IR

2bf79012808fdba7fde7fd8956db8225

vitalisvita

Domubiedri (0)
Pievienoja viedokli pie raksta Brīvības un aizliegumu jautājums 25.februāris 2017 14:17

Jā, piekrītu Jānim Silam. Un, ja vien to "einšteinu" popularitāte būtu atkarīga tikai no viņu domas pareizības, tad piekristu arī viņiem.

Pievienoja viedokli pie raksta Matemātika vai Математика 24.februāris 2017 08:26

Eiserta k-gs, es gan atļaušos iebilst, ka "nacionālists" nav tas pats, kas "fašists". Un, ja gribam būt vēl precīzāki, tad arī nacionālsociālisti nebija fašisti...
Nopietnās lietās jau paviršība nebūtu vēlama.

Pievienoja viedokli pie raksta Brīvības un aizliegumu jautājums 24.februāris 2017 00:41

Bet lietiņa jau tā, ka starptautiskā jurisdikcijā tās okupācijas rezīmu deklarācijas nav leģitīmas - ne okupētājvalstī "iestājoties", ne "izstājoties". Vot takije pirogi!
Starptautiskā likumība atjaunosies un nelikumīgi uzurpētā vara būs jāatdod likumīgajiem pilsoņiem. Okupācijas seku likvidēšanai noilguma nav.

Pievienoja viedokli pie raksta Brīvības un aizliegumu jautājums 21.februāris 2017 21:10

Jā, par šo latviešu vēsturisko paviršības vai pārmērīgas tolerances, kļūdu esmu jau izteicies, un, reizē ar okupācijas seku likvidāciju, mēs to arī labosim. Precizētais teksts varētu būt šāds:

Latviešu Valsts /Latvijas/ Satversme ir etniski integrētas cilvēku kopas /latviešu tautas/ eksistenciāli nozīmīgs, - tās garīgo un materiālo vērtību uzraudzību un attīstību nodrošinošs pamatdokuments, kura juridiskie nosacījumi nedrīkst sankcionēt politisko līdztiesību neierobežotam daudzumam sveštautiešu. Un ņemot vērā Latvijas Satversmes Sapulces 1922. gada 15. februāra kopsēdē pieņemtās Satversmes 1. daļas 2. panta voluntāri izteikto un latviešu tautas interesēm bīstamo formulējumu: „Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai”, kura tendenciozs tulkojums var politisko līdztiesību piešķirt cittautiešiem, - tad latviešu tauta apspriež un tās pārstāvji izstrādā un pieņem jaunu,
latviešu tautas interesēm atbilstošu un tās etnisko pēctecību nodrošinošu, savas valsts pamatdokumentu - Satversmi.

I nodaļa. Nemaināmie likumi.

1. Latvija ir demokrātiska valsts.
2. Latvijas valsts suverēnā vara pieder latviešu tautai.
3. Latviešu tautu veido etniskie latvieši un viņu kultūrvidē naturalizējušies cittautieši.
4. Latvijas valsts teritoriju starptautiskos līgumos nosaka Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales reģionu robežas.
5. Latvijas valsts karogs ir tumšsarkans ar baltu, horizontālu, 1/5 no karoga platuma, svītru tā vidusdaļā.

Pievienoja viedokli pie raksta Brīvības un aizliegumu jautājums 21.februāris 2017 18:36

Nu bet tas Dairītes vārdu salikums "brīnišķīgi iztērzēts" mani tomēr provocē, jo man tas asociējas ar bērnišķīgi iztērētu laiku jautājumam, kuram piemētotāks apzīmējums būtu - "mērķtiecīgi iztirzāts" jautājums, un kuram būtu jāsniedz arī kāda nopietnāka atbilde...
Bet, lai kaut ko nopietni iztirzātu nevis iztērzētu, tad vismaz jābūt vienotam viedoklim par iztirzājamo lietu būtību; rakstā jau runa ir par tautas brīvības iespējām demokrātijas apstākļos.
Bet vai šos tērzētājus vispār interesē, kas tā tauta un demokrātija ir par zvēriem? Domāju, ka nē, jo politiskā propaganda ir ieviesusi savu, visai nenoteiktu un valstu pārvaldei izdevīgu skaidrojumu...

Bet zinātnisks skaidrojums - no dabiskas ekoloģijas viedokļa - ir loģisks un pašsaprotams: tauta ir etniski integrēta cilvēku kopa - etnoss, un demokrātija ir šī etnosa vara savas etniskās attīstības teritorijā.
Un punkc! Viss pārējais ir politisko avantūristu, okupantu un klaidoņu izdomājumi. Vot takije pirogi!
Bet jēdziens "globalizācija" jau nāk no pavisam citas "ōperas".

jā, bez okupācijas seku ("vienotās Krievijas" Latvijā) likvidēšanas mēs neiztiksim. Un tās iesāktajam hibrīdkaram ar to arī jānoslēdzas.

Pievienoja viedokli pie raksta Baltais nams: Krievijai ir jāatdod Krima un jāpārtrauc vardarbība Ukrainā 16.februāris 2017 07:49

Zane: "Tramps ietur "neticami stingru līniju" pret Maskavu, sacījis Spaisers, tomēr vienlaikus "Tramps cer, ka varēs uzlabot attiecības ar Krieviju"....un kurš to saka?..
---------------
Par Trampa attiecībām ar Krieviju - "to saka" LETA, bet ne Spaisers...To saka tie paši, kuri arvien vēl nelaiž vēsturniekus pie "čekas maisiem"... un tie nav spaiseri.

Pievienoja viedokli pie raksta Augstākā tiesa: Pašvaldību izdevumi nedrīkst ietekmēt neatkarīgo mediju tirgu 15.februāris 2017 12:19

Paldies, Aldi, par tiešo informāciju! Kā redzams, tad prokrieviskajiem tā nepatīk. Visvairāk jau viņiem kremt tas franču - krievu "vēsturiskās draudzības" aizskārums, - "krievu minoritātes", "prokrievu struktūrētas grupas" utt. Visi uzreiz "uz pakaļkājām un rāda zobus"...he he!

Bet objektīvā skatījumā jau oriģināls tulkojums ir vienīgais informatīvi vērā ņemamais - atšķirībā no starpnieku tendenciozajām interpretācijām.
Un vēl piebildīšu, ka Tu esi jau pietiekoši "ticams", lai to franču valodu mums daudz "nemācītu"; pietiktu jau ar latvisko tulkojumu.

Pievienoja viedokli pie raksta Vizītē Latvijā ieradīsies Ukrainas prezidents Porošenko 14.februāris 2017 10:31

"..visiem nav jādomā vienādi un piekrītot jāmāj ar galvu, ja domas atšķiras...tā veidojas diskusija...saprātīgā sabiedrībā..."
-----------------------------------------------------------
Bet - vispirms jau ir jāizveido tā "saprātīgā sabiedrība", un tad arī veidosies tai atbilstoša diskusija.

Krievu valoda mums arvien vēl asociējas ar okupantu valodu, jo okupācijas sekas arvien vēl nav likvidētas un to regulāri atgādina katra tekošā "neatkarības" gada 9.maijs. Vot takije pirogi...

Trampa teiktais ir pareizs un tas vienmēr tāds ir bijis, bet, diemžēl, ne viss ir izpildāms. Tie 2% ir absolūti nepieciešqami un kategoriski pieprasāmi, bet labas attiecības ar putinisko Krieviju ir tīrās ilūzijas. Par tādām varētu sapņot tikai apolitiski liberāļi, bet Tramps tāds nav.
Bet no tās nepārtrauktās žults liešanas uz NA es gan ieteiktu atturēties.

Jā, ļoti jau labi, ka mums ir tāda Saemas priekšsēdētāja, kura "pārredz laukumu" un, tuvojoties vēlēšanām, pievērš uzmanību sava "laukuma" drošībai.

Un būs vēl labāk, ja arī Satversmes aizsardzības birojs, Drošības policija un prokuratūra atradīsies savu uzdevumu augstumos.

Pievienoja viedokli pie raksta VL–TB/LNNK Rīgas mēra amata kandidāte būs Baiba Broka 31.janvāris 2017 00:01

Atcerēsimies, ka mūsu Satversme sākas ar vārdiem: “1918.gada 18.novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, (...) lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem”
----------------------
Tātad – atliek vien padomāt, kurš no izvirzītajiem kandidātiem varētu atbilst šiem cēlajiem mērķiem un kurš būtu cienījamāks pārstāvēt savu Valsti tās dzimšanas 100-jā gadadienā.

"...vai tas, ka viņa nespēj savākt sevi, nav radītājs, ka viņa nespēs "savākt arī "NEPLP?
-----------
Bet, vai svarīgāk gan nebūtu izvērtēt Līdakas aktivitātes Krievijas vēstniecībā un raudzīties, lai šī vēstniecība nepalīdz viņai "savākt arī NEPLP"...

Pievienoja viedokli pie raksta Viens nav cīnītājs. Par mūsu drošību. 6.janvāris 2017 15:46

"Neizprotama ir mūsu pašu premjerministra nevēlēšanās tikties ar mūsu sabiedrotajiem, aizbildinoties ar atvaļinājumu - nezin kādēļ neformālām sarunām ar Krievijas pārstāvjiem mūsu augstākajām amatpersonām laiks mēdz atrasties".
-----------
Jā, varam vien izdarīt attiecīgu secinājumu un nākošās Saeimas vēlēšanās pacensties nomainīt savus politiskos vadoņus.

Pievienoja viedokli pie raksta "Saskaņa" apstrīd pedagogu "lojalitātes grozījumu" atbilstību Satversmei 22.decembris 2016 00:11

Ir taču skaidrs, ka politikā nekādas fundamentālās patiesības nav atrodamas, jo tur tādu nemaz nav; tās meklējamas pašā dabā. Politiķi pieturas pie kosmopolītu vienkāršotā jēdziena par tautu, kā par politisku, - karos un impēriju ekspansijās jauktas sabiedrības modeli, bet ne dabisku, - brīvas izvēles apstākļos attīstījušos (etniski integrējušos) sabiedrisku vienību - etnosu, kas tulkojumā arī ir – tauta, un kurai piemīt dabas stihijas raksturs un spēks, un politiķi to mainīt nevar.

Un katram loģiski domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka nekādi cittautiešu labdari to latvisko Latviju atjaunot nevar; to nevar - ne mums lojāli krievi, ne vācieši vai ķīnieši... To var tikai paaudžu pēctecībā mūsu valodu un kultūru pārmantojuši latvieši...!
Bet, lai mēs saglabātu savu paaudžu pēctecībā gūto ģenētisko mantojumu un nezaudētu tā attīstības mērķtiecību, tad, komunicējot ar citām tautām, mums sava etniskā integrācija (kas ir arī mūsu etnosa dabiskā ekoloģijas forma) ir jāsaglabā.

Un lai nu man „piedod visi svētie un politiski izglītotie”, bet ekoloģiskās tīrības jēdzienu nosaka dabas likumsakarības un tas nav saistāms tikai ar augu un dzīvnieku pārtikas produktiem, kurus mēs apēdam, bet arī ar mums pašiem, – ar cilvēkiem, kā garīgai attīstībai perspektīvām dzīvības formām, kuru garīguma mērķtiecību nosaka mūsu etniskās integrācijas kvalitāte (dabiska etnisko indivīdu pozitīvā atlase).
Un lieki būtu sacīt, ka mūsu senču iecerēto un Dainu skapī glabāto latvisko Latviju var atjaunot un tālāk attīstīt tikai paaudžu pēctecībā un latviskā vidē naturalizējušies latvieši un neviens cits!

Skatīt vecākus ierakstus