IR

Bf2dd5ccaaa78cc374e4b2a1c5387f80

mikelisegle

Domubiedri (0)
Pievienoja viedokli pie raksta Iesprostoti provincē 21.septembris 2017 13:52

Valsts ar centieniem pagrābties ienākuma nodokli no izīrētājiem izslēdz no piedāvājuma tirgus tos, kuri nevēlas liekas formalitātes, savukārt tie, kuri ir ar mieru krāmēties ar deklarāciju rakstīšanu un nodokļu maksāšanu, lai atgūtu ienākuma nodokļa maksājumu, paceļ īres naudu vismaz par 11%.
Un pēc tam brīnās, ka īres tirgus stagnē, ekonomika neattīstās tik, cik varētu, un cilvēki pamet šo valsti.

Pievienoja viedokli pie raksta Muļķības kontinuitāte 21.septembris 2017 13:42

Varbūt muļķība - tieši pretēji - ir centieni pret vecāku gribu uzspiest pilsonību, tādā veidā piespiedu kārtā dzenot ķīli starp vecākiem un viņu bērnu?

Pievienoja viedokli pie raksta Vai roboti atnesīs 1500 eiro algas? 21.septembris 2017 13:40

Labklājības ministrijas 90.to gadu un šī gadsimta sociālās politikas sekas.

Pievienoja viedokli pie raksta Bērnu pilsonība nepareizu formulējumu slazdā 14.septembris 2017 07:08

Te ir jautājums, kam bērna pilsonības lietā vajadzētu būt gala vārdam - valstij, vai vecākiem?
Ir cilvēki, kas par katru cenu grib panākt, lai valsts var uzspiest pilsonību pretēji vecāku gribai. Ius sanguini, kam ir pieskaitāma arī Latvijas pilsonības sistēma, neparedz no dzimtbūšanas mantoto ius soli - ja esi dzimis uz tā dzimtkunga zemes, tad tu bez jebkādām iebildēm piederi zemes īpašniekam.

Pievienoja viedokli pie raksta Ugunīgais vārdu karš 17.augusts 2017 08:23

Labs jautājums - vai risināt jautājumu pirms ZK paspēj tikt pie kodolieročiem, vai pēc.
Var taisīt jaunu Minheni.

Pievienoja viedokli pie raksta Auto brīnumi 17.augusts 2017 08:19

Ja par auto tā pirmās iegādes brīdī kādā no ES dalībvalstīm PVN ir samaksāts par pilnu sākotnējo vērtību, tad pēc būtības auto atlikusī vērtība jau ietver PVN par tās daļu. Līdz ar to pēc būtības Latvijā PVN par ievestu lietotu auto PVN būtu jāmaksā vien tad, ja izvedot lietoto auto no pirmās reģistrācijas valsts, par to būtu atmaksāts PVN daļa par auto atlikušo vērtību. Tas skandāls liecina tikai par to, ka Latvijas Republika kārtējo reizi grib pagrābties naudiņu tur, kur valstij nevajadzētu to darīt.

Pievienoja viedokli pie raksta Kurš ir uzmetis valsti? 4.augusts 2017 10:09

Sudrabas partijas deputāti, tostarp Balodis un Mežeckis ir ievēlēti par Jūrmalas otkatu naudu.

Pievienoja viedokli pie raksta Īsa pamācība progresīvajā 30.jūnijs 2017 12:48

1. Kurš ir turīgāks?
Tas, kurš saņem 4 tūkstošus un uztur tikai sevi?
Vai tas, kurš saņem 6 tūkstošus un uztur četrus bērnus?

2. Kurš faktiski nodokļos samaksā vairāk pie lineāras likmes?
Tas, kurš saņem 4 tūkstošus?
Vai tas, kurš saņem 6 tūkstošus?

Pievienoja viedokli pie raksta Pārējā valsts 29.jūnijs 2017 13:26

Kā noprotams no kādas citas krimināllietas materiāliem, Šlesers jau diezgan agrīnā noklausīšanās posmā zināja, ka tiek noklausīts. Tādēļ liela daļa no ierakstiem ir bijis farss. Savukārt patiesās sarunas ir notikušas citā vietā un citos apstākļos.

Pievienoja viedokli pie raksta «Stradiņa slimnīcu varēs slēgt» 29.jūnijs 2017 13:23

Latvijas Bankas modificētais piedāvājums bija ieviest fiksētu apdrošināšanas maksājumu no katra darbspējīgā, kurš nav attaisnotais nemaksātājs (Bērni, studenti, jaunie vecāki, bezdarbnieki, invalīdi, pensionāri u.c.).
Šis modelis dotu veselības nozarei jau nākamgad papildus 210 milj. euro. Rezultātā 20% veselības finansējums nāktu no šīm iemaksām, savukārt 80% - no PVN, IIN un citiem nodokļiem, kas tiek maksšti proporcionāli ienākumiem vai izdevumiem.
Šo modeli, kā regresīvu nodokli, noraidīja Keris un Čakša.
Tagad būs jāiztiek ar 75 milj. plus aizņēmums uz budžeta deficīta palielinšanas rēķina.

Pievienoja viedokli pie raksta Īsa pamācība progresīvajā 29.jūnijs 2017 13:16

IIN tiešā progresivitāte, kas pēc būtības ir slēptais sociālisms, mazina indivīdu iniciatīvu, kapitālieguldījumus augstākas pievienotās vērtības un augstāka atalgojuma sektoros, kā arī bremzē tautsaimniecības attīstību. Attīstītas ekonomikas apstākļos (kad nav nepieciešama strauja attīstība) tā nodara nelielu ļaunumu un ir pieļaujama, savukārt attīstības ekonomikas apstākļos (kad ir nepieciešama strauja attīstība) tā postoši iedarbojas uz izaugsmi. Bet valstīs, kurās ir liels ēnu ekonomikas īpatsvars (tostarp aplokšņu algas), tiešā progresivitāte ir pilnībā kontrindicēta.
Ja kāds Latvijā grib mazināt esošo nevienlīdzību, tad vienīgais nodokļu instruments, kas tur var līdzēt, ir atvieglojums par apgādībā esošu personu. Bet no nenodokļu instrumentiem - atkarībā no apgādībā esošo bērnu skaita strauji indeksēts ģimenes valsts pabalsts.
Savukārt nevienlīdzību ar skatu nākotnē var mazināt izglītības pieejamība.
Pārējie visi instrumenti, tostarp papardēs atrastas progresivitātes, ir pseidorisinājumi.

Interesanti ir arī vēlēšanu rezultāti kādā Jūrmalas iecirknī, kurā balsoja tā pansionāta iemītnieki, kurā par aprūpētāju strādā kāda nu jau ievēlēta deputāta māte.

Pievienoja viedokli pie raksta Slima politika 8.jūnijs 2017 07:46

Ja kāds domā, ka darba nodokļu likmju samazināšanas mērķis ir padarīt "bagātos" bagātākus, tad, manuprāt, tie ir dziļi maldi.
darba nodokļu likmju samazināšanas mērķis ir veicināt ekonomikas pāreju uz augstākas pievienotās vērtības un augstāka atalgojuma sektoriem, kā arī mazināt aplokšņu algu sektora priekšrocības pret legālajiem nodokļu maksātājiem.

Pievienoja viedokli pie raksta Slima politika 8.jūnijs 2017 07:42

Diez', kad ir lielāka nevienlīdzība: tad, kad katrs iemaksā pa 20 euro mēnesī un, paša maksātāja vai viņa ģimenes locekļa saslimšanas gadījumā saņem nepieciešamo palīdzību (kura 80% apmērā vienalga tiek finansēta no vispārīgajiem nodokļiem, kas ir maksāti proporcionāli ienākumiem un izdevumiem), vai esošā sistēma, kad valsts nenodrošināto pakalpojumu apjomu bagātais nopērk maksas sektorā, bet nabagais var palikt bešā pat tad, ja palīdzība nepieciešama viņa bērnam.

Pievienoja viedokli pie raksta Slima politika 8.jūnijs 2017 07:32

Diez', kurš ir nabagāks? Tas, kurš saņem 850 euro legāli, vai tas, kurš legāli saņem 380 euro un tūkstoti aploksnē?

Skatīt vecākus ierakstus