IR

Pievienoja viedokli pie raksta "Vienotības" vairākums neatbalstīs Vējoņa iniciatīvu par nepilsoņu bērniem 21.septembris 2017 07:03

Tad kad Zaķis par mahinācijām ar nodokļiem un balsu pirkšanu bija spiests izstāties no partijas, par viņa atrašanos frakcijā pat jautājumu nebija. Āboltiņai bija vajadzīgs paklausīgs pogu spiedējs, savukārt, to, kā atteikties uz vārdu "ētika" jau, savulaik, nodefinēja Ruksītis,
Tagad gan ir uguns pakulās. Kāpēc šāda selektīva attieksme?

Pievienoja viedokli pie raksta "Vienotības" vairākums neatbalstīs Vējoņa iniciatīvu par nepilsoņu bērniem 21.septembris 2017 07:01

Tad kad Zaķis par mahinācijām ar nodokļiem un balsu pirkšanu bija spiests izstāties no partijas, par viņa atrašanos frakcijā pat jautājumu nebija. Āboltiņai bija vajadzīgs pogu spiedējs, savukārt, to, kā atteikties uz vārdu "ētika" jau, savulaik, nodefinēja Ruksītis,
Tagad gan ir uguns pakulās. Kāpēc šāda selektīva attieksme?

Forši, tikai vai tas Latvijā ir iespējams? Kā jau rakstīju, rezultātā nekas nenotiek.
Vācija tieši ir skolas, kur pirmo gadu māca vācu valodu, lai tālāk var mācīties vāciski. Minsteres skola gan laikam tagad ir aiztaisīta.
Anglijā tieši tas pats.
Faktiski jau tieši to pašu piedāvāju.
Ūdens akmeni drupina pa mikronam, bet nodrupina. Jūs aicinat uz maksimumu un - nekas neseko. Stratēģiski?

Vai mums ir jābalstās uz okupācijas gadu pieredzi? Vai mums ir jādara tā kā bija jūrskolā, Sibīrijā? Jeb tomēr esam civilizēta, demokrātiska valsts?

Un tas, ko piedāvāju, ir kaut kas daudz vairāk par patreizējo IZM politiku - "nedarīt neko" . Izskatās, ka akls naids jums ir tā aizmiglojis acis, ka gribat riebt visiem par visu. Faktiski jūs panākat pretējo - tādējādi izmaiņas nenotiek, un izglītība svešvalodā turpinās..

Savukārt, par mazajām lauku skolām man ir cits viedoklis. Šādās skolās tipiski netiek nodrošināta izglītības kvalitāte, un cietējis gala rezultātā ir bērni, Par to parasti vsi aizmirst, runā par darba vietām, pēdejo "kultūras centru" pagastā, emigrācijas pastiprināšanos. Viss tas ir taisnība, bet uz bērnu rēķina.

Cita lieta ir izglītības sasniedzamība, un tur es izglītības komisijas vadītājam piekrītu - tā ir jānodrošina. Bet tas nav tas pats, tie ir autobusi, apmācību punkti, iespējams skolotāju pievešana uz uz tiem (nevis mazo skolnieku vešana)

Bilingvālā izglītība ir jāsaglabā tiktāl, cik tālu notiek latviešu valodas apgūšana.
Ja bērns mājā nav latviešu valodu dzirdējis, būtu muļķīgi no pirmās klases visu mācīt latviski. Nu nedrīkstam šai kategorijai tādējādi "aizslēgt" ceļu uz izglītību. Tajā pāšā laikā būtu loti intensīvi jāmāca latviešu valoda. Domāju, ka pamatskolas gala eksāmeniem jau būtu jābūt latviski, arī vidusskolai jau būtu jābūt tikai latviski. Pie kam jo bērns jaunāks, jo valoda tiek apgūta vieglāk. Piemēram, esmu lasīji tēzi, ka iemācoties citu valodu līdz 13 gadiem, bērns tajā valodā runā bez akcenta...
Segregāciju izglītībā jau sen ir laiks beigt. Latvijas valsts nedrīkst atstumt daļu no iedzīvotājiem, vidusskolas līmenī vairs atšķirību nedrīkst būt.
Esmu jau rakstījis vairākkārt, ka šis man šķiet par vienu no svarīgākajiem IZM uzdevumiem, taču tā sistemātiski taisa "reformas", un nu jau Eiropā no kategorijas "viena no sliktākajām izglītības sistēmām" drīz būsim kategorijā "sliktākā"..

Pievienoja viedokli pie raksta Cik ilgi Veselības ministrija piekops “strausa politiku”? 20.septembris 2017 11:15

Caurā sietā var liet ,cik gribi, vienalga tas pilns nebūs. OECD atzīt, ka maksājumi no slimnieka paša kabatas ir vislielākie Eiropā. Vai ir kaut mazākā cerība, ka papildus nauda kaut drusku samazinās to daļu, ko maksājam paši? Ne mazākās! Pēc gada būsim turpat, un atkal tiks prasīta nauda..
Visur kur ir valsts pārvalde, tā rada labu augsni korupcijai. Medicīnā "pateicības aploksnēs" ir kļuvušas par medicīnas organizācijas būtisku daļu. Nupat pieķertie ir tikai aisberga redzamā daļa, tie bija kļuvuši vai nu pārāk bezkaunīgi, vai pārāk neuzmanīgi. Lai nemaksātu dakterim, un ziņotu par kukuļa pieprasīšanu, ir jāriskē ar savu dzīvību, un lielākā daļa to vienkārši neuzdrošinās darīt.
Jau rakstīju, ka paši dakteri mainīties negrib. Keris & Co tikai un vienīgi prasa naudu. No viņu viedokļa viss ir kārtībā. Valsts nevērtē, ne daktera kvalifikāciju, ne nomirušo/ izārstēto, apkalpoto skaitu. Pieņem kādu pacientu vairāk vai mazāk, ārstē sliktāk vai labāk- mazo cieto algu dakteris saņems vienalga, Vienīgais stimuls strādāt labāk ir "pateicības", jo, ja būsi labāks dakteris, saņemsi tās vairāk.
Čakša, kā sistēmas cilvēks, un, kā topošā māte, negrib un nespēj kardinālas reformas veikt. Tā kā pieminiet manus vārdus- pēc gada būs tas pats...

Pievienoja viedokli pie raksta Aktīvi un uzņēmīgi jaunieši mūsu valstī ir īpaši nozīmīgs resurss 19.septembris 2017 13:58

Skaisle, Jūs runājat kategorijās - nemaksā, nedod....
Bet varbūt jādomā drusku savādāk - nemāk nopelnīt?
Lai kādam kaut ko maksātu, ir jābūt no kā. Nauda ir jāuzražo. Nu nav tā, ka kāds sēž uz naudas maisa un nedod. Un nebirst nauda no gaisa. Lai nauda būtu, tai pretī ir jābūt pamatam. Un tikai tie, kas te cīnās un ražo, var radīt pamatu, lai cilvēki Latvijā spētu pelnīt vairāk. Valstī darba ražīgums ir zems, un nav no kā.. Piemēram, ja Īrija darba ražīgums ir vairāk kā divas reizes augstāks, kāpēc Latvijā malkas cirtējam par saskaldītu malkas kaudzi būtu jāmaksā tikpat, cik Īrijā par divām? Tie, kas ārzemēs, strādā TAI valstij, ne Latvijai.
Var burkšķēt aiz stūra par nelikumībām, bet var arī iet un mēģināt tās novērst. Var Latviju sakārtot, var pamest likteņa varā un doties prom. Lai tie, kas palikuši, sakārto Latviju, priekš tiem, kas prom. Tad, varbūt, aizbraucējs padomās par atgriešanos. Vai tā?

Pievienoja viedokli pie raksta Aktīvi un uzņēmīgi jaunieši mūsu valstī ir īpaši nozīmīgs resurss 19.septembris 2017 12:31

Ja no Latvijas emigrē nodzēries gatera strādnieks, nepārdzīvoju, Kategorija, kas man "sāp", ir gudri jaunieši, kas pēc vidusskolas aizbrauc mācīties uz ārzemēm. Tas ir tas vecums, kad viegli tiek atrasti draugi, viegli notiek iedzīvošana svešos apstākļos- un liela daļa neatgriežas. Apprecas, atrod darbu utt. Un nelaime tam ir mūsu impotentā izglītības sistēma. Latvijā augstskolas sniedz izglītību, bet ne labu izglītību. Tas liek jauniešiem ar "potenciālu" skatīties pēc labām augstskolām, kuru diemžēl Latvija nav. Pie kam Latvijas valsts no vienas puses un IZM no otras puses nupat, piešķirot papildus naudu augstskolām, apliecināja, ka viss ir kārtībā, tāda viduvējība ir jāturpina uzturēt, ekstensīvā augstskolu saimniecība nav jāreformē, bet arī turpmāk jāuztur tādā pašā līmenī. Tā kā talantīgu jauniešu aizplūšana turpināsies..

Pievienoja viedokli pie raksta Latvijas augstākās izglītības sistēmas raksturojums 18.septembris 2017 15:06

Man visdīvainākais liekas tas, ka Latvijā nevienam tas nerūp. Izglītības sistēma kopumā ir nolaista galīgā dibenā, izglītības kvalitāte ir zema, bet valsts IZM personā turpina taisīt pseidoreformas. Vai tādas lietas, kā skolnieku skolotāju skata optimizācija, augstskolu tīkla sakārtošana, vienotas apmācību valodas ieviešana nav daudz svarīgākas par bērnudārza infrastruktūras pārnešanu uz skolām, piemēram? Tā vietā, lai racionālāk saimniekotu, tiek "izplēsta" papildus nauda no budžeta ekstensīvās augstskolu saimniecības uzturēšanai, jeb IZM no vienas puses un Valsts no otras puses apliecina, ka augstākās izglītības sistēma ir optimāla, vienkārši vajag vairāk līdzekļu. Latvijas valstī ir interesanti - jo sliktāk saimnieko, jo skaļāk bļauj par naudu, tā dara veselības ministre, tā dara izglītības ministrs. Kad beidzot tiks saprasts, ka IZM rosīšanās, runas, plāni, reformas paši par sevi nav laba darba kritērijs, laba darba kritērijs būtu labs rezultāts- izglītība. Kad beidzot kāds par to uzņemsies atbildību?

Kad pienāks tādi laiki , kad Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātes profesores latviski rakstīs bez kļūdām? Kad tas notiks? Ceļu uz elli var bruģēt ar labāku vai sliktāku bruģi, IZM patreiz mēģina izplēst, lai tas ir labāks.

Pie kam interesanti- analīzes par izglītību tais nevis pati IZM, bet Latvijas Banka, jo IZMam jau ir svarīgākas lietas-ir jānodarbojas ar konceptiem, ne ar saimniekošanu... Varbūt ,nevajag mums saulaino tāli, bet sakārtotu durvju priekšu?Nezinu, laikam esmu baltā vārna, kas grib, lai mūsu bērni iegūstu labu izglītību.

Pievienoja viedokli pie raksta OECD palielina šā gada Latvijas IKP pieauguma prognozi līdz 4,3% 16.septembris 2017 07:19

Austras koku par premjeru! Eksperts, domas gigants, personība, gudrāks par OECD ekonomistiem!

Pievienoja viedokli pie raksta Bērnu pilsonība nepareizu formulējumu slazdā 14.septembris 2017 11:24

Sagrozat, tā nav - vecāki var izvēlēties, tāpat kā tagad. Bet no izvēles tiek izslēgts "ne pilsonis", tā kā visur Pasualē tas ir.

Pievienoja viedokli pie raksta Komisija: Sudraba nav pārkāpusi deputāta ētiku (papild.) 14.septembris 2017 11:21

Laila Freivalde Zviedrijā atkāpās no amata tikai tāpēc, ka bija "nepareizi" iepirkusies.
Kristovskis, savulaik, tad kad no Jelgavas cietuma izbēga cietumnieki.

Dūklavs, kas pieķerts pakalpošanā oligarhiem, i nedomā..

Pievienoja viedokli pie raksta Bērnu pilsonība nepareizu formulējumu slazdā 14.septembris 2017 11:06

Uz Rasu. Es arī esmu pret automātisku pilsonības piešķiršanu pieaugušajiem. Pilsonības piešķiršana procedūra Latvija ir tik viegla, ka faktiski tas ir lojalitātes apliecinājums valstij, un to dāvināt nevajag.

Bet te runa ir pa zīdaiņiem, kuriem vēl nav savas pozīcijas 20!- tik nepilsoņus vecāki atstāja pagājuša gadā. No tiem, lielais vairums par pilsoņiem kļūs vēlāk, apzinīgā vecumā. Tātad varam domāt- ap 10. Šausmīgs drauds!

Visā cilvizētās valstīs tāds likums ir. Negribam tāda būt.

Vēlreiz atkārtojos- šos jautājums tiek sasiets ar visu ko citu, un tad "visam citam" tiek teikts nē. Par argumentiem, kas attiecas uz visu "visu citu" piekrītu, bet kā jau rakstīju, šī likuma nepieņemšana par 10 zīdaiņiem gadā rada lielāku sliktumu nekā tā pieņemšana. Problēma ir tā, ka NA tālāk par degungalu neredz.

Pievienoja viedokli pie raksta Medikamenti 13.septembris 2017 14:58

Par RIGVIR nav īstu pētījumu par to efektivitāti. Droši vien nevajadzēja tās iekļaut kompensējamo zaļu sarakstā. Taču, ja tās tur ir, bet pierādījumu par to neefektivitāti vai kaitīgumu nav, tad nevajadzētu šo kļūdu taisīt atkaļ, un ņemt ārā. Citiem vārdiem- lēmumam bija un ir jābalstās uz zinātniski pamatotiem argumentiem, līdz tam iesaldējot "status quo" . Tikai tā tas būs objektīvi.

Skatīt vecākus ierakstus