IR

atpakaļ uz sākumu

5 stundu ceļojums Odesas gastrokultūrā jeb "Odesas garšas”

Katras tautas kultūras neatņemama sastāvdaļa ir tās ēšanas un ēst gatavošanas tradīcijas. Odesa ir lieliska  savā dažādībā, jo tajā ir dzīvojušas un vēl jo projām dzīvo tik daudz un dažādu tautību. Mūsu ceļojuma ievaros aicinām jūs izbaudīt Odesas garšas piecu stundu garumā. 

Programmas ievaros mēs apmeklēsim 2 svarīgākos pilsētas tirgus: Privoz un Jaunais tirgus un nogaršosim četri tautu ēdienus. Tirgus Privoz ir vieta, kura esot Odesā ir obligāti jāredz. Jaunais tirgus atrodas Odesas centrā un ir viens no Odesas vecākajiem tirgiem. Tas dibināts 1812. gadā un ir interesants ne tikai no gastronomiskā viedokļa, bet arī kā urbānās arhitektūras paraugs. Apmeklējot abus tirgus, jūs varēsiet nogaršot vietējos produktus tieši pie to tirgotājiem.

Pēc Privoz un Jaunā tirgus apmeklējuma mēs dosimies iepazīt to tautu virtuves noslēpumus, kuras ir veidojušas Odesas unikālo kolorītu:
 • iepazīsim Besarābijas tautu (vēsturisks reģions starp Melno jūru, Donavas, Prutas, Dņestras upēm) virtuvi un nogaršosim Besarābijas reģionā darinātu vīnu;
 • gruzīnu mūzikas pavadībā nogaršosim gruzīnu hinkaļus un Gruzijas vīnu;
 • konceptuālajā restorānā Gastrobārs iepazīsim ēbrejiem un tuvo austrumu tautām raksturīgos ēdienus;
 • mūsu gastronimoskā ceļojuma noslēgumā jūs gaida viens no slavenākajiem ukraiņu ēdieniem - vareņņiki ar ķiršiem!