IR

Personīgie Blogi

Cerība. Sapmis. 0

-> gunta_leona 22.novembris 2010 18:13
Cerība. Lielās cerības. Viltus cerības. Velta cerība. Muļķa cerība. Un kas ir liela un maza cerība? Es dzīvē esmu bijusi divreiz cerībās. Tādā vārdā tak arī dēvē to laiku, kad sieviete ir grūtniecības stāvoklī. Tas, ka man būs jaunas melnas ādas garās bikses, īsi, zemi zābaciņi un kaut kāda tipa zamšādas vai aitādas jaka ar kupliem piedurkņu galiem nav nekāda cerība. Sapnis tas ir. Sapņi nav lieli vai mazi. Sapņi ir sapņi. Tie kādreiz piepildās. Tikai jātic ļoti, ka piepildīsies. Cerēt varu, ka būšu atkal vajadzīga daudziem cilvēkiem. Kā kādreiz. Tāda muļķa cerība varētu būt. Tikai, kas šodien ir tie muļķi, es vai tie citi? Jāpaņem slota. Pirms dažām dienām nopirku jaunu. Jāpārbauda, vai vecais kāts lidošanai gana labs. Pie reizes apskatīšos, vai tad tiešām visi gaismas starojumi jau izslēgti. Arī pārbaudīšu, vai mans sapnis, ka tumsa ir sliktāka par gaismu, piepildās vai ne.
Personīgie Blogi
Sākt 7:00 AM ir daudz produktīvāk. No agrākās "pūces" esmu pārvērties par "cīruli". Pērceļoties uz jaunu dzīvesvietu ārpus Rīgas, nācās pieņemt faktu, ka turpmāk uz darbu, kad vēl strādāju kā darbinieks, būs jāceļas agrāk. Arī pēc tam, kad kļuvu par 100% nodarbināto, necentos šo ieradumu mainīt, drīzāk attīstīju tālāk -modos vēl agrāk, ap 6:30. Continue reading →
Ekonomika
Sākt 7:00 AM ir daudz produktīvāk. No agrākās "pūces" esmu pārvērties par "cīruli". Pērceļoties uz jaunu dzīvesvietu ārpus Rīgas, nācās pieņemt faktu, ka turpmāk uz darbu, kad vēl strādāju kā darbinieks, būs jāceļas agrāk. Arī pēc tam, kad kļuvu par 100% nodarbināto, necentos šo ieradumu mainīt, drīzāk attīstīju tālāk -modos vēl agrāk, ap 6:30. Continue reading →
Ekonomika
Šodienas rakstā atkal piedāvāšu piecus grafikus, kas ļaus izprast šodienu. Un atkal piedāvāšu iespēju uzzināt to, ko citi vēl nezin. Šoreiz par bankām.
Personīgie Blogi

Rūdolfa mantojums? 0

-> gunta_leona 21.novembris 2010 21:07
Nekad neesmu bijusi Rietuma vai Naumanis, mana filmas recenzija ar iztikusi ar patīk vai nepatīk.
Politika

Vai tikai smiltis vējā? 2

-> dainis 20.novembris 2010 16:56
Varbūt tas bija šogad neparasti drūmais novembra laiks. Varbūt vienkārši ikdienas nogurums. Šogad man 18 novembrī nebija svinīgas un pacilājošas sajūtas. Varbūt šo sajūtu laupījusi, ikdiena, realitāte. Baisa, klusa realitāte dimdot aizbraucēju soļiem uz lidostas Rīga skrejceļa. Tauta, kas izturējusi un saglabājusi savu kultūru, gan zem krustnešu, krievu, un Padomju zābaka, nu izkūp pasaules plašumos, kā smiltis vējā. Laikam jau muļķīgi pretoties globalizācijas vilinājumiem,iespējai aizbraukt no šodienas raizēm šeit un baudīt iespējas citur, saņemot cilvēka cienīgu dzīvi darbu, iespējas izskolot savus bērnus. Grūti izsalkušam nomocītam cilvēkam, prasīt būt patriotam savā zemē, paciešot ikdienas grūtības, ja iespēja to visu atstāt aiz muguras, tur pāri jūrai, vilina ik dienu. Brīvība, ko esam izcīnījuši un tās dotās iespējas dot mums izvēli saglabāt savu identitāti, kultūru un paciest finansiālas grūtības, vai atteikties un doties prom. Cerībā, ka atkal kāds mūsu vietā visu izdarīs, un lai kad šeit būs atkal labi iespējams atgrieztos. Vai tiešām ,Latvieši, kā nācija var pastāvēt tikai zem kāda zābaka, pieķēdēti važām pie šīs zemes. Vai tiešām esam tikai smilšu kaudze, kas uzpūšot vējam izšķīst uz visām pusēm? Kad reiz mēs sapratīsim, ka bez savas identitātes un ietvara ,kas ir šī zeme, mēs esam tikai smilšu grauds citur pasaulē, koks ar noplēstām saknēm. Kad reiz mēs sapratīsim, ka tikai kopā šeit mēs varam būt, kaut kas lielāks, kā ikdiena ar rūpēm par vēderu un ko vilkt mugurā? Lai Latvija kļūtu ne tikai vārds uz mēles, bet tavas kā latvieša eksistences būtība.
Politika

Zināšanu lāsts 13

-> ARTs 20.novembris 2010 03:38
Nesenā ažiotāža ap ārsta Jura Vidiņa publiskotajām domām izrāva virspusē kādu samērā paradoksālu atziņu par vienu no populāriem mītiem Latvijas sabiedrībā – to, kuru bieži vien pieņemts dēvēt par mūsu „priekšrocību”.
Ekonomika

Apdegušie pīrādziņi 1

-> GunaSkangale 19.novembris 2010 20:39
Brāķis gadās katrā nozarē. Katrs ražotājs cenšas to novērst un "apdegušus pīrādziņus" nepārdot. Bet, ja nozarē, kuras darba rezultātu ik dienas redz un vērtē visi ceļu satiksmes dalībnieki, nekas nemainās, tad jāmeklē iemesli, cēloņi un kopsakarības, meklējot atbildi uz jautājumu: kāpēc  ieklātais asfalts uz Latvijas ielām un autoceļiem deformējas, plaisā un bedrojas?
Ekonomika
Portālā Diena.lv blogus raksta kāds Latvijas nīdējs ar niku Человек. Bet ne par viņu būs runa.
Ekonomika
Suņdzi raksta par kara mākslu. Protams, ka stratēģija ir karošanas svarīga sastāvdaļa, bet var rasties jautājums - kāds ir kara stratēģijas sakars ar stratēģiju vispār? Diemžēl jāatzīmē, ka kara māksla ir senākais cilvēces stratēģijas veids. Tā nav bijusi atdalīta no valstu stratēģijas, jo līdz pat pagājušā gadsimta vidum lielākās daļas valstu stratēģiskais uzdevums bija gatavošanās karam. Neesmu pētījis, kurā brīdī uzņēmējdarbības stratēģija ir nodalījusies atsevišķi, taču valsts labuma gūšana, t.i. ekonomika, un karš kā tā nodrošinātājs ir savstarpēji saistīti jau no neatminamiem laikiem. Patiesībā tālākās nodaļās uz jautājumu par kara mākslas saistību ar pārējo stratēģiju netieši atbild arī pats Suņdzi, vairākās vietās norādot, ka vislabākais veids, kā uzvarēt karā, ir nekarojot. Viņš  runā arī par to, kāda resursi nepieciešami karam, un kā tas ietekmē valsts iedzīvotājus.
Personīgie Blogi
Ja nemaldos, tad skolā vajadzēja pastāstīt kādu tu iedomājies savu dzīvi pēc 5,10,20 vai cik nu tur tiem gadiem. Tāpat arī darba intervijās viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem bija: "Kur Tu redzi savi pēc 5 gadiem?". Turpini lasīt →
Kultūra

Patriotisms un komforts. 2

-> arturs_ancans 16.novembris 2010 07:40
Pagājšceturtdien, gatavojoties 18. novembra svinīgajam koncertam pie Brīvības pieminekļa, sava kora mēģinājumā mēģināšanai pieteicu skaņdarbu „Dievs, svētī Latviju!” Kāds no koristiem man jautāja: „Vai mēģināsim, stāvot kājās?”
Politika
Kaut gan divpadsmit gadu ilgais skolā nostrādātais dzīves posms man jau aiz mugurās, es šodien vēlētos precīzi atcerēties tieši šo, kārtējā jaunā mācību gada pašu pirmo stundu.
Māja un Ģimene

Ģimene 0

-> kalnozols_eu 15.novembris 2010 14:08
Sabiedrības un valsts pamats ir ģimene, tajā top valsts nodokļu maksātājs, dzimtenes aizstāvis un valsts vadītājs. Ģimenē mācītais ir pamats visai mūsu dzīvei, mūsu vecāku sniegtais piemērs kalpo kā mēraukla visā dzīvē. Ģimenē veidojas galvenie uzskati par to, kas ir labi vai slikti, pareizi vai nepareizi, godīgi vai negodīgi, tieši ar šo vērtību apgūšanu turpmākajā dzīvē, cilvēks apzinās, ka nodokļi ir jāmaksā, par valsti ir jārūpējas. Ģimene ir visas valsts pamats. Ģimenē top valsts jaunais pilsonis.
Ekonomika
Šajā blogā nezīlēšu kafijas biezumos un neprognozēšu loteriju vinnestu laimīgos skaitļus. Šodienas situācijas izpratne ir tas, kas dod mums iespēju prognozēt notikumu attīstību nākotnē, un līdz ar to - dod lielāku stabilitātes un drošības sajūtu. Piedāvāšu pēc savas izvēles grafikus un iespējas uzzināt to, ko citi vēl nezin. Šoreiz par nodarbinātību.
Sāc Rakstīt!

Categories Kategorijas