IR

Personīgie Blogi

Kāpēc jāierobežo krievu mediji? 31

Parastais uzskats ir tāds, ka šie mediji jāierobežo, rūpīgi izvērtējot to darbību. Un "sankcijas" lietojamas tad, kad tiek konstatēta melīga informācija, kas var samulsināt sabiedrību, šķelt to. Un nelāgi ietekmēt Latvijas iedzīvotājus. Jo tā esot "maigā vara".
Jānis Mednis 4.aprīlis 2014 23:00

Domāju, ka tas sen vairs nav aktuāls mērķis. Jo sabiedrība ir sašķelta. Nav pat reāla varianta lai tā kaut vai skata pēc apvienotos. Kā 1940. gadā to sašķēla tā palika. Un latvieši nav pieņēmuši svešos, citas mentalitātes kolonistus. Jā, daudziem no kolonistiem ir Latvijas pilsonība, bet no tā jau nekas labāks nekļūst.

Nav mūsu valstij nekāda līdzekļa, lai izsniedzot pilsoņa pasi nodrošinātu kaut lojalitātes iedīgļus. Nekādi nevar panākt, ka kolonistiem un latviešiem būtu salīdzināmas izpratnes par Latvijas vēsturi. Nav izslēgts, ka nav sašķeltākas sabiedrības par Latvijas sabiedrību.

Kolonisti "patērē" sev pieņemamos medijus un latviešu mediji, vienalga kādā valodā pasniegti, tiem ir nebaaudāmi. Un tā jau bijis no neatkarības atjaunošanas laikiem.Šī brīža  Krievijas mediju destruktīvā satura aktualizācija tiek saistīta ar Ukrainu. Nebūs tiesa. Nenoliedzami, šobrīd gan krievu propoganda strādā ar pilnu jaudu.

Bet, tāda,sauksim to par antilatvisku, tā bijusi jau kopš gadsimta sākuma. Mums gan piemīt zināma lielummānija, jo esam pieraduši uzskatīt, ka Maskava īpaši piedomā par latviešiem.

Vajadzētu tomēr lēnām saprast, ka šī propoganda domāta krievu pasaulei, gan pašā Krievijā, gan citur, kur dzīvo kāda kievu kopiena. Un šī propoganda glaimo krieviem kā vienīgajiem patiesajiem nacisma, fašisma uzvarētājiem. Stāsta, ka krievi ārpus Krievijas netiekot novērtēti, bet apspiesti  un diskriminēti. Un vienīgā izeja no šīs nelaimes esot visu zemju, kurās ir krievi apvienošanu vienā valstī. Tā jau esot bijis. Un labi bijis.

Latvieši te tiek rādīti kā vieni no krievu apspiedējiem, protams arī pārējie baltieši. Lai varētu neitralizēt šo propogandu, nepietiek ar kaut kādu vietējo vai Baltijas mediju. Mums jāpārspēj visa milzīgā, viskrievu propogandas mašinērija. Tam līdzekļu nav un nebūs. Un tā vēl pusbēda. Kādu ideju mēs liksim pretī šai, krieviem tīkamajai, varenās Krievijas atdzimšanai. Pateiksim: "Fui, tā nav labi. Un visas impērijas reiz tāpat sagrūst. Un baltieši jau ir labi un pūkaini, tik krievi to nesaprot."

Nebūs gan liela pieprasījuma pēc šāda medija, tā lietderība neko augstāk par 0 nebūs. Tāpat, slēdzot medijus, informāciju (sev tīkamo) krievi tāpat iegūs.

Krievu mediji, tomēr ir cik iespējams, jāierobežo. Bet ne jau tāpēc lai izslēgtu nevēlamu informāciju. Tas ir valsts pašcieņas jautājums.

Valsts nevar cerēt uz ilgstošu pastāvēšanu, ja ļauj ar sevi apieties kā ar grīdas lupatu. Mums gāž uz galvas apmelojumus, bet mēs gadiem ilgi spriedelējam par vārda un informācijas brīvību.Mēs pieturamies pie demokrātiskām vērtībām. Tas ir labi. Bet vai tādējādi neesam pilnīgi bezpēcīgi pret nedemokrātiskiem uzbrukumiem? 

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(11)

Populārākie viedokļi

ierados Nesaprotu, kādēļ tiek runāts par "ierobežošanu" kā nezin kādu virsnormatīvu, antidemokrātisku darbību? Ja nav izdarīts viss pienācīgais, ko paredz jau pastāvošie likumi par masu saziņas līdzekļiem, informācijas (dezinformācijas) izplatīšanu. Likumi, nteikumi, morāles normas demokrātiskas sabiedrības ietvaros. Līdzīgi kā ar alkohola točkām, indes tirgotavām, nodokļu nemaksāšanu, kontrabandu, kukuļošanu. Ir masveidīgi jāmirst cilvēkiem zem gruvešiem, saindētiem jauniešiem, lai sāktu kustināt pēcpuses?! Kas tālāk - zaudēta valsts, un sākam pa jaunu no GULAG'iem, kur vergojot urāna raktuvēs būs laiks apsvērt ko nu darīt, lai stāvokli uzlabotu.

Nav jārunā par kaut kādu speciālu ierobežošanu!!! Vienkārši jādara tas, ko pienākas darīt, kaut arī lielā nauda vienam otram aizies gar degunu. Tieši pa šiem deguniem vajag sadot kā nākas!
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus 7 ATBILDES  ATBILDĒT  5.aprīlis 2014 08:27
Dominique Nespēj nokontrolēt vietējo krievu medijus un notiesāt noziegumus, tad vēl runā par visu Krievijas mediju kurā iegrūsti miljardi. Šie Krievijas mediji provocē problemātisko un mūžīgi nemierīgo krievu sabiedrību uz konfliktiem. Nav līdzekļu? Šaubos. Atvēlēt un atrast līdzekļus ir valsts primārais uzdevums un pienākums. Tikai kur un kā šie līdzekļi iztērēti.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.aprīlis 2014 14:21
maris_mezeckis Ļoti precīzi rakstīts!
Klajiem meliem nav anti-melu. Patiesība reālajā dzīvē melus atspēko tikai daļēji. Tādēļ meli ir jāaizliedz.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  10.aprīlis 2014 15:39

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Rounded_image_box_gray

Jānis Mednis

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans
Latvietis. Bijis arī zinatnieks, valsts darbinieks Latvijas atjaunošanas laikā.

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu

Citi šī autora ieraksti Skatīt visus →