IR

Personīgie Blogi

...un nesper dēls kāju, dēls kāju tai mežā... 4

No bērnības atceros kādu (dzejoli?), kurā māte ar dēlu dzīvo pie apburta meža. Māte, zinot, kādas briesmas draud, lūdz dēlu neiet mežā. Neatceros, bet beigas nebija labas, dēls māti neklausīja...
Jānis Mednis 29.aprīlis 2014 15:23

Skatoties vakar Dombura diskusiju, atcerējos šo dzejoli un arī to, ka neatkarības agūšanas laikā stingri pieturējāmies pie M.Grīnblata tēzes, ka Latvijas de`jure nepārtrauktība ir tā "šaurā, baltā strīpiņa, līnija" pie kuras jāturas ar visiem spēkiem. Tikai tā, bija iespējams panākt neatkarības atjaunošanu de`facto. Solis nost no līnijas (mežā) un būtu pārvērsti par kādu NVS valsti. Un ,atdzimstot krievu nacionālismam, imperiālismam, kā tas sākas šobrīd, mūs aprītu tāpat kā Ukrainu. Pasaulei noskatoties un muļķojoties ar sankcijām. Impērijas neceļ un negrauj ar sankcijām. Ar ieročiem un spēku. Ja tā nebūs krievi aizies līdz Lisabonai.

Pateicoties šai baltajai līnijai esam NATO un , kaut iluzoriski, mums ir dažas "pr0miles" drošības un laika, lai krievi mūs nepaņemtu "ar plikām rokām". Ja sapratīsim, kas esam un kas jādara.

Pats pirmais ir atkal atgriezties pie "baltās lentītes". Tās pašas, kuru domājamies drošībā esot, aizmetām kā nepraktisku krāmu un metāmies grābt naudu naudu... Protams ilgi tas nevarēja turpināties. Jo nav, nebija un nebūs mums kaimiņos demokrātiskas, miermīlīgas Krievijas. Ir valsts, kas kopš 16.gs palielinājusi savu teritoriju uz kaimiņu rēķina, kolonizējot tos pēc t.s. invaderu metodes - sākot apdzīvot kaimiņu zemes, tad pasludinot tās par īstām krievu zemēm un iekļaujot Impērijā. Pētnieki tāpēc Krievijai devuši arī citu vārdu - "Invadērija". Tagad krievi sāk "atjaunotnes" periodu.

Atgriežoties pie Dombura raidījuma. Tur krievi definēja, ko grib no latviešiem - pilsonību visiem, krievu valodu (LPSR 2.0), divkopienu valsti un ,kādu dīvainu murgu par politisko nāciju. (Ak Zatler, Zatler!). Tātad 1918. LR tikai vēsturiska vērtība, turpmāk ciešas saites ar Krieviju... Nekā krimināla jau tur nav, ja būtu vēl viena opcija - krievi, kam lāga nepatīk Latvija brauc mājās... Tas gan vairs nav iespējams, jo krievi ir uzrakstījuši savu Latvijas vēsturi un to nopietni "iesēdinājuši" sev smadzenēs. Pamattdoma - krievi un ,pieļaujams, arī vēlāk latvieši ir Latvijas pamatiedzīvotāji; nekādas tur valstsnācijas, nekādas valodas uzspiešanas , nepilsoņu u.t.t. Tas, krievuprāt, ir fašisms.

Jāatzīst, ka "esam spēruši kāju mežā" un ar to "lentīti" ir tā kā ir. Pačibējusi. Un tāpēc vairs nespējam līdzvērtīgi diskutēt ar krieviem. Tie pilnībā diktē savus nosacījumus. Nosacījumus, kuri mums nav pieņemami.

Jo, nevar būt jēgpilnas diskusijas par Latvijas nākotni un sabiedrību, ja vēsturiskie jautājumi nav salikti tiem pienākošos "plauktiņos"  un latvieši nebaidās un nekaunas no savas vēstures. Vēstures, ko ne Kremlis, ne Girsa kungs nespēj mainīt.

Un tā, atkal jāturas pie baltās lentītes, jāizvelk kājas no meža un jānoformulē savi nosacījumi diskusijai. Diskusijai bez meliem, noklusēšanas un puspatiesībām.

Nevar būt nopietnas diskusijas ar cilvēkiem, kam Latvijas okupācija un kolonizācija ir tikai viens no mītiem, ar kuriem operē latvieši, jo nav tiem nekā cita. Ja te runa nebūtu par valsti, tautu, tad jau par krieviem varētu labsirdīgi pasmieties kā jau par Dieva dotiem cilvēciņiem.

Bet, krievi tā domā visā nopietnībā. Un aiz tiem stāv agresīva, nacionālistiska impērija. Impērija, kas par katru cenu grib "atdzimt" un nekautrēsies līdzekļu izvēlē.

Jā,mūsu domas to galīgi neinteresē un tā darīs ko nodomājusi. Vai mēs to "kaitināsim" ar savām domām, vai skraidelēsim rinķī ar krievu trikoloriem, starpības nekādas.

Mūs gaida ļoti skarbi laiki. Ar ko tas beigsies zināms nav. Bet, ja nu notiek tas sliktākais, tad vismaz būsim vīrišķīgi. Kaut runājot patiesību. 

Ieteikt šo rakstu? Jā(13)

Populārākie viedokļi

lno Tā tas ir. Latvija ir devusi iespēju iebraucējiem dzīvot šeit, bet tās pienākums nav atjaunot PSRS kolonistu privilēģijas.
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.maijs 2014 18:17
ierados Būsim vīrišķīgi! Izņemot gadījumus, kad vīrišķību pielīdzina naudas zutņa biezumam. Un hokeja rezultātiem. Un pasēdēšanu barā ar putinopitekiem. Un galvas nēsāšanu ar divām sejām. U.t.t.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  30.aprīlis 2014 07:37
ilzeignate2 Bomburšovu vairs neskatos. Kad viņš agrāk strādāja LTV, tad toreiz vismaz tika uzdots jautājums-''Kas notiek Latvijā?''. Uz ko tika veikti kusli mēģinājumi sniegt atbildes, bet vismaz bija saklausāma tāda kā izskaidrošanās, taisnošanās, vai vēlēšanās ko mainīt, varbūt... Tagad, kad šovs noris uz respektablām ādas mēbelēm LNT studijā, ''aža kāja'' tā vien lien no maisa laukā. Un te ir atbilde par vīrišķibu vismaz vienā variantā. Patreizējais laiks brīnišķi rāda, kas ir kas, kas kam ir svarīgs. Domāju, ka laika ziņā šāds process ir tieši laikā, jo citādi daudzi ir nomaldījušies ''starp trim priedēm''- sevi, valsti un citiem ārpusē. Patiesība, lai cik to slēptu,kā īlens no maisa duras ārā. Kas patiesi ir akli, tiem nevar palīdzēt, kas redzoši- var palīdzēt saredzēt, bet kas stāsta basņas- tie paši tajās nokļūs.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.maijs 2014 12:08

Pievienot viedokli →

Rounded_image_box_gray

Jānis Mednis

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans
Latvietis. Bijis arī zinatnieks, valsts darbinieks Latvijas atjaunošanas laikā.

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu

Citi šī autora ieraksti Skatīt visus →