IR

Karš bez tankiem 6

Kā Krievijas agresiju Ukrainā vērtē Latvijas krievu līderi zinātnē, mākslā, mediju vadībā?
Let_11018066-media_large
Dmitrijs Petrenko
Anda Burve-Rozīte 26.marts 2014 10:37

Anatolijs Golubovs, Delfi.lv krievu versijas galvenais redaktors

Es pieļauju, ka referendums par Krimas pievienošanos Krievijai kādreiz tāpat tiktu sarīkots, vai vismaz pacelts šāds jautājums iespējamības līmenī. Taču nevar atbalstīt veidu, kādā Krievija to tagad izdarīja. Tā izmantoja krīzes situāciju Ukrainā, un tas nebija pareizi. Mana izcelsme saistīta ar Ukrainu, gan mamma, gan tēva radi nāk no Doņeckas. Kā saprotu, Krimā patiešām daudzi cilvēki vēlējās pievienošanos Krievijai, tur pat referenduma datus nevajag viltot. Viņi notikušo uztver kā uzvaru. 

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Vita Ņemot vērā notikušo Ukrainā - jābrīnās, ka PBK ziņu dienesta dāmai nav skaidrs, kurš noteiks - vai būs kāds jāglābj, kurš tas būs un kad tas būs akutāli :-)
Kad dāma saņems šo informāciju, tad jau varēs to redzēt viņas ziņās...
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  27.marts 2014 13:48
vidbeldavs 1994.g. un 1995.g. biju Krimā divos komandējumos no ASV firmas. Vietējie kolēģi teica "the Moscow team runs the government." Satikos ar Simferopoles Valsts Universitātes rektoru - pie sienas Ļeņins. Satikos ar Krimas prezidentu, kas nesen bija atbraucis no Šveices pēc nostāstu ar pieciem dzelzceļa vagoniem ar mantu. Tiem bija interese veicināt otro Jaltas konferenci. Bija skaidrs tad, ka noteicējs Krimā bija Maskava, nevis Kijeva. Nesenā balsošana bija sasteidzināta no 30-03 uz 16-03 un ārējā informācija noslēgta un starptautiskie novērotāji no ANO un CSCE noraidīti. Krima ir gandrīz totāli atkarīga no pārējo Ukrainu dzeramo ūdeni, elektrību, gāzi un lielu daļu no ēdienu. Krima bija autonoma daļa no Ukrainas ar savu parlamentu un valdību. Ar šo balsojumu vienīgais reālais ieguvums būs ka Krima ir pārcelta uz Maskavas laiku un ar to 1,000 mailes tālāk uz austrumiem no Eiropas. Ukraina un Krievija parakstīja līgumu 1994.gadā kur Krievija nodrošināja Ukrainas teritoriālo integrāti un atteicās no militāriem, politiskiem un ekonomiskajiem spiedieniem uz Ukrainu. Krievija neskaitām reizes lauza šo līgumu pēdējā reizē kad Putins piespieda prezidentu Janukovičam atkāpties no Asociācijas līgumu ar ES. Ja tas nebūtu darīts, Janukovičs būtu atgriezies no Viļņas kā varonis, nebūtu bijušas nekādas demonstrācijas un Krievijas drošība būtu bijusi garantēta. Savu iemeslu dēļ Putins radīja krīzi kas tagad apdraud Krievijas un Eiropas drošību. Varam cerēt, ka viņa padomnieki arī uzklausa Ķīnu, kas rosina sarunas un mēklēt risinājumu nevis turpināt provokācijas kā notiek. Liela daļa no Sibīrijas piederēja Ķīnai pirms Krievija to paņēma. Anglija atdeva Hong Kongu. Lietojot līdzīgu vēsturisku attaisnojumu kā Krievija lieto par Krimu, Ķīna varētu prasīt savu Sibīriju atpakaļ.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  27.marts 2014 20:18
Plus_opinionEbenemezers neviens jau no šiem interveetajiem skaļi neatziis savu sajuusmu par cara teetiņa puuķina gaajienu pret neatkariigo Ukrainas valsti , bet sabiedriibaa gan juutama krievu patriotisma izpausme , kura alkst revanšu , nevar pieņemt zaudeetaas privileeģijas kaadas krievvalodiigajiem bija peeseresaa... aicinaajums aizmirst veesturi un dziivot ar kaķa leopolda aicinaajumu , patiesiibaa smiekliigs , kuru daļu tad aizmirsiisim lai iestaatos taa mieriigaa liidzaas pastaaveešanu? ,lieks jautaajums , pirmais jau buus okupaacijas noliegšana un krievu valodas kaa otraas valsts valodas oficiaala ieviešana, taapat pilsoniibas jautaajumaa , visiem bez izņeemuma iedot pilsoniibu , vai tad buus taa mieriigaa liidzaas pastaaveešana, ja latviešu valoda tiks atgriezta suņu valodas statusaa kaadaa taa bija jau 50 gadu? secinaajumaa var tikai piebilst , vilks spalvu met , tikumu nekad.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  27.marts 2014 03:05

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā