IR

«Eksperti» zina labāk? 4

Teātra direktors aicina neaizvērt robežas
Let_12074605-media_large
Ojārs Rubenis, Nacionālā teātra direktors 26.marts 2014 10:18

Pirms vai pēc Bīhnera Voiceka izrādes 3.aprīļa vakarā es kopā ar kolēģiem, Nacionālā teātra aktieriem, iznākšu Maskavas Gogoļa centra skatītāju priekšā. Iespējams, man rokās būs miera zīme - balts karogs, bet varbūt ap piedurkni balta lente, jo, izrādās, 2014.gads mūs pa vēsturiskās dialektiskās attīstības spirāli būs aizvedis turpat, kur atradās mūsu senči pirms 100 gadiem. Neesmu vēl sacerējis savu tāvakara uzrunu, bet domāju, ka pieminēšu tos krievu ģēnijus, kas cietuši «zem poncija pilāta» - un tas nav tikai Solžeņicins, Mandelštams vai Gumiļovs, tie ir arī Majakovskis, Gorkijs, Bulgakovs un arī Harmss, kura Veceni mēs arī Maskavā spēlēsim. Šo uzskaitījumu varētu turpināt, ierakstot arī Jūliju Pētersonu, Aleksandru Pelēci, Jāni Medeni, Melāniju Vanagu u.c. 

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Plus_opinionEbenemezers nebriiniišos ja lente izraadiisies sarkana , kura patiesiibaa šim ekspertam piestaaveetu labaak , kaa bijušajam ķezbera priekšveeleešanu kampaņas sludinaataajam , labi atceros šo pirmsveeleešanu sacensiibu , ķezbers bija izlikts vienaa apgabalaa pret jauno politiķi Repši , visas taa apgabala kompartijas pirmorganizaacijas atbalstiija ķezberu , kurš kaa nekaa ar sirdi un dveeseli bija kalpojis padomju iekaartai , buudams peeseresa veestnieks Zviedrijaa , no taas tika izmests par spiegošanu , veelaak aizkalpojaas liidz Latvijas kompartijas centraalkomitejas sekretaaram , 1990. gadaa dibinaajis neatkariigo Latvijas kompartiju, ticis ieveeleets 6. saeimaa , par šo uzciitiigo darbiibu rubenis taalu ticis briivajaa Latvijas valstii , pabijis pat šķeeles noziedziigajaa digitalizaacijas procesaa , kuraa ieskaitiits noziedznieku sarakstaa , veelaak kļuva par teaatra direktoru. tas mans personiigs viedoklis par šo glumo cilveeciņu , varbuut viņš nemaz nav tik slikts , bet pateicoties šaadiem darboņiem muusu sestajaa saeimaa iekļuva liela daļa bijušo kompartijas nomenklatuuras darbinieku , kuri tur diemžeel veel ir šodien...
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  27.marts 2014 02:19
Vita "Aplam attīstījies kapitālisms ir devis «katrai ķēkšai» pašapziņu, ka viņa/viņas viedoklis ir vērā ņemams. Vēriens, ar kādu valsts kultūras institūcijām «viedokļu eksperti» vēlas diktēt rīcību demokrātiskā valstī, ir biedējošs."
Baismīgs viedoklis par demokrātiju - tirpas skrien pār muguru no domas, ka to pauž žurnālists un teātra vadītājs.
Vai viņš ir vispār kādreiz lasījis ANO Cilvēktiesību deklarāciju?
Kas notiks ar sabiedrību, ja mums neļaus paust savus uzskatus un viedokļus? Ja paša sirdsapziņas stūrus grauž minēto ekspertu viedokļi, tas nebūt nenozīmē, ka viedokļu paušana būtu nevēlama. Neviens eksperts nevar piespiest autoru rīkoties tādi vai citādi. Bet atbildību par savas rīcības sekām katrs nes pats.
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  27.marts 2014 10:17
jaunzems Baltu karogu vai baltu lenti ap piedurkni???? Vai Rubenis ved zīmi - padodamies bez kaujas, nepretosimies, mīļie nāciet atpakaļ?
Neesmu kategoriski pret viesizrādēm Gogoļa centrā, bet ne jau ar baltu karogu
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  27.marts 2014 14:19

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā