IR

Aicinājums Tiesībsargam: veselības mācības nepieciešamība visiem bērniem un jauniešiem

Viedokļi

Mareks Gabrišs Nepieciešama arī patriotisma audzināšana, lai veselā miesā būtu arī vesels gars. Daudziem latviešiem "latviskais gars" ir apslimis.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 19:20
Normunds Kārkliņš Būsim godīgi terminos, bērniem un jauniešiem nepieciešama seksa mācība, jūsuprāt. Jo šajā mācībā iet runa par seksu, nevis veselīgu uzturu un ārstniecisko fizkultūru.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  6.septembris 2012 22:09
dzeris49 Tev kaut kas pret seksu, tu bērniem māci, ka viņi atrasti kāpostos?
Dabiski, ka tas ir jāmāca, kaut vai par drošu seksu, lai izvairītos no ven. saslimšanām un grūtniecībām.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  8.septembris 2012 04:58
Normunds Kārkliņš Tu vispār filtrē jēgu manam tekstam? Es par mācības nosaukumu, Tu par sievasmāti.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  9.septembris 2012 17:51
Pipo Vai kāds varētu pēc būtības paskaidrot, ar ko atsevišķa veselības mācības stunda atšķirsies no esošā procesa, kurā tāpat tiek mācīti visi tie paši saturiskie temati. Vai varbūt tiek plānots nomainīt esošos skolotājus, kuri jau tāpat māca veselības mācības tematus sociālo zinību stundu laikā un tādējādi mācīšana kļūs īpašāka/citādāka?
Ja pareizi atceros, tad bez veselības mācības vēl bija nepieciešama ceļu satiksmes noteikumu stunda, drošības stunda, glītrakstīšanas stunda, tagad arī programmēšanas pamati 1.klasei... Pa vidu bija vēl 2 sekmīgi mēģinājumi, kuri noslēdzās ar Latvijas vēstures un pasaules vēstures sadalīšanu, kristīgās mācības un ētikas nodalīšanu sākumskolā utt. Un jau tā sadrumstalotais mācību process, kurā bērni pārvietojas no vienas stundas uz otru n-tās reizes vienas dienas laikā, tiek sadrumstalots vēl vairāk. Ir pienācis laiks domāt par to, kā konceptuāli mainīt izglītības procesu, lai tas ir viegabalaināks, kā padarīt to aizraujošāku un tuvāku ikdienas dzīvei, kā mainīt skolotāju darba stilu no lekcijas uz bērniem labāk uztveramu un viņus iesaistošu, nevis kā ieviest vēl vienu mācību priekšmetu.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  7.septembris 2012 11:18
dzeris49 Likvidēt šo priekšmetu bija tumsonības paraugstunda, skaidrs, ka tas ir nepieciešams.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  8.septembris 2012 04:55
Normunds Kārkliņš Vai pietiks tēmu, lai vilktu šo priekšmetu kaut vai viena semestra garumā?
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  9.septembris 2012 17:52
artissco Jāsāk mācīt no tāda vecuma, kad sīkie vēl nemulst uzdot jautājumus par šādām tēmām. Es atceros, ka man kad mācīja veselības mācību, lielākā daļa kautrējās un baidījās, ka citi smiesies par jautājumiem. Šķiet, ka tas bija ap kādu septīto klasi.

Arī pasniedzējam grūtāk runāt par sarežģītām lietām, ja skolēni neuztver lietu nopietni. Svarīga arī vede kādā pasniedz veselības mācību. Šāds priekšmets nevar notikt parastā klasē visiem sēžot pie galdiem.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  8.septembris 2012 16:43

Pievienot savu viedokli

    Lai pievienotu viedokli ⎯

    vai

    Vēl par šo tēmu