IR

Jā, izskatās, ka tā ir latviešu mediju pīle, valodas nezināšanas dēļ. Kārtējais latviešu žurnālistu sasniegums...

Pievienoja viedokli pie raksta Kremlis liek valsts medijiem beigt slavināt Trampu 17.februāris 2017 11:24

Trampa spēks ir populismā un lielāka daļa ASV iedzīvotāju ir pret Kremli. Ja Tramps nostājas Kremļa pusē, viņš automātiski zaudē pietiekami lielu daļu atbalsta, tāpēc viņš to nevar atļauties.
Ir pat nedaudz žēl , ka tas nenotika- jo, jo vairāk Tramps rīkosies neapdomāti un agresīvi, jo ātrāk viņa elektorātam iestāsies paģiras, un Trampa ēra beigsies..

Jebkurš diktāts ir nepieņemams, tam es Junkeram piekrītu. Bet ir līgumi, ir saistības, un tās ir jāpilda. Un no ši viedokļa Junkera pozīcija ir galīgi nepieņemama, jo viņš saka apmēram tā: Mūsu pieņemtie likumu un apņemšanās ir saistošas tik tālu, cik tālu tas mums ir izdevīgi. Citiem vārdiem sakot - viss ko pieņem Briselē, ir plika graša vērts.
Šinī situācijā man liktos pareiza cita Junkera pozīcija: saistības ir jāpilda, bet procents ir par lielu, tas jāpārskata...
Tagad muļķīte Igaunija pilda, gudrā Luksemburga to var nedarīt? Vai tā?
Un vēl - Eiropā pie šprices patreiz ir "globāldemokrāti", kas ir noveduši Eiropu krīzē, to vietā būtu jānāk "lokāldemokrātiem"- politiķiem, kas ir par demokrātiju, bet ne pasaules mērogā, politiķiem, kas uzskata, ka Eiropas Savienībai ir jāsargā savas robežas utt. Patreiz gan ir otrs grāvis - populisti, taču domāju, ka šī tendence izperinās arī kaut ko saprātīgu. Ja gribat iedziļināties te - pameklējiet profesora Taivāna rakstus...
Tad nu Junkers ir tipisks vecās paaudzes politiķu pārstāvis. Ceru, ka vieta vietā nenāks Tramps2, bet kaut kas pa vidu, un ar smadzenēm....

Pievienoja viedokli pie raksta Kas bija pretošanās kustības īstie varoņi? 17.februāris 2017 10:44

"Jā, viņu darbība nodarīja latviešu tautai zaudējumus..."
fretka, neizraujiet no konteksta, lasiet, lūdzu uzmanīgāk, tas nav par partizāniem, tas ir par LCP, un ir atbilde uz jautājumu:
"Kā vērtējat LCP Ārzemju komitejas lēmumu neatbalstīt nacionālo partizānu darbību Latvijā pēc kara?"

Par kravām - Latvijā būs kādas divas vai trīs pieturas. Pie kādiem nosacījumiem kravu pārvadāšana starp tām var būt izdevīga? Kādiem reģioniem? Kurzemei būs? Domāju, ka atbilde skaidra- tātad runa var būt par starptautiskiem pārvadājumiem. Pie kam starp RB šķēršojošām valstīm, jo, ja krava nāks ar kuģi, tad to nogādās uz tuvāko ostu. Savukārt no austrumiem nākošai kravai nez vai būs jēga izmantot dzelzceļa līniju, kas fakstiski ir perpendikulāra preču plūsmai... Teorētiski rūpnīca Helsinkos ar auto var aizvest kravu no rūpnīcas uz RB staciju, izkraut, iekraut vilcienā, aizvest uz Berlīni, izkraut, iekraut auto, aizvest uz noliktavu... ja varēs tērēt laiku tam, un tas būs lētāk. Varbūt. Nezinu. Man gan liekas, ka pa Via Baltica autokravas kā gāja, tā ies, jo tā būs, ja ne lētāk, tad ātrāk. Kā kravām no Tallinas uz Venstpili, vai no Berlīnes uz Klaipēdu? RB būs izdevīgs? Ja agrāk veda kravas ar oglēm, tad tagad ved kravas ar mobilajiem telefoniem, Citiem vārdiem sakot- preces cenā transporta izmaksu proporcija ir stingri samazinājusies..
Vēlreiz - es nezinu atbildes. Es nesaku, ka kravu pārvadājumi nebūs izdevīgi, es izsaku bažas, vai pagājušajā gadsimtā veiktie pētījumi par RB atmaksāšanos nav novecojuši.
Utopiski pareģojumi nepiepildās, bet tehniskais progress gan ir milzīgs..
Pētnieki, piemēram, saka, ka šoferi ir izzūdoša profesija, A dzelzceļš?

Pievienoja viedokli pie raksta LRA un "Latvijas attīstībai" par Rīgas mēra kandidātu nominē Mārtiņu Bondaru 16.februāris 2017 16:19

Bondars izmantos jebkuru kaudzi, lai pakāptos, paplikšinātu spārnus un uzdziedātu. Viņa vēlēšanās tikt pie siles ir tik uzkrītoša, ka pārstāju dzirdēt visu pārejo...
Diemžēl LRA un LZA savu iespēju ir palaidušas garām...
Ar narcisiem Rīgu neuzcelsi...

Nez vai šādos vilcienos iztiks bez drošības kontroles, tīri praktisku apsvērumu dēļ. Citiem vārdiem - nez vai pieskriesiet pēdejā brīdī, lai iekāptu...
Īsiem maršrutiem labs ir autobuss, nu jau ar WiFi, ēdināšanu, ērtākiem sēdekļiem kā lidmašīnā, WC. Tas ir tagad, bet uz RB atklāšanu, varbūt, jau būs bezpilota autobuss, vai taksometrs... Varbūt nebūs...
Kā rakstīju - es kopumā atbalstu, tiki man ir bažas vai ir izvērtēti visi aspekti.
Lai neiznāk tā, ka uzbūvējam pieminekli...
Par slīdošām ietvēm un lidošanu uz Mēnesi, taisnība, taču ir arī taisnība tam, ka 25 gadus atpakaļ neviens nesaprata tekstu "pazvanīšu no meža"

Pievienoja viedokli pie raksta Vējonis: Aprīlis būs ļoti nozīmīgs mēnesis valdības darba vērtējumam 16.februāris 2017 13:38

Nu nevaru IZM darbu vērtēt kā pozitīvu, Algu reforma padarīja visus skolotājus par krāvējiem, tā kā norēķinu vienība nu ir tikai un vienīgi skaits- stundu skaits, slodžu skaits. Tāpat kā krāvējam par iekrautajām kastēm. Reforma iznīcināja pēdējās paliekas, tam, ka skalotāji kaut nedaudz atšķīrās ar to, cik kvalitatīvi tie strādā. Skolotāju darba rezultāts vairs nav svarīgs, svarīgas ir tikai noturētās stundas, tikai tas ietekmē algu. Valsts līmenī kvalitātei atbalsta nav, kaut ko vēl var darīt direktors. tajā pašā laikā Šadurskis runā par kvalitāti kā mērķi. Melo? Toties ir IKVD. Un ir virzība uz konceptiem bāzētu izglītības sistēmu, kuru no vienas puses virza IZM, no otras, to neļauj darīt IKVD.
Kā nesenajā skandālā Franču licejā - sociālajās zinātnēs skolotājs pēc IZM ieteiktās programmas uzdeva paredzēto izdevumu - izzināt savas apkārtnes organizāciju labos darbus. Un izrādījās, ka lielākas organizācijas ir pašvaldības, izrādījās, ka Franču licejā vairums bērnu ir no Rīgas,izrādās kā Rīgā pie varas ir Ušakovs... Un gāja vaļā lielā mediju kampaņa, ka Franču licejs prasa aprakstīt Ušakova labos darbus, un IKVD skrupulozi skatījās uz pirkstiem, kas ir bijis, un kas nav bijis paredzēts pēc programmas... Un nevis aizstāvēja skolu, bet ,visdrīzāk, prasīja "pieņemt mērus". Tikmēr Papule, Šadurskis runā par saulainām tālēm... kādas te tāles, kādi te koncepti, ja solis pa kreisi, solis pa labi - atlaišana...
Ja Čehijā skolnieku un skolotāju proporcija būtu tāda pati kā Latvijā, čehu skolotājs algā saņemtu mazāk kā Latviešu skolotājs. Vai tas nav pietiekami daiļrunīgi?
Vai tas, ka Latvija ir PIRMAJĀ vietā Eiropa, proporcionālajos tēriņos no budžeta uz vienu iedzīvotāju (ap 16%) nav pietiekami daiļrunīgi? Latvijā visbagātākā nozare ir Izglītības sistēma, tai valsts proporcionāli tērē visvairāk..
Skolu skaitu vajag optimizēt. Noteikti, tikai jāslēdz ir nevis mazās skolas, bet sliktās. Pat otrādi, ja maza skola uzrāda labus rezultāts, tai jāpiešķir papildus finansējums. Ja liela skola strādā slikti, tā jāslēdz. Tikai- tas nenotiks- jo IZM ir vienīgā ministrija, kas nespēj formulēt, ko nozīmē labi rezultāti. Hroniski...

Es arī atbalstu, taču vai tas nebūs tas pats, kas būvēt zirgu apmaiņas punktus?
Kā teicu iepriekš - būve būs dārga, lai to atpelnītu, biļešu cenas būs dārgas, kas izraisīs jautājumu - varbūt tomēr braukt ar lidmašīnu? Mūsdienās nauda ir laiks.
Un vai pietiekami novērtējam progresu? Dzelzceļš radās 19. gadsimtā...
Tvnet: "Dubaijā jau šogad būs lidojoši bezpilota taksometri"
www.tvnet.lv/tehnolog...

Pievienoja viedokli pie raksta Augstākā tiesa: Pašvaldību izdevumi nedrīkst ietekmēt neatkarīgo mediju tirgu 15.februāris 2017 10:34

Hmm, tātad nodokļu maksātāju naudu nelietderīgi tērēt drīkst, tikai tas jādara "pareizi". Manuprāt, šis lēmums tomēr ir cīņa ar sekām, ne cēloņiem.

Pašvaldībai sabiedrība ir jāinformē, par to šaubu nav, taču par administratīvo resursu izmantošanu savtīgiem mērķiem mums taču likumi jau ir. Vai tie nedarbojas, vai jātaisa jauni, nekonkrēti formulēti, tātad daudzveidīgi interpretējami likumi? Priekš kam? Lai bardaku palielinātu?

Saeimai, valstij visvienkāršāk ir pieņemt jaunu likumu. Jo tā tiek radīta darbīnbas imitācija. Mēs darījām, mēs lēmām, mēs parādijām labo gribu. Cita lieta ir likumu ievērošana, jeb precīzāk valsts spēja panākt to ievērošanu. Un tas daudzkārt neizdodas. Tā vietā , lai to panāktu, tiek pieņemts jauns likums utt.
Ja gribat piemēru- svaigs. Rīgas Dome gatavojas noslēgt līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju uz 20 gadiem. Mums ir pretmonopolu likums, mums ir orgāni, kam tas jārealizē dzīvē.., Bet.. čiks.. Rīgas dome atkal demonstrē savas feodālvalstiņas nihilismu. Mums ir reģionālās attīstības ministrija, mums ir Saeima, mums ir Valdība, mums ir Kučinskis, mums ir komisijas- kuru pakļautībā Rīga nav...

Latvija ir tik maza, ka tai nevar būt savas politikas. Precīzāk, tās politika nozīmē vai nu Eiropas lēmumu akceptēšanu, vai piesliešanos kādas lielvalstu līnijai. Ārpolitika Latvijai nozīme izvēli, kuru atbalstīt, nevis domāt kaut ko savu. Peles pīkstienu neviens bangojošā okeānā nemaz nedzirdēs, nemaz nerunājot par pārejo.

Izolacionisms un seperātisms nevienu nekad ne pie kā laba nav novedis, tāpēc priecājos, ka Saeima šoreiz ir pieņēmusi saprātīgu lēmumu.

Pievienoja viedokli pie raksta LTV atbalsta sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus 8.februāris 2017 11:23

Principiāli pareizi, taču vai valsts piešķirs šos miljonus?
Reklāmas faktiski bojā sabiedriskās televīzijas tēlu, sākot ar "alvas zobu pastas" vai "desām, kurām nav pievienoti produkti" reklāmām , vai Saskaņas reklāmu par to, cik bērns ieekonomē 12(!) mēnešus braucot uz skolu .
Sabiedriskajai televīzijai ir jāatbilst valsts politikai, taču kāda tā izskatās , ja raidījumam par nanoūdens "izmantošanu" Rīgas Satiksmē seko Ušakova reklāma, kā valsts melo.

Ždanoku vai Mamikinu vai abus vēlētāji var pārbalsot, jo viņi balsoju par "tādu" Ždanoku un "tādu" Mamikinu. Savukārt par "tādu" Griguli viņi nebalsoja. Un, domāju, ka atšķirībā no abiem minētājiem, par Griguli pārsvarā balsoja latvieši.
Savukārt par Rīgas Domi. Te labi darbojas princips "zog, bet dalās". Tarifi ir uzpūsti, bet no tiem pietiek gan sev, gan atsevišķām kategorijām. Un tas tiek pasniegts ,kā liels sociālais sasniegums. Īstenībā jau dažiem arī ir, tikai uz kā rēķina?

Pievienoja viedokli pie raksta Globālā vērtēšanas sistēma 8.februāris 2017 11:03

Viss šai saulē darbojas pēc svārsta likuma. Tagad svārsts ir novirzījies populistu virzienā, un vēl, šķiet, atpakaļ neiet. Tāpēc, jo trākāk, jo labāk- jo tad ātrāk tiks sasniegts atgriešanās punkts. Jo radikālāk Tramps un līdzīgie rīkosies, jo vairāk varas groži nonāks populistu rokās, jo ātrāk tas tiks sasniegts. Tas vienkārši jāpārdzīvo

Skatīt vecākus ierakstus