IR

2bf79012808fdba7fde7fd8956db8225

vitalisvita

Domubiedri (0)
Pievienoja viedokli pie raksta Nacionālisms un teātris 26.aprīlis 2017 01:24

Varu vien izteikt savu izbrīnu: - kada bija jēga pēc šādām atbildēm vēl turpināt interviju un skaidrot šī "personāža" viedokli par nacionālistiem...?

Jānis Iesalnieks runā par to, ka mērķis esot fundamentāli pārveidot sabiedrību. Kā?
-------------------------
Esmu samērā drošs, ka, viņuprāt, tas nozīmē, ka visi runās nacionālos saukļos. Tas ir viss, cik tālu viņu fantāzija sniedzas - ka ārējā forma būs mainījusies. Viņi jau par saturu nedomā. Viņuprāt, tas nav būtisks.

Un kāds tad būtu tas saturs, par kuru viņi nedomā?
--------------------------------------------------
Man ir ļoti grūti atbildēt uz šo jautājumu. Es nezinu. Paskatoties arī viņu lielākās iniciatīvas - tās jau nenāk no viņiem. Lielākā daļa no viņiem ir ļoti neprasmīgi politiķi, vienkārši pakļaujas jebkuram spiedienam, ko uz viņiem izdara.

Kā jums gadījās nākamais solis no Tēvijas sargiem un Parādnieka - uz teātri?
----------------------------------------------------------------------------
Es visai daudz lasu, vismaz man pašam tā šķiet. Tā bija pasaule, kurā es jutos vislabāk. Kad strādāju pie Imanta, mācījos vēstures fakultātē, bet sakarā ar to, ka tas darbs man nepadevās īpaši labi, un sačakarēju mazliet arī skolu, biju izvēles priekšā - kas es vispār esmu, ko man vispār vajag? Un tieši tajā gadā Kultūras akadēmijā uzņēma dramaturgos.

Nu es gan neteiktu, ka Mamikins nav "inteliģents krievu žurnālists".
Viņš vienkārši ir krievs, kurš ir arī savas "krievu pasaules" un savas impēriskās lielvalsts patriots.

un tie "sazombētie" ielika mīnusus arī Ērikam, kurš faktiski pateica tieši to pašu ko vvilums...
Ērikam es nepiekrītu tikai par to "savu cilvēku dabūšanu iekšā", jo priekš tam jau notiek pilnīgi visi netiešās demokrātijas procesi.

Pievienoja viedokli pie raksta Pavasaris - brīvība un nāve 15.aprīlis 2017 09:42

bet es gan ceru, ka iztiksim arī bez Ērika piedāvātās "inkvizīcijas".

Latviskais domu gājiens ir: Dabas likumi - Dieva likumi! Un punkc(.)

Tas jau nu tiešām ir "pareizs gājiens", jo tas neizslēdz arī šo "godīgo vēlēšanu cīņu", kurā jaunais priekšnieks netiek iecelts, bet gan ievēlēts.

Un "pareizs gājiens" tas ir arī no politiski "neaizskaramās" problēmas - okupācijas seku likvidācijas viedokļa, jo nepieļaujami ilgstoši savos krēslos sēd vecie, nelustrētie un nefiltrētie "padomju" priekšnieki.

Vārds "padomju" man šķiet liekams pēdiņāds, jo "komunistu" diktatūru dēvēt par padomju varu jau nebūtu pieklājīgi. Un tas pats attiecas uz vārdiņu "komunisti", aiz kura slēpās politiskie avantūristi.

Pievienoja viedokli pie raksta Sāk pieņemt kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām 14.aprīlis 2017 14:33

Vēršu Jūsu uzmanību uz www.cvk.lv/pub/public/ (lapas beigās) sniegtā "Vēlēšanu rezultātu aprēķinu piemēra" vizuālo komplicētību.
Domāju, ka šie aprēķini būtu jāizprot ne vien katram vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam, bet arī katram vēlētājam.

kristaps_freimanis "demokrātijas renesanse". Kā es to saprotu un ko tā nozīmē?
Manā skatījumā - lai to nekļūdīgi izprastu, tad jānotiek arī citu politiski nonivelēto, bet dabas likumsakarībās nozīmīgo, jēdzienu renesansei.

Tā, piemēram, visi mēs zinam, ka demokrātija - tulkojumā no grieķu valodas - ir tautas vara.
Bet - kas ir tauta? Vai tauta ir vardarbīgi veidots un politiski pakļauts cilvēku sajaukums, - kā mums to cenšas "ieskaidrot" politiski angažēti vēsturnieki, - vai tomēr tas ir brīvas izvēles apstākļos (savu kultūru un valodu veidojošs) etniski integrētu cilvēku kopums...?

Es domāju, ka tādam kā Homo sapiensam un garīgai attīstībai perspektīvai būtnei vairāk piestāvētu otrais variants. Kā Jums šķiet?

Tas gan nav "iespaidīgs demokrātijas sabrukumus", bet gan tā ir dabiska un likumsakarīga poļu un ungāru nacionālo spēku atdzimšana, - iespaidīga viņu demokrātijas renesanse.
Tas iespaidīgais sabrukums ir vērojams tādām politisko avantūristu novitātēm - kā "kosmopītisms" un "multikulturālisms".

Pievienoja viedokli pie raksta VDK izpētes komisija un SAB nespēj vienoties par piekļuvi čekas dokumentiem 3.aprīlis 2017 13:55

nu jā, - laikam jau es esu tā Lindermaņa un "valodas referenduma" nozīmi nedaudz pārvērtējis... Gribēju vien pateikt, ka arī "negaisa mākonim var būt kāda sudraba maliņa"...

Pievienoja viedokli pie raksta VDK izpētes komisija un SAB nespēj vienoties par piekļuvi čekas dokumentiem 3.aprīlis 2017 11:08

Es gan uzskatu, ka tāda atklāta čekistu pretošanās jau nemaz nav tas sliktākais variants...!
Te būtu vērts atcerēties kaut vai to pašu Lindermani un "valodas referendumu", pateicoties kuriem tika atmodināts mūsu nacionālais patriotisms un valodas aizstāvība.
Nez'vai bez šīm aktivitātēm mēs no kāda sportista šodien dzirdētu, ka "mans dopings ir - mana tauta!"

Šķiet, ka Valda atgādinājums (Valdis puika + zanE, labrīt!) ir pat ļoti trāpīgs un atkārtošanas vērts:

"...No vēstures raugoties, kas izraisīja Minhenes vienošanos ar Hitleru? ...vienojās par to, ka Vācija varēs anektēt jaunas teritorijas... Vienošanos izraisija tas, ka rietumvalstis nebija veikušas armiju pārapbruņošanu laikā, kad Vācija to bija darījusi."
Domāju, ka situācija ir analoģiska,- vien Vācijas vietā šoreiz ir Krievija.

Un kāda vairs jēga tiem NATO "aizsardzībai nepieciešamajiem" bruņojuma 2 procentiem 2024. gadā, ja Krievija ir gatava karam jau šoruden...?
Un ko tad nepareizu saka amerikāņu Trumps...? Viņš saka, ka visiem jāsagatavo vismaz rīcības plāni 2 mēnešu laikā!

Domāju, ka totalitārisma draudu novēršanas jautājumi gan nebūtu skatāmi saistībā ar kāda atsevišķa studenta aizdomīgiem izteicieniem, bet gan daudz plašākos mērogos.

Un, respektējot norādīto “1986.gada Eiropas Cilvēktiesību tiesas atziņu, ka lojalitātes prasīšana pamatlikumam ietver liegumu ekstrēmiem politiskiem uzskatiem valsts institūcijās”, izsaku šim tiesas atzinumam adekvātu pārliecību, ka arī mūsu Valsts pārvalde (negaidot mūsu NATO sabiedroto drošības dienestu rekomendācijas) sekos šai ECT atziņai un veiks nepieciešamo, - hibrīdkara apstākļiem atbilstošo, savas pārvaldes institūciju lustrāciju.

Jā, seno Eiropas tautu (sakšu, prūšu un kuršu pirmtautu) mitoloģijā šādi dabas svētie gari "ELFI" esot pastāvējuši un to garīguma izzināšanai arī mūsdienās ir sarakstīta tāda grāmatiņa (bērniem un viņu vecākiem - "Elfu labie darbi"), kas psihologu ieteiktā "GIOVANNI MARRADI - Selection" muzikālā skanējumā spējot garīgām būtnēm radīt adekvātu garīgo pacēlumu ...

Bet - vai tās spētu aizkustināt arī mūsu nelustrēto valstsvīru, laicīgo politiķu un racionālo materiālistu necilās dvēseles - par to gan ir neliela šauba.

Pievienoja viedokli pie raksta Lepēna: Putins iemieso jaunu pasaules redzējumu 24.marts 2017 23:27

Nu domāju, ka spriedelējot par tiem "labējiem" un "kreisiem", būtu jāievēro tāda "lietiņa", ka mūsu laicīgās dezinformācijas un "viedokļu dažādības" apstākļos, tie ir zaudējuši savu pirmatnējo (kungu un kalpu) attiecību jēgu, un starp "darba devējiem" un "darba ņēmējiem" vairs tā īsti neskan.

Mūsu smadzenes ir tiktāl "aizpūderētas", ka tas baltais ar melno ir sajucis kopā un, tēlaini izsakoties - ir izveidojies kautkas pelēks, ar ārodbiedrībām pa vidu...

Bet nu - lai par to domā 100 gudrās galvas. Manā skatījumā - katras tautas labējums un kreisums ir ieprogrammēts ģenētiski un izpaužas viņas mentalitātē. Un mums latviešiem - kā etnisko integrētību cienošiem pavalstniekiem - nekādas kreisuma vai labējās galējības nedraud.

Tas gan pie nosacījuma, - ja tiksim vaļā no svešzemju globālistiem un multikulturālistiem un likvidēsim okupācijas sekas.

Paldies, Ino, par informāciju un, galvenais jau - par mūsu kangariem nevēlamu rakstu publicitātes sekmēšanu!

Skatīt vecākus ierakstus