IR

Mamikina un Grigules ģimenes locekļi par praksi EP neesot saņēmuši atalgojumu 9

Par to gan nav iespējams pārliecināties, jo EP nedrīkstot sniegt ziņas par konkrētai personai izmaksātās prakses stipendijas apjomu.
Let_15020484-media_large
Eiroparlamentāriete Iveta Grigule. Foto: Edijs Pālēns, LETA
9.decembris 2016 10:02

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Andrejs Mamikins (S) un Iveta Grigule (ZZS) apgalvo, ka viņu ģimenes locekļi par praksi EP nav saņēmuši atalgojumu, tomēr pārliecināties par politiķu sacītā patiesumu ir apgrūtinoši, jo EP nedrīkstot sniegt ziņas par konkrētai personai izmaksātās prakses stipendijas apjomu, ziņo LETA. 

Abi politiķi apgalvo, ka ne Grigules meita Anete, kura stažējas pie Mamikina, ne arī Mamikina dzīvesbiedre Natālija, kura stažējās pie Grigules, neesot saņēmušas atalgojumu. Mamikins skaidroja, ka pirms prakses uzsākšanas viņa dzīvesbiedre domājusi par doktora darba rakstīšanu, turklāt viņu ļoti interesējot ārlietas. "Un kas no Latvijas EP strādā ar ārlietām? Kādam no šiem cilvēkiem viņa rakstīja un attiecīgajiem dienestiem iesniedza nepieciešamo informāciju," situāciju atstāstīja Mamikins. 

Politiķis apgalvoja, ka viņa sieva atalgojumu neesot saņēmusi. "Vienīgais - bija caurlaide un piekļuve EP bibliotēkai," turpināja Mamikins, piebilstot, ka prakse nu jau esot apturēta. To apliecināja arī Grigule, kuru Mamikins vērtē kā ļoti koleģiālu un kompetentu. 

"Manā un Grigules gadījumā šī nauda jau nebija nepieciešama. Mēs taču nesēžam badā," izteicās politiķis, piebilstot, ka praktikanti "nav saņēmuši ne kapeikas". Kā liecina EP Prezidija noteiktais "rāmis" deputātiem praktikantu piesaistei, tie var piedāvāt prakses vietas savā valstī, Briselē vai Strasbūrā - plenārsesiju laikā. 

Pats prakses ilgums ir seši mēneši ar iespēju divreiz pagarināt, bet otrā pagarināšana notiek tikai pēc pienācīga pamatojuma. Praktikantiem paralēli nedrīkst būt darba attiecības vai citas profesionālas attiecības, kas nav savietojamas ar praksi. 

Kopumā deputātam var būt trīs praktikanti vai četri, ja divi no tiem ir uz nepilnu laiku. Turklāt praktikantam jābūt vismaz 18 gadus vecam. Attiecībā uz praktikantu izvēli un tālāko sadarbību ar viņu - tā ir tikai un vienīgi deputāta ziņā. 

Prakses līgums tiek slēgts starp deputātu un praktikantu - EP kā institūcija tikai pārbauda, vai iesniegti visi nepieciešamie dokumenti, un maksā stipendiju. Tikmēr stipendijas apjomu nosaka deputāts. 

Briselē bāzēta praktikanta neto stipendija nedrīkst pārsniegt 1.līmeņa akreditētā palīga atalgojumu - 1449 eiro mēnesī, bet deputāta valstī - minimālo algu. Stipendijas tiek maksātas no palīgu "aploksnes" - katram deputātam visu ar palīgiem saistīto izmaksu segšanai pieejamā maksimālā summa ir 23 392 eiro mēnesī. Taču praktikanti nedrīkst veikt palīgu darbu. Saskaņā ar datu aizsardzības noteikumiem EP nedrīkst sniegt ziņas par konkrētai personai izmaksātās prakses stipendijas apjomu.

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

lno Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Rīgas nodaļā pašlaik nav jūtams noskaņojums rosināt no politiskā spēka izslēgt Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Ivetu Griguli (ZZS), sacīja LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  11.decembris 2016 11:35
andrejs Jāpaaugstina naturalizācijas prasības, lai tādi mamikini nevarētu iegūt Latvijas pilsonību.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.decembris 2016 11:49
Plus_opinionEbenemezers mamikinene ir krievijas aģente , jajau pa velti interesee aarlietas un pa taisno iz brjuseļa, štirlics-2
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  9.decembris 2016 10:36

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →