IR

Personīgie Blogi

Latvija draudu ēnā 51

Ukraina zaudējusi Krimu. ES atkal samierinās,sankcijas neder, jo paši cietīs. NATO saka, ka Krievija kļuvusi par draudu. Putins turpina.
Jānis Mednis 2.aprīlis 2014 22:41

Var piekrist, ka Krima bija KPSFR daļa, kuru Hruščovs „piegrieza” Ukrainai. Bet nepieņemams ir veids, kā atgūšana tika veikta. Ja gribējās to Krimu, tad šis jautājums bija jārisina sarunās ar Ukrainu.  Citiem vārdiem – prece ir jāpērk, vienojoties par cenu, nevis jāatņem ar bruņota spēka palīdzību. Neder te nekādas analoģijas ar Irāku vai Kosovu. Lai gan amerikāņi Irākā nekādi gaišie nu nebija, tak Irāka nekļuva par ASV štatu, Kosovā serbi „niekojās” ar etnisko tīrīšanu. Par to jārunā, ar latviešiem, jo pārāk daudz latviešu, šķiet ap 15 – 20%, nesaprot atšķirību un piekrīt krievu propogandai. Sak, amerikāņi varēja, a` kāpēc krievs nevar? Te nu darbs mūsu „mācītajiem” politologiem, lai tautai saprotamā veidā izskaidrotu lietu būtību. It sevišķi gaidot Krievijas agresijas turpinājumu.

Atgriežoties pie Krievijas. Jāsaprot beidzot, ka šī vairs nav tāda krievu tauta, kādu vērojām 90-to sākumā. Jā, tiesa, jau 1992.g. tika radīta Tautiešu programma ar motto: krievi lai paliek tajās valstīs kur ieklīduši un izmantojot brīnišķīgās demokrātijas iespējas – cilvēktiesības, mazākumtautību tiesības, vārda brīvību un citas brīvības tiek pie teikšanas. Jeb citiem vārdiem – izmantot demokrātiskās brīvības lai nogalinātu pašu demokrātiju. Līdzīgi – Sicīlijas mafiozo nokļūstot ASV bija sajūsmā par iespējām ko demokrātija nodrošina mafijai.

Šo Kremļa politiku patiesi varēja dēvēt par „maigo varu”. Jo, toreiz Maskava gan nelepojās ar Baltijas valstu okupāciju, bet arī to kategoriski nenoliedza, sak, lai vēsturnieki vispirms tiek skaidrībā un tad būs oficiālais viedoklis. 1991/92.g. darbojos komisijā, kas mēģināja novērtēt PSRS okupācijas radītos zaudējumus videi. Tur darbojās arī krievu armijnieki, kuri nemaz neapšaubīja okupāciju. Viss bija saprotams, tā nu viņš bija, un kas tad zaldātam prasīja...  Toreiz neviens īpaši neatzīmēja 9.maiju un 16.marts ar nevienu īpaši neuztrauca.

Tie laiki bija un pagāja. Un nu Krievija ir pavisam cita. Toties mūsu „valdošie” paalikuši ar 20 gadu vecu domāšanu. Joprojām naivi cerībā uz „krievu demokrātijas” uzvaru pār Putinu. Atvērti visa veida sadarbībai ar Krieviju, jo nauda tak nāk. Un tās „Vienotības” uzturēšanās atļaujas. Kungs, apžēlojies! Novārtā atstāta valsts aizsardzība. Jo  draudu tak neesot un vispār tā esot NATO kompetence. Nav bijis un nav tiem saprotams jēdziens „valstsgriba”. Padomju funkcionāru domāšana un rīcība. Jau pārmantota. Maskavai vienmēr jāklausa.

Iespaids tāds, ka valsts drošības iestādes vēl nav nemaz izveidotas. Palaikam gan kāds, kas uzdodas par drošībnieku, stāsta, ka atklātiem valsts ienaidniekiem neko neviens tāpat nepadarīs. Jo demokrātija, vārda brīvība, mazākumtautu tiesības. Svētās govis. Tās gan ir labas lietas, bet šodienas apdraudējumu priekšā gan vairāk atgādina tās trīs smilšu saujas, kuras uzmetam Latvijas zārkam.

Kas tad ir šajā gadsimtā noticis ar krieviem, to apziņu. Tas pats kas ar vāciešiem 30- tajos. Un līdzība ir satriecoša. Hitlers sacēla kājās vācu tautu, patiesi sacēla un aizrāva. Protams, bija arī vāciešu starpā tādi, kam Hitlers nelikās jauks onkulītis, bet pret masām neko neizdarīt... Vāciešus iedvesmoja Hitlera idejas pasniegtas Gebelsa propogandas iesaiņojumā. Jo vāciešus,redziet, žņaudza Rietumu nodarītā netaisnība pēc Pasaules kara, dzīves telpas (Lebensraum) trūkums, ko aizņēma nevērtīgās tautas, un protams žīdi. Žīdi kas visi bija sazvērējušies „nožņaugt” vāciešus visādos paveidos. Un tāpēc vajadzīgs III Reihs, kas atdos vāciešiem to kas piederas; „Heil! Und marshiert die Braune Batalione!” Un maršēja ar – rezultāts- asiņu jūra. Un posts, jo tas kas iedzina Hitleram zobus rīklē, ne ar ko nebija labāks.

Atgriežoties pie Krievijas. Arī te Putins sāka ar krievu tautas „pacelšanu” un aizraušanu. Tā sacīt Rietumi (sapuvušie, deģenerējušies u.c.)sagrāva cilvēces (krievu tautas) lielāko svētumu – Krievu impēriju (PSRS); visas tautiņas sagrābās Krievijas labumus un bezkaunīgi salīda pa nacionāliem kambarīšiem un veģetē no sazagtā; un krievi, kas tos labumus sagādaja nu ir gandrīz pliki un pazemoti. Un šitie „čuhonci”, „hutorjāņi” „hoholi”, kas paši strādāt nemāk,uzmeistarojuši vēsturiskās krievu zemēs sīkvalstiņas un aizrāvušies vēl ar nacisma, fašisma restaurāciju. Ar fašisma slavināšanu! Nezvērs atkal paceļ galvu un ar Rietumu atbalstu grib nožņaugt krievu tautu. Nekad! Un tāpēc jāatjauno varena un stipra krievu impērija, lai krievi varētu sēdēt pasaules lielvalstu galda galā. Tāpēc: „Rossija, Rossija, un maršē naši!” Hitlera Vācijas spoguļattēls. Un tāpat kā toreiz pasaule tikai noskatās. Un naivi cer, ka negaiss beigsies nemaz nesācies. Tas pats vecais „grābeklis”.

Daudzi ievērojuši, ka jau kādus gadus aizvien brašāk tiek atzīmēts 9.maijs, tāpat 16. Martā neiztrūkstoši ir dīvaini, strīpaini tērpti cilvēciņi, kas nēsā apkārt karātavas un drātis.  Saka, ka cīnoties pret fašismu. Neinteresē tos vai te kāds fašists arī ir. Tā ir Kremļa propoganda. Un tāpat kā Gebelsam nav svarīga patiesība. Mūsu „gudrie”  mēģina atrast te racionālu pamatu. Nav te tāda. Gebelss savu mašinēriju būvēja vāciešu un tikai vāciešu (ne poļu, ne francūžu) lietošanai. Lai celtu to garaspēku un skaidri iezīmētu ienaidnieku.Te krievi rāda savus ienaidniekus savai valstij. Ne latviešiem, ne Rietumiem, bet krieviem. Žēl, bet dauzi iedomājas par daudz un baidās. Un sit, jau atkal savējos.  Vientiesīgi smaidošā premjere pārbijās un atlaida labu ministru. Jo krievu mediji strādā krieviem.Ja kāds latviešu politiķis (premjers) uzķeras, krievs var tikai priecāties. Mums krievu propogandā ir ienaidnieka loma. To mēs nevaram mainīt.

Daudz runā, ka vajadzīga mūsu pozīcijas skaidrošana krieviem, vajadzīga mediju politikas maiņa u.t.t. Ja jau ir lieka nauda, tad to var darīt.  Neinteresē mūsu viedoklis (jeb krievu izpratnē – mīti) nevienu. Un krievu propogandas mašīnu nevaram ietekmēt. Tas nu būtu jāsaprot. Tāpat Latvijas krievus mēs nevaram regulēt.Tāpat kā Sudetu vācieši klausīja Gebelsu, tā Latvijas krievi – Putinu.  Domājošie krievi jau sen ir Latvijas pusē, paldies viņiem. Pārējā masa, masa ne margināļi, pieder krievu impērijai. Tas ir jāatzīst kā realitāte. Tās ignorēšana ir nāvīgi bīstama Latvijas valstij. Mūsu jokainā valdīšana – divas ķiķinošas kundzītes un večuks, kas neprot sakarīgi runāt saka, ka nedrīkst atdot Latvijas krievus, jāskaidro... Tikpat prātīgi, kā  aģitēt Čingizhana ordas pievērsties puķkopībai.

Sakām, ka vajadzīga jauna integrācijas politika, jo esošā izgāzusies. Vajadzīgs jauns pamats. Bet, latvieši„ielīduši cilpā”, nenodefinējot to, kas tad ir Latvijas krievi. Tā,  neuzdrīkstamies tos saukt īstajā vārdā – kolonisti, bet pieļaujam, ka tie „pašnosakās” paši, proti, tie esot sena Latvijas pamattauta,vai arī, ja izdevīgi, klasiska mazākumtautība. Ar to pašu mēs klusēdami atsakāmies no savas vēstures un kļūstam par Latvijas krievu apspiedējiem. Cilpa savilkta. Un neko piedāvāt krieviem nevaram. Ja uzskata, ka Latvijas drošība ir krievu/latviešu vienotība, tad krievi jau sen nodiktējuši tai noteikumus: 1)atteikties no „mīta” par okupāciju un Latvijas valsts nepārtrauktības doktrīnas, jo Latvijas īstais valstiskums sākās 1940.g; 2)pilsonību visiem;  3) krievu kā otrā valsts valoda; 4)atvainošanās par 20 gadu ilgo krievu diskrimināciju. Ja gribat piekrītiet, ja ne piespiedīsim. Šāda ir de`facto divkopienu valsts situācija. Situācija kā trāpīgajā puikas anekdotē – krievu mums ir daudz, metam laukā, ubagiem un sev tie ir dievi.

Man tiešām žēl to latviešu kundzīšu, kas nopietni „Krustpunktā” jautā, kāpēc krievi nemācās latviski. Tomsons nespēj paskaidrot, ka krieviem  tas nav vajadzīgs, jo tie uzskata sevi par tikpat seniem,ja ne senākiem, Latvijas pamatiedzīvotājiem kā latvieši un Latvija ir tikai kādas Krievijas teritorijas nosaukums. Bezstrīdus kārtībā un nopietni. Tās nu ir sekas tam, ka lietas nesauc īstajos vārdos.

Par NATO. Ir jau labi, ka tur esam. Bet somi saka, ka mazām valstīm  parasti jāreķinās tikai ar sevi. Baltijas valstīm nav dabisku aizsardzības robežu. Ja Krievija  gribēs, tā okupēs Baltiju stundas laikā. Un NATO būs spiesta izcelt desantu un atkarot teritoriju. Un nelīdzēs te bāzu izvietošana vien, krievi protestēs un ar raķetēm tās novāks vispirms. Un ja nebūs partizānu kara, zemesardzes pretošanās, u.t.t. tad diez vai NATO te cīnīsies. Ja pašiem iedzīvotājiem nekas nav sakāms.

Ja krievi uzbruks būs arī pašiem jācīnās.  Putins neapstāsies, jo to nemaz nevar. Tauta sacelta, mērķis skaidrs, bruņojums rūpīgi audzēts . Tagad pateikt, ka tas vis ir nieki, liekamies mierā, lai tie fašisti dara ko grib! Tad jau Putinu pakārs pie pirmā laternu staba. Te līdzēt nevar tukša pļāpāšana, jo tādejādi tiek atkārtots II Pasaules kara priekšvēsture.            

Ieteikt šo rakstu? Jā(12)

Populārākie viedokļi

zirnekliene Šeloba Bet rakstu pat nekomentēšu - viss pateikts vnk perfekti. Tikai diemžēl abām tantēm un večukam no tā ne silts, ne auksts - ko kuklovodi liek, to dara.
 +9  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  3.aprīlis 2014 12:16
lno Bijušais premjerministrs Andris Bērziņš uzskata, ka Vīķei-Freibergai augstais amats atkārtoti netiks piedāvāts kaut vai tāpēc, ka to vēlas ieņemt vairāki Saeimas deputāti. "Tajos politiskajos spēkos, kas ir Saeimā, zinu kādus divus trīs cilvēkus, kas dzīvo un staigā ar vārdos neizteiktu, bet acīs saskatāmu vēlmi kļūt par prezidentu, un šie cilvēki darīs visu, lai tā notiktu," saka Bērziņš, atklājot, ka šie cilvēki ir Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība) un Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšsēdis Augusts Brigmanis.

www.delfi.lv/news/nat...
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus 11 ATBILDES  ATBILDĒT  3.aprīlis 2014 11:46

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Rounded_image_box_gray

Jānis Mednis

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans
Latvietis. Bijis arī zinatnieks, valsts darbinieks Latvijas atjaunošanas laikā.

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu

Citi šī autora ieraksti Skatīt visus →