IR

Img_4070-large

Skaisle plus 

Domubiedri (1)
Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 26.marts 2017 09:08

par partijām un partijniekiem

ieej delfos, tru bija raksts par to cik pelnījuši deputāti
Tāda Janīna Kursīte Pakule - nopelnījusi gandrīz simts tūkstošus. Un tad tur ir rakstīts - kur tad tā piepelnīnusies - viss precīzi tieši un konkrēti - dāma rāvusies melnās miesās pa piedarbiņiem - nav pakautrējusies izmantot savu kā saka - stāvokli

Jo kā partijniecei un deputātei viņai ir tikai jāpaceļ roka, viņai nekas nav jādara , viņas vietā lēmumus pieņem daži partiju bosi , savukārt, partiju bosi lēmumus pieņem salikuši galvas kopā ar oligarhiem - tas arī viss

Vulgārs un īss skaidrojums , tomēr domāju, ka ļotiļoti tuvs patiesībai

Un protams, ka labi, ka cilvēks strādā, nevis prasti zog , bet ... tāda strādāšana jau ir tas posts, tāpēc jau saeima mums ir kā likumīgi bandīti - nevis kā tautas priekšstāvji

Pievienoja viedokli pie raksta Vēdera sajūta 26.marts 2017 09:00

Vēl, ja jau iesāku par to rakstīt. Fotografiska nav pastāvīgās ekspozīcijas,izstādes visu laiku mainās. Es nežēloju naudu un vienmēr piesakos uz tematiskajām lekcijām vai gida pavadījumu, ja vien tas ir iespējams. Reiz bija tā, ka samaksāju par gidu, bet izrādījās, ka angļu valodā jau bija un tagad zviedru valodā. Es saku - piedodiet atvainojiet,bet kāpēc man tikko pārdeva biļeti uz šo pakalpojumu un nepabrīdināja , ka zviedru valodā. Tā gide - superskaista meitene saka, ejiet skaidrojiet situāciju ar tiem, pie kā pirkāt biļeti, bet man ekskursija ir jāvada zviedriski. Zviedri - kādi 20 cilvēki - saka tai meitenei - runājiet angliski, mums nav problēma. Es no sajūsmas pilnīgi noelsos. Tas ir tas kāpēc es mīlu zviedrus. Dievinu.

Bet ne par to ir runa. Bet gan par to,ka šīs izstādes ir ļoti izglītojošas, tematiski tās vienmēr ir daudzveidīgas - vienmēr ir sociāli aktuālas izstādes, tad ir tīrā māksla, tad ir zviedru vai vispār ar vēsturi, ar kultūrmantojumu saistītas izstādes.

Janvārī mani līdz asarām aizkustināja izstāde - We have a dream. Tur bija laikam sudāniešu modele no NY, apskaužama skaistule un viņa bija pirmā, kura atklāti runāja par to, ka viņai bērnībā izgrieza klitoru, un ka viņa var tikai nojaust, ko nozīmē mīlēties. Islandes prezidente - pirmā sieviete prezidente pasaulē - viņas komentārs, kā braukājot pa pasauli un pārstāvot sau valsti viņai bija jāpiedzīvo, ka daudzi, patiešām daudzi vīrieši atteicās ar viņu sarokoties, sasveicināties, jo viņi neatzini, nespēja atzīt, ka prezidente var būt sieviete. Ai - tur katra bilde bija kā vesela grāmata, arī manas simpātijas - tas pats Čomskis.

Mums nav pat viena simtā daļa no visa tā, kaut gan varētu būt.

Kāpēc tā? Manuprāt, tikai un vienīgi tāpēc, ka tādi esam - nav mums normālas kultūrpolitikas, nauda kultūrai tiek dalīta pēc draudzības un caursišanas spējām, nevis vadoties pēc nopietniem apsvērumiem un nopietniem mērķiem.
Nu lūk

Pievienoja viedokli pie raksta Vēdera sajūta 26.marts 2017 08:31

Labrītiņ, pēdējoreiz tajā, ko Tu sauc par fotomuzeju biju š.g. februārī. Tā bija sestdiena vai svētdiena. Kāpņu telpa bija kā noliktava, tur pa putekļiem un pakām rosījās kāds vīrs, kurš mūsu labrītu neatņēma.
Mani pārsteidza ļoti lētās ieejas biļetes, šķiet 1,50 eur. Bet kad 20 - 30 min laikā I.Vaivodes darbus bijām apskatījuši, tad sapratu, kāpēc tik lētas biļetes. Jautājām biļešu pārdevējai, kas ir zobenlillijas un kāpēc izstādei tāds nosaukums, jo skaistums bildēs kā saka , nebija, kaut gan bildes bija ļoti kvalitatīvas.Meitene teica, ka zobenlillijas esot laikam reliģisks simbols katoļiem.
Es ļoti augstu vērtēju vārda nozīmi, ļoti esmu pieradusi pie tā, ka pamatā jau katram mākslas darbam ir vārds - nosaukums. Tāpēc mani pārsteidza šīs Vaivodes izstādes koncepcija - bez vārdiem, bez paskaidrojumiem. Manuprāt, bildes tomēr nebija tik iespaidīgas , lai attēls "runātu" pats par sevi. Protams, ka viss ir mākslinieka ziņā, bet izstādi skatoties man bija tā sajūta, ka autore, vai izstādes kurators ir tā kā steigušies, nav bijis laika un interese skatītājam.
Nu labi. Kārtējo reizi nospriedu, cik maz zinu, ka vajadzēs pameklēt un izlasīt, bet nu neesmu ne meklējusi,nelasījusi.
Vēl. Tās nepilnās pusstundas laikā mēs 3 cilvēki tur bijām vienīgie. Protams, ka tas ir īss laiks - pusstunda, bet Fotografiska STO vienmēr ir bijis pilns, lai neteiktu - pārpildīts.
Ir tā mana problēma, ka nerakstu konkrēti, otra problēma, ka nenoskaidroju jautājumus līdz galam. Proti, par to bēdīgo , apstulbinoši bēdīgo situāciju ar Rīgas fotomuzeju būtu gribējusi nofilmēt un ielikt , piemēram, fb. Bet nezinu, ko drīkstu filmēt, fotogrāfēt un publicēt un ko īsti nē.
Protams,ka manu iespaidu par Rīgas FM ietekmēja tas, ka iepriekšējā nedēļā es biju izstāžu braucienā - Tallinna - Helsinki - Sto - Rīga. Ja es drīkstētu ielikt kādu īsu video no Fotografiska - tad būtu saprotams, kāpēc rakstu, ka mums nav foto muzejs. Mūsu FM ir kā 19.gs., STO - kā 21.gs.
Starp citu, Fotografiska muzejā kārtējo reizi bija bildes ar mūsu Mihailu Barišņikovu. Leibovica un Braiens Adams un to trešo autoru neatceros. Janvārī tur bija plakātu izpārdošana un reklāmai bija izlikts arī tas ar Barišņikovu.

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 25.marts 2017 13:04

jā un lai būtu par ko man likt mīnusiņus - to haosu un putinveidīgo haļavščinu kultūras dzīvē Latvijā jau uztur un maisa NA - tas politiskais spēks, kurš vārdos sevi sludina par patriotiem nr 1 , bet darbos rīkojas absolūti pretēji vārdos sludinātajam ... absolūti nelatviski , nepārskatāmi , negodīgi , VKKF naudas šķaidīšana jau ir tikai viens tāds piemērs

nu tā kaut kā

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 25.marts 2017 13:00

protams, svēta patiesība. Mēs kautrējamies no savas vēstures. Izskrēju cauri šodienas ziņu portāliem - tvnet un diena ir pa rakstam par lopu vagoniem , pārējie latviešu valodā rakstītie ziņu portāli uzskata , ka nav vērts pieminēt latviešu deportācijas uz Sibīriju. Tai skaitā tie inteliģences pārstāvji, kuri kuplā pulkā gāja pie Brīvibas pieme=inekļa dedzināt svecītes , lai pieminētu LATVIEŠU !!! - nošautos holokausta upurus.

Šai sakarībā ir gauži gauži interesants raksts špīgelī -

www.spiegel.de/kultur...

Izcili. Kā es atkal apskaužu vāciešus, dievinu tādus vīrus, kaut gan zvēru - no sajūsmas spiedzu arī par MRR.

Jā un mēs - mauku bērni nelaimīgie - Latvijas Literatūras centram naudu pārskaitīja un to saņēma un kontrolēja Nora Ikstena. Vismaz pēc nolikuma , par kuru bija rakstīts medijos tā tam bija jānotiek. Nauda iztērēta, Ikstena piecas reizes apskrējusi ap zemeslodi - nauda notriekta , tagad sēž Londonas grāmatu gadatirgū un lielīgi stāsta - latvieši esot introverti rakstnieki - mums bērni mirst badā , bet - redz - kas māk tam nāk - viens otrs sēž un stāsta pasakas pasaulei - kādi mēs introverti

nu labi - galu galā - 16.03. nebiju Rīgā, tagad esmu - aiziešu nolikšu ziedus par godu savai tantei un savai tautai - viņu ciešanu piemiņas dienā - neko citu jau nevar - nespēju - neiespēju, tad nu vismaz to izdarīšu

Pievienoja viedokli pie raksta Lepēna: Putins iemieso jaunu pasaules redzējumu 25.marts 2017 12:35

Lepēna odīggi atstrādā Putina doto naudiņu.

Nav ko šausmināties, ka pie varas saldajiem augļiem laužas visu kategoriju un pārliecību cilvēki, būtu jādomā - un jārīkojas, lai pie varas būtu spējīgākie, labākie un jāsāk ar to, kuri tādi ir šodienas izaicinājumu priekšā.

Patreizējie varas cilvēki Eiropā savus vēlētājus grūž lepēnu un visu viņas šlakai līdzīgo rokās - ar savu lobētāju un finasētāju īstenoto Eiropas islamizāciju. Putins un viņa asinsdarbi Krimā un Ukrainā rietumeiropiešiem ir tāli un var teikt nekaitīgi, toties mierīgie ģimenes tēvi vaai vienkārši līdzpilsoņi musulmaņi - kuri arvien biežāk kļūst par masu slepkavām - lūk, tie ir eiropiešu patiesais bieds.

Varas cilvēkiem viegli teikt - nenodosim savas vērtības , jo viņiem jau apsardze un bruņumašīnas ir priekšā un pakaļā - mirst no musulmaņu slepkavu rokām parastie cilvēki

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 25.marts 2017 07:26

jā un ar krieviem tam maz sakara, es saprotu, ka latvietim - nabagam nav nekā saldāka, kā lamāt krievus, bet tai pašā Pēterburgā , kad biju - par cilvēku bija padomāts ....

nu tā kaut kā ...

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 25.marts 2017 07:24

kad man būs laiks - es iekopēšu sarakstus ar RD - cik deputāti ir latvieši, cik latvieši ir RSatiksmes , RŪdens, RPārvaldnieka vadībā un izpildinstitūcijās.

Atgādinu, ka to pašu namu pārvaldnieku nevarēja par visām nebūšanām nevarēja sodīt, to sargāja Latvijas valsts tiesu sistēma un MK noteiktā kārtība.

Lietas būtība, manuprāt , ir tajā kādi esam mēs visi. Tā kakāšana pieturā sākās tajā brīdī, kad turpat - tilta galā nojauca WC būdiņu, kura 17 gadu kopš es tai staigāju garām, nekad nebija atvērta, bet vismaz bija vieta - aizvējš, kur cilvēki varēja nokārtoties. Padomājiet - cik uz Daugavas nav salūtu, visādu svētku, viss milzonīgais 9.maija Uzvaras !!! pasākums - civilizētā, kaut cik inteliģentā sabiedrībā taču būtu padomāts, ka tā ir dabiska lieta - dabiskās vajadzibas ... jā tikai pie mums vara - šai gadījumā pilsētas dome ar valsts varu aizmugurē pazemo mūs - gribi čurāt - meklē krūmus, vai laid biksēs ...

Visas tās daudzās, lai neteiktu neskaitāmās reizes, kad Vecrīgas krogos sadzērušies dzīves svinētāji apčurājās pie Brīvības pieminekļa .... esmu svēti pārliecināta, ka ja tās publiskās wc turpat blakus būtu vaļā - visi ietu tur

Pievienoja viedokli pie raksta Vēdera sajūta 25.marts 2017 07:16

mums ir Sarmīte Sīle un Gunārs Binde - bet tas jau tā raksturīgi - savējos noliegt ... man gan patīk. Vispār mums ir izcili fotomākslinieki, man kremt, nenormāli kremt, ka mums nav sava fotomuzeja, ka fotomākslinieki , katrs atsevišķi rubina savas izcilās nabiņas , bet nespēj vienoties un neko panākt - kā saka - nozares labā.

Rīga 2014 šeftmani milzonīgas summas veikli nokopa Centrāltirgū, tagad 6 miljoni aiziet valsts jubilejas svinībām, pat Kiviča raidījums ir piesiet nacionālajam mantojumam un dāsni apdāvināts, tikai ar fotogrāfijas mākslu ir ... nu jā - jo katram ja sava nabiņa tuvāka - pat ja skaista ...

nāk prātā 2 lietas - pirmā - seno ēģiptiešu teicies - nekā jauna zem šīs saules un otra - mans visumīļais Dīrers - pirmais pašportretu lielmeistars Eiropas mākslā - iespējams tieši tāpēc tik tuvs un mīļš

jā, būs laikam uz to izstādi tomēr jāaiziet - tā - lai būtu ēdamais ,kad atkal jāgrauž feministes - rubinātājas

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 24.marts 2017 17:02

https://
C 'est la vie

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 24.marts 2017 16:58

Labdien,

Veselības inspekcija (turpmāk - Inspekcija), kas darbojas, pamatojoties uz Ministru kabineta 05.02.2008. noteikumu Nr.76 "Veselības inspekcijas nolikums" (turpmāk - Nolikums) prasībām, 13.03.2017. saņēma S..... J.... (turpmāk - Iesniedzēja) 12.03.2017. iesniegumu (turpmāk - Iesniegums), kurā Iesniedzēja sūdzas par netīrību sabiedriskā transporta pieturā "Nacionālā bibliotēka".

Inspekcija informē, ka konkrētā jautājuma izvērtēšana neietilpst Inspekcijas kompetencē, jo, teritorijas un objektu uzturēšana un sakopšana, nodrošinot kaitīgo posmkāju un grauzēju iznīcināšanu un nepieļaujot to ieviešanos, ir teritorijas vai objekta īpašnieka vai viņa pilnvarotas personas (ja tāda ir) pienākums saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likuma 27.panta pirmo daļu. Sabiedriskā transporta pieturvietu tīrīšanu nosaka Rīgas domes 28.04.2015. saistošie noteikumi Nr.146 "Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi", kuru 10.3.apakšpunktā noteikts, ka pašvaldība nodrošina pašvaldības valdījumā esošo [..] sabiedriskā transporta pieturvietu [..] uzturēšanu, sakopšanu, atkritumu savākšanu un izvešanu no tām.

Inspekcija piebilst, ka, ja pieturvietas regulāri ir nesakoptas, acīmredzot pašvaldībai nepieciešams pārskatīt to uzkopšanas biežumu, lai nodrošinātu teritorijas sakopšanu atbilstoši Epidemioloģiskā drošības likuma prasībām un novērstu grauzēju savairošanos, kas ir infekciju slimību pārnēsātāji.

Vadoties no Iesnieguma satura un normatīvo aktu regulējuma, Inspekcija uzskata, ka Iesniegumā minēto jautājumu izskatīšana piekrīt pašvaldībai, tāpēc, rīkojoties saskaņā ar Iesnieguma likuma 4.panta otro daļu, Inspekcija pārsūta Iesniedzējas Iesniegumu pēc piekritības Rīgas pilsētas pašvaldībai - Rīgas domei.


Ar cieņu,

Juridiskā departamenta jurists ....
tālrunis: ......


Veselības inspekcija

Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012

tālrunis: 67819671, fakss: 67819672

vi@vi.gov.lv, www.vi.gov.lv

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 24.marts 2017 16:55

Lūk , šādu epastu izsūtīju uz vairākām adresēm - arī Rīgas Domi - 12.03. - šodien 24.03. saņēmu atbildi.
Vēršu uzmanību , ka šai pieturā= atejā- tieši blakus soliņam =atejpodam ir Rīgas Satiksmes automāts etalonu pirkšanai. Tā kā - nezinu, kam kādi īpašumi pieder pēc "papīriem" - zinu tikai to, ka šajā īpašumā ir RS automāts ...

nu tā kaut kā

Labdien,

īsti nezinu , kam vērst uzmanību uz , manuprāt, nenormālo situāciju sabiedriskā transporta pieturā - Latvijas Nacionālā Bibliotēka - virzienā uz Pārdaugavu.
Jau daudzkārt, jau daudzu gadu garumā esmu zvanījusi uz Rīgas Domes bezmaksas tālruni un sūdzējusies par netīrību šai apkārtnē. Bet uz doto brīdi situācija jau, manuprāt , ir katastrofāla.

Pieturā - soliņi tiek izmantoti par atejas vāku un aiz soliņiem ir sakrājušies cilvēku izkārnījumi - jau palielās kaudzēs. Pietura ir pretī LNB, te autobusu uz lidostu sagaida viesi no 4* viesnīcas Radissson Blu Daugava,kurā bieži apmetas arī ārvalstu delegācijas. Rīgas Dome un Predizenta kanceleja ir pāri tiltam, pārsimts metru attālumā. Es to ārprātu īsti aptvert nespēju. Vai tiešām nav neviena amatpersona , neviena institūcijā, kas spētu šo antisanitāro un necilvēcisko situāciju novērst? Ironiskā kārtā es jau februārī devos komandējumā reklamēt Latviju un sabildēju bildes ar šausmīgi piemētāto un netīro apkārtni pieturā, bet taču cerēju, ka situācija labosies. Rītdien es braucu jaunā komandējumā, atkal prezentēt Latviju un Rīgu, bet šorīt secināju - pagājis gandrīz mēnesis un nekas nav mainījies.

Pēdējo piecu gadu laikā, es Rīgas domei NĪN maksāju 10 x augstāku, bet man kā pilsētniecei - patiesie dzīves apstākļi tikai pasliktinās.
Es cenšos nedomāt par ateju pieturvietā, bet uz lidostu es braukšu ar sabiedrisko transportu un man atkal būs jādomā par smirdoņu un to pazemojumu , kas man jāpiedzīvo.

Pievienoju ar savu tel. veiktus uzņēmumus un ļoti ceru uz pozitīvu risinājumu.

S.... J....
TEL. 2......Notikuma identifikators: 1720261
Notikuma datums: 2017.03.24. 13:43:03

Lasbdien! Informējam, ka kioskiem un nojumei ar soliņu ir īpašnieks, kura pienākums ir sakopt savu teritoriju.Jūsu sniegtā informācija ir pārsūtīta ar e-pastu Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai, kuras pienākums ir nodrošinātt Rīgas domes saistošo noteikumu Nr.146 "Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi" punkta 4.1. izpildi.

Rīgas domes Satiksmes departaments
tel.: 67012701
e-pasts: sd@riga.lv
www.eriga.lv/

ieradies un murgo atkal ...

lai saukājas lai spārdās un spļaudās - tev žēl vai?


nu gan - ja ES līderi nesapratīs ...un kas tev liek domāt, ka ES līderi kaut ko nesaprot ? Vairāk kā labi un perfekti saprot - bet nē te pūš savu melu miglu

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 24.marts 2017 16:08

ka tikai ne naciķu baibiņas, bārbaliņas nesēž rīgas domē un nestaigā rokrokā ar ušakovkundzēm - nu tam pašām kremļpartijas partneru partnerēm

bet nu labi , man jau apnicis te visus večus spārdīt

Pievienoja viedokli pie raksta Mans zelts ir mana tauta? 24.marts 2017 16:05

jā jau jā - es identificējos, jo esmu daļa no šīs sabiedrības , tu jau tikai te postē sevi kā Uebermensch - kā Kalnā uzkāpušo ideālistu, kurš vien ar nicinājumu noraugās uz tiem tur - lejā

Skatīt vecākus ierakstus