IR

Personīgie Blogi

Ar ko nodarbojas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ? 1

Valdība "Rail Baltica" dzelzceļa trases izbūves novietojumu Latvijas teritorijā apstiprina šī gada 9.augustā, bet tikai šī gada beigās, 29.decembrī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija nāk klajā ar paziņojumu, ka ir uzdevusi apzināt kultūrvēsturiskās vērtības visas plānotās "Rail Baltica" trases garumā - PĒC GANDRĪZ 5.MĒNEŠIEM ! Ir neglābjami pazaudēts izpētei tik dārgais laiks, un tas ir tajā laikā, kad RB projekta veidotāji jau kavē sev pieņemtos izpildes grafikus, un tad vienkārši laika trūkuma dēļ jau nu neies gaidīt, kad VKPAI pamodīsies izpētīt iznīcībai lemtos kultūras pieminekļus.
Ajax-loader 011-large
kurland1945 4.janvāris 2017 20:47


Stāsts sākās ar to,ka uzrakstīju vēstuli VKPAI ar lūgumu sniegt man informāciju par visiem vietējās vai valsts nozīmes kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem plānotās trases ceļā, kā arī cik lielā apjomā tie tiks skarti.


Vēstule tika nosūtīta 22.novembrī. Pagāja mēnesis. Atbildes nebija. 29.decembra rīta pusē sazvanījos ar VKPAI, lai noskaidrotu kāpēc likumā noteiktajā laikā nav sniegta atbilde. Savienoja ar S.Zirnes kundzi - kuras atbilde skanēja šādi " daudz darba,līdz jaungadam mēģināšot atbildēt". Un tās pašas dienas vakarā tvnet(ā) parādās augstākminētais VKPAI paziņojums par  kultūrvēsturisko vērtību apzināšanu visas  plānotās dzelzceļa trases garumā.

Atbildi saņēmu tikai 3.janvārī. VKPAI regulāri piekopj praksi neatbildēt laikā, 1,5.mēneši tas šai valsts iestādei šķiet pieņemams laiks.Atbildē tika ieteikts informāciju meklēt Rail Baltica mājas lapā, trases skarto pašvaldību teritoriju plānojumos. Lūk cik vienkārši! Tas nekas, ka pati VKPAI ir lūgusi Rail Baltica projektā veikt labojumus, jo izrādās, ka plānotajā izbūves teritorija VISPĀR NAV IEKĻAUTI daži vietējās un valsts nozīmes arheoloģiskie pieminekļi, kā arī šobrīd zināmās potenciālās arheoloģiski nozīmīgās vietas.


Vēl ir interesants fakts par Valsts kontroles revīzijas pārmetumiem VKPAI par to, ka Inspekcija no Kultūras pieminekļu izpētes ,glābšanas un restaurācijas programmas laika periodā no 2013.gada līdz 2015.gadam ir iztērējusi 610 619 EUR savas darbības nodrošināšanā. Inspekcija skaidrojusi, ka 69 717.18 EUR izgājuši kompleksa "Trīs brāļi" saglabāšanā un atjaunošanā. Un  kāpēc ne, jo paši taču šajā adresē sēž. Vēl daudz naudiņas aizgājis savas darbības nodrošināšanā, tai skaitā transporta nomā - kultūras pieminekļu apsekošanā un stāvokļa kontrolēšanā ... Mans īpašums robežojas ar valsts nozīmes senkapu teritoriju, un tur divus vīrus, kas stādijās priekšā kā darbinieki no VKPAI satiku īsi pirms pirmās sabiedriskās apspriešanas Rail Baltica projekta izbūves sakarā ... bet tā tur neviens gadiem nebija rādījies. Vairums kultūras pieminekļu lauku reģionos ir atstāti novārtā, ja kāds no vietējiem iedzīvotājiem tos uztur elementarākā kārtībā tas ir arī viss ... 


Izskatās, ka pašā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā kaut kas nav kārtībā ar vadību, ar vadīšanas stilu ,ja jau tā vietā, lai sniegtu izsmeļošu atbildi (jo kurš gan cits šajā jomā orientējas vislabāk ... vismaz tā vajadzētu būt ... ) - cilvēkam tiek ieteikts šo jautājumu atrisināt ar "mātes googles" palīdzību. Tā tapa jauna karikatūra ...

 

 

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

LaLaLā Viņiem nav laika. Jātrenkā cilvēki, kas brīvajā laikā pa veciem pamatiem caralaika kapeikas meklē vai kritušos karavīrus mežā.

Pilsētās vispār pie faktiski jebkuras būvniecības / trašu rakšanas iet postā neizmērojamas vēstures vērtības, bet kam tas interesē? Un tur jau vēl būvnieku nauda droši vien savu lomu spēlē.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  28.marts 2017 02:01

Pievienot viedokli →

Rounded_image_box_gray

kurland1945

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu