IR

atpakaļ uz sākumu

Medijiem

A/S Cits medijs akcionāri iegulda neatkarīgā medijā
Rīgā, 2010.gada 7.aprīlī.

A/S Cits medijs ir paplašinājis savu akcionāru loku ar ieguldītājiem, kuri vēlas dibināt politiski un ekonomiski neatkarīgu mediju. Nevienam no akcionāriem nepieder noteicoša ietekme uzņēmumā, un visi akcionāri ir apņēmušies stingri ievērot redakcijas neatkarību. Šodien arī tika ievēlēta jaunā uzņēmuma padome un valde, apstiprināti akcionāru un žurnālistu ētikas kodeksi. Akcionāru saraksts ir pievienots.

A/S Cits medijs ir jaunā žurnāla Ir un sarunu termināļa irir.lv īpašnieks. Visi A/S Cits medijs akcionāri ir parakstījuši apliecinājumu, ka viņu “ieguldījuma mērķis ir dibināt politiski un finansiāli neatkarīgu mediju, kura vienīgais uzdevums ir aizstāvēt demokrātiju, tiesiskumu, brīvā tirgus un vārda brīvības principus un kura mērķis ir sniegt informāciju par jautājumiem, kuri liekas svarīgi vai interesanti tā lasītājiem.”

„Ieguldījumi medijos ir investīcija sabiedrības informēšanā, kas krīzes periodos ir būtiski. Man ir svarīgi demokrātijas un brīvā tirgus principi. Ir gadījumā biznesa plāns pārliecinoši rada iespējas attīstīt mediju arī citos tirgos”, akcionāru viedokli pauž Aigars Rostovskis, uzņēmējs un A/s Cits medijs akcionārs.

A/S Cits medijs akcionāri šodien ievēlēja jaunu padomi un valdi. Turpmāk A/S Cits medijs padomē darbosies tulkotāja un kultūras menedžere Ilze Gulēna, IT speciālists Arts Klints, uzņēmējs Jānis Kuļikovskis un investīciju speciāliste Kristīne Bērziņa. Padomdevēja locekļa statusā padomē darbosies bijušais The Economist žurnālists Roberts Kotrels (Robert Cottrell). Jaunievēlētā padome apstiprināja uzņēmuma valdi, par priekšsēdētāju ieceļot žurnālistu Paulu Raudsepu, valdē strādās arī galvenā redaktore Nellija Ločmele un finanšu speciāliste Zane Cīrule.

Ceturtdien, 8.aprīlī, iznāks žurnāla Ir pirmais numurs un sāks darbu jaunais sarunu terminālis irir.lv.

Žurnāls veidots kā krāsaina mozaīka par svarīgo un interesanto, plašais tematu klāsts ērti pasniegts četros blokos — ir svarīgi par sabiedrības aktualitātēm, ir kultūra par mākslu pasauli, ir cilvēki iedvesmos ar izcilām personībām, ir viss kaut kas sagādās gudru atpūtu.  Inovatīvais sarunu terminālis irir.lv piedāvās vidi, kur ne tikai uzzināt pašus svarīgākos jaunumus līdz ar pazīstamo žurnālistu komentāriem, bet arī apmainīties viedokļiem — uzklausīt un izteikties.

Medija saturu veidos spēcīga žurnālistu komanda — pieredzējušie komentētāji Aivars Ozoliņš, Pauls Raudseps, Laila Pakalniņa, Askolds Rodins, pētnieciskās žurnālistes Sanita Jemberga un Anita Brauna, dzīvesstila žurnālistes Anda Burve–Rozīte, Ieva Alberte un Ieva Puķe, karikatūristi Ernests Kļaviņš un Māris Bišofs. Žurnāla izpildredaktori būs Dace Smildziņa un Māris Diņģelis, radošais direktors Armands Leitis, tehniskais redaktors Jānis Kulmanis. Portālu veidos redaktori Jānis Juzefovičs, Pauls Bankovskis, žurnāliste Indra Sprance, dizaineris Miķelis Baštiks. Mediju vadīs galvenā redaktore Nellija Ločmele. Daļa komandas arī kļuvuši par uzņēmuma akcionāriem.

A/s Cits medijs

Uzziņām: Pauls Raudseps, tel. 29501962

 

8.aprīlī nāk klajā jaunais medijs Ir
Rīgā, 2010.gada 5.aprīlī

Ar moto Interesanti par svarīgo ceturtdien, 8.aprīlī, nāks klajā jaunā nedēļas žurnāla Ir pirmais numurs un darbu sāks sarunu terminālis irir.lv.

Neatkarīgais, atvērtais un pozitīvi dumpinieciskais medijs apvienos kvalitatīvu žurnālistiku un tiešu lietotāju līdzdalību, veidojot kopienu, kas saturīgi diskutē un rosina pozitīvas pārmaiņas.

«Kāpēc Ir? Ik dienas dzirdam, kā Latvijā nav. Trūkst uzticēšanās, nepietiek naudas, nav darba, nav drošības. Mūsu mērķis — līdzvērtīga saruna par to, kas ir! Jo Latvijā ir daudz talantīgu un uzņēmīgu cilvēku, kas nenolaiž rokas. Ir biznesa veiksmes un iedvesmojošas idejas. Ir unikāli dzīvesstāsti un vērtīga pieredze. Ir spilgti mākslas un kultūras fakti, kas aizkustina un liek domāt,» uzsver medija galvenā redaktore Nellija Ločmele.
 
Žurnāls veidots kā krāsaina mozaīka par svarīgo un interesanto, plašais tematu klāsts ērti pasniegts četros blokos — ir svarīgi par sabiedrības aktualitātēm, ir kultūra par mākslu pasauli, ir cilvēki iedvesmos ar izcilām personībām, ir viss kaut kas sagādās gudru atpūtu.

Kā svarīgāko žurnālā ik nedēļu atradīsit pētniecību, vērtīgus komentārus par politikas un ekonomikas norisēm,  aktuālo nedēļas notikumu apskatu un pasaules pieredzi. Kultūras blokā — intervijas ar spilgtām personībām, recenzijas, esejas. Cilvēku sadaļā Latvijas portreti —veiksmes stāsti, personības, kas ar saviem darbiem iekarojušas daudzu prātus un sirdis, atklāsim arī jaunos talantus un unikālo šķietami parastos līdzcilvēkos.

Žurnāls iznāks reizi nedēļā — ceturtdienās, drukātā un elektroniskā formātā. Izdevums maksās 70 santīmu, savukārt mēneša abonementa cena būs Ls 2,98.

Inovatīvais sarunu terminālis irir.lv piedāvās vidi, kur ne tikai uzzināt pašus svarīgākos jaunumus līdz ar pazīstamo žurnālistu komentāriem, bet arī apmainīties viedokļiem — uzklausīt un izteikties. Lasītāji varēs tieši sazināties ar visiem rakstu autoriem, saviem domubiedriem un citiem irir.lv apmeklētājiem. Irir.lv aicina uz patiesi atvērtu komunikāciju un viedokļu apmaiņu, kur vārds tiek dots tikai reģistrētiem lietotājiem un Ir abonentiem.

Medija saturu veidos spēcīga žurnālistu komanda — pieredzējušie komentētāji Aivars Ozoliņš, Pauls Raudseps, Laila Pakalniņa, Askolds Rodins, pētnieciskās žurnālistes Sanita Jemberga un Anita Brauna, dzīvesstila žurnālistes Anda Burve–Rozīte un Ieva Alberte, karikatūristi Ernests Kļaviņš un Māris Bišofs. Žurnāla izpildredaktori būs Dace Smildziņa un Māris Diņģelis, radošais direktors Armands Leitis, tehniskais redaktors Jānis Kulmanis. Portālu veidos redaktori Jānis Juzefovičs, Pauls Bankovskis, žurnāliste Indra Sprance, dizaineris Miķelis Baštiks. Mediju vadīs galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Ir izdos a/s Cits medijs. Trešdien, 7.aprīlī, tiks paplašināts uzņēmuma akcionāru loks un
apstiprināta vadība. Par lēmumiem informēsim preses konferencē. Tāpat 7.aprīlī, plkst.19 Spīķeros notiks jaunā medija atklāšanas pasākums.

A/s Cits medijs

Uzziņām: Nellija Ločmele, mob.t. 29473690, e-pasts redakcija@irir.lv