IR

Politika

Vai 5% barjera Saeimas vēlēšanās ir demokrātiska? 3

Lai partija iekļūtu saeimā, tai vēlēšanās jāpārvar maģiskā 5% barjera. Jautājums - ko īsti šis valnis sargā?

Tautu no populistiem? Piedodiet, bet šobrīd pilna saeima ar tādiem!

Tautu no radikāļiem? Radikāļu katrā tautā ir 2-3%, ne vairāk. Lai saprastu no kurienes tādi skaitļi pietiek ieskatīties youtube.com, kur pat pie visnevainīgākajiem videoklipiem parasti ganās konstanti 2,5% „heiteru”, kuri vienmēr būs pret jebko.


Patiesībā viss ir daudz vienkāršāk – šī 5% barjera sargā pašreizējās partijas no konkurences. Faktiski pašreizējās saeimas partijas ar šo barjeru ir ieviesušas karteli. Jaunie nevar ienākt, jo nav pieredzes un administratīvo resursu, bet to var iegūt tikai esot saeimā. Ir izveidots apburtais loks, kurš ir izdevīgs tikai pie varas esošajām partijām un nekādā gadījumā ne valstij un tās iedzīvotājiem.


5% barjera ir absolūtā pretrunā ar demokrātijas principiem. Tā ir jāatceļ!


Es labprāt nobalsotu par kādu jaunu politisku spēku, dodot tam iespēju gūt pieredzi un patstāvīgi atgādināt saeimas vairākumam par man aktuāliem jautājumiem. Tas būtu veids, kā politikā patstāvīgi ienākt jaunām vēsmām, un nedot saeimā esošajiem iespēju ieslīgt lepnībā un bezatbildībā. Bet man tādu iespēju NAV, jo es zinu, ka tā jaunā partija nepārvarēs to barjeru, un mana balss zudīs! Man atliek vai nu nebalsot vispār, vai arī balsot par esošajām partijām, kuru politika mani jau sen vairs neapmierina. Tā ir šantāža!


Un vēl – bez šīs 5% barjeras ir arī cita barjera, kas neļauj ienākt jauniem politiķiem. Vai varat iedomāties Vienotības valdi meklējam jaunus cilvēkus ar LĪDERA dotībām savas partijas vēlēšanu sarakstam, vai ZZS valdi meklējam jaunus TIESISKUMA cīnītājus? Es nē! Partijām vajadzīgi tikai tādi, kas nesajauks pareizo pogu.


Aicinu mazās, bet perspektīvās partijas parādīt savas spējas. Šī ir iespēja pierādīt, ka Jūs varat iestāties par taisnību un tiesiskumu, ka Jums ir drosme, uzņēmība un zināšanas. Palīdziet sev un mums tikt vaļā no šī karteļa!

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

Dr. Bērziņš Un 500 biedri partijai arī ir par daudz! Valdošās partijas baidās no konkurences...
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.novembris 2016 22:17
Miervaldis Ir demokrātiska. Kāpēc? Tāpēc, ka anarhija ir taisnākais ceļš uz diktatūru. Pāris gadus pamocījušies ar simt kandidātiem vienpatņiem un trīsreiz nedēļā krītošām valdībām, vēlētāji uz rokām ienesīs Saeimā jebkuru diktatoru.

Demokrātija nav visatļautība, bet cilvēks demokrātijā nav Robinsons Kruzo. Starp citu, kad Robinsons satika Piektdieni, radās maza, tomēr sabiedrība, kurā abiem cilvēkiem vajadzēja saprasties un darboties kopīgi.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  10.novembris 2016 19:01
Miervaldis Lai iegūtu zelta medaļu olimpiādē, ir jāizpilda normatīvi. Tusnim olimpiādē nav ko darīt. Sliņķis un muļķis nav vajadzīgs darbā. Tieši tāpat laimes meklētājs nav vajadzīgs politikā. Tas pirmkārt. Otrkārt, balsu skaits nav maģisks, bet vēlētāju attieksme mainās. Cik pēc 1991. gadu ir bijis kādreiz lielāko, bet tagad vairs neeksistējošu frakciju?
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  10.novembris 2016 19:04

Pievienot viedokli →

Rounded_image_box_gray

nomale

translation missing: en.article.blogger_info.suggest:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu