IR

Ekonomika

Soļi, lai izveidotu budžetu

Lai sekmīgi pārvaldītu savas finanses un izveidotu budžetu, ko Jūs un Jūsu ģimene varat ievērot, Jums ir jāzina atbildes uz šādiem jautājumiem:
Askolds Vārpsts 23.novembris 2016 19:38
 1. Kādi ir Jūsu kopējie ienākumi;
 2. Kā tiek tērēta Jūsu nauda;
 3. Ja tiek izlietota Jūsu nauda;
 4. Kāpēc Jūsu nauda tiek tērēta.

Jums ir jākoncentrējas uz iknedēļas, ikmēneša un gada izdevumiem. Pamatojoties uz šiem izdevumiem, Jums būs nepieciešams noteikt, kā plānot savas finanses, pamatojoties uz Jūsu ģimenes pašreizējām un nākotnes finanšu saistībām un vajadzībām. Būtībā, Jums ir nepieciešams plānot savas finanses tādā veidā, lai apmierinātu ģimenes vajadzības, ietaupītu naudu, un izvairītos no ilgtermiņa parādiem. Jūsu ģimenes "vajadzībām" vajadzētu iekļaut tikai tos priekšmetus, kas ir ikdienas vajadzības, un nav jāietver nebūtiskas lietas.

Lai gan nebūtiskās lietas var būt svarīgas, tās nedrīkst būt daļa no Jūsu ģimenes sākotnējā budžeta. Vieglprātīgi izdevumi ir ģimenes budžeta niknākais ienaidnieks un ir viena no pirmajām izdevumu jomām, ko Jūsu ģimene var likvidēt nekavējoties. Naudas tērēšanai par nebūtiskām precēm var būt kaitīga ietekme uz Jūsu ģimenes finansiālo nākotni.

Ja budžets ir stingri noteikts, Jums būs iespēja izrēķināt, kādi papildu līdzekļi paliek pēc tam, kad ir samaksāti rēķini, un cik var atlikt ietaupījumiem. Ja nedēļas, mēneša vai gada beigās Jums ir pāri palikusi nauda, Jūs un Jūsu ģimene varat izlemt, kā šī nauda tiks izlietota. Ja Jūs esat izveidojuši pietiekamu uzkrājumu, esat izvairījušies no parādiem un esat izpildījuši visas Jūsu finanšu atbildības, Jūs visi varat kopā doties iepirkties tāpat prieka pēc.

Izdevumi, ko iekļaut savā ģimenes budžetā

Ja Jums vajadzīga palīdzība, nosakot, kādi ir būtiski un nebūtiski izdevumi, kad Jūs pirmo reizi sākat veidot savu ģimenes budžetu, Jūs varat sākt ar rēķiniem, kas Jums ir jāmaksā katru nedēļu, mēnesi, vai reizi gadā. Šie izdevumu veidi ir paredzamie izdevumi un var ietvert tādas lietas kā:

 • Hipotēka vai īres maksājumi
 • Pārtikas preces
 • Komunālie pakalpojumi (proti, elektrība, gāze un ūdens)
 • Kredīti (ātrie, patēriņa, studiju, u.c.)
 • Veselības aprūpe
 • Transports (degviela, remonts, u.c.)
 • Dažādi mājsaimniecības izdevumi (remonts, apkope, citas mājsaimniecības preces)
Ieteikt šo rakstu? Jā(0)
Rounded_image_box_gray

Askolds Vārpsts

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans
Sazinieties ar mani, ja ir radušies jebkādi jautājumi. Esmu finanšu konsultants un varu konsultēt ne tikai ātro kredītu jomā. Mans darbs ir palīdzēt!

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu