IR

Personīgie Blogi
Šķiet, neviens no sabiedrisko attiecību jēdzieniem ikdienā publiskajā telpā neizskan tik bieži kā “melnais PR”. Tas tiek piesaukts politisko rēķinu kārtošanā, to piemin, kad kāds sūdzas par uzņēmuma X produkciju, par to atceras, kad publiskajā telpā dažādi komunikāciju ieroči tiek pavērsti pret kādu konkrētu personu.
Personīgie Blogi
В Финских именах и фамилиях, — в соответствии со стандартами Латышского языка, — звонкие согласные удваиваются. А глухие согласные — нет. Двойные гласные буквы — не удваиваются. Пишется одна буква со знаком долготы, т.е., — garumzīme. Что Финны в Финляндии не понимают вообще и не воспринимают. Равно, как и не понимают знаки смягчения согласных букв…
Personīgie Blogi
Studējot inovācijas un uzņēmējdarbību Vejlē, pirmajās nedēļās jau izveidojušās dažas tradīcijas kopā ar kursabiedriem: otrdienas vakaros restorāns (jo trešdiena sbrīvas no studijām), nedēļas nogales kaut kur izklaidēties. Un ar "kaut kur" to arī domāju, jo var sanākt, ka aizej ar draugiem iedzert alu, kafiju vai tēju, bet beigās esi māšīnā un brauc uz citu pilsētu vai vietu.
Ekonomika
ASV prezidenta vēlēšanas nav aiz kalniem, tās notiks 8. novembrī. Par to liecina arī kaislības, kas ir saceltas ap abiem kandidātiem – demokrātu kandidāti Hilariju Klintoni un republikāņu pārstāvi Donaldu Trampu, faktiski jau lielākās kaislības tiek celtas ap otro no minētājiem kandidātiem – Trampu, un tās atnākušas arī līdz Latvijas medijiem un sabiedrībai.
Personīgie Blogi
Господин ШИШКИН — этнический Русский — в своё время категорически противился тому, что в Латвийском Паспорте он — SISKINS. Ибо, тогда, для Русского человека, он — СИСЬКИН(С). И был прав! И дело не в том, что фамилия «неблагозвучна». Он утверждал, что Господин Сиськин(с) — это совершенно другой человек. И, опять же, — был прав! Люди порой дают «странные» имена своим детям…
Sports
„PB telpa” ir Baltijā modernākais iekštelpu peintbola parks, kas paredzēts sporta peintbolam un kura īpašnieki ir profesionāli spēlētāji. Bijušās rūpnīcas VEF korpusā izvietotais 800 kvadrātmetru laukums ir aprīkots ar 30 piepūšamiem šķēršļiem, kurus var izvietot pēc spēlētāju vēlmēm un kuri atbilst starptautiski atzītiem sporta peintbola standartiem.
Kultūra
Ir lietaina pēcpusdiena. Pik, pak, pik, pak, pik... Lietus nu jau līdzīgi pulkstenim skan. Es nezinu, vai lietus prot burvestības vai pie vainas kas cits, bet māja ir neierasti mierīga un klusa. Vismaz tā man šķita, līdz pēkšņi sākās negaidīta kņada. Viss sākās ar to, ka cilvēks, visus darbus mājās sadarījis, nolēmis doties lejā. Viņš vien piebilst, ka dodas skatīties kā lietū jūtas mūsu māmiņa ar diviem brālīšiem, kas vēl dzīvoja pagalmā, jo mājā dzīvot vēl nedaudz tā kā baidījās. Varbūt viņi vēlas uzēst pusdienās kādu zivtiņu. Likās, ka cilvēks knapi paguvis nokāpt lejup pa kāpnēm, kā viņš jau satraukts steidzās atpakaļ augšā. Māmiņa ar brālīšiem pazuduši! Nu visi cilvēki saskrien no malu malām kopā un sāk prātot, kas gan varētu būt atgadījies. Ja nu garām gājis kāds slikts cilvēks un viņus paņēmis? Esmu dzirdējis, ka slikti cilvēki tādus mazus kaķīšus kā es liekot maisā, to aizsienot ciet un sūtot uz jūras skolu. Nez kādēļ man šķiet ka tā sūtīšana nenotiek pa pastu... Pusstundu visi skraida, meklē, pavisam pretēji lietus burvestībai. Ak tavu viltīgo kaķa dabu! Māmiņa, no lietus slēpdamās, aizvedusi brāļus patverties zem nepabeigtas dārza terases, un nu visi tur saldi guļot un neliekoties par lietu un vēju ne zinis. Bet slēptuve viņiem gan labu labā, lietū sausi un silti, karstā vasaras saulītē patīkami vēsi.
Veselība
Nav noslēpums, ka Latvijā onkoloģisko saslimšanu jomā aina ir bēdīga – ja pirms 15 gadiem vēža gadījumu skaits bija mazliet zem desmit tūkstošiem, šobrīd tas audzis aptuveni pusotru reizi. Absolūti neiepriecinošs ir fakts, ka pērn ļaundabīgi audzēji Latvijā dzēsuši teju sešus tūkstošus dzīvību. Situācijas nopietnību uzskatāmi akcentē nereti publiskajā telpā redzamie aicinājumi ziedot līdzekļus ar onkoloģiskām saslimšanām sirgstošu pacientu ārstēšanai, kas ir papildu signāls tam, ka šajā jomā slīcēju (proti – pacientu) glābšana atstāta viņu pašu, tuvinieku, draugu, labvēļu un visas sabiedrības rokās.
Politika
Beidzot internetā ir pieejami 8. septembra Saeimas balsojuma “Par 12 199 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana” noraidīšanu” rezultāti. Iespējams, ka te varam ieraudzīt jaunu valdošo koalīciju, ko atbalsta 59 deputāti.
Politika
Zviedrijā dzīvoju kopš 1978. gada, taču, neraugoties uz to, Latvijā esmu bieži. Redzot, kādā situācijā, pateicoties labiem nodomiem un pārlieku liberālai politikai, ir nonākusi Zviedrija, ar bažām raugos uz Latviju – neatkārtosim zviedru kļūdas, nākamās paaudzes mums to nepiedos!
Politika
Daudziem zināma čehu studenta Jana Palaha pašsadedzināšanās 1969.gadā februārī, protestējot pret sovjetu invāziju Čehoslovākijā. Pēc tam gadu gaitā sekoja vēl virkne politiski motivētu, pret PSRS agresijas un okupācijas politiku asi vērstu, pasaules sabiedrībā atbalsojušos pašsadedzināšanās aktu Austrumeiropā, kuri jau tikai retam vairs palikuši vēsturiskā atmiņā.
Izglītība
Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskola. Daugavpils Juzefa Pilsudska Valsts Poļu Ģimnāzija. Rēzeknes Stefana Batorija Valsts Poļu Ģimnāzija. Krāslavas grāfu Plateru dzimtas Poļu pamatskola. Daugavpils Jana Platera Gajevska Poļu bērnu dārzs Nr. 29.
Ekonomika
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 11. septembrī, visā pasaulē atzīmēja Vecvecāku dienu. Tās mērķis ir atgādināt jauniešiem, ka senioriem ir pieredze, zināšanas un prasmes, kuras vērts pārņemt. Starp visām Baltijas valstīm Latvijas senioriem ir lielākais uzņēmējdarbības potenciāls – četri no desmit varētu uzsākt biznesu, norāda Amway jaunākais globālais uzņēmējdarbības pētījums AGER.
Kultūra
No pirmās dienas, kad ierados jaunajās mājās, cilvēks man iedeva tādu interesantu lentīti violetā krāsā ar skanošu bumbulīti pie tās. Viņš sacīja, ka lentīte nepieciešama lai mani var vieglāk atšķirt no brāļiem un māsas, bet bumbulītis skanot parāda, kur esmu noslēpies vai pazudis. Brāļi un māsa, cilvēka stāstu nedzirdējuši, nemitīgi mani iztaujāja par savādo rotu- kam tā domāta, vai tā nav smaga, vai arī viņiem tādu iedos? Es gan nebiju līdz galam pārliecināts, bet sacīju, kā uzskatīju par pareizu:"Krāsainā lentīte nozīmē, ka man pieder tie cilvēki, es viņus vienmēr mīlēšu un viņi mīlēs mani. Arī jums tā būs, es zinu! Jums tikai jāatrod savi sirdscilvēki." Es gan atļāvos nedaudz arī palielīties- saimnieki man apsolīja, ka ar laiku manai lentītei būs arī piekariņš ar vārdiņu, ja nu es kādreiz pavisam tālu nomaldos. Tādās reizēs nevajag bīties no svešiem, bet tai pat laikā labiem cilvēkiem, tie man palīdzēs atrast mājupceļu. Jā, skaista un grezna tā dzīvošana pie cilvēkiem- tevi pabaro, samīļo, palutina ar kādu gardu desas gabalu vai svaigu filejiņu, un pat krāsainas rotiņas dāvā! Varētu šķist, ka uz šo brīdi man ir viss, par ko vien tāds mazs kaķēns kā es varētu vēlēties!
Ekonomika
Pani Zuzаnna предостерегала, что в случае чего: «Польша взовьётся — и всех сметёт!». Как Вы были правы… Я не видела Польский фильм о Латвии, не так давно показанный в Польше, ибо ничего об этом не знала. Но предвидела, что «молчание «ягнят»» — продлится до 1-го сентября. Не более…
Sāc Rakstīt!

Categories Kategorijas

Tick-green translation missing: en.article.most_recomended.recommended-articles