IR

Politika

Vai Latvijā atgriežas “baisie” 90ie? 0

„Man ir auksti un esmu izsalcis!” – ja mēs varētu saprast dzīvnieku valodu, tad, visticamāk, tieši to mēs visbiežāk dzirdētu no ielas kaķiem, sākoties gada aukstajam laikam. Par laimi,kaķus nelaimē neviens nepamet.”  (avots Riga.lv portāls).
tapat vien 1.februāris 2018 17:50

Rīgas Dome ir gājusi mazliet tālāk un nolēmusi nelaimē nepamest vēl dažas grūtdieņu grupas -  bezpajumtniekus, kurus neuzņem Rīgas partversmes, intravenozo narkotiku tirgotājus un lietotājus. Proti, Rīgā, Dagdas un Strūgu ielas krustojumā atrodas, Rīgas pašvadlībai piederošs zemes gabals ar garām šķūnīšu rindām, kuras nu jau droši varam saukt par “bezpajumtnieku”, “bomžu” vai “nariku” mājiņām. Aukstajās naktīs tie tur nakšņo un kā pingvīni viens otru sasilda, reizēm iekurinot ugunskurus, no miskastēs atrastiem atkritumiem. Dienu un nakti starp garajām šķūnīšu rindām spieto narkotiku lietotāji un tirgotāji, kuri šeit agrāk netika manīti.

Neraugoties uz iedzīvotāju protestiem, Rīgas Domes un Pašvaldības policijas atbalsts ir nenovērtējams, lai pēdējā gada laikā radītu jaunu “aizsargājamo teritoriju”, tādu pašu, kā Rīgas Centrāltirgu, kurā gadu desmitiem dzirdam “Spirķik, vodka, sigareti”.

Jautājums, ko es labprāt uzdotu Rīgas Domes vadībai, kāpēc jūs šo  teritoriju ierīkojāt konkrēti Strūgu un Dagdas ielu krustojumā? Vai tāpēc, ka nav tālu no sabiedriskā transporta centrālajiem galapunktiem un līdz nokļūšanai “mājiņās” nav jāmēro tāls ceļš? Varbūt tāpēc, ka narkotiku tirgotāji, kā respektējami uzņēmēji, vēlas savu komercdarbības vietu blakus Jugendstila arhitektūras pērlēm? Vai varbūt iemesls “narkomānu un bezpajumtnieku” atbalsta teritojas ierīkošanai, bija blakus esošais “Jauniešu centrs Daugmale” un “Valsts izglītības un satura centrs”? Tā teikt, lai bezpajumtnieki un narkomāni pārāk neattālinās no kultūras, un lai bērni izglītojas?

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Pievienot viedokli →

Rounded_image_box_gray

tapat vien

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu