IR

2902773734dc223d1d237399592a65eb

edge_indran

Domubiedri (0)
Pievienoja viedokli pie raksta Vai Latvijā deputāts var dzīvot bez Lemberga? 20.septembris 2017 17:36

----------
Kas nepiekrīt ventspilnieku vairākuma izvēlei, tam jāpārceļas uz dzīvi Ventspilī.
Jāsāk izvērst aģitācijas un propagandas darbs uz vietas ar dzīviem cilvēkiem, nevis tikai jāpiepukšķina internets ar bezjēgas jautājumiem.
Uz priekšu, pilsonīši! "Pilsēta ar rītdienu" atvērta ikvienam pārmaiņas alkstošajam.

Ventspils_karogs

Pievienoja viedokli pie raksta Vai Latvijā deputāts var dzīvot bez Lemberga? 20.septembris 2017 12:52

----------Simona Šjadīte:" Vai Latvijā deputāts var dzīvot bez Lemberga?"
========================================================================================
Kamēr ventspilnieku vairākums balsos PAR, tikmēr Latvijā būs jādzīvo kopā. Ventspils Kurzemē, Kurzeme Latvijā - Daugav's abas malas, mūžam nesadalās!
https://


2017.gada 19. jūnijā Ventspils pilsētas dome atkārtoti par pilsētas galvu ievēlēja Aivaru Lembergu ("Latvijai un Ventspilij"). www.ventasbalss.lv/zi...

Pievienoja viedokli pie raksta Samierināšanās kā ļaunuma izplatības garants 20.septembris 2017 12:33

----------
"Bez teorijas mums nāve." J.Staļins, 1953.
Pirmais praktiskais darbs ir esošās situācijas/stāvokļa analīze.
Noder atcerēties, kā Latvijā 1988.g. t.s. "dziesmotās revoļūcijas" laikā pilotprojekta "LTF" veidā sākās eksperimentālā pārbaude pārejai no "reālā komunisma" (A.Zinovjevs) uz mežonīgo kapitālismu, kādas ir tā sekas. Tad nevajadzēs uzdot jautājumus "Kas traucē?","Ko darīt?", "Kur ir manas brilles?".
Par vienu traucēkli (tautas psiholoģijas stāvoklis), ar kuru nāksies rēķināties gan pozitīvas iniciatīvas, gan "brīnumnūjiņas" piedāvātājiem, stāsta Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors Tālavs Jundzis:
"....1992. gada vasarā sākās dziļākā psiholoģiskā krīze, kāda jebkad Latvijas vēsturē, manuprāt, vispār ir bijusi."

Talavs_jundzis-664x442


www.lvportals.lv/visi...
p.s. Latvija ir SVF dalībvalsts kopš 1992. gada 19. maija.

Pievienoja viedokli pie raksta Ar komunistisku pārliecību 19.septembris 2017 16:04

------------
"Starp inteliģenci un tautu izaugusī siena izraisīja pašu briesmīgāko radoša cilvēka
traģēdiju: garīgu nīkuļošanu." V.Lācis :"Vētra".

43036103


readli.net/chitat-onl...

Pievienoja viedokli pie raksta Iznācis žurnāla “Domuzīme” 2017. gada trešais numurs 19.septembris 2017 15:49

------------
Prieks, kur tu rodies?
"... Pirmais žurnāla numurs iznāca 1987. gada janvārī 100 000 eksemplāru tirāžā. 1989. gada beigās „Avota” kopējā mēneša tirāža sasniedza pat 147 000 eksemplārus."

Avots3


lv.wikipedia.org/wiki...

Pievienoja viedokli pie raksta Aktīvi un uzņēmīgi jaunieši mūsu valstī ir īpaši nozīmīgs resurss 19.septembris 2017 15:32

--------------
Trešais - "naudas ražotājs", no kura vajag pamācīties!

"Latvijas Banka ir sadrukājusi 3,8 miljardus eiro, bet šī nauda stāv komercbanku kontos un vienkārši gaida, kad beidzot valstī sāks saimniekot kārtīgi, neraustīs nodokļus, atbalstīs uzņēmējus, īstenos reformas, sakārtos arī veselības nozari, intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs."

Rim


www.lsm.lv/raksts/zin...

------
Ko ta a.god. gribētu sagaidīt, - Vējoņa Rīkojumu Nr.3, lai atkārtotu Zatlera "ampelēšanos" jebšu kādu Staļina sarīkoto elites "attīrīšanu" 1937.g.?
https://


p.s. Kas PAR šādu Izmeklēšanas komisijas mērķi:"...tā kā Latvija ir daudznacionāla valsts, jāatrod kopīgs mērķis visām sabiedrības grupām, un tas varētu būt – tiesiska valsts. Tas nozīmē – iztīrīt Latviju no salašņām, kas to piesārņojušas pēdējos 20 gados, un atdot tautai nolaupītās bagātības." K.Pupurs (NRA, 25.08.2008.)??

Pievienoja viedokli pie raksta Pieļaujamā zona 19.septembris 2017 13:20

---------------
"Pie mums neaizstājamo [uzņēmēju] nav !" J.V.S.
Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

94261_63b8909eba


www.pietiek.com/rakst...
p.s. Andrejs Eglītis: «Pašu cirvis cērt sāpīgāk» - ?

Pievienoja viedokli pie raksta Aktīvi un uzņēmīgi jaunieši mūsu valstī ir īpaši nozīmīgs resurss 19.septembris 2017 12:59

---------------
Dzīvē viss ir reāli, tāpēc nav jēgas dusmoties. Būsi kā īstens rietumnieks, tad slavēsi varnešus par paveikto:

".....– Latviju pasaulei vajadzētu ņemt par paraugu."
Kaspars Kļaviņš (dz. 1968) ir vēstures zinātņu doktors, RTU profesors un LU Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieks. Četrus gadus lasījis lekcijas Arābu Emirātu Tehnoloģiju koledžā Abū Dabī.

Klavins_kasparas2_juris_lorencs_6-768x576


www.la.lv/austrumniek...

Pievienoja viedokli pie raksta Aktīvi un uzņēmīgi jaunieši mūsu valstī ir īpaši nozīmīgs resurss 19.septembris 2017 12:50

----------
"Reizniece-Ozola: Junkera priekšlikums par ciešāku Eiropas integrāciju ir atbalstāms" (Leta, 17.09.2017.)
=====================================================================================
Latvijas varneši cenšas pēc iespējas ātrāk saplūst ar Eiropas Savienību - visiem spēkiem veicina plūšanu uz ES kodola valstīm. Viss kārtībā - process turpinās...

Cik svarīga tavai paaudzei ir Latvija?
Ralfs Eilands:"Manai paaudzei ir nostāja: ja būs kariņš, brauks prom. Esmu intervējis cilvēkus uz ielas, un jauniešu nostāja pārsvarā ir tāda. Mani vecāki viņus nosoda, es nenosodu. Ļoti labi saprotu, ka viņos vienkārši nav ieaudzināts patriotisms. Mūsu valsts vara ir ļoti pie vainas, ka tas nav izdarīts. Lielākajai daļai cilvēku ir sajūta, ka katru dienu kāds aiziet uz Saeimu un nodod mūsu valsti."

10601


www.diena.lv/raksts/s...

Pievienoja viedokli pie raksta Ar komunistisku pārliecību 19.septembris 2017 12:39

-----------
Tas "utt" bez "sabiedrības izglītošanas un līdzatbildības veidošanas" ir Rietumu valstu sistēmas (iekārtas) neatņemami elementi. Bez patērētāju kritiskās masas (tirgus apjoms) nav iespējams gūt peļņu, tāpēc nav jēgas ieguldīt kādu romānu uzrakstīšanai - vieglāk iztulkot "sēnalas". Ja kāds apzināti vai neapzināti pārkāps sponsora noteiktās "sarkanās līnijas" (neatkarīgs viedoklis, atšķirīgs no meinstrīma), tad sekas būs paredzamas.
Būsim reālisti, tādas diskusijas, kādas bija tad, kad valsts sponsorēja rakstniekus, pašlaik nav iespējas daudzu objektīvu iemeslu dēļ.
"Reālā komunisma" (A.Zinovjevs) apjēgai:
"Saistībā ar [V.Belševicas] “Gadu gredzeniem” laikā starp 1969. gada martu un 1971. gada novembri dažādās varas iestādēs tika sasauktas 11 sēdes; tika publicēta virkne negatīvu recenziju; piecus mēnešus turpinājās diskusijas laikrakstā “Literatūra un Māksla”. Belševica tika kaunināta par “kļūdainu vēstures interpretāciju”, buržuāziskā nacionālisma propagandu un kaitējuma nodarīšanu darbaļaužu komunistiskajai audzināšanai. Imants Lasmanis sarakstīja pasūtījuma dzejoli “Nolādējums zaimotājam” (“Indriķa Latvieša piezīmes uz Livonijas hronikas malām lasot”), kurā apsūdzēja dzejnieci zaimošanā un kangarismā. Ojārs Vācietis uz to atbildēja ar satīrisko dzejoli “Latviešu tautas častuškas uz žurnāla “Karogs” malām” – tā pirmās rindas ir “Lasi mani, lasi mani, / Visu citu nonīstu, – / Imantiņu Lasimani, / Livonijas hronistu.” Par šo darbu Vācietis dabūja paviesoties čekā, bet panti vēl ilgi tika slepus skandēti.
1971. gada jūnijā beidzot tika pieņemts lēmums – Latvijas Komunistiskās Partijas Centrālā Komiteja aizliedza drukāt, publiskot un popularizēt “sevi kompromitējošās” dzejnieces Vizmas Belševicas vārdu. Belševica kļuva par pilnīgu nepersonu, kuras vārdu nedrīkstēja pat publiski pieminēt.
Neilgi pēc tam, 1972. gadā, Belševicas dzīvoklī notika kratīšana, kurā tika meklēts ukraiņu disidenta Ivana Dzjubas manifesta “Internacionālisms vai rusifikācija?” manuskripts, ko viņa bija sākusi tulkot. Kratīšana ilga 16 stundas, un tās laikā tika konfiscēti gatavie darbi, uzmetumi, piezīmes, dienasgrāmatas, kas tā arī nekad netika atgriezti. Dzjubas tiesā Belševica liecināja – ja rakstniekam ir redzams, ka viņa tauta, valoda ir apdraudēta, viņam par to jāraksta. Šīs rīcības dēļ viņas publicēšanās aizliegums tika pagarināts vēl līdz 1974. gadam.
Šajā laikā Belševicai draudēja arī aizliegums tulkot, taču sarunā ar Latvijas kompartijas cekas instruktoru viņa esot piedraudējusi, ka tādā gadījumā ies par saldējuma pārdevēju un stāvēs ar savu saldējuma kasti tieši pie cekas mājas. Tolaik Belševicas vārds jau bija izskanējis Rietumos, tāpēc, lai neizraisītu starptautisku skandālu, publicēt tulkojumus Belševicai tika atļauts.
Visa šī vajāšana tikai veicināja viņas dzejas popularitāti – “Gadu gredzeni” tika zibenīgi izpirkti, un katra nejauša tikšanās uz ielas, teātrī, koncertā vai viesībās esot pagājusi, citam citu informējot par jaunākajām sankcijām pret dzejnieci. Savu kulta statusu Belševica saglabāja arī vēlākos gados – 1989. gada intervijā dzejniece stāstīja, ka viņas grāmatas “Kamola tinēja” (1981) “melnā tirgus” cena esot 30 rubļi (“tā ir trešā daļa mana vīra mēnešalgas”)[6]."

Vizma_belsevica_gadu_gredzeni


rmm.lv/2016/05/ielauz...

Pievienoja viedokli pie raksta Ar komunistisku pārliecību 19.septembris 2017 12:15

------------
“Tad, kad neto alga Latvijā būs 1000 eiro, tad emigrācija apstāsies.” Intervija ar ekonomistu Gati Eglīti, bij.Eiropas Komisijas ierēdnis Ekonomikas un finanšu jautājumu ģenerāldirektorātā (LA, 01.09.2017.)
======================================================================================
Kādu skaidrojumu Dženijas Rūnijas sapņiem par darbu bezdarbnieku valstī var gūt grāmatā "CIP "superkurmis" VDK:ģenerāļa Kalugina 35 spiegošanas gadi." VDK ar aģentu vervēšanu ASV gāja daudz vieglāk nekā CIP ar PSRS. "Rietumu vērtības" - nauda un bauda - daudz spēcīgāk izpaudās ASV, kas būtiski atviegloja vervētāju darbu.

General-kalugin


www.litmir.me/br/?b=1...

Pievienoja viedokli pie raksta Ar komunistisku pārliecību 18.septembris 2017 23:44

----------
Nebūt ne vienīgā kā "Nezinītis uz Mēness".
Viesturs Vecgrāvis, literatūrzinātnieks, LU emeritētais profesors:
"Latviešu prozā pašlaik akūti trūkst tāda kristālskaidra sociāli kritiska romāna. Tādu, manuprāt, reiz varēja uzrakstīt Alberts Bels vai varbūt Aivars Tarvids. Šķiet, mūsdienu latviešu rakstnieki labprātāk raksta psiholoģisku romānu vai stilizē par vēstures problēmām, bet baidās iet mūsdienu realitātē.(..)
Sociāli kritisks romāns nenozīmē, ka tajā jākritizē kādi sabiedrības slāņi vai grupas. Tas ir analītisks sava laikmeta dokumentējums. Taču latviešu rakstniecībā pašlaik nav tieksmes pētīt laikmeta tipāžus, laikmeta kontekstus. Kāpēc - nezinu!"

Latvijas-veiksmes-10


www.delfi.lv/kultura/...

-------------
Pēc 2014.g. notikumiem Ukrainā vienam otram vēl nav pielecis, kā Krima nokļuva atpakaļ Krievijā? Prātiņ, nāc mājās! Var taču pamācīties, lai pašu rokām nepalielinātu "Kremļa satelītus/5.kolonnu".
Crimea referendum: Voters 'back Russia union'

Crimea-referendum-2


www.bbc.com/news/worl...

-------------
Pagaidi līdz paziņos 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus 2018.g.7.oktobrī. Neko nesolīt pirms vēlēšanām un/vai neuzdāvināt vēlētājam vismaz "banānu" - tas ir taisnākais ceļš uz vietu opozīcijā. Rīga ir spilgtākais piemērs, kam var sekot vēl spilgtāks.
Prātiņ, nāc mājās!
"Ušakovs: "Saskaņai" jāuzvar pašvaldību vēlēšanās, lai nonāktu pie varas Latvijā."

Usakovssaskana_ievachiika_leta-media_large


www.irlv.lv/2016/11/1...

Skatīt vecākus ierakstus