IR

Pievienoja viedokli pie raksta Lepēna: Putins iemieso jaunu pasaules redzējumu 25.marts 2017 13:32

Nu karojuš krievi ar frančiem ir ne reizi vien, visbiežāk gan kādās svešās teritorijās – tā izpaužas abpusējās brīvības alkas.
Lepēnai nekaitētu tā rūpīgi aplūkot Surikova gleznu par Suvorovu Alpos un pārdomāt, kas šim bija tur meklējams. Par krievu kazakiem Parīzē un franciskā vārda „bistro” izcelsmi arī der zināt. Tautu kauju un sīkākus kašķus te neuzskaiīšu.
Savukārt Puķinam vajag atsvaidzināt atmiņā Krimas karu un kā no tā radās izteiciens „nomētāt ar cepurēm” un vārda „balaklava” otrā nozīme. Abu sirdīm taptu tik silti...
Un vēl kopā jāpamācās, kā radies un ko nozīmē krievu „sorķir”.

Pievienoja viedokli pie raksta Lepēna: Putins iemieso jaunu pasaules redzējumu 24.marts 2017 20:48

Uz neuzpērkamās franču frontinieces partiju nav attiecināmi vārdi „veselīgs” un pat ne „nacionālisms”.
Vulgārs nacionālsociālisms nevar būt ne veselīgs, ne kādām nacionālām interesēm atbilstošs.

Pievienoja viedokli pie raksta Lepēna: Putins iemieso jaunu pasaules redzējumu 24.marts 2017 18:32

Būtu Ļipēna kaut mazliet vēsturi apostījusi, zinātu, ka Puķina jaunais pasaules redzējums ir vairāk kā 1000 gadu vecs, pārņemts no vārda brāļa Vlaģimira Asinssaules, tā, kurš pravoslāviem skaitās "ravnoapostoļnij".
Bet ko lai prasa no dienstmeitas, kas aizskrējusi saņemt precizētus uzdevumus un izdīkt algas pielikumu. Īstena franču patriote, labs paraugs citiem patriotiem.
Ej nu atšķir, cik viņa ir „galēji labēja”, cik – tikpat galēji kreisa. Lozungi „par tautu”, par valsti”, „par taisnību” vienmēr kalpojuši idejiski vienādu grupu savstarpējiem kašķiem par līdzīgi domājošo atbalsta pārdali.

Pievienoja viedokli pie raksta Nīgrandē ugunsgrēkā cietuši 15 jaunsargi 23.marts 2017 19:43

Notikušais vērtējams plašāk. Un principiālāk.
Jaunsardzes pastāvēšana vispār ir tikai visādu pacifistu, humānistu, cilvēktiesību aizstāvju un citu aktīvistu nolaidības rezultāts. Tajā dienestā audzina jauno paaudzi reakcionāra militārisma garā un tiek rupji pārkāptas bērnu tiesības (zinu labi, paša dēli tur gāja, kad bija atbilstošā vecumā, pie tam ar bezatbildīgo vecāku atbalstu).
Cik ilgi progresīvā sabiedrība to cietīs un kur skatās Eiropa? Kur skatās ANO, EDSO, DESO un KŪKO?
(Publicētais opuss varētu būt sākums svētai cīņai par šo nepieļaujamo pārkāpumu novēršanu)

Pievienoja viedokli pie raksta Londonas terorists rīkojies viens un ietekmējies no starptautiskā terorisma 23.marts 2017 15:49

Kā gan citādi, ka „viens”, ja jau beigts – visi mirstam vieni.
Kamēr dzīvi, tikmēr gan tā nav – kāpēc tad Londonas policija jau sašņorējusi vismaz 7, kuriem varētu būt kaut kas zināms par to vienpati.
Allahuū akbarrrr

Pievienoja viedokli pie raksta Apvienības O+R+V+E+L vēstule par "Rail Baltica" metu konkursa norises gaitu 21.marts 2017 23:42

Visiem taču jau sen zināms, ka RB ir viens no veidiem, ka Briseles eirokrātiem un citiem sorosītiem izlaupīt mūsu Dievzemīti.
Minētie vietējie bāleliņi no VKPAI un abām patiesu patriotu pārvaldītajām ministrijām izmisīgi pūlas samazināt gejropiskās verdzības ietekmi uz postā iedzīto tautu. Ja netiekam vaļā no RB posta, tad vismaz jāpanāk, lai ES maksā par savām iegribām, cik un kā vajag. Kā vajag tautai un tās labākajiem dēliem.
Nekādi „dāņu profesionāļi” mums nebūs noteicēji. Latvieti, nepadodies!

Pievienoja viedokli pie raksta Tieslietas un vārda brīvība 15.marts 2017 11:29

Dzeri, nu kāpēc uzreiz „nedod Dievs...”. No sirds vēlos, lai Jutu domē ievēlētu – būs interesnti pat Jums. Vēl intersantāk iznāktu, ja viņa tiktu ausainīša krēslā, bet to diemžēl nepiedzīvot.
Skumstu, ka Jūsu uzskati par tiesu korumpētību tā arī palika neizskaidroti.

Pievienoja viedokli pie raksta Tieslietas un vārda brīvība 15.marts 2017 11:25

andrej, atkal nākas piekrist. Arī man nepatīk dažu žurnālistu nepamatotā agresivitāte pret Jūsu mīluļiem, kaut priekš manis dikti nesimpātiskiem.
Intervētāju atšķirīgas attieksmes piemēru mums netrūkst arī ārpus politikas. Nu salīdznāsim kaut vai tik populārās Kalnmeijera pratināšanas ar pieglaimīgu kasīšanu aiz austiņas divām KNAB popzvaigznēm. Metode sena un panākumiem bagāta, tūlīt pat šejienes publika te uz vietas pierādīs tās efektivitāti.

Pievienoja viedokli pie raksta Tieslietas un vārda brīvība 15.marts 2017 06:19

Žurnālists izpaust valsts noslēpumu publiski var tikai vienā gadījumā – ja kaut viens no tiem, kuri atbildīgi par noslēpuma glabāšanu, palaidis muti vai nav pienācīgi darījis savu tiešo darbu. Atkarībā no noslēpuma nozīmes un radītā apdraudējuma vainīgais var būt pat pārstrādājams tārpu barībā, bet žurnālista juridiskas vainas te nav.

Pavisam cita lieta – melu izplatīšana (vienkāršākais gadījums) vai patiesības sagrozīšana (vērtēt sarežģītāk un tieši te izpaužas atšķirība starp žurnālistu un žurkālistu). Sagrozīšanas metožu ir bezgala daudz, vairumā no tām ir trīs komponenti dažādās proporcijās – faktu atlase, nebūtisku detaļu izspīlēšana, būtiskā noklusēšna. Tos parasti papildina tendenciozi maldinošs valodas lietojums. Klasisks piemērs – atstāstot atšķirīgus viedokļus, vienu ievada ar „Persona A taisnojās ka...”, otru - „B izskaidroja ka...”. Meli gatavi, kaut sekojošie citāti var būt gana precīzi. Žurkālistikas klasika ir apgalvojoši jautājumi – „lūdzu pastāstiet mūsu klausītājiem, par ko jūs tā ienīstat latviešu tautu!” Ej nu atbildi...
Tādu mākslu pierādīt kā sodāmu praktiski nav iespējams. Profesionālā ētika arī maz līdzēs – kurš būs tas taisnais uzraugs? No malas neder, no pašu vides ne tik – visiem gribas būt populāriem un darba devēja domas arī ne gluži bez nozīmes.

Žurkālistika ietekmē ne tikai politiskās izvēles (balsojumi par jauki apdziedātām brigādēm), bet arī dadz piezemētākas jomas. Atkal mazs piemērs – preses radītais sabiedrības viedokis par „Maximas” traģēdiju ietekmēs visas ar būvniecību saistītās jomas. Nekur nav teikts, ka uz labo pusi, pagaidām izskatās pretēji.

Pievienoja viedokli pie raksta Tieslietas un vārda brīvība 14.marts 2017 19:24

dzeris49 Kas tad Latviju apdraud vairāk - korumpētas tiesas...
– Jūs taču nedomājāt, ka tiesas, kuras tik taisnīgi un kompetenti spriež par Sv.Jutas darba gaitām, varētu būt korumpētas un apdraudēt valsti?

Kāds neatceras, cik gadu pagājuši no iepriekšējās „restaurācijas”?

dzeris49 pieminēja vienu parasti nenovērtētu faktoru – arodbiedrības.

Tās vismaz pēdējos 50-70 gadus ir bandas, kuras aizsargā slikti strādājošo pret viņa konkuretnu un no darba devēja prasības strādāt produktīvi. Arī to dara tikai laikā, kas paliek pāri no arodfunkcionāru krēslu un ienākumu satbilitātes uzturēšanas.
Stāvoklis izglītībā ir nenoliedzams arodbiedrību panākums (tiesa – ne bez sadarbības ar pašvaldībām), bet tā nav vienīgā nozare, kurā tām līdzīgi nopelni.

Pievienoja viedokli pie raksta Tiesa atcēlusi Māri Sprūdu no uzņēmuma "Dzimtā sēta" administrēšanas 11.marts 2017 09:11

Valdi, Jums taisnība – ar Velmeru laikam pārsteidzos. Par LM afēru pirmajiem būtu jāiekārtojas kamerā tiem 6 deputātiem, kuri izspieda valsts galvojumu jau zināmai blēžu brigādei.

Pievienoja viedokli pie raksta "WikiLeaks" CIP noslēpumus nodos tehnoloģiju uzņēmumiem 10.marts 2017 21:13

Vai kāds neatceras, kā sauc pērtiķus, kam tās lielās sarkanās pakaļas?

Pievienoja viedokli pie raksta Tiesa atcēlusi Māri Sprūdu no uzņēmuma "Dzimtā sēta" administrēšanas 10.marts 2017 21:09

Valdi - kāpēc ne abus? Divatā būtu humānāk.

Skatīt vecākus ierakstus