IR

4e6902c727ed9d9a69c9ce39b9b1f1b0

cabulis

Domubiedri (0)
Pievienoja viedokli pie raksta Krievijas sportistiem varētu iet secen 2018.gada paralimpiskās spēlēs 23.maijs 2017 10:42

Vai tad čempionāts vieglatlētikā varētu iet garām paraolimpiešiem. Vai klasiskiem vieglatlētiem. Šķiet, ka RU no vieglatlētikas federācijas joprojām ir diskvalificēta.

Pievienoja viedokli pie raksta Valsts kontrole apšauba 6 miljonu eiro tēriņu piemaksām valsts iestādēs 19.maijs 2017 09:46

Es gan ieteiktu arī VK kontrolei, bet diez vai viņi ir spējīgi, izvērtēt to likuma rāmi, kādā jādarbojas valsts iestādēm. Piem., Iepirkuma likums, doma, jau ir laba, bet reāli bieži tā ir naudas un laika izķērnāšana.
Lūdzu piemērs (tikai, kā piemērs, neuztvert burtiski!): Vajag izremontēt istabu, specifikācijā ieraksta: grīda, sienas, griesti (nošpaktelēt, nokrāsot). Piesakās un atnāk, kaut vai 10 pretendenti, un visi +/- piedāvā: grīda - ~1000; sienas - ~1000, bet griesti: johaidī, tur ir izdrupis, izpuvis, vadi jāpārkaļ, utt - ~5000; Kopā ~7000. Bet varētu uztaisīt iekārtos griestus - ~1000; Kopā - ~3000, kas ir absolūti pieņemami, lai strādātu tajā telpā. Bet tu jau, kā iestādes saimnieks, nedrīksti tādu līgumu ar iekārtiem griestiem slēgt. Vai nu sludini jaunu iepirkumu, kur jau paredzi iekārtos griestus, un gaidi vēl 3-4 mēnešus vai POFIG - 7000, nav jau personīgā nauda (un galu galā to telpu vajag pēc mēneša, nevis 4 - 5). Tūlīt teiksiet, ka vajadzēja algot dārgu būvekspertu, utt., pirms izsludina.
Bet vēlreiz uzsveru, tas tikai piemērs (šoreiz būvniecība, bet tā var būt iekārtu, aparātu, rezerves daļu iegāde, u.c.), un ka risinājumu daudz efektīvāku un lētāku var atrast labs saimnieks sarunās ar izpildītāju, piegādātāju, remontnieku utt.
Es atceros, ka bija, kaut kādi Ogres plūdi, tur pašvaldībai, laikam sūkņus vajadzēja, un viņi pa TV teica, tagad mēs mēģināsim saskaņot procedūru, lai tos tur varētu iegādāties (vai īrēt, neatceros) bez iepirkuma procedūras. Iedomājieties, mūsu birokrātijas gaiteņos, noteikti pienāca vasaras sausums, kad kaut kādu atbildi varēja saņemt. Un atbilde jau arī noteikti bija: ne Jā, ne Nē, ne Melns, ne Balts.

Pievienoja viedokli pie raksta Tiesa Lembergu soda ar 380 eiro par liecību nesniegšanu pēc būtības 13.maijs 2017 12:46

Tie 380, viņam ir ~1.5 stundas alga, pie normāla darba dienas garuma, jeb 0.08% no gada ienākumiem.

Pievienoja viedokli pie raksta Tiesa Lembergu soda ar 380 eiro par liecību nesniegšanu pēc būtības 13.maijs 2017 12:43

Barga tiesa!
Šeit būtu bijis vietā pāris procenti, no iepriekšējā gada ienākumu deklarācijas. Skat. pa labi un drusku uz leju: Lemberga ienākumi pērn pārsnieguši pusmiljonu eiro.

Pievienoja viedokli pie raksta Finanšu ministre: Ja nepalielināsim akcīzes nodokli, zaudēs valsts budžets 26.aprīlis 2017 16:26

Vai tad akcīzes nodoklis uz dzelzceļu arī attiecas? Man šķiet, ka ne. Tāpat uz kuģiem, motorlaivām, lidmašīnām un pat lauksaimniecības tehnikai varēja dabūt citas krāsas degvielu bez akcīzes. Akcīze ir tiem, kas pārvietojas pa koplietošanas ceļiem. Bet varbūt es kļūdos.

Pievienoja viedokli pie raksta Finanšu ministre: Ja nepalielināsim akcīzes nodokli, zaudēs valsts budžets 26.aprīlis 2017 10:22

Akcīzes nodoklis alum varētu augt par 24% - no esošajiem 4,5 eiro par katru absolūtā spirta tilpumprocentu līdz 5,6 eiro.
Bet uz kādu tilpumu šitais cipars ir ? Vai ie runa par tiem pašiem 100 l, kas iepriekšējā teikumā? Vai par 1 litru ?
Ja par 1 litru: Tātad 5% alum šobrīd akcīze sanāk ~1/20 no 4.5 EUR = 22 centi/l = 11 centi uz pudeli (vai tā ir ?), turpmāk būs: 14 centi uz pudeli. Jeb tomēr 100 reiz mazāk?

Pievienoja viedokli pie raksta Mežaparka estrādi par 32,4 miljoniem eiro pārbūvēs LNK un RERE 18.aprīlis 2017 13:58

Ja tu esi sīkais atejpapīra tirgotājs un tev ir parāds virs 150 EUR, tu esi vismelnākajā melnajā sarakstā un nekādas uzvaras iepirkumā un atejpapīra piegāde ministrijām vai Rīgas Domei tev nespīd. Ja tu uzgāz jumtu 54 cilvēkiem uz galvas, tu esi cienījams būvnieks, kam atkal uzticēt nez cik miljonus, vēl jo vairāk nez cik cilvēku dzīvības.

Pievienoja viedokli pie raksta Laikraksts: ES grasās izteikt Polijai un Ungārijai ultimātu 5.aprīlis 2017 15:05

Te rodas jautājums vai IR skribentam vieglāk ir nemitīgi klausīties PL radio un atspoguļot tur teikto, vai pārlasīt Times?

Pievienoja viedokli pie raksta Laikraksts: ES grasās izteikt Polijai un Ungārijai ultimātu 5.aprīlis 2017 14:59

Ziņo Polijas radio, kurš atsaucās uz Times, kas to norakstījis no kādas internetvietnes, kuras skribents savukārt redzējis vietējā TV, kur intervēta kāda politiķa sievas draudzene, kurai tā draudzene izklačojusies, ka no sava vīra padzirdējusi, ka ES grasās, izskatīt iespēju sasaukt ultimāta izteikšanas pilnsapulci, lai galu galā varbūt maigi aizrādītu PL un HU.Vispār skribentiem no dažādiem portāliem nevajadzētu nodarboties ar Copy-Paste : ...rakstā apgalvo, ka "Vācija, Francija un līdz par 21 citai valstij .... , šito pašu kļūdu es šodien kaut kur citur arī redzēju.

Pievienoja viedokli pie raksta Gausa atalgojums "airBaltic" pērn pārsniedzis miljonu eiro 5.aprīlis 2017 08:41

Nu, ja! Ja būtu jau tā milzīga, bet drusku samērīgāka alga, teiksim 0.4 milj., visas kompānijas peļņa būtu pusotru reizi lielāka.

Pievienoja viedokli pie raksta Veselības ministrija nolemj atstāt "Rigvir" Zāļu reģistrā 30.marts 2017 11:24

Īsti nesavtīga, korekta un objektīva tā Nagles žurnālistika neizskatās. Par nez cik zālēm var teikt tā kā palīdz, tā kā nelīdz, bet te atspērusies uzbrūk LV produktam, kas līdz šim tomēr skaitījās LV zinātnes veiksmes stāsts. Cik nu tie daudzie kritizējošie onkologi ir neatkarīgi no farmācijas gigantiem, tas ir jautājums, kur Nagle varētu burties.
Izskatās, ka pēc Silvijas Grosas komentāra drusku aplauzās, neseko vairs ironiska replika.

Pievienoja viedokli pie raksta Jaunās "Nordea" un DNB apvienotās bankas nosaukums būs "Luminor" 7.marts 2017 16:19

Iluminator

Pievienoja viedokli pie raksta Zinātnieki aicina atzīt jaunu kontinentu 20.februāris 2017 09:34

Zinot, ka kontinentiem ir pārstāvība OS un PČ, tad turpmāk NZ visur ir garantēta dalība.

Pievienoja viedokli pie raksta Kaut kur redzēts? 14.februāris 2017 14:32

Par ko jāsmejas?

... un Brigmanim un Lembergam pavērt ceļu uz pievienošanos Eiropas komunistiskajai partijai. Kaut gan īpaši jau netraucēja.

Skatīt vecākus ierakstus