IR

Profesijas

Sludinājums - tava vizītkarte? 3

Pirms kāda laika atgriezos darba meklētāju rindās. Kāda tur situācija? Darba piedāvajumi ir, bet darba meklētāji nevarot atrast darbu un darba devēji - darbiniekus. Kur kļūda? Palasīju sludinājumus, pārskatīju savas un draugu pieteikuma vēstules.
Irita 1.janvāris 2013 19:57

Kādēļ darba meklētāji raksta šabloniskas pieteikuma vēstules, ja reiz, piesakoties uz vakanci, ir tikai viena iespēja tikt pamanītam? Jo šabloniski ir arī paši darba piedāvajumi, un grūti atbildēt uz tiem savādāk.

Interesanta darba vide, izaugsmes iespējas, profesionāla komanda, konkurētspējīgs atalgojums - skan gana korekti, vai ne? Protams, ka uz šādu darba piedāvajumu atsauksies jauns, aktīvs cilvēks, kuram piemīt teicamas komunikācijas prasmes un spēja ātri mācīties, jo tieši tādam ir vieta augstāk aprakstītajā uzņēmumā.

Labākajā gadījumā profesionālajai komandai tiešām pievienosies izcils darbinieks. Bet tā kā katrs no iesaistītajiem sevi ir aprakstījis pārāk plaši un neko neizsakoši, ieraudzīt darba sludinājumos vai iesniegtajos pieteikumos to īsto, vienīgo darba devēju/ darbinieku kļūst teju neiespējami.

Pieteikuma vēstules sacerēšana darba meklētājam visbiežāk ir nepatīkama nodarbe, kuras laikā rakstītājs redzams, tukšu skatienu blenžot A4 lapā un pie sevis klusi murminot :"Es taču nezinu, ko tur rakstīt..." līdz brīdim, kamēr tiek nolemts izmantot to pašu, jau gadiem sūtīto standartvēstuli.

Pārsteidzošā kārtā nedēļu pirms aprakstītās ainiņas kāds uzņēmuma vadītājs/ biroja administratore/ personāla vadītājs ir sēdējis un vērojis A4 lapu, klusi pie sevis murminot neatbildamo jautājumu, līdz izšķīries par labu gadu vecā sludinājuma teksta izmantošanai vai frāžu kompilācijai no citu uzņēmumu darba piedāvājumiem.

Ko es ar to gribēju teikt? What you give is what you get. Kā mežā sauc, tā atsaucas. Jo personīgāks darba piedāvajums, jo personīgāks pieteikums, jo lielāka iespēja satikt savu īsto. Darbinieku vai darba devēju, protams... :)

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(1)

Populārākie viedokļi

KRUSTTEVS personiskakam darba piedavajumam vajadzigas smadzenes un spejas civilizeti izteikties..musu izglitibas sistema to neiemaca..
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.janvāris 2013 12:21
Skaistule Smiekli nāk par tēmu: vēlamās perspektīvas. Nu kādas perspektīvas var būt privātās firmās? Saimnieku izēst no vietas? Ja, ko tādu pateiksi izdzīs no intervijas. Vienā firmā atklāti pateicu, ka viss, kas interesē ir kārtīgi nopelnīt, pretī sniedzot kārtīgi padarītu darbu un iedziļinošanos tajā. Protams, neuzvarēju. Tikai ik pa laiciņu redzu, ka šī firma atkal un atkal meklē darbiniekus. Tagad pašai divas firmas. Un katra pa savu tēmu.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.janvāris 2013 21:11
ierados Jo dārgāks ofiss, jo sūdīgāka firma. Vari tūdaļ pagrizties un iet prom.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  31.jūlijs 2013 08:13

Pievienot viedokli →

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu

Citi šī autora ieraksti Skatīt visus →