus pētījumus un vajag arī, jāsaprot, kas notika Latvijā, kas notiek un kāpēc. Bet tā ir cita tēma.

Attiecībā uz salīdzinājumu ar viduslaikiem atklāti atzīšos, ka mulstu par Jūsu rakstīto. Ja esat speciālists/-te šajā lomā, būtu ļoti interesanti lasīt dziļāku pētījumu par to, kā viduslaikos tika izlietotas nodevas, cik lielas tās bija un līdzīgas lietas. Mani tas interesētu. Tikai šaubos, ka salīdzinājumu ar mūsdienām būs ļoti sarežģīti izveidot, ja jau pat šodien salīdzinājums dažādu valstu starpā nav nemaz tik vienkāršs. Bet ja kāds to izdarītu, domāju, ka tādam materiālam būtu daudz lasītāju.

Pievienoja viedokli pie raksta Meli par nodokļiem Latvijā un citur Eiropā 28.jūlijs 2016 11:31

Avotiņa kungs, vai tad Lielbritānijas un Vācijas iedzīvotāji nemaksā PVN?

Un kā saprast Jūsu piezīmi, ka no iedzīvotāja viedokļa nav atšķirības starp Soc. apdrošināšanu un ienākuma nodokli? Vai tad tāpēc var rakstīt nepatiesību par tām? Puķes informācijā ir ņemti vērā abi, manā arī. Par ko Jūs runājat?

Un ja autors runā par nodokļiem un sociālajām iemaksām, par to, cik cilvēks nomaksā nodokļos, lai saņemtu netto 1000 eiro algu, kā arī nosauc konkrētus ciparus, tad es arī analizēju viņa minētos nodokļus un ciparus. PVN nav nekāda iespaida uz algas izmaksu, Puķe par PVN nerunāja un algas cipari visi viņa informācijā ir melīgi.

Arī par Lielbritānijas nodokļiem - tur lai saņemtu mēnesī 837 mārciņas (1000 eiro) nodokļi nav jāmaksā vispār, sociālajā apdrošināšanā jāsamaksā 22,50 mārciņas (26,85 eiro).

Publicēja rakstu Atšķirība starp amoku un terorismu 24.jūlijs 2016 15:59

Pēc piektdienas masu slepkavībām Minchenē bieži redzu apzīmējumu terora akts un arī jautājumu, kas tad tas vēl varēja būt, ja ne terors - bojā gājuši 10 cilvēki. Tomēr atšķrība starp šīm divām lietām ir ļoti liela, to ir derīgi izprast.

Skatīt vecākus ierakstus