IR

Ekonomika
Atgadījums, ko kāds Rīgas uzņēmējs piedzīvojis Skrīveru novada domes finanšu un tautsaimniecības komiteju sēdē janvārī, liek ne vien aizdomāties par pašreizējas domes vadības darba stilu, bet secināt, ka attieksme pret uzņēmējiem ir kliedzoša un pat traģiska. 
Politika
Piektdien sasauktajā Lielvārdes novada domes ārkārtas sēdē no amata atbrīvots pašvaldības izpilddirektors Gunārs Jaunsleinis, kurš darba pienākumus pašvaldībā sāka pildīt vien pērn, novembrī. 
Politika
Uldis Bluķis, 2017. g. 9. februārī    IV Kompetentāka politika par iepriekšējos divos papildinājumos aprakstīto prasīs jaunu pieeju: protopiskas vīzijas vadītu virzīšanos uz noturīgākām, visas tautas labklājībai kalpojošām demokrātijām, kas spēj īstenot rezultatīvas proaktīvas  un reaktīvas rīcībpolitikas. Jaunā pieeja konstruktīvi izmantos politikā noderīgas tehnozinātniskas innovācijas medijos un politiķu izglītībā, ilgstošas un pakāpeniskas.
Politika
2.129.320 — человек на 01.01.2017-го года живёт в Латвии. Данные Регистра Жителей — www.pmlp.gov.lv.
Politika
 
Politika
Uldis Bluķis, 2017. g. 7. februārī    II Demokrātijas kopš aukstā kara beigām. 1990.-tos gados rietumu demokrātiju elitē valdīja pašapmierinātība: uzskats, ka demokrātija ir uzvarējusi; pat–ka vēsture ir beigusies liberālā demokrātijā(Francis Fukuyama[1]); īstenībā demokrātijas sāka rādīties nenoturīgas. Kāpēc? Blakus protopiskas politikas–vienojošu vīziju–trūkumam papildus iemeslus meklēšu ieskatoties demokrātiju politikā plašāk par Matīsas  apskatīto politiku kā valdīšanu. Svarīga politika ir arī kampaņošana ievēlot tautas pārstāvjus vai tautai tieši lemjot referendumos.
Ekonomika
Pirms dažām dienām Ārlietu komisija gandrīz vienbalsīgi apstiprināja tālākai virzībai CETA, kas ir Kanādas un Eiropas Savienības visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības līgums. Es gribētu pakavēties pie dažiem ļoti interesantiem punktiem šajā līgumā.
Ekonomika
Daudzas Latvijas sievietes un arī, protams, vīrieši savā dzīvē vadās pēc Skārletas Ohāras moto - "Par to es domāšu rīt". Situācijās, kad jautājums liekas pārāk sarežgīts, nepatīkams vai apgrūtinošs, lēmuma pieņemšana tiek atlikta uz nākamo dienu. Kad nākamā diena pienā, šis pats princips tiek pielietots atkārtoti un rezultātā lēmuma pieņemšana atvirzās aizvien tālāk. Skatoties no malas, mēs saprotam, ka tā ir izvairīšanās no atbildības, bet iekšēji cilvēks šādi jūtas labāk un uzskata pieeju par attaisnojamu. Kas notiek ar šādiem cilvēkiem Latvijā? Paskatīsimies.
Izglītība
Informācijas apjoma straujais pieaugums, globalizācija, viedo tehnoloģiju revolūcija, mobilitāte liek mainīt ieradumus visiem, vai valodu apguve Skype vidē ir piemērota šodienas steigai? Kādi ir mūsu priekšstati par šo mācību risinājumu?
Ekonomika

MELE2 INTERNETS 0

-> Raimonds Lejnieks - Puķe 6.februāris 2017 15:12
Pēdējo dienu laikā internetā sākuši parādīties smieklīgi video, no kuriem var noprast — iedzīvotājiem sakritusi uz nerviem masīvā Tele2 reklāmas kampaņa, kurā kompānija apgalvo: tās mobilais internets esot visātrākais. Izrādās, ka tauta domā citādi.
Tehnika
Mainīgā gaisa temperatūra, nokrišņi lietus un sniega veidā šī gada janvārī būtiski pasliktināja braukšanas apstākļus uz Latvijas ceļiem un palielināja ceļu satiksmes negadījumu risku. To apliecina arī apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) statistika – šī gada janvārī par transportlīdzekļu bojājumiem, kas radušies, automašīnai saslīdot un nobraucot no ceļa braucamās daļas, BTA saņēmusi 145 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, kas ir par 75 % vairāk salīdzinājumā ar pērnā gada decembri.
Personīgie Blogi
Gada nogalē, kad Latvijā sagaidīju Jauno gadu (2017), bija iespēja paskatīties un paklausīties vietējās ziņas TV un radio. Internetā, tās var izlasīt tāpat. To, ka man ir noteikts viedoklis par medijiem, nekad neesmu slēpis arī šajā blogā. Tikai agrāk tas tika vairāk noklusēts un pieņemts - lai ir kā ir. Pa šiem gadiem ir sanācis parunāties gan žurnālistiem, gan sabiedrisko attiecību pārstāvjiem un reklāmdevējiem,... un daudziem citiem, kas darbojas komunikāciju jomā. Vienmēr bija tā rūgtā pēcgarša, ka nav labi, bet nav arī ļoti slikti. Un tomēr runāt par to atklātāk nepatika. Un tās tas palika. Taču pagājušā gada nogalē izveidoju NZA.LV. Tālāk var uzzināt kādēļ!
Politika
Uldis Bluķis, Ņujorkā, 2017. g. 4. februārī. Šīs pārdomas ierosināja Vitas Matīsas pirms-breksita intervija, 21. jūnijā, Latvijas Vēstneša portālā Par likumu un valsti. Man nav nopietnu iebildumu pret Matīsas teikto par politiku rietumu demokrātijās, bet ir četri saistīti papildinājumi: I, II ir par valdīšanas kompetences maiņām kopš 2. pasaules kara, III––par moderno mediju ietekmi uz kampaņošanu politikā, IV––par ceļu uz kompetentu politiku noturīgās demokrātijās. Rakstīt papildinājumus mani spēcīgi motivēja dramatiskā varbūtība, ka mūsu globālā tehnozinātniskā civilizācija virzās uz sabrukumu, jo tā nepārdomāti pārtērē ierobežotos, bet civilizācijas eksistencei nepie­cie­­šamos zemes resursus.
Politika
Восемь лет! Длится этнический и религиозный конфликт — в Русском информационном пространстве Латвии. Восемь лет — на Русском языке оскорбляют местных этнических Поляков и Великую Польшу. Местные Русские Православные — оскверняют Католическую веру! На Русском языке. Восемь лет!
Personīgie Blogi
“Citādi nāksies podus mazgāt”, dzirdu kāda mamma atgādina savam piecgadniekam par mājasdarbu, vairākkārtīgi uzsverot, kas viņu nākotnē sagaida, ja neizpildīs rakstīšanas uzdevumu. Cita epizode sporta zāles ģērbtuvēs, kad sešgadnieks tāpat vien, izsakās, ka vispār vēlētos kļūt par sētnieku, kad izaugs. Mamma samulst, bet atsmej, ”tad tu, dēliņ, vari jau tagad skolā neiet”. 
Sāc Rakstīt!

Categories Kategorijas

Tick-green Ieteiktākie raksti