IR

2902773734dc223d1d237399592a65eb

edge_indran

Domubiedri (0)
Pievienoja viedokli pie raksta Zināšanu plašsaziņa 27.jūlijs 2017 16:28

------------------
Vienmēr vajag censties pašam smelties informāciju no pirmavotiem, tad uplejistu-kuplejistu-dimantiņu atziņas būs vieglāk atspēkot.

Latvijas Vēstures pirmavoti. VII burtnīca: Šillers, E. “Pēterburgas Avīzes”: Rakstu izlase. I daļa (1862.g.). Rīga: Latvijas Skolotāju savienība, 1928. 112 lpp.
Ievietots: 22.11.2002.-06.02.2003., materiāls sagatavots ar LIIS atbalstu

Edg. Šillers. “Pēterburgas Avīžu” pirmais gada gājums. (3.-10.lpp.)
Kr.Valdemāra domas par “Pēterburgas Avīzēm”. (11.-14.lpp.)
Ziņas par Pēterburgas jaunām latviešu avīzēm. (17.-22.lpp.)
Par Pēterburgas avīzēm. (22.-24.lpp.)
Valstību un tautu ziņas. (24.-29.lpp.)
Zemniecība. (30.-32.lpp.)
Kas zemniekam jāzin. (32.-37.lpp.)
Par skolām. (37.-38.lpp.)
Par krogiem. (38.-39.lpp.)
Valsts jeb tautas saimniecība. (40.-42.lpp.)
Vērtība. (42.-46.lpp.)
Kapitāls. (46.-50.lpp.)
Ieroči un mašīnas. (50.-52.lpp.)
Mūžīgs kaŗa lauks. (53.-55.lpp.)
K.Biezbārdis. Ko var dvēsele atzīt? (56.-64.lpp.)
Polemika ar “Pēt. Av.” pretniekiem. (65.-74.lpp.)
Kāpēc cēlām dzirksteli. (75.-76.lpp.)
Bizes gaudas. (77.-81.lpp.)
Bizes prieki. (81.-87.lpp.)
Grāmata avīzes rakstītājiem. (87.-89.lpp.)
Ko vilki viens otram stāsta. (89.-90.lpp.)
Kaunīgi latvieši. (93.-95.lpp.)
Iztulkošana no kādiem svešiem vārdiem. (105.-107.lpp.)

300px-daugulis_peterburgas_avizes


www.historia.lv/bibli...

Pievienoja viedokli pie raksta «Ir» atrod ostas zemi, par kuru Dūklava kompanjoni gribēja «15 ļimončikus» 27.jūlijs 2017 15:24

---------------
Melot aizliegts!

"Tā sauktajai Lemberga prāvai – astoņu gadu jubileja"

Show_display


nra.lv/latvija/200931...

Pievienoja viedokli pie raksta «Ir» atrod ostas zemi, par kuru Dūklava kompanjoni gribēja «15 ļimončikus» 27.jūlijs 2017 15:12

--------------traductrice kas tur ir bijis nelikumīgs? Es gan drīzāk painteresētos..
=======================================================================================
Pēc gadiem 30 saņemsi visu nepieciešamo informāciju. Izmeklēšana turpinās....
"Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu"
https://


likumi.lv/doc.php?id=...

Pievienoja viedokli pie raksta Žurnāls "Ir" izdod Rīdzenes sarunu speciālizdevumu "Ko oligarhi Tev nestāsta" 27.jūlijs 2017 12:05

--------------------
VID un Valsts Kontrole nepārtraukti veic auditus, kas apliecina sekmīgu Rietumu liberālo vērtību iedzīvināšanu Latvijā!
"VID: Vairāk nekā puse darba devēju darbiniekiem maksā mazāk par minimālo mēnešalgu"

Rokasnauda_sh


“Ja kopumā skatās uz uzņēmējdarbību, tad vairāk nekā puse darba devēju valstī nodarbina savus darbiniekus zem minimālās mēnešalgas. Savukārt ēdināšanas jomā 65% darba devēji algu aprēķina zem minimālās algas, bet 20% maksā no minimālās līdz 700 eiro, kas, protams, arī nav liels atalgojumus un pastāv aplokšņu algas riski,” sacīja VID pārstāve.
Viņa stāstīja, ka Rīgas un Pierīgas restorānos biežāk atklātās nepilnības ir – netiek precīzi uzskaitītas darbinieku nostrādātās stundas, netiek reģistrēti visi darījumi ar kases aparātiem, kā arī tiek nodarbināti nereģistrēti darbinieki.
www.la.lv/vid-vairak-...

Pievienoja viedokli pie raksta Miljonu ieņēmumi valsts budžetā, kas draud pazust 27.jūlijs 2017 11:59

----------------
Cēsu alus ir alus un bezalkoholisko dzērienu ražotājs Latvijā. 99,67 % tā kapitāldaļu pieder Somijas Olvi. Galvenais birojs un ražotne atrodas Cēsīs. (Vikpēdija)
=======================================================================================
Autors par iespējamo peļņas samazinājumu satraucas. Būsim reāli - vienīgā iespēja vietējo valdōbai kaut ko dabūt no skandināviem vai citiem skauģiem, ir izmantojot fiskālās politikas instrumentus (nodokļu celšana).
Vajag dalīties, nevis censties virspeļņu sev kabatā iebāzt. Hūte nav muļķis.

https://

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 23:54

----------------
Paroc dziļāk - līdz Briseles kabinetiem tiksi!

Sandra-kalniete-45063488


"....Taujāta, vai viņas padomnieka Pētera Viņķela iesaistīšanās jaunajā politiskajā kustībā varētu ietekmēt turpmākās darba attiecības, Kalniete atbildēja noraidoši, sakot, ka līdz šim ar Viņķeli nav runājusi, tomēr šāda rīcība nevar ietekmēt abu personu darba attiecības, un «šādi jautājumi nekad nav bijis šķērslis profesionālajām attiecībām»." www.tvnet.lv/zinas/la...

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 23:37

----------Austras koks Es kā "pamatienākumu" saprotu šobrīd populāro populistisko..."
========================================================================================
Vispār noder pāvesta Franciska 2014.g.13.septembrī teiktā kontekstā atcerēties notikušo Latvijā - atgādināt par "pamatpienākumiem", lai varētu to "pamatienākumu" nodrošināt:
"1940. gada maija beigās avīzes rakstīja, ka kara uzspiesto saimniecisko grūtību dēļ no darba rūpniecības un amatniecības uzņēmumos būs jāatbrīvo 9000 strādnieku, t. sk. 5000 sieviešu. No darba atbrīvojamie tika aicināti doties lauku darbos. Bet 6. maijā K.Ulmanis rakstīja: “Kā būtu, ja no apmēram 12 000 skolotājiem, kad 3 vai 4 mēneši vasarā skolas ir cieti un kas neiet kursos u. tml., daži tūkstoši piespiestos iesaistīties dažādajos vasaras darbos. Tiklab vīrieši, kā sievietes.” 17. maijā valdība izdeva likumu par uzgaides piemaksu. Saskaņā ar šo likumu Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Ventspils un Jelgavas rūpniecības un amatniecības uzņēmumu darbinieki, kam piešķirti bezalgas atvaļinājumi sakarā ar rūpnieciskās ražošanas sašaurināšanos un kas izvietojušies sezonas darbos, saņēma piemaksu. Piemaksu piešķīra par katru bērnu, kas jaunāks par 11 gadiem, un par apgādājamiem darba nespējīgiem vecākiem. Piemaksa gan bija visai neliela — 5 lati mēnesī, bet bija paredzēti atvieglojumi arī īres maksā un transporta izdevumos.
Saskaņā ar 31. maijā izsludināto Saimnieciskā dienesta likumu visi darba spējīgie Latvijas iedzīvotāji varēja tikt iesaistīti vai iesaukti valsts saimnieciskajā dienestā uz laiku līdz 6 mēnešiem. Visa jaunatne skolu brīvlaikā tika apvienota Darba skolā, kuras priekšnieks bija pakļauts saimnieciskā dienesta pilnvarniekam. Saimnieciskā dienesta likums attiecās arī uz Latvijā dzīvojošajiem ārzemniekiem, ja tas saskanēja ar starptautiskajām tiesībām un starptautiskajiem līgumiem, kuriem bija pievienojusies Latvija. 4. jūnijā tika publicēts valdības rīkojums, ka uzņēmumos atvaļinātajiem strādniekiem līdz 8. jūnijam jāierodas lauku darbos, ņemot līdzi darba grāmatiņu un nupat ieviesto saimnieciskā dienesta grāmatiņu, kurā bija jābūt darba devēja ierakstam par atvaļinājuma piešķiršanu uz 4 mēnešiem."

Ulmanapolitika-664x495


www.vestnesis.lv/ta/i...

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 22:10

----------------
H.Tumans, vēsturnieks: "...šodiena ir neskaidra un nestabila, bet nākotne tik biedējoša, ka par to negribas runāt... Un kurš tagad pateiks: kas ir Projekts Latvija? Kāds ir mūsu visu kopīgais mērķis? Neviens šos jautājumus pat neuzdod. Dzīvojam mentālā putrā." (NRA, 24.04.2017.)
========================================================================================
Jaunās sabiedriski politiskās kustības manifests (nejaukt ar partijas programmu) "Mēs esam PAR" - tas ir spilgts "mentālās putras" apliecinājums. Lai turpinātos saplūšanas process ar ES kodolu (federālas valsts modelis), tādu "mentālo putru" vajag turpināt uzturēt - sponsorējot NVO, kustības, partijas utt.utml.Diezin vai Berlīnē vēl papildus Grieķijas, Polijas, Ungārijas "PRET" vēlētos ar kādu iespējamo Latvijas pretestību nodarboties.
Par federālu Eiropu!

000116540reich_eu


www.pietiek.com/rakst...

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 21:15

------------Ķīps Uz J,Biotops:"... Kāpēc necerēt otrādi, kāpēc uzreiz noriet, neatbalstīt?"
=======================================================================================
J.Biotops nav "Par" gaišo nākotni, kas sagaida Latvijas tautu un latviešu pēc pilnīgas saplūšanas ar ES kodolu? Kāpēc pretoties neo-liberālisma ideoloģijas ieviesējiem?
Vēstures doktors, ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs:
".... pēc 100 gadiem mūsu mazbērni būs apmēram 10% no Latvijas iedzīvotāju skaita, tāds mazs pulciņš latviešu. Tie tad lūkos no krieviski, angliski vai ķīniski–arābiski runājošas Rīgas domes izlūgt mazu estrādīti Dziesmu svētku sarīkošanai."
Mežs: 2100.gadā pasaulē būs tikai 300 000 latviešu

648959_640x420


www.diena.lv/raksts/l...

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 21:07

----------------
"Ja rakstniekam ir redzams, ka viņa tauta, valoda ir apdraudēta, viņam par to jāraksta." Vizma Belševica, 1972.
========================================================================================
Ne tikai V.Belševica domāja, rakstīja un rīkojās 1970. gados, lai kaut kā mazinātu apdraudējumu. Tūkstoši un tūkstoši iesaistījās pozitīvā, radošā sadarbībā, kas galu galā noveda pie pozitīva ieguvuma. Noder atcerēties:
"1980. gadā Latvijas plašsaziņas līdzekļos izskanēja trauksmes zvans par katastrofālo demogrāfisko situāciju. Tika iedarbināts viss tā laika propagandas aparāts un materiālās palīdzības stimuli. Rezultāts nebija ilgi jāgaida, un 1987. gadā Latvijā piedzima tiem laikiem rekordaugsts bērnu skaits.(..) 1987. gadā Latvijā jau piedzima 42 135 bērni un trīs bērnu ģimene kļuva par ļoti izplatītu, gandrīz vai standarta ģimenes modeli.(..)
Ko dara mūsu tautiskā latviešu vara?"

Me_s_grafiks3


nra.lv/viedokli/bens-...

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 20:37

---------------
Lai cik un kādas kulītes nešūtu - tik un tā rāpos atpakaļgaitā, velkot līdzi 4.maija repubļiku:
"... Joprojām cilvēki pievienojas partijām, galvenokārt dažādu materiālu interešu vadīti, uzskatot, ka tā vai cita partija palīdzēs šo interešu realizācijai; jāiegūst tikai zināms deputātu skaits. Tas nozīmē, ka valsts ilgtermiņa attīstības plānošana praktiski nemaz nav iespējama, jo tās veidošanai nepieciešamas zināmas ideoloģiskas pamatnostādnes, kuras nemainās atkarībā no vēlēšanu iznākuma." Valdis Krastiņš.

Krastins_db


www.la.lv/tribine-2/

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 20:33

------------rinķī apkārt maču-pikču:"... Tu taču nesāksi apgalvot....."
========================================================================================
2x2=4 Kas te ko nesaprot Saeimas deputātu rīcībā? Ir sponsors, ir pārstāvji Saeimā, kuri cenšas īstenot intereses. Kā funkcionē esošā sistēma, to pat pamatskolā māca, to nebeidz atkārtot dermokrātijas speciālisti:
"Tā [demokrātija] ir valsts pārvaldes forma, kas pašam ir jāprot izmantot savās interesēs." Ivars Ījabs, politologs.

Normalp_4a2ede6c2eb3becd0a965df1c181cc91


www.punctummagazine.l...

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 20:24

-----------Austras koks:"...Uzdot pareizos jautājumus, un tad vēl atkarībā no atbildēm nospiest līdz galam ar papildjautājumiem? Tādu nav."
========================================================================================
Ir tādi, kādiem jābūt esošajā sistēmā. Būsim reāli, nedzīvosim ilūzijas par "pareizo sistēmu" un "pareizajiem žurnālistiem":
"Masu mediji tiktāl piesārņo cilvēku prātus ar informāciju, ka viņi vispār pārstāj kaut ko saprast. Te darbojas pēc principa:"Lai zina visu, taču nesaprot neko!"
A.Zinovjevs:"Rietumi. Rietumu fenomens" (1993)

4d85047650e72


www.e-reading.club/bo...

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 19:57

------------------
Trāpīgi raksturota Latvijas nākotnes perspektīva:
«Mēs tā varam turpināt arī nākamos 50 gadus un netikt nekur tālāk,» atzina Cālītis.

D2a7e5673a7bc97fcb-46854999


apollo.tvnet.lv/zinas...

Pievienoja viedokli pie raksta Sabiedrībā pazīstami cilvēki nodibina politisko kustību "Mēs esam par!" 26.jūlijs 2017 16:59

-----------------
Par "jaukajos laikos" sataisītajām ziepēm vēl ilgi būs jāmaksā.

"...Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības, ir nodrošinātas vienādas tiesības. Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiska augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai."

Mlarge_577d9ace


www.barikadopedija.lv...

Skatīt vecākus ierakstus