IR

Img_4070-large

Skaisle plus 

Domubiedri (1)
Pievienoja viedokli pie raksta Kā liela koka paēnā 17.augusts 2017 16:39

Stāsts,kas atbild jautājumu,kas ir latvieša identitāte. Izdzīvošana -par spīti vai vienkārši tādi ir dabas likumi,gēnu diktāts -izdzīvot...

Par šo dzimtu filmu vajadzēja uz 100 gadi...

Pievienoja viedokli pie raksta Ašeradens nevēlas 2018.gada 8.oktobrī pamosties postpadomju republikā 17.augusts 2017 16:31

Manā vērtējumā Vienotības lielākais grēks ir ticības Latvijas demokratuzēšanai sagraušana. Tā piekrāpt savējos... Naciķi mūs piekrāpa,tautpartijieši vē tagad saņem procentus no iestrādēm savas varas laikos...kam lai tic?

Neba nu lembja zzs, jācer uz JKP ...bet tik bieži esam krāpti,tik grūti noticēt...

Vienotībai bija jāmirst,savu viņi izdarīja -pietiek....

Pievienoja viedokli pie raksta Latviešu identitāte 17.augusts 2017 16:21

Jāpiebilst vien tas,ka esmu sapratusi,ka bez sapņiem,ka bez ilgām un alkām,mēs nevarētu dzīvot. Tīri mentāli. Esot pierādīts placebo efekts pat vēža ārstēšanā.

Tā kā es brīnos ,ka sr saviem tumšiem smagiem dzejojumiem māra zālīte skaitās laba dzejniece.

Pievienoja viedokli pie raksta Latviešu identitāte 17.augusts 2017 16:17

Latvijas radio arhīvā ir Liniņa raidījums Tās dienas acīm -kāda latviešu identitāte ir ar francūžu acīm

Pievienoja viedokli pie raksta Latviešu identitāte 17.augusts 2017 16:15

Vidusskolā zināju tādu MZālites fzejoli
Neskaties Debesīs bērns
Tu saslimsi ilgās un alkās
Tevi sev pievāks sapņi
Un gluži kā kurpes valkās
Tie tevī ieauti bridīs
Un nežēlos itin nemaz
Tu būsi vien kurpes sapņiem
Vairāk nekas.

Toreiz tas bija dzejolis,kurš bija jāizvēlas,jādeklamē un jāanalizē un es labi atceros,kā to sasaistīju ar padpmju cilvēku kā aktīvu soc. vai pat komun. nākotnes cēlēju....

Kad to atceros.....man žēl sevis,kā mūs mānīja .... Bet kad tagad padomāju....naciku un saskaņiršu uzspiestās tikumības programmas skolām un pašu amoralitāte...žēl jauniešu

Pievienoja viedokli pie raksta Latviešu identitāte 17.augusts 2017 16:06

Jā un tie latvieši,kuri latvietību atzīst tikai tad,ja Latvijas valsts apmaksā biļetes un nometni bērniem,nav latvieši. Tie,kuriem laime ir svešumā-nav,ko pārmest. Lai viņiem veicas. Mums mājās palicējiem jāsaprot,ka izdzivosim tad,ja vairosimies un vairosimies tad,ja tam būs labi apstākļi.Šobrīd tā nav

Pievienoja viedokli pie raksta Latviešu identitāte 17.augusts 2017 16:01

Identitāti nosaka valoda. Ja īriem ir drusku citādi,tad izņēmumi apstiprina likumsakarības.

Latviešiem ir ļoti skaista valoda,skaista zeme,skaisti cilvēki,bet identitāti nosaka izdzīvošanas instinkts,tam pakļauti esam bijuši vienmēr. Arī ES mēs iestājāmies izdzīvošanas dēļ,ne jau tikai ideālu un ekonomikas dēļ.

Pievienoja viedokli pie raksta Jauna enerģija 13.augusts 2017 21:43

precīzi - es labprāt dzirdētu par konkrētiem, precīziem kritērijiem - kāpēc vispār tiek piešķirtas kādas balvas kultūrā - tam būtu jābūt pamatotam - pie tam - tieši un konkrēti , nevis šīs sīkās zemiskās tukšrunas, par kurām gan jau, ka paši runu autori kaunās. Prātā ienāca Rukšēnes rakstītais, ka Janas Egles stāsti esot spilgti un vienreizēji - Visusvētā Debess - nu cik liela alga ir par šitādiem meliem? Varbūt tie stāsti atbilst labākajiem Literārās Akadēmijas standartiem un vidusmēra raksntieki ir laimīgi , ka uzvarētājs ir tāds pats vidusmērs, nekas vairāk, bet tad meliem un māņiem ir jābūt kaut kādai cilvēciskai robežai.

Tāpat , kā es ar Tevi izstrīdējos par Ķuzuli -ne Tu , neviens cits mani nepārliecināja ar pamatojumu, kāpēc šī aktrise tiek nominēta - nu jābūt tādam pamatojumam, ka šaubu nav.

Nu neesam mēs superizglītota publika, bet no vakardienas tomēr esam ārā.

Labi,Saules puķe - es kādu laiku došos pasaulē -laimi meklēt. Bet gan jau, ka ir atkal satiksmies tepat IR.

Pievienoja viedokli pie raksta Jauna enerģija 13.augusts 2017 20:43

radio klasika ir tik ļoti ļoti daudz izglītojošu raidījumu par mūziku, kāpēc tādi nav par citām mākslām?

Lasīju, ka Teterevu fonds atkal dos naudu zip.teātrim - kas nosaka to, kādas izrādes tiek filmētas un rādītas, kāpēc tur ir , manuprāt, diskreditējies O.Rubenis - mums taču ir labāki - vārda pilnā nozīmē - teātra speciālisti - kāpēc viņiem neuztic šo Teterevu fonda projektu?

Vēl - mūsu paliek fiziski skaitliski mazāk - bet teātru skaits nesamazinās - vai par to nevarētu būt saruna?

Pievienoja viedokli pie raksta Jauna enerģija 13.augusts 2017 20:39

Rogas M&M neesmu redzējusi un ... nezinu, kaut kā esmu loti greizsirdīga uz jebkuru , kurš tulko , filmē, iestudē šo darbu. Man ir kaut kāda tāda sajūta, ka man ir savs M&M mans izlasītais un viss - mana zona, kurā nedrīkstu citus ielaist. Nu kaut kā tā - drusku murgaini.

Lūk, par šo situāciju - kad IR ir strēdējusies ar kritiķiem - tas jau nav nekas unikāls.Cik saprotu - Nastavševs strīdējās, K.Lācis strīdējās. Bet - jautājums - kam tad no malas tas jāsakārto tā, lai būtu saturīga saruna starp strīdniekiem, tāda, ka savu viedokli aizstāv, pamato.

To, ka mūsu " kultūras" cilvēki visi ir ģeniāli - ātri uzmet lūpu mēs zinam, bet ir taču 21.gs. - esam tomēr - lai kliba, bet tomēr demokrātiska dabiedrība - vajadzētu taču būt sarunām.
Par to Spēlmanu nakti - es nezinu , kāda ir Intara Rešetina vīzija - pārliecība - viedoklis , kuri tad bija šīs sezonas SN nomināciju cienīgi - vai par to nevajadzētu būt sarunām?

Pievienoja viedokli pie raksta Jauna enerģija 13.augusts 2017 19:39

www.bbc.com/culture/s...

Pievienoja viedokli pie raksta Jauna enerģija 13.augusts 2017 19:16

tiešums vai kategoriskums vispār nevar būt par mērauklu patiesīgumam. Tas var liecināt par viedokļa paudēja spējām vai nespējām.


Es akcentētu tiešuma nepieciešamību , ka žurnālisti uzdotu svarīgus jautājumus , nevis tos klusētu vai apietu.

Par to īso atmiņu - tauta ir nenotiekts jēdziens, bet te satikušās divas profesionales - vai tad nevarēja būt jautājums par to, ko Roga domā par Spēlmaņu nakts nominācijām? Tas taču ir tik būtisks jautājums - tas būtiski ietekmē teātra mākslu

Vai piemēram, NT sakarā. Kā tur ir - nekad nevienā medijā neesmu pamanījusi, ka būtu pirmizrāžu svinēšana kopā ar politiķiem JRT vai Hermaņa teātrī.
JRT nesvin pirmizrādēs, jeb svin, tikai to nedara padlaiku stilā ar politmafijas ziediem kā obligātu nodevu?

Mani tas interesē
Saproti - un tauta esam mēs ar tevi arī. Man FB mesendžerī ir bijušas vairākas sarunas ar literātiem. Un vairāki no viņiem man ir rakstījuši, ka piekrīt manam viedoklim, bet , ka es to rakstot tik brīvi, jo anonīmi ... nu tātad - nav literātu vidē brīvība paust savu viedokli - tas ir normāli?

Pievienoja viedokli pie raksta Jauna enerģija 13.augusts 2017 17:48

nē - kašķi negribu, bet ja spriež, tad līdz galam nevis kā tu - klusi noslīdi no krēsla un pazūdi


es atkal atkārtojos - bet domāju, ka tā ir milzu problēma - nespēja runāt par visu, arī to, kas varētu būt nepolitkorekts vai jūtīgs attiecībā uz kādām personām - bet ja runa ir par kopējo naudu, par valsti , par to kultūru , kuru finansējam mēs- nodokļu maksātāji - nevis mecenāti - tad vajadzētu būt ne tikai spējai par to spriest, bet būtu jābūt pienākumam par to dikutēt
kādos komentāros uzdevu jautājumu - kāpēc LALIGABA nav ne reizi noiminēts neviens pats Jāņa Einfelda darbs ?! Divaini, ka 99% nominanti ir Literārās akadēmijas absolventi - ... jā dīvaini - jo ir šī kultūrpolitika kā ierobežotu ļaužu pašapkalpošanās bodīte. Un tā nedrīkst būt.

Starp citu man fb kāds pilnīgi anonīms onkulis piedraudēja, lai turu muti. Debess - nu čekists tas tacu nebūs, naciķis arī nē .... tad jau iespējamie varianti nav daudz

Pievienoja viedokli pie raksta Jauna enerģija 13.augusts 2017 17:03

nekaitinies, kad ar tevi nopietni runā

Pievienoja viedokli pie raksta Jauna enerģija 13.augusts 2017 15:22

ir tāds vācu rakstnieks Martin Walser - viņš ir uzrakstījis esju par Gēti - kur saka, apmēram tā, ka Gēte bija ģeniāls domātājs, bet absolūti sūdīgs cilvēks.

Bet redzi, pie mums nekas tāds nav iespējams - pateikt, ka Imants Ziedonis bija ģeniāls dzejnieks , bet pašlabuma alkstošs cilvēks un savulaik atspārdija Skujenieku un rakstīja ziņojumus čekai

un zini, kāpēc pie mums nekas tāds nav iespējams - jo esam absolūti gļēva nācija, kura spēj vien koķeti pateikt tā kā tu - ai - nevajag pārspīlēt ....

Skatīt vecākus ierakstus