IR

Personīgie Blogi

Karš un miers 26

Ukraina zaudē Krimu, Krievija uzbrūk no austrumiem. Rietumi vēl melš par diplomātisku noregulējumu. Sākumā pamiers. Bet kāda jēga pamieram, ja robeža ar Ukrainu atstāta Krievijas ziņā. Miers te var sanākt tikai pēc Krievijas prāta. Bet ukraiņi pretojas...
Jānis Mednis 30.oktobris 2014 19:32

Cik pasaulē nav bijis karu? Cik to vēl būs?   Uzskatām, ka kari nav vienādi, bet katrs ir atšķirīgs. Esot tādi un šitādi paveidu kari, karus pat iedala paaudzēs.

Bet visos karos līst asinis, cieš cilvēki. Tas nu ir tas vienojošais. Citādi kari ir tikpat vienveidīgi kā vēja raksti jūrmalas smiltīs. Un tikpat neatkārtojami kā šie vēja raksti. Vienveidība un neizsmeļama daudzveidība vienlaikus. Kā kvantu mehānikā. Un tāpat kā tur – absolūta neprognozējamība.

Jā, daudz maz var prognozēt, ka būs karš. Var. Bet prognozēt iznākumu nevar vis. Kā pantiņā: „...dzeršanā tāpat kā karā – sākot beigas nevar zināt; neko  nevar aprēķināt...”.Ja domājam par mūsu „dārgo” kaimiņvalsti, tā skaidri pateikusi: „Esošā pasaules kārtība to neapmierina; neviens pa „labam” to negrib mainīt. Tāpēc, gribi vai ne, jāķeras pie cirvja un jāizcērt „krievu pasaulei” pienācīga vieta zem saules”. Skaidrāk par nodomu karot diez vai var pateikt. Diplomātija beigusies.

Kā par jaunumu runā par „zaļiem cilvēciņiem”, par to, ka Krievija, pasarg`Dievs, noliedz savu līdzdalību... Nav jau te nekā jauna – kopš Ivana IV laikiem Maskavas valsts vienā mierā, neprasot nevienam neko, ir izpletusies kaimiņtautu teritorijās. Iedzimtos aplaupīja, nogalināja, pārkrievoja... Tā tapa Krievijas valsts.Invaderu kolonistu valsts. Invaderija.

Latvija un Igaunija, jādomā, ka ne bez Rietumu „svētības” šos kolonistus pielīdzināja mazākumtautībām, kā čigāniem, piemēram. Līdz ar to cilpa kaklā, jo esot kāds apņēmies šos kolonistus integrēt. Nu nevar integrēt lērumu kolonistu, kuri paši sevi par tādiem neuzskata. Bikses arī neviens, pie pilna prāta esošs, nevilks pār galvu. Latvija var... Var kādu laiku izlikties, ka krievvalodīgie labi saprotas ar latviešiem. Līdz kāds dos komandu un spoguļu karaļvalsts saplīsīs...

Karš, kurā piedalās agresīva kaimiņvalsts, neizbēgami ietekmēs Latviju. Valdībai jābeidz muļķot tauta, ka kara laikos varot būt ekonomiskā attīstība. Nu pietiek ķēmoties ar izaugsmes plānu fabricēšanu, bet jādomā par grūto laiku pārlaišanu. ES jau te nu neko nepalīdzēs, jo bodnieki paši cīnās ar patēriņa kritumu. Un garīguma dimensijas ES nav. Vismaz es to neredzu un neviens man nav spējis to parādīt. Es nespēju ņemt par pilnu valstu apvienību, kam nav garīguma dimensijas. Ja neskaita to, ka Dievu aizstāj ar „surogātiem”. Intelektuāls cilvēks tomēr apjēdz, ka Dievs ir mīlestība. Jā, ne pasaku onkulītis, bet mīlestība. Jau Jēzus teica, ka mīlestībai ejot mazumā, pieaug ļaunums – tepat igauņos jau šauj skolotājus...

Ukraina karo. Karo ar dižo Krieviju. Ar ko tas beigsies nav zināms. Teorētiski Krievija ir nesalīdzināmi militāri pārāka pār Ukrainu. Sākums jau krieviem spožs – Krima bez problēmām.

Bet austrumos tie trakie „ukri” šauj pretī, reformē armiju kauju laikā un padoties netaisās nemaz. Šobrīd pat grūti saprast, kam labākas pozīzijas. Var jau krievs ieņemt Kijevu u.t.t. Bet tad būs nikns partizānu karš Eiropas centrā. Un, šķiet, laiks nestrādā krievu labā.

Jo, atcerēsimies, ka krievi gadus 10 gatavojās, mērķtiecīgi apstrādājot savu tautu – krievus Krievijā un tās pierobežā. Nacionālisms, propogandas radīts, šodien Krievijā sit augstu vilni. Tas, nevis kaut kāda Putina „varas vertikāle” ir krievu agresijas cēlonis. Personālijām te pakārtota loma. Kamēr krievu nacionālisms „vārīsies” vadoņu netrūks. Kamēr krievi apreibināsies ar savu nacionalismu.

Protams, nav jēgas, kā dažs iedomājas, sniegt krievu medijiem patiesu informāciju, iesaistīties „informācijas karā”. Krievus tas ineresē kā pērnais sniegs.

Krievu nacionālismu no ārienes nenodzēst. Tas var „apdzist” pats. Ja neizdodas pakļaut „štrunta” ukraiņus. Un karš bezcerīgi ievelkas. Jāuzsver, ka es domāju „vienkāršos” krievus. Tie var sākt arī domāt veco labo domu – kāpēc, mums, tik varonīgiem, vienmēr jādzīvo ar „pliku pakaļu”. Un tad var sākties jukas Krievijā.

Nevar prognozēt, kas tādā gadījumā notiks ar Latviju – pazudīsim vai atbrīvosimies no krieviem. Finks esot teicis, ka viņš nezinot kā un kad, bet krievi no Latvijas pazudīšot. Nezinu, vai to pieredzēsim.

Bet, karš ir karš. Un kā teicām tas nav prognozējams. Var būt, ka Ukraina būs tas cinītis, kas apgāzīs krievu kara ratus. Ja atceramies, tad arī spartiešu bija tikai 300 pret persiešu armiju...

 

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(11)

Populārākie viedokļi

lama Ukraina ar savu revolūciju (Puķina neparedzēto) iegadījusies mūsu vietā.

Nav vajadzīga operglāze, lai pamanītu,ka "'hibrīdkara scenārijs"' gatavots kādai NATO valstij ar lielu moskovītu minoritāti.

Tamdēl palaida Lindermana/Ušakova referendumu un aizto joprojām murkš par "'Latgales autonomiju".
 +11  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  31.oktobris 2014 18:52
andrejs Nevar prognozēt, kas tādā gadījumā notiks ar Latviju – pazudīsim vai atbrīvosimies no krieviem. Finks esot teicis, ka viņš nezinot kā un kad, bet krievi no Latvijas pazudīšot.
-------------------------------
Lūgsim Dievu, lai Finka pareģojums piepildītos.
 +10  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  31.oktobris 2014 18:08
Jānis Mednis >>> latvijas _ valsts. Krievi Latvijā grozi kā gribi ir un paliek kolonisti. Āmen.
Un nelīdz te "saceptās" muļķības par krieviem atbrīvotājiem, kultūras tautu un īpašo vietu vēsturē un pasaulē. Kādi no Ordas azotes izlīduši Ivana IV laikā, tādi pusmežoņi palikuši. Un tādi gribot uzcelt "krievu pasauli". Savulaik, kāds Staļina "draugs" cerēja uzcelt III Reihu...
Tāpat jau ar krieviem. Jā, savu murgaino ideju vārdā tiks lietas asinis; varbūt Latvija zudīs...
Bet, kā visi apskurbušie iekarotāji, pazudīs arī krievi. Un ne tāpēc, ka es to gribu, bet tāpēc, ka jums nav reālu ideju. Un Dievs nav miris, bet smejas par ivanuškām, kas iedomājušies, ka izmetot no vēstures visu krieviem nepatīkamo par II Pasaules karu un atstājot "izkastrēto"varoņeposu - Lielais Tēvijas karš, pārveidosiet pasauli.Nav tam pamata, tas, ka krieviem gribas... Nekā vairāk kā iznīcību,asinis,strutas un dubļus neiegūsiet.
1939.gadā uzsākot karu jums bija labs "pušelnieks" - Hitlers. Tagad esat vieni. Ja nu muļķīgi neuzskatāt Ķīnu par sabiedroto. Tiem savas intereses un vajadzīga "ķīniešu pasaule", ne nožēlojamā krievu.
 +9  Radius_box_plus Radius_box_minus 7 ATBILDES  ATBILDĒT  2.novembris 2014 14:20

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Rounded_image_box_gray

Jānis Mednis

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans
Latvietis. Bijis arī zinatnieks, valsts darbinieks Latvijas atjaunošanas laikā.

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu

Citi šī autora ieraksti Skatīt visus →