IR

IR vasaras dienas nometnes bērniem 2017

 

2017.gada vasarā piedāvājam 7-12 gadus veciem bērniem izzināt, pētīt, atpūsties un sevi pilnveidot trīs dažādās nometnēs "Pilsētnieks zinātnē", "Pilsētnieks dabā", "Pilsētnieks kustībā un mākslā".

 

Šogad nometnes notiks divās vietās
Pārdaugavā - Āgenskalna sākumskolā Kandavas ielā 4/1,
Centrā - sākumskolā DOMDARIS Dzirnavu ielā 16.

Pieteikšanās kārtība nometnei: lai rezervētu vietu nometnē, jāaizpilda pieteikuma anketa un, balstoties uz e-pastā atsūtīto rēķinu, jāiemaksā avanss 50 eiro apmērā.

Pilsētnieks ZINĀTNĒ 5.-16.jūnijs 
Norises vieta: Āgenskalna sākumskola, sākumskola DOMDARIS
Nometnes mērķis: iegūt jaunas zināšanas par ķīmijas un fizikas procesiem, izzināt, izpētīt un analizēt dabas likumus ar eksperimentu palīdzību, pilnveidot nometnes dalībnieku socializēšanās un sadarbības prasmes. Nometnes dalībniekiem būs iespēja piedalīties ķīmijas un fizikas eksperimentu un citās radošajās nodarbībās, ikdienas spēlēs, rotaļās un fiziskajās aktivitātēs, grupas veidošanas aktivitātēs un doties izzinošā ekskursijā un pārgājienā. Ķīmijas un fizikas eksperimenti bērniem. Lielie jautājumi un atbildes par ķīmiju un fiziku bērnu ikdienā - no kā sastāv, kā izmantot un kā uztaisīt pašam. Ķīmijas laboratorijas jautājumi: vai roku krēmu un dušas želeju var radīt no virtuvē esošām vielām; kā pašam uztaisīt nākotnes materiālus ar neticamām īpašībām. Fizikas laboratorijā izpētīsim elektrību no A līdz Z un eksperimentēsim ar to. Bērni dosies ekskursijā uz dabīgās kosmētikas ražotni MADARA Cosmetics, lai uzzinātu, kā ķīmijas zināšanas tiek izmantotas kosmētikas ražošanā, un izpētīs vienu no Rīgas rajoniem lieliskā pārgājienā. 

Sadarbības partneri: MADARA Cosmetics, izziņas un eksperimentu centrs Lielvārdi, programmas Iespējamā misija fizikas un ķīmijas skolotāji.

Nometnes programma  ( sākumskola DOMDARIS)
Nometnes programma ( Āgenskalna sākumskola)

Šobrīd visas vietas nometnē ir aizņemtas.
NOMETNE IR NOSLĒGUSIES!

Pilsētnieks DABĀ 3.-14.jūlijs
Norises vieta: Āgenskalna sākumskola
Nometnes mērķis: iegūt jaunas zināšanas un prasmes par orientēšanos, topogrāfiju un praktisko dzīvi dabā (ēst gatavošanu uz ugunskura, naktsmītes iekārtošanu un pielāgošanos laikapstākļiem), pilnveidot nometnes dalībnieku socializēšanās un sadarbības prasmes. Nometnes dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās ar orientēšanos, topogrāfiju un praktisko dzīvi dabā saistītās nodarbībās divos līmeņos (ar un bez priekšzināšanām), citās radošajās nometnes nodarbībās, ikdienas spēlēs, rotaļās un fiziskajās aktivitātēs, grupas veidošanas aktivitātēs un doties izzinošā divu dienu izbraukumā.
Nometnē bērni apgūs orientēšanos, topogrāfiskos apzīmējumus, ēdiena pagatavošanu dabā, piedalīsies divu dienu izbraukumā ar nakšņošanu teltīs viesu namā Turbas, kas atrodas Ikšķiles novadā. Bērni dosies pārgājienā Ogres Zilajos kalnos, kur liks lietā nodarbībās apgūtās orientēšanās prasmes. Nodarbības notiks vairākos līmeņos - bērniem ar un bez priekšzināšanām. Līdztekus orientēšanās prasmju attīstīšanai, bērni darbosies radošajās nodarbībās un ekspedīcijā izzinās kādu no Rīgas rajoniem.

Sadarbības partneri: viesu nams Turbas, aktīvās atpūtas dabā entuziasti un profesionāļi, Latvijas skautu un gaidu organizācija, Karšu izdevnniecība Jāņa sēta.

Šobrīd visas vietas nometnē ir aizņemtas.
NOMETNE IR NOSLĒGUSIES!

Pilsētnieks KUSTĪBĀ un MĀKSLĀ 31.jūlijs - 11.augusts
Norises vieta: Āgenskalna sākumskola, sākumskola DOMDARIS
Nometnes mērķis: iegūt jaunas zināšanas par dažādiem sporta un mākslas veidiem, pilnveidot savas fiziskās un mākslinieciskās prasmes, pilnveidot bērnu socializēšanās un sadarbības prasmes. Nometnes dalībniekiem būs iespēja katru dienu piedalīties vairākās sporta, mākslas un radošajās aktivitātēs, spēlēs un rotaļās, grupu veidošanas aktivitātēs un nometnes laikā doties izzinošā pārgājienā.
Māksla kustībā un kustību māksla. Nometnē bērni iepazīsies ar dažādiem sporta un mākslas veidiem. Katrs rīts nometnē sāksies ar rīta rosmi ķermenim, prātam un garam. Nometnes ietvaros apmeklēsim divus muzejus - iepazīsim Latvijas un pasaules līmeņa mākslu. Vēl iepazīsimies ar fotogrāfiju kā vienu no mākslas veidiem. Kopā ar florista amata meistari Indru Jaundālderi nometnes laikā izveidosim vides objektus. Muzejos gūtos iespaidus profesionālu mākslas skolotāju vadībā bērni iemūžinās savos mākslas un foto darbos.  Nometnes ietvaros bērniem būs iespēja uzzināt, kas ir džudo, un spert pirmos soļus tā apguvē.

Sadarbības partneri: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Latvijas Kinematogrāfistu savienība, profesionāli sporta un mākslas pedagogi.

Nometnes programma  ( sākumskola DOMDARIS)
Nometnes programma ( Āgenskalna sākumskola)

PIETEIKTIES NOMETNEI 

Ieguvumi nometnes dalībniekiem:
Jēgpilni un interesanti pavadīts brīvais laiks;
Aizraujoši iegūtas zināšanas;
Pētniecības iemaņas un prasmes;
Iespēja attīstīt un pilnveidot sadarbības prasmes;
Iespēja attīstīt savus esošos talantus un atklāt jaunus;
Iespēja piedalīties aizraujošās fiziskās aktivitātēs svaigā gaisā;
Jauni draugi un lieliskas atmiņas par labi pavadītu laiku.

Nometņu norises vietas:
Jūnija, jūlija un augusta nometnes: Āgenskalna sākumskola, skola atrodas Kandavas ielā 4/1, Rīgā, netālu no LU Botāniskā dārza. Skolai ir plašas, mājīgas telpas un labiekārtota āra teritorija.
Jūnija un augusta nometnes: sākumskola DOMDARIS, skola atrodas Dzirnavu ielā 16. Skolai ir mājīgas telpas, blakus skolas teritorijai ir vairāki parki (Kronvalda parks, Viesturdārzs un Esplanāde), uz kuriem bērni dosies pavadīt brīvo laiku aktīvās nodarbēs.

Nometņu norises periodi:
Pilsētnieks ZINĀTNĒ: 5.06.-16.06.
Pilsētnieks DABĀ: 3.07.-14.07.
Pilsētnieks KUSTĪBĀ un MĀKSLĀ​ - 31.07.-11.08.

Nometņu darba laiks: darba dienās no plkst.8.30 līdz 18.00
Nometņu dalībnieki: 7 - 12 gadus veci bērni
Dalības maksa par vienu nometni 255 EUR, kas ietver: dalību nometnē 10 darba dienas, 3 ēdienreizes dienā ekspedīciju izmaksas materiālus nodarbībām.
Papildus izmaksas: e-talons 4-6 braucieniem vienas nometnes ietvaros.

Tā mums gāja 2016. gada nometnēs. from Ir on Vimeo.