IR

Politika

Kas klauvē pie durvīm 1

-> fretka 19.maijs 2017 17:18
 
Izklaide

Neatkarīgā žurnālistika 0

-> fretka 3.maijs 2017 09:07
Mums stāsta, ka plašsaziņas līdzekļiem jābūt neatkarīgiem no valsts varas un pašvaldībām. Apmēram šādiem?
Politika
Poļu interneta portālā "Przegląd Bałtycki" (Baltijas apskats) nesen intervēts Eiropas krievu iniciatīvas (EuroRussians) dibinātājs Igors Vatoļins. Plašaja sarunā manu uzmanību piesaistīja divi jautājumi - par latviešu valodas statusu Latvijā un par Latvijas vēstures mācīšanu skolās.
Politika
Ziņas par to, ka Polija pārtrauc līdzdalību Eirokorpusa (EC) sastāvā, neatbilst patiesībai. Ar Nacionālās Aizsardzības ministra lēmumu Polija ir vienīgi atteikusies no centieniem kļūt par Eirokorpusa dalībvalsti un tuvāko 3-4 gadu laikā pakāpeniski samazinās savu ieguldījumu šajā organizācijā. Vienlaikus Polija saglabās asociētās valsts statusu un rīkosies atbilstoši šim statusam un citu Eiropas valstu ieguldījumam.
Ekonomika
Polijas valdības neveiksmi ES samitā sakarā ar Donalda Tuska ievēlēšanu intervijā poļu laikrakstam "Super Ekspress" komentē Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis.
Politika
7. martā Polijas Republikas premjerministre Beata Šidlo (Beata Szydło) nosūtīja visu Eiropas Savienības dalībvalstu vadītājiem vēstuli sakarā ar ES Eiropas Padomes priekšsēdētāja vēlēšanām. Seko vēstules teksts angļu valodā, ko savā Tvitera kontā šodien publicējis Polijas izvirzītais ES Eiropas Padomes priekšsēdētāja amata kandidāts Jaceks Sariuš-Voļskis (Jacek Saryusz-Wolski).
Politika

Kam esam tuvāk? 4

-> fretka 22.decembris 2016 16:16
Latvijas Republikas Ārlietu ministrija pēdējās dienās publicējusi divus paziņojumus.
Ekonomika
Polijā turpinās mēģinājumi gāzt partijas "Likums un taisnība|" (Prawo i Sprawiedliwość) valdību. Apvērsuma mēģinājumu organizē partijas "Pilsoniskā platforma" (Platforma Obywatelska - PO), Polijas Zemnieku partija (Polskie Stronnictwo Ludowe - PSL) un "Modernie" (Nowoczesna - N). Pirmā un un otrā no tām vēl pērn bija pie varas, bet zaudēja vēlēšanās, kurās uzvarēja "Likums un Taisnība".
Politika
Beidzot internetā ir pieejami 8. septembra Saeimas balsojuma “Par 12 199 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana” noraidīšanu” rezultāti. Iespējams, ka te varam ieraudzīt jaunu valdošo koalīciju, ko atbalsta 59 deputāti.
Politika
2016. gada 8. septembrī LR Saeimā izskatīja lēmuma projektu “Par 12 199 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana” noraidīšanu”. Par to (tātad pret Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošanu) nobalsoja 59 deputāti (ZZS, Vienotība, Saskaņa, LRA, NSL), pret – 17 deputāti (visi VL-TB/LNNK un pa vienam no NSL un LRA, kā arī Artuss Kaimiņš), atturējās – 1 deputāts (no LRA).