IR

Personīgie Blogi
Personīgie Blogi
«Брильянтовая рука»… Ведь были же — выдающиеся фильмы в Советское время!
Personīgie Blogi
Ja manu blogu lasa regulāri, tad noteikti jau ir zināms, ka studēju uzņēmējdarbību un inovācijas Vejlē, Dānijā. Pāgājušā gada jūnijā Odensē pabeidzu pirmā līmeņa studijas mārketingā (AP degree in Marketinga Management) un īsi pēc tam uzsāku Vejlē esošās (Top-Up degree in Entrepreneurship and Innovation), lai iegūtu pilnu profesionālo bakalauru. Beidzot. Un pirmais semestris Vejlē tika pabeigts ar augstāko novērtējumu "12" (pēc Dānijas 7 līmeņu vērtējuma: 12, 10, 7, 4, 02 = ieskaitīts, 00, -3 = neieskaitīts), kas Latvijā ir pielīdzināms novērtējumam "10".
Personīgie Blogi
Если в Латвии Викинга можно назвать фальшивой «русской учительницей», то, значит, и в России можно назвать Великого Русского Князя Владимира — фальшивым «викингом». Ведь «дурной пример — заразителен»!  
Personīgie Blogi
Gada nogalē uz dažām dienām biju atbraucis uz Latviju, lai nosvinētu 2017. gada sagaidīšanu Gudeniekos. Kā ierasts pēdējā laikā, tam par godu tapa arī neliels video, līdzīgi kā Ziemassvētkos.
Personīgie Blogi
Valdība "Rail Baltica" dzelzceļa trases izbūves novietojumu Latvijas teritorijā apstiprina šī gada 9.augustā, bet tikai šī gada beigās, 29.decembrī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija nāk klajā ar paziņojumu, ka ir uzdevusi apzināt kultūrvēsturiskās vērtības visas plānotās "Rail Baltica" trases garumā - PĒC GANDRĪZ 5.MĒNEŠIEM ! Ir neglābjami pazaudēts izpētei tik dārgais laiks, un tas ir tajā laikā, kad RB projekta veidotāji jau kavē sev pieņemtos izpildes grafikus, un tad vienkārši laika trūkuma dēļ jau nu neies gaidīt, kad VKPAI pamodīsies izpētīt iznīcībai lemtos kultūras pieminekļus.
Personīgie Blogi
Studējot studiju programmā “Inovācijas un uzņēmējdarbība” (Innovation and Entrepreneurship) domas par to, kā turpmāk attīstīt savu pašnodarbinātību, ir kļuvušas vēl skaidrākas. Jau vairākas reizes ir pierādījies, ka izvēlētais uzņēmējdarbības veikšanas modelis, vismaz man, ir pašnodarbinātība + ar/bez pusslodzes darbu. Lai arī pats par visu maksāju no saviem freelance ienākumiem, nesūdzos – tas dod tik ļoti […]
Personīgie Blogi
Esam pieraduši, ka tiklīdz kāds no mums sarunā piemin pūli un pūļa spēku, tad tas teju uzreiz nozīmē kaut ko ja ne negatīvu, tad vismaz ne viennozīmīgi pozitīvu. Un patiesi, pūlis nav pats labākais attīstību veicinošais instruments, ja tas ar savu lielo un daudzskaitlīgo apjomu nevis izmanto katra individuālās zināšanas, bet savu spēku reducē līdz vidējam aritmētiskajam kompromisam, kas ir ar mieru piekrist vairākums. Tomēr pūļa dinamika un potenciāls ir daudz apjomīgāks un lielāks kā mēs nereti to iztēlojam. It sevišķi tad, ja mēs nedaudz abstrahējamies un pavērojam to vēsturiskā attīstības kontekstā.
Personīgie Blogi
Kamēr gatavojāmies eksāmenam, telpā, kurā atradāmies, sākās gleznošanas darbnīca. Eksāmena ietvaros un radošuma attīstībai piedalījos arī es ar mūsu komandu.
Personīgie Blogi
Laikā starp lekcijām, ko pasniedzu Young Media Sharks vasaras skolā (2016), bija iespēja arī apskatīt Kurzemi. Biju aizbraucis Līdz Jūrkalnei un tās pludmalei, pabiju Alsungā, Kuldīgā, un vēl dažās vietās. Pie viena izbaudīju vasaras beigas un iespēju izbraukāties ar mašīnu. Prieks, ka arī mašīna nebija tā, kuru izīrēju, bet BMW 520 (jo manis noskatītā vēl nebija atgriezta nomā). Zemāk dažas bildes no šiem braucieniem uz vasaras skolu Pelčos.
Personīgie Blogi
Dažas bildes no citādāka 18. novembra, Vejles Bar Mix. Šogad nebija noskaņojuma Latvijas dzimšanas dienai, tādēļ ar kursabiedreni un viņas draudzeni aigāju uz vietēju bāru-naktsklubu. Ja no sākuma vēl domāju vai iet, tagad un vakara gaitā atklājās, ka ja nebūtu aizgājis, nebūtu ļoti labi pavadījis laiku. Kopš Madrides braucieniem, nebija iespēja arī atpūsties.
Personīgie Blogi
Laika linearitātei un secīgumam ir daudz lielāka nozīme, nekā mēs to nereti iedomājamies. Laiks nemitīgi secīgi rit uz priekšu un nestāv uz vietas. Laika linearitāte it kā ik brīdi mums atgādina, ka arī mēs, katrs no mums, ir daļa no kaut kā plašāka, kas nemitīgi aug, attīstās un pilnveidojas. Un caur šo kustību katra esības daļa mudina virzīties uz priekšu un neapstāties arī mūs. Laiks rit uz priekšu secīgi. Un šis secīgums rada priekšnoteikumus būtiski svarīgam apstāklim, ko nereti, manuprāt, mēdzam piemirst. Ikdienā izkrīt no prāta tik skaidrā apziņa, ka katra darbība ir secīga, tās seko viena aiz otras un veido noteiktu notikumu ķēdi, kas rada sekas un priekšnosacījumus nākamajai darbībai un nākamajam solim. Laika linearitāte un secīgums veido priekšnosacījumus determinētajai pasaulei un tam, ko nereti saucam par likteni – lietas notiek tā, kā tās ir notikušas tikai tāpēc, ka es, tu, mēs vai kāds cits iepriekš esam izdarījuši vienu vai otru izvēli.
Personīgie Blogi
Informācijas apjoms ik dienu aug prātam netveramā ātrumā un par spīti prognozēm, kas sola vispasaules Lingua franca dominanci nākotnē, šodien patērētāji vēl arvien labprātāk iegādājas preces, par kurām ir uzzinājuši dzimtajā valodā. Kā rīkoties, ja tulkošanai, produktu lokalizācijai ar plānoto budžetu nav gana? Kā samazināt rakstiskās tulkošanas izmaksas? Vēlos dalīties darbā novērotajā, lai gan brīdinu – zelta nūjiņa vai arī atbilde, kas derēs visās situācijās, valodu nozarē nemaz nav iespējama.
Personīgie Blogi
 Ilgstoši esmu uzskatījis, ka Latvijā jau profilaktiski būtu aizliedzamas seju aizsedzošas musulmaņu sieviešu galvassegas. Dzīves posmā, kurā biju aizrāvies ar nacionālradikālākiem uzskatiem, iemesls šādam viedoklim bija uzstādījums “Islamam šeit nav vietas! Jāizmanto visi likumīgie līdzekļi, lai musulmaņi, īpaši potenciālie imigranti, šeit nejustos ērti.” Nav šaubu, ka tieši šāds uzstādījums ir īstais iemesls arī šobrīd virzītajam likumprojektam par sejas publiskas aizklāšanas aizliegšanu. Pēc savu uzskatu pakāpeniskas demokratizēšanās vajadzību ieviest šādu aizliegumu pamatoju ar nepieciešamību sabiedrības interesēs nodrošināt iespēju atpazīt un identificēt ikvienu publiskā telpā esošu personu. (Skat.manu pirms gada tapušu rakstiņu par šo pašu jautājumu  http://www.irlv.lv/blogi/politika/vai-neskatit-sievu-no-galvassegas  )
Personīgie Blogi
Выдающиеся деятели Финляндии. Как их имена правильно пишутся на Латышском языке, который Финны в Финляндии — не понимают?
Personīgie Blogi
Šķiet, neviens no sabiedrisko attiecību jēdzieniem ikdienā publiskajā telpā neizskan tik bieži kā “melnais PR”. Tas tiek piesaukts politisko rēķinu kārtošanā, to piemin, kad kāds sūdzas par uzņēmuma X produkciju, par to atceras, kad publiskajā telpā dažādi komunikāciju ieroči tiek pavērsti pret kādu konkrētu personu.
Sāc Rakstīt!

Categories translation missing: en.article.subcategories.categories translation missing: en.article.subcategories.to_all_categories