IR

VID - sāciet cienīt uzņēmējus! (papild.)

Viedokļi

Plus_opinionEbenemezers nabaga pavāru piespieduši uzrakstīt rakstu , bet varbūt tikai parakstīt?
interesanti , kā tagad deputāta potapkina civilsieva tiek galā ar atalgojumu savu ēstuvju darbiniekiem?
VID pienākums ir iekasēt nodokļus nevis glaudīt uzņēmējus , kautgan nodokļu neiekasēšana no visiem vienlīdzīgi , attīsta mello ekonomiku valstī , tas tomnēr ir uz VID sidapziņas , a varbūt arī uz likumdeēja , ja nav efektīvas likunmdošanas , un tievedības valstī , tad mellaa ekonomika tikai zels un plauks.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 09:33
dzeris49 VID pienākums nav tikai iekasēt nodokļus uz šo brīdi ( kaut, mūsu VID tā arī uzskata, mums vispār pie varas viendienīši), VID pienakums ir rūpēties, lai būtu no kā iekasēt nodokļus arī rīt un parīt, tāpēc ar savu nodokļu politiku tas nedrīkst iznīcināt uzņēmējdarbību, jāmeklē kāds vidusceļš.

Tam mūsu VID vispār nevar būt nekāda uzticība, tas spēj cīnīties tikasi ar mazajiem biznesmeņiem, utt., lilās haizivis vienmēr var izvairīties gan no nodokļu maksāšanas, gan no soda par nodokļu nemaksāšanu, vai nu vienkārši iedodot kukuli VID darbiniekam, vai nu būdami kādas pie varas esošas partijas sponsori, valstī, kur pērkams viss, sākot no deputātiņiem un uz leju, VID nav nekāds izņēmums.
 +10  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 10:44
Plus_opinionSkaisle Par 101% atbalstu Ērika Dreibanta viedokli.
Pamatoju:

1. man būtu kauns, liels kauns savus viesus aizvest uz restorānu, kur būtu plakāts - prasi čeku. Jādomā taču, ka piemēram, VNCENTS - bagātnieku restorānā tads plakāts nebūs. Vai tas, ka čeki ir nevis jāprasa , bet jāizdod bez prasīšanas, nebūtu pareizais formulējums? Vai VID var garantēt, ka šīs akcijas laikā tiks parbaudīti visi restorāni, piemēram, arī varas saulītes ( vai varas rebju) lokā nonākušais Jenža Garāža? °Man garāža ir loti tuvu - šodien pat aiziešu un paskatīšos vai tur ir šis plakāts un jums uzrastīšu.

2.Par kases aparātiem esmu lietas kursā. Mana grāmatvede ir krieviete un es viņai tulkoju saraksti ar VID. Es baidos to te publicēt , bet zvēru - tas ir absurda teātris. Apmēram, tā, ka informējam, ka līdz 2017.gada 03.jūlijam VID no atbilstības pārbaudes institūcijām nav saņēmis atbilstības apliecinājumus par hibrīda kases aparātu atbilstību, līdz ar to VID vienotajā datubāzē nav reģistrēts neviens hibrīda kases aparāts. Tāpat VID no atbilstības pārbaudes institūcijām nav saņēmis atbilstības apliecinājumus par kases aparātu ar fiskālo atmiņas moduli atbilstību. Pēc atbilstības pārbaužu sniegtās informācijas, šādi atbilstības apliecinājumi varētu būt izsniegti tuvāko nedēļu laikā, par ko VID nodokļu maksātājus informēs Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, kā arī informācija būs pieejama VID tīmekļa vietnē publiskojamo datu bāzē.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumu Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība" 141.8 punktu, viena mēneša laikā no atbilstības apliecinājuma par hibrīda kases aparāta vai kases aparāta ar fiskālo atmiņas moduli saņemšanas brīža ir jāsāk lietot Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumos Nr.95 "Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām" noteiktajām prasībām atbilstošus kases aparātus.
Papildus informējam, ka jaunajām prasībām atbilstošo kases aparātu nomaiņas periodā VID pret to lietotājiem izturēsies ar izpratni un savā darbībā piemēros principu “Konsultē vispirms!”.

Lai nu uzņēmēji komentē - kā tad tas ir ....

3.Kad es savai grāmatvedei jautāju, kāpēc vispār jāmaina tie aparāti - viņa apgalvoja, ka viņasprāt - skaidrojums ir tikai viens - kādai firmai tika loti labs valsts pasūtījums. Vai tā ir - man nav ne jausmas - ja par to uzrakstītu pats VID - kāds ir pamatojums k.a. nomaiņai un to komentētu neatkarīgi eksperti - man būtu vieglāk saprast situāciju.

Šobrīd es neticu VID , es ticu savai grāmatvedei.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 09:48
Plus_opinionSkaisle Un vēl. Ir apsveicami, ka VID strādā, patīkami. Bet - es patiešām neesmu pilnīgi neko dzirdējusi ka VID tiktu ķerti un sodīti tie , kuriem nodokļu parādi ir miljonos.

Vai, ka tiktu mainīta likumdošana , kas vispār nepieļauj tik milzīgu parādu uzkrāšanos.

Šobrī man izskatās, ka notiek to pilsoņu tramdīšana, kuri jau tāpat maksā nodokļus , kamēr tadi kā savulaik ganbei - ir droši, ka politiskā aizmugure un liela nauda viņiem atļauj ignorēt pastāvošos likumus.

Es ļoti labprāt lasītu info, kas manu viedokli apgāztu kājām gaisā.
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 09:51
Plus_opinionSkaisle Vēl, man paziņas stāstīja. Viņu dzīvoklim 100 eur vietā, NĪN uzlikts 400 eur. Jo dzīvoklī neesot neviens deklarēts. Ko viņi izarīja - uzrakstīja vēstuli, ka dzīvoklī dzīvo vecmāmiņa ,kuru arī piedeklaŗēja. Kaut gan vecmāmiņa, jau piekto gadu Anglijā lasa tomātus. NĪN samazināja vairāk kā uz pusi, un par dzīvokļa izīrēšanu nu jau škiet vismaz desmit gadu garumā, viņi nodokli tik un tā valstij nemaksā. Bet viņiem ir nauda kuru viņi tērē savas mājas uzturēšanai.

Šādas situācijas neprot risināt ne saeimas likumdevēji, ne valdība, ne VID - bet būtu gan jārisina ...mana māja jau ir kļuvusi par tādu caurstaigājamo kantori - īrnieki mainās biežāk kā gadalaiki ....
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 10:00
Plus_opinionSkaisle vēl - lūk, bija man saruna ar vienu smuku vīrieti , bijušo policistu - viņš manu šausmināšanos ,cik slikti ir valstī noraida. Viņš saka, ka viss virzās uz labo pusi, ka viss kļūst labāk

Un viņš man saka, ka es domājot pārāk šauri. Ka tie, kas kontrabandā nopelnot tos miljonus, viņi taču būvējot mājās, pērkot materiālus, dodot darbu un naudu celtniekiem utt. utjprj. Ka viss taču notiekot, ka nevajagot būt skaudīgai....

Man ir aizdomas, ka tas puisis pats kaut kādā veidā ar kaut ko tādu ir saiastīts, bet nu ko manas aizdomas - zvribuļa pirdiens, nekas vairāk, bet es spriežu, ka mums ir absolūta paradīze tiem , kas negrib maksāt nodokļus un tos arī nemaksā.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus 5 ATBILDES  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 10:04
zanE ...Skaisle...Tavs izbijušais policists nav vienīgais ar tādu pasaules uztveri...
...lūk, Jurģa Liepnieka viedoklis no intervijas ap 2010.gadu:

Deey6axxgaqkq_d...un vēl šodien daudziem ir tāds pats uzskats - lai zog, bet dalās...tepat Ēriks, andrejs, tvverotajs, deģenerāts basta, valdemir un vēl kādi seski, kas izlīduši pirmajās rindās - maizes tēvus aizstāvēt...
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 12:57
Ēriks Labi,labi zanĪt,turpini vien aizstāvēt tos,kas zog,bet nedalās...jeb arī dabūji kaut ko no Citadeles pārdošanas?
 -11  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 13:06
Plus_opinionSkaisle jā, zane, piekrītu - te ir tas elles riņķis, ka jāmaina ir domāšana un attieksme un visiem

ja man jautāt - kā - es nezinu. Viena lieta - cietumā iekšā visus bandītus - pagrīdes miljonārus
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 15:09
basta to Ēriks
Utubungām nekad nav gana. Veselu cūku norijis, noķer mušu, arī gaļa. Kad zog Dombrovskis, Kampars, Zaķis, Freiberga, tas nekas, jo viņi ir Latvijas patrioti. Cita lieta, ja naciķiem kas pieliptu pie pirkstiem.
Gaidu, kad IR publiskos Citadeles figurantu Gruzijas sarunas.
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 17:48
Plus_opinionSkaisle basta, man aizdomas, ka tev sodien labs noskaņojums, laika m bija labas pusdienas un salda pēcpusdienas snauda
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 18:03
Arturs Vai, nabadziņi, VID viņiem restorānā vietu aizņemot, ko nevarēšot to atpelnīt. - Nu gan palika žēl, tādas atrunas!

Reti kur ir tāda ēstuve, kur Tev nevilcinoties atnes čeku!!! Sēdi kā muļķītis un gaidi speciāli pieteicis, ka gaidi čeku un tad vēl velk garumā, lai aizvācies un tas nebūtu jāiesit kasē.

Nožēlojami, kā tiek apmācīti darbinieki, iespējams, ka pat sankcijas pret viņiem, ja izsitīsi čeku, tad to pie padarītā vari nerēķināt.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 13:47
Plus_opinionSkaisle es domāju, ka autors nevis atrunājas , bet izsaka savu vērtējumu

Cik sūdzības tu esi uzrakstījis, ka tev čeks ilgi jāgaida?

Ko saeima izdarīja ar ganbei gadījumu par nenomaksātiem miljoniem?

Es domāju, ka ir sarežģīti un ka visu cieņu autoram, kurš pauž viedokli.

Man arī dažreiz uz sevi ir dusmas, ka gaidu čeku un tad taisnojos ,kāpēc man viņu vajag. Nu principa pēc vajag ...
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 15:06
edge_indran ------------
Babris: «Uzņēmēju spēks noslaucīs visu.» Partiju viņš netaisīs.
(LA, 25.03.2009.)
========================================================================================
Vajag uzņēmēju partiju, tad varēs ne tikai prasīt, bet arī sev tīkamu VID veidot.
Ko vēl gaida uzņēmēji, ko velti laiku tērē vēstulēm un vaimanām? Tā var vien sagaidīt jaunu valdību jau 2018.g.
"....Un vēl. Morāli jāgatavojas un jāmācās dzīvot pēc sava prāta, bez Amerikas un pat bez Briseles." Jānis Urbanovičs, Saeimas frakcijas "Saskaņa" priekšsēdētājs

209012_7030990cd6


www.delfi.lv/news/com...
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 17:49
Plus_opinionSkaisle es neizprotu loģiku - vai tad ir problēma katrā bankā atvērt savu kontu?
Un kur tad visi tie virtuālie mākoņmaksājumi, kur bankas pat netiek klāt?Vai VID un šīs valsts oligarhu diktētā valdība nav aizrāvušies ar darbības imitāciju?


jauns.lv/raksts/bizne...
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 16:14
Plus_opinionSkaisle www.tvnet.lv/financen...

Jau vismaz piecus gadus arvien lielāku popularitāti iemanto norēķinu karšu pakalpojumi, ko sniedz nevis bankas, bet parastas firmas. Pret firmām ir zemākas prasības, tās ir vieglāk izveidot, nevajag licenci, nav jāmaksā nodevas regulatoriem. Šīs kartes ir ļoti ērts līdzeklis arī aplokšņu algu maksātājiem un citos darījumos ar netīro naudu, jo to klientus nepārbauda. Valdības ēnu ekonomikas apkarošanas plānā par šo nav ne vārda.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 16:15
edge_indran -----------
Viss pareizi, viss loģiski. Pat "parastas firmas" jau naudu nedrukā, spiesta ņemt kredītus - maksāt procentus. Kaut kā taču bankām jāpelna!

Latvijas Banka ir sadrukājusi 3,8 miljardus eiro, bet šī nauda stāv komercbanku kontos un vienkārši gaida, kad beidzot valstī sāks saimniekot kārtīgi, neraustīs nodokļus, atbalstīs uzņēmējus, īstenos reformas, sakārtos arī veselības nozari, intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Rim


www.lsm.lv/raksts/zin...
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 17:37
Plus_opinionSkaisle jauns.lv/raksts/bizne...


Akcija esot "totāli izgāzusies"
"Paldies I.Cīrules kundzei un VID par atbildēm. Jautājām - cik izmaksāja akcijas "Prasiet čeku" izdales materiāli. Cīrules kundze atbild "nedaudz pārsniedz tūkstoš eiro".

Izcili! Turpmāk VID uz jautājumu par naudu atbildēšu, citējot I.Cīruli "nedaudz pārsniedz ... eiro". Par šo naudu tika izgatavoti 2000 bukleti un uzlīmes. Cīrules kundze min, ka akcijā piedalās 23 ēdināšanas vietas, tas nozīmē, ka akcija ir totāli izgāzusies, ja no Latvijas apmēram 2000 sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem piedalās tikai 23!!!
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 17:52
andrejs Dreibants, pavārs....
Pavāran ir garšīgi jātaisa ēdieni. Nodokļi jāmaksā Potapkiniem un citiem kebabiem, kuri varbūt pat cieti vārītu olu nespēj pagatavot
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.jūlijs 2017 20:41

Pievienot savu viedokli

  Lai pievienotu viedokli ⎯

  vai

  Mezabrali-second_compact
  Nākamais raksts

  NATO, mežabrāļi un Krievija (46)

  Iepriecinoši, ka NATO ir atzinusi Latvijas pretošanos padomju okupācijai