IR

Ekonomika

Krievu puļķis 6

Agris Liepiņš aicina izdomāt trāpīgu iesauku okupantu "čļenam".  Varbūt Jums ir kāda laba ideja?
Ajax-loader Zollen-large
aivarsk 9.novembris 2013 20:48

...................domāsim, kā ikdienas dzīvē demonstrēt savu attieksmi pret monumentu. Pirmkārt, beigsim to publiskajā telpā dēvēt par uzvaras pieminekli. Šo nosaukumu deva sveša vara, un, to lietojot, mēs, paši to negribot, dancojam pēc svešas stabules. Iesim citu ceļu.

Viens no jaukākajiem attieksmes demonstrēšanas veidiem ir iesauku došana. Renesanses laikā kāds itāļu arhitekts uzcēla divus dvīņu torņus. Pēc neilga laika tie, līdzīgi slavenajam Pizas tornim, sasvērās katrs uz savu pusi. Asprātīgie itāļi torņus sāka dēvēt par arhitekta ēzeļa ausīm.

http://www.la.lv/krievu-pulkis/

Ieteikt šo rakstu? Jā(2)

Populārākie viedokļi

Jānis Mednis Okupācijas (piemineklis, stabs, spoks, ķēms, cūcība... ). Kolonistu velni,kolonistu mēris , impērijas līķis, stabs ar kanibāliem, ēzeļu laukums...
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  9.novembris 2013 21:04
Plus_opinionklejotājs okupantu piemineklis tas būtu ļoti korekti un precīzi.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  10.novembris 2013 01:33
ciniits „kā ikdienas dzīvē demonstrēt savu attieksmi pret monumentu. (..) mēs, paši to negribot, dancojam pēc svešas stabules”
Ai, kā man patīk rotaļas! Piemēram, „kas dārzā, kas dārzā? Bitīt’ rožu dārziņā.” Un, ja pēkšņi sāksim skandēt – „bitīt’ mēslu čupiņā”, bitīte nokaunēsies un zum-zum-zum! aizlidos.
Vai patiešām mēs savā domāšanā jau sākam līdzināties bērniem? Pirmkārt, nav gadījies dzirdēt, ka kāds latviski to dēvētu vai nu par pieminekli „Padomju karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” vai par „Uzvaras pieminekli”. Ir daudzi publiskā telpā neminami eifēmismi, kā dēvē tos betona klučus Karātavu laukumā. Šī Agra Liepiņa ideja, manuprāt, čiks vien ir – emocionālā tvaika nolaišana, ne vairāk. Ir citas iespējas – visnotaļ juridiski korektas un netālā nākotnē apspriežamas, lai vairs „nedancotu pēc svešas stabules”.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  9.novembris 2013 22:08

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Rounded_image_box_gray

aivarsk

Ieteikt:
Share-twitter Share-draugiem Share-facebook Add-rss-trans
Vadības speciālists

Categories Kategorijas Skatīt visas kategorijas →

Vēl par šo tēmu

Citi šī autora ieraksti Skatīt visus →