IR

Pievienoja viedokli pie raksta Vietējo mediju nozagšana Baltijā 20.aprīlis 2017 18:00

Viļuma kungs, Jūs šķiet neesat no tās paaudzes. No Jums prasīt var?

Pievienoja viedokli pie raksta Pētnieks: Kremlis cenšas graut mediju lietotprasmi Latvijā 20.aprīlis 2017 12:08

Joprojām pastāvu uz savu priekšlikumu taisīt BalticNews kanālu. Atkārtošu šo ideju - Trīs Baltijas valstis kopīgi uztaisa satelītkanālu, kas redzams Eiropā (tātad arī Krievijas Eiropas daļā), kuram NAV orģinālsatura, bet ir ziņu un labākie raidījumi no attiecīgi valstu sabiedriskajām (valsts) televīzijām. Kanāls vienlaicīgi raidītu vismaz 5 valodās- latviešu, igauņu, leišu, krievu un angļu. Tas tehniski nozīmētu, ka skatītājs var valodu pārslēgt uz sev vēlamo (tāpat kā to nodrošina, piemēram, Eironews)

1) tas radītu informētību, kas notiek kaimiņos, citādi tagad zinam, kas Keitai Midltonei bija mugurā vakar, bet nezina ka Lietuvas un Igaunijas prezidentes nesen tikās, piemēram)
2) tā būtu labākā kontrpropaganda Krievijai, tā kā "realitāte" ir vislabākais veids, kā to izdarīt.
3) Latvijas/Baltijas/Eiropas Savienības informatīva telpā tiktu iekļauti tie emigranti, kas joprojām nav iemācījušies attiecīgās valsts valodu, un tāpēc skatās Krievijas propagandas kanālus
4) tas būtu labs Baltijas lobijs Eiropas Savienībā
5) izmaksas būtu tikai tulki (atcerieties - nav orģinālsatura) plus satelītkanāla īre
6) izmaksas tiktu dalītas uz 3, t.i. šāds kanāls maksātu lēti vai ļoti lēti
7) Latvijai varbūt beidzot izdotos izbeigt sponsorēt Krievijas kanālu translāciju tās teritorijā (Lattelekom)
8) jau šobrīd katrā Latvijas mājsaimniecībā ir tehniskas iespējas šādu kanālu redzēt, tā kā jebkur, kur tāds vai citāds dekoders, iebūvēts vai atsevišķs ,to jau tagad var izdarīt.
9) tiktu izbeigtas runas par valsts apmaksātu kanālu izveidi atsevišķām diasporām, tā pārkāpjot vienlīdzības principa ievērošanu iedzīvotāju vidū (jo nez vai šādi kanāli tiktu uztaisīti visām diasporām) Bez tam jāatceras, ka pavisam viens krievu valodā raidošs kanāls bankrotēja - jo tas nespēja konkurēt ar lielbudžeta Krievijas kanāliem. un to neskatījās.
10) Mediju pasaulē ir pazīstams tā sauktais "50 jūdžu likums". Vienkāršojot to - iedzīvotāju daudz mazāk interesē tas, kas notiek pasaulei otrā pusē, bet vairāk tas, kas ir blakus mājā. Jeb nez vai U2 rokkoncerts Adelaidē kādu ieinteresēs, bet Tallinā gan... Vai informācija par Positivus festivālu, kas kļūtu labāk pieejama igauņiem un leišiem..

Man neviens jēdzīgi nav paskaidrojis, kas šādai pieejai ir nepieņemami, jo, manuprāt, te vinnētu visi. Un ne tikai tas krievs, kas dzīvo Daugavpilī, bet arī es un Tu. Tehniski esam tam gatavi, Cita lietas, ka tas prasa zināmu organizatorisko darbu, ko, šķiet, neviens negrib uzņemties..

Pievienoja viedokli pie raksta Vietējo mediju nozagšana Baltijā 20.aprīlis 2017 10:29

1) Ja pašvaldība uz izdot savu preses izdevumu, tad to dara uz nodokļu maksātāju rēķina. Tātad šo naudu izmanto nelietderīgi, un tas ir pretrunā ar pašvaldību institūciju uzstādījumiem. Tas, ka pašvaldības var to darīt, faktiski ilustrē gan Latvijas pārvaldes gan represīvo orgānu vājumu - VRAM, VK, policijas, prokuratūras, arī Valdības un Saeimas. Tas pēc būtības nav sabiedrisks vai mediju pārvaldes jautājums, bet gan tie jau ir(!) administratīva rakstura pārkāpumi.

2) Pašvaldībā ir jābūt tiesībām izdot informatīvus materiālus - par saviem lēmumiem, pieņemšanas laikiem, informācija, kas ir saistoša pašvaldības iedzīvotājiem, likumu skaidrojumiem utt., taču te nebūtu jāiekļauj ārēja reklāma, ar pašvaldības darbu nesaistītas informācijas publicēšana, kā arī būtu jānovērš administratīvo resursu izmantošāaa politiskajiem mērķiem.

3) Tas, ka šāda problēma pastāv, ir vēl viena ilustrācija Valdības un Saeimas impotencei. Manuprātāt, ja Saeima un Valdība ir tautas ievēlētā augstākā likumdošanas un izpildvaras institūcija, kā tas ir noteikts ar Satversmi, tad šādas lietas būtu jāatrisina ļoti vienkārši. Tas nenotiek- jo pareizo "rāmi" Satversme ir noteikusi, tāču tā piepildījums ir dikti švaks. Esošie runas vīri nespēj risināt Latvijai būtiskas lietas, vien pieņem jaunus un jaunus aizliegumus uz papīra, tā nevis atrisot problēmas, bet padarot tās smagākas. Tādi "papīra" veči tur sēž..

Pievienoja viedokli pie raksta Fiktīvi nodarbinot cilvēkus, no "Rīgas namu pārvaldnieka" izkrāpti 150 000 eiro 19.aprīlis 2017 17:05

>Rīgas Dome tomēr ir pakļauta Latvijas Republikas likumdošanai.
Ir?

Pievienoja viedokli pie raksta Fiktīvi nodarbinot cilvēkus, no "Rīgas namu pārvaldnieka" izkrāpti 150 000 eiro 19.aprīlis 2017 15:04

Tak Ušakovam un viņa piedalītajiem no tā ne silts, ne auksts. Tāpat viņa vēlētajiem. Kā rakstīju, šai elektorāta daļai korupcija un "savējie" ir varas atribūtika, tās sastāvdaļa. Tas, ka zog ir slikti, bet tas, ka ar to dalās ir divreiz labāk, un to kompensē - tāda ir viņu morāle. Tāpēc ies un nobalsos par korumpantienm un zagļiem atkal. "Savējie" taču.
Mūsu kļūda ir tā, ka cīnamies ar loģiskām metodēm. Atmaskojam, norādam, bet tas neiedarbojas un neiedarbosies, tāpēc ,ka šo vēlētāju galvās jau tas ir. Un varam pierādīt 10. reizi ka Nanoūdens bija ūdens, vai, ka Amerikam ir jāatbild par nelikumībām viņa pārvaldītajā uzņēmumā RNP... Taisnība, pilnīga taisnība, tikai - tas neko nemaina.
No otras puses Latvijas valsts pieļauj feodālo karalistu esamību Latvijā, un demonstrējot savu mazspēju ar tām tikt galā, tās tikai stiprina.
Tāpēc jau saku, ka Latvija sevi pārvaldīt nespēj..
Tāpēc jau arī vēlos, lai Latvijā būtu pārvaldes un lēmējorgāni, kas strādā Latvijas labā, un spēj kaut ko reāli izdarīt, nevis producē jaunas darba grupas un komisijas, vai pieņem jaunus aizliegumus, tā nevis atrisinot problēmas, bet padarot tās smagākas
Vai tāpēc, ka to gribu, esmu Latvijas noliedzējs un Kremļa aģents? Vai es drīkstu gribēt, lai Latvijai būtu nākotne?

Gan jau ka sākumā problēmas būs, bet to atrisināšana ir tikai laika jautājums..
www.tvnet.lv/tehnolog...

Mūsdienu pasaulē arvien vairāk un vairāk vajag galvu, kā rokas, Ja elektriķi māk tikai vilkt vadus un pievienot kontaktus, tad viņš viennozīmīgi zaudēs tam, kas māk arī uzstādīt mājas automātiku, vai diagnosticēt vainu auto elektronikā. Tāpat būvnieks, ja tikai māk betonēt, tad zaudēs tam, kas zin kāda ir atšķirība starp poliuretāna un poliizocianurāta siltumizolācijas paneļiem. Arvien vairāk un vairāk cieš tie iedzīvotāji, kas darbojas vienkāršās profesijās. Piemēram Sauda Arābija ir deklarējusi, ka 2030 gadā visi pilsētas pārvadājumi būs bezpilota, pirmie bezpilota taksometri Dubajā jau šovasar darbosies. Tāpat apkopēju vietā nāk robotizētie putekļusūcēji, kurus jau tagad vara iegādāties. Igaunijā jau darbojas piegādes roboti utt. Sargu vietā nāk signalizācijas, uzraugu vietā automātika, strādnieku vietā manipulatori utt. Tā kā tiem, kas klenderēja skolā, nav ieguvuši izglītību, vai ir neuzticami darbinieki biežās dzīves svinēšanas dēļ, klājas arvien švakāk. Vietu skaits vienkāršajās profesijās samazinās, dziedi vai raudi.

Un tāpēc to skolu, kas dod profesionālo izglītību, loma aizvien palielinās. Un ne tikai tur. Uz konceptiem bāzēta izglītības sistēma, ap kuru tik intensīvi rosās IZM tantuki, faktiski arī ir izglītības profanizācija (no vārda profene), jo arī vairāk paredz akcentus uz praktisko pusi. No visa pa druskai, neko dziļi, nekādi pierādījumi, nekādas zināšanu nostiprināšanas, toties starpdisciplīnu saites un praktiski uzdevumi- tā kā tas profesionālajās skolās jau notiek.

Interesanti, kā, piemēram, tajā iekļausies militārā mācība, ko pēc padomju laika parauga, uzķeroties uz Kremļa makšķeres, grib atjaunot Aizsardzības ministrijas ierēdņi, Nu, piemēram, mācot Raiņa dzejoli pa kāviem, no tā plūstoši varēsim pāriet pie kareivjiem, akcentēt ierindas mācības nozīmi, pāriet pie automāta jaukšanas, tad pie attiecību jaukšanas, tad pie to bioloģiskajiem aspektiem, tad...

Nu gan jau IZM ministrijas tantuki izdomās, tas noteikti ir svarīgāk par to, lai mūsu absolventus uzņemtu Kembridžā.

Pievienoja viedokli pie raksta FM: Nodokļu reforma var nodrošināt 5% ekonomikas pieaugumu prognozēto 3% vietā 18.aprīlis 2017 15:28

Skaisle, izskatās, ka nezinat vārda "infantīls" nozīmi. Atrodiet to, un izlasiet mana komentāra pirmo teikumu vēlreiz.

Pievienoja viedokli pie raksta FM: Nodokļu reforma var nodrošināt 5% ekonomikas pieaugumu prognozēto 3% vietā 18.aprīlis 2017 12:39

Man izskatās. ka valsts ļoti infantili cīnās ar ēnu ekonomiku. Iespējam VIDam vajag palielināt kontrolieru štatus, iespējams sadalīt neesošo statu vietu algas uz tiem, kas reāli izpilda neesošā darbinieka funkcijas, iespējams, atļaut pieņemt jaunu ierēdni par katru atgūto miljonu, iespējams izveidot analītiķu grupu, iespējams noteikt prēmijas par atgūtajiem līdzekļiem, iespējams..
Es neesmu ekonomists, bet Latvijā vismaz daži deklarē, ka tādi ir. Tad nu profesionālus vajadzētu likt pie lietas, lai izdomā..

Fakts ir tāds, ka VID rīcībā, faktiski, ir informācija, par tiem, kas strādā ēnu zonā. Ne virspusē, bet ir. Tikai VDS nez kāpēc to neliek vietā. Un administratīvā sloga mazināšanai būtu pietiekami deklarēt, ka VIDs, piemēram, netaisīs tematiskās pārbaudes uzņēmumos, kas regulāri nomaksā nodoklis, un kuru darbinieku atalgojums ir virs vidējā nozarē, piemēram. Protams, kāds to izmantotu nelikumīgi, bet uz vispārējā fona...Vai..

Tagad VIDS izskatās,kā ierēdņu kantoris, kas atsēž savu laiku, un spriedelē vai aizbrukušajiem latviešiem uzlikt nodokli vai nē... Rosās riktīgi...

Patreizēja Saeima gan nav uz to spējīga, jo tas nav kārtais aizliegums, KO TĀ MĀK PIEŅEMT, bet problēmas risināšana PĒC BŪTĪBAS.

Pievienoja viedokli pie raksta Nodokļu reforma jāsāk nekavējoties 11.aprīlis 2017 12:44

Zane, jūsu komentārs izskatās pēc kritikas par katru cenu, un argumenti tomēr nepārliecinoši. To kā jādara, jau esat jau nodemonstrējuši, laika ir bijis pietiekami, un tur nekas labs nav iznācis. Tāpēc, protams, var meklēt skabargu cita acī, bet...
Tas, ka reformas ir vērstas tai virzienā, ko rekomendē Pasaules banka, izskatās, nav arguments priekš Jums, jo starppartiju greizsirdība ir lielāka.
Protams vieglāk un drošāk ir nedarīt neko, un kritizēt citus...

Pievienoja viedokli pie raksta Privātīpašuma nodoklis 11.aprīlis 2017 12:32

Jūsu interpretācijas, ir Jūsu interpretācijas. Ne esmu tā teicis, ne domāju...
Atkal, kā parasti- man piedēvē kaut ko, un tad kritizē...

Pievienoja viedokli pie raksta Privātīpašuma nodoklis 11.aprīlis 2017 10:05

Nebiju domājis neko augstprātīgu, vienkārši lakonizēju Jūsu tēzi - bagātajiem pašiem būtu jāgrib maksāt vairāk, bet tāds mehānisms jau ir - ziedot.lv. Bez tam mani neatstāj iespaids, ka mani visu laiku kritizē par to, ka negribu maksāt nodokļus, tai skaitā NĪN. To, ka tas ir jādara, un NĪN ir jāiekasē diferencēti esmu paudis katrā komentārā.Tāpat esmu paudis vairākkārt, ka ir sabiedrības kategorijas par kuru uzturēšanu man nav šaubu, tāpat ari "apaklpojošās" sfēras, bet man atkal un atkal to pārmet, jau apnicis atkārtot. Es vienkārši esmu pret puritāniski pareizu, bet neizpildāmu likumu pieņemšanu. Viss, kas nav kvantificējams, uzskaitāms nav liekams likumības pamatā. Tā tas ir ar greznību, tā tas ir ar tikumību.. Tāpat esmu pret Latvijā valdošo stereotipu bagāts == slikts, un visu mešanu par vienu kārti. Tāpat es neuzskatu, ka visi nabagie ir sliņķi.. Esmu pret progresivitāti jebkāda veida nodokļos, tā kā tā nestimulē attīstību. Latvijai vēl ir tai fāzē, kad par to vēl tiek spriests, kamēr tās Eiropas valstis, kur tas ir , no tā atsakās. Es esmu pret Gini indeksa absolutizēšanu, tā lietošanu, kā ekonomiskās attīstības mēru, tā kā tas ir neobjektīvs rādītājs. Bez tam vairums šeit esošo komentāru apstiprina manu tēzi - krievu okupācijas gadi ir atstājuši smagas sekas mūsu galvās.. Tā vietā, lai domātu, kā visiem kļūt bagātiem, domājam, kā to nepieļaut, un palikt visiem vienādiem, kaut nabagiem. Mums joprojām ir svarīga sociālistiskā uravņilovka. Diemžēl. Ja 50 gadus tautai māca, kā būt divkosīgam, kā kaut ko publisku piesavinātie (jo tā jau nav zagšana), kā ņemt un dot kukuļus, kā iet un "sarunāt", kā taisīt haltūras, kā slinkot, jo visiem jau ta maksā gandrīz vienādi... tad tas nevar vienā brīdī izgaist, kā nebijis Tas viss ir mūsu galvās, jau stūrītī, bet ir. Un mūsu paaudzei nepazudīs. Nāks nākošā, kas būs augusi smagajos kapitālisma apstākļos, bet toties tiešos un saprotamos.

Pievienoja viedokli pie raksta Privātīpašuma nodoklis 10.aprīlis 2017 10:46

www.ziedot.lv

Pievienoja viedokli pie raksta Nodokļu reforma jāsāk nekavējoties 10.aprīlis 2017 10:40

Lai slimnieks izveseļotos, reizēm ir nepieciešam sāpīga operācija.
Labāk tā, nekā vārguļot visu laiku.

Pievienoja viedokli pie raksta Rīgas Centrāltirgū vadošā amatā - zagtu auto tirgonis 7.aprīlis 2017 15:57

>...vajag palielināt...
>...kvalitatīvi analizēt...

Kas to darīs?
Kas ir, kam jābūt tam augstākajam orgānam Latvijā, kas spētu to izdarīt?
Tāpēc jau gribu, lai Latvijā tāda institūcija būtu...

Skatīt vecākus ierakstus