IR

Politika
Данила Козловский — исполнитель главной роли Князя Владимира в Российском фильме «ВИКИНГ» (2016) — по-мужски сдержан. Своего героя он характеризует одним словом: «НЕГОДЯЙ»!
Kultūra
Savāds festivāla gads nesamierināmo Netflix kašķu un terorakta draudu dēļ. Savukārt filmu programmā iezīmējas kopēja tendence, kuru varētu raksturot kā «buržuāzijas diskrētās šausmas», pārfrāzējot Luisa Bunjuela pazīstamās filmas nosaukumu. Egoisms, neierobežota savu iegribu apmierināšana, agresija un tolerances trūkums, kā pret apkārtējiem, tā pret savējiem ir tēmas, kas «sāp» filmu veidotājiem. Šie vērojumi ir transformējušies filmās, kas valdzina, pārsteidz un aizkustina. Arī apstākļi, kuros filmas tiek izrādītas (notikušais Mančestras terorakts, pēc kura kinofestivāla organizatori publicēja paziņojumu, aicinot uz klusuma brīdi un atceļot 70. gadskārtu godinošo uguņošanu) to skatīšanos padara maķenīt emocionālāku.
Politika
Terorisma ēna atkal un atkal plešas pār Eiropu un pasauli. Domās šobrīd esam ar tiem nevainīgajiem upuriem, kas cietuši nežēlīgajā uzbrukumā Mančesterā. Katri bezjēdzīgie un šausminošie upuri, ko nes teroristu uzbrukumi, mums atkal un atkal atgādina par mūsu ierobežoto spēju cīnīties pret šiem nāves grupējumiem. Kāpēc?
Politika
 
Ekonomika
Valsts pārvaldes iekārtas likums nosaka ierobežojumus pašvaldībām iesaistīties komercdarbībā. Piemēram, to var darīt gadījumos, ja tiek novērsta tirgus nepilnība. Tas nozīmē, ka bez skaidriem, publiskotiem mērķiem, kā arī bez pamatojuma par esošo tirgus situāciju un ietekmi uz konkurenci pašvaldības nedrīkst iesaistīties biznesa aktivitātēs.
Politika
В Российском фильме «ВИКИНГ» (2016) есть эпизод Предложения Руки и Сердца от Русского Князя Шведа Владимира — дочери достойного Скандинавского Ярла Рогволода, единолично властвующего в Полоцке и во всём Полоцком Княжестве на Руси в Х веке. Ребёнку на тот момент — примерно 12 лет. Зовут Датскую знатную маленькую девочку Рандхиль. В Российском фильме — Рогнеда. Российская актриса старше реального исторического персонажа, как минимум, — на 10-12 лет…  
Personīgie Blogi
Jau vairākas reizes mēģinu piesēsties, lai šajā blogā kaut ko atkal uzrakstītu. Tomēr katru reizi atduros pret to, ka tam ir jābūt pozitīvam. Tas disciplinē un tajā pašā laikā ierobežo, un tas nav slikti. Paskatījos uz saviem pēdējiem mēnešiem un būtu tik daudz ko publicēt - tās dažas ballītes, mini-ceļojumi Dānijā, izklaides pasākumi... Pagājušā gadā pēc atgriešanās Latvijā, izdomāju, ka pietiek sēdēt tik daudz pie datora un vairāk jādodās nelielos izbraucienos. Nav svarīgi vai uz vietējo pludmali vai kādu blakus valsti (vai kur tālāk, ja labi piedāvājumi). Ņemot vērā, ka dzīvoju Dānijā, tad "ceļošana" jau bija ierasta lieta. Tik bieži cik lidoju 2016. gadā, nebiju, laikam, cerējis nekad iepriekš.
Kultūra
Kannas nebeidz pārsteigt. 20. maija vakarā, jau tā saspīlētajā drošības situācijā, aizdomīga (lasiet, visticamāk aizmirsta saiņa) dēļ žurnālisti tika evakuēti no kino zāles, kur bija jānotiek filmas «Mākslinieks» režisora Mišela Hazanaviča jaunākā darba «Le Redoutable» preses seansam. Laimīgā kārtā, pēc ceturtdaļstundas situācija tika pasludināta par viltus trauksmi. Līdzās piedzīvotajām tehniskajām ķibelēm Cžun-ho Bona «Okja» seansā, šāgada festivālu noteikti atcerēsimies kā negludumu pilnu, taču tiktāl kā veiksmīgu filmu ziņā
Politika
В декабре 2016-го года — по улицам Стокгольма движутся колонны Шведских танков и бронетехники, бегут вооружённые солдаты. Гражданское население с угрюмыми лицами молча сгрудилось на тротуарах… Шведов призывают готовиться к внешней агрессии. Завтра — война! А…, — кто нападёт? Официально не названо. Но каждому понятно — Россия!  
Politika

Kas klauvē pie durvīm 1

-> fretka 19.maijs 2017 17:18
 
Kultūra
Ietves norobežotas ar masīviem betona puķu podiem un barjerām, uzkrītoša bruņotu policistu klātbūtne un nemitīgas pārbaudes — šādā pastiprinātas drošības gaisotnē rit 17. maijā startējušais 70. Kannu kinofestivāls. Festivāla apmeklētāji un viesi šo jauno kārtību uzņem ar dalītām jūtām — no vienas puses tā rada mierinošu drošības sajūtu, no otras — sarežģī pārvietošanos un nokļūšanu filmu seansos. Lai iekļūtu festivāla norises vietās, ir jāstāv garās rindās, jāiziet divas metāldetektora pārbaudes un jāpiecieš drošībnieku skrupuloza rakņāšanās pa somām.
Politika
Vai fotogrāfe drīkst atteikt fotosesiju klientēm viņu orientācijas dēļ? Ļoti nogurdinoši piedalīties diskusijās, jo, šķiet, daudziem galvā ir putra un nav sapratnes, par ko tieši te ir "cepiens".
Ekonomika
Kādi ir Latvijas ārpolitikas mērķi? Ierakstot interneta meklētājā Google rindas Latvijas ārpolitikas mērķi (vai koncepcija) uzreiz tiksim novirzīti uz Ārlietu ministrijas mājaslapu, kura mūs iepazīstinās ar 2004. gadā tapušo Latvijas ārpolitikas pamatvirzienu projektu.(1)
Tehnoloģijas
Piektdien, 2017. gada 13. maija vakarā Panorāmas svarīgākā ziņa bija par Microsoft Windows vīrusu WannaCrypt, kas izplatījies uz miljoniem datoru simtiem valstīs.
Politika
Дети — этот Блог читать не будут! Я ведь предусмотрительно указала возрастную категорию. А, вот со взрослыми... — сейчас погорим. О Российском фильме «ВИКИНГ», премьера которого с небывалым пафосом и шиком состоялась в самом конце декабря 2016-го года — для Московской элиты. С одной единственной целью — обосрать Скандинавов…  
Sāc Rakstīt!

Categories Kategorijas