IR

Sapņi par bezrūpīgām vecumdienām

Viedokļi

Rihards Pavisam vienkārša recepte:
Katram Latvijas iedzīvotajam ir jānostrāda kāds laiks ārzemēs,lai saņemtu kādas pieklājīgas valsts minimālo pensiju.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  16.maijs 2017 19:01
Rihards Cita recepte:
Katram Latvijas pensionāram ir puse gada jānosēž kādas pieklājīgas valsts komfortablā cietumā.
Uzkrāsies pensija,būs iespēja iemācīties bez maksas svešvalodu,cietumā pastrādāt.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  16.maijs 2017 19:05
zanE ...gribētu dzirdēt Reiņa Jansona "Swedbank" Finanšu institūta vadītāja viedokli par 3.pensiju līmeni un plānoto "nodokļu reformu"...valdība paziņojusi, ka beidzot pamanījusi pašnodarbinātos saimnieciskās darbības veicējus un...VSAOI tagad SDV būs jāveic 5% apmērā 3.pensiju līmenī no saviem ienākumiem, kuri nesasniedz valstī noteikto minimālo algu...jauki!...bet ir viens "bet"...lielākoties uzkrājums 3.pensiju līmenī ir terminēts un slēdzot līgumu ar privātajiem pensiju fondu apkalpotājiem - jānorāda, kādā veidā iemaksas pensiju fondā vēlēsies pārvērst ikmēneša pensijā...pārsvarā tie ir 5 gadi, kuros uzkrājumu izmaksās, protams, vari izvēlēties saņemt pārdesmit eiro mēnesī un uzkrājumu izstiept ilgākam laika periodam, vari izvēlēties saņemt lielāku ikmēneša maksājumu/pensiju, bet tas samazinās pensijas saņemšanas laiku...iztērēsi to pāris gados un ko tālāk?...atliks lūgt sociālo pabalstu pašvaldībai?...jo valsts neplāno SDV iesaistīt valsts sociālās apdrošināšanas sistēmā...
...kā jau iepriekš rakstīju - valsts viltīgi atkratās no atbildības, liekulīgi izrādot rūpes par saviem nodokļu maksātājiem, kurus līdz šim bija izslēgusi no sociālās apdrošināšanas aprites...nav iemaksu - nav pensiju...un pašnodarbinātie saimnieciskās darbības veicēji ir tie, kuri vismazāk apgrūtinājuši valsti - neizmantojot slimības lapas un pabalstus, nepretendējot uz sociālo apdrošināšanu un pensiju...
...kas tad, galu galā - mainīsies?...
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.maijs 2017 18:04
jabis nu nav jau slikts ieteikums, paņem jaunības gados hipotekāro kredītu, iznomā vai arī pats apsaimnieko, lai nomaksātu pročus, pamatsummu, nekustamā īpašuma nodokli, pēc tam ar uzviju pārdod, un būsi bagāts pensis. Tāda shēma strādā visā pasaulē un visi ir laimīgi, to realizējuši.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  17.maijs 2017 19:21
basta to jabis
Ko tad pac tā neizdarīji un tagad esi spiests kalpot Vienotības prokremliskai kleptokrātijai un sodomijai?
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  17.maijs 2017 23:21
Plus_opinionvvilums Gribas jau saglabāt optimismu, bet redzot kā ušmeriki izbazarē valsti, zūd jebkāda interese par pensijas sistēmu vispār. Izskatās, ka postsociālistiska 200 eiro pensija garantēta būs visiem neatkarīgi no nomaksātiem nodokļiem, bet pārējais pašu rokās. Riharda piedāvātais variants par pastrādāšanu ārzemēs ir vērā ņemams, bet nekustamā īpašuma pārdošana laukos nav drošs (jabis variants)- vai būs kas pērk.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  18.maijs 2017 16:11
DikembeSakamoto Uzreiz jāsaka, ka Latvijas pensiju sistēma ir samērā mūsdienīga un pasaulē atzīta par vienu no ilgtspējīgākajām. Latvijas pensiju sistēma vērtējumā ieņem 7.vietu līdzās Jaunzēlandei, Zviedrijai, Austrālijai, Norvēģijai, Dānijai un Nīderlandei.
-----;-----
Avotu studijā, kurš un kad šo ir vērtèjis?
Otrkārt, velns slēpjas detaļās un visādi grozījumi, papidinājumi būtiski maina sākotnējo ideju. Ja sakām, ka šodienas strādājošie maksā pensijas šodienas pensionāriem un rītdienas pensionāri saņems pensijas no rītdienas strādājošajiem, tad jāatgādina, ka tādā veidā pārdala tikai 14% no soc iemaksu 34%. 6% aiziet banku 2.pensiju līmenim, kas ir pilnīgā pretrunā ar pirmo tēzi, ka šodienas darba ņēmēji maksā pensijas šodienas pensionāriem.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  19.maijs 2017 10:21
DikembeSakamoto Reinis Jansons ir ''Swedbank'' Finanšu institūta vadītājs.
-------
Ar šo vajadzēja sākt.

Ja mēs paskatamies obligāto 2.pensiju līmeņa ienesīgumu, tad lielākā daļa pensiju plāni laikā no 2006.gada 1.janvāra līdz šodienai, nesedz administrēšanas un inflācijas izmaksas un tieši viens no Swedbank plāniem ir pēdējais, kas nozīmē, ka ieguldīt šādā поле чудес, ir tas pats, kas mest naudu krāsnī. Katrs pats var apskatīties lapā manapensija.lv . Jāņem vērā, ka pēdèjo 10 gadu laikā inflācija ir bijusi ~40%.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  19.maijs 2017 10:35
DikembeSakamoto Šī pensiju sistēma ir vai nu pamatīgi jāreformē, 2.līmeņa 6% atdodot šodienas pensionāriem, vai jālikvidē vispār.

Un vispār interesanti, kur paliek soc.iemaksu pārējā daļa, kas neiet pensijām? Teiksiet, ka slimības lapām un citiem pabalstiem? Bet tā ir milzu nauda, vai tiešām slimības lapās aiziet tikpat, cik 1.līmeņa pensijās? Kaut kas te neiet kopā.
Atgādināšu, ka Igaunijā no tādām pašām iemaksām, 13% aiziet obligātajai veselības apdrošināšanai. Kur aiziet mūsu nauda?
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  19.maijs 2017 10:43

Pievienot savu viedokli

  Lai pievienotu viedokli ⎯

  vai

  Naumovamarija_zanebitere-leta-second_compact
  Nākamais raksts

  Nemest plinti krūmos! (25)

  Latviešiem vairāk jāatceras savi sasniegumi, nevis neveiksmes