IR

Personīgie Blogi

Rūdolfa mantojums? 0

-> gunta_leona 21.novembris 2010 21:07
Nekad neesmu bijusi Rietuma vai Naumanis, mana filmas recenzija ar iztikusi ar patīk vai nepatīk.
Politika

Vai tikai smiltis vējā? 2

-> dainis 20.novembris 2010 16:56
Varbūt tas bija šogad neparasti drūmais novembra laiks. Varbūt vienkārši ikdienas nogurums. Šogad man 18 novembrī nebija svinīgas un pacilājošas sajūtas. Varbūt šo sajūtu laupījusi, ikdiena, realitāte. Baisa, klusa realitāte dimdot aizbraucēju soļiem uz lidostas Rīga skrejceļa. Tauta, kas izturējusi un saglabājusi savu kultūru, gan zem krustnešu, krievu, un Padomju zābaka, nu izkūp pasaules plašumos, kā smiltis vējā. Laikam jau muļķīgi pretoties globalizācijas vilinājumiem,iespējai aizbraukt no šodienas raizēm šeit un baudīt iespējas citur, saņemot cilvēka cienīgu dzīvi darbu, iespējas izskolot savus bērnus. Grūti izsalkušam nomocītam cilvēkam, prasīt būt patriotam savā zemē, paciešot ikdienas grūtības, ja iespēja to visu atstāt aiz muguras, tur pāri jūrai, vilina ik dienu. Brīvība, ko esam izcīnījuši un tās dotās iespējas dot mums izvēli saglabāt savu identitāti, kultūru un paciest finansiālas grūtības, vai atteikties un doties prom. Cerībā, ka atkal kāds mūsu vietā visu izdarīs, un lai kad šeit būs atkal labi iespējams atgrieztos. Vai tiešām ,Latvieši, kā nācija var pastāvēt tikai zem kāda zābaka, pieķēdēti važām pie šīs zemes. Vai tiešām esam tikai smilšu kaudze, kas uzpūšot vējam izšķīst uz visām pusēm? Kad reiz mēs sapratīsim, ka bez savas identitātes un ietvara ,kas ir šī zeme, mēs esam tikai smilšu grauds citur pasaulē, koks ar noplēstām saknēm. Kad reiz mēs sapratīsim, ka tikai kopā šeit mēs varam būt, kaut kas lielāks, kā ikdiena ar rūpēm par vēderu un ko vilkt mugurā? Lai Latvija kļūtu ne tikai vārds uz mēles, bet tavas kā latvieša eksistences būtība.
Politika

Zināšanu lāsts 13

-> ARTs 20.novembris 2010 03:38
Nesenā ažiotāža ap ārsta Jura Vidiņa publiskotajām domām izrāva virspusē kādu samērā paradoksālu atziņu par vienu no populāriem mītiem Latvijas sabiedrībā – to, kuru bieži vien pieņemts dēvēt par mūsu „priekšrocību”.
Ekonomika

Apdegušie pīrādziņi 1

-> GunaSkangale 19.novembris 2010 20:39
Brāķis gadās katrā nozarē. Katrs ražotājs cenšas to novērst un "apdegušus pīrādziņus" nepārdot. Bet, ja nozarē, kuras darba rezultātu ik dienas redz un vērtē visi ceļu satiksmes dalībnieki, nekas nemainās, tad jāmeklē iemesli, cēloņi un kopsakarības, meklējot atbildi uz jautājumu: kāpēc  ieklātais asfalts uz Latvijas ielām un autoceļiem deformējas, plaisā un bedrojas?
Ekonomika
Portālā Diena.lv blogus raksta kāds Latvijas nīdējs ar niku Человек. Bet ne par viņu būs runa.
Ekonomika
Suņdzi raksta par kara mākslu. Protams, ka stratēģija ir karošanas svarīga sastāvdaļa, bet var rasties jautājums - kāds ir kara stratēģijas sakars ar stratēģiju vispār? Diemžēl jāatzīmē, ka kara māksla ir senākais cilvēces stratēģijas veids. Tā nav bijusi atdalīta no valstu stratēģijas, jo līdz pat pagājušā gadsimta vidum lielākās daļas valstu stratēģiskais uzdevums bija gatavošanās karam. Neesmu pētījis, kurā brīdī uzņēmējdarbības stratēģija ir nodalījusies atsevišķi, taču valsts labuma gūšana, t.i. ekonomika, un karš kā tā nodrošinātājs ir savstarpēji saistīti jau no neatminamiem laikiem. Patiesībā tālākās nodaļās uz jautājumu par kara mākslas saistību ar pārējo stratēģiju netieši atbild arī pats Suņdzi, vairākās vietās norādot, ka vislabākais veids, kā uzvarēt karā, ir nekarojot. Viņš  runā arī par to, kāda resursi nepieciešami karam, un kā tas ietekmē valsts iedzīvotājus.
Personīgie Blogi
Ja nemaldos, tad skolā vajadzēja pastāstīt kādu tu iedomājies savu dzīvi pēc 5,10,20 vai cik nu tur tiem gadiem. Tāpat arī darba intervijās viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem bija: "Kur Tu redzi savi pēc 5 gadiem?". Turpini lasīt →
Kultūra

Patriotisms un komforts. 2

-> arturs_ancans 16.novembris 2010 07:40
Pagājšceturtdien, gatavojoties 18. novembra svinīgajam koncertam pie Brīvības pieminekļa, sava kora mēģinājumā mēģināšanai pieteicu skaņdarbu „Dievs, svētī Latviju!” Kāds no koristiem man jautāja: „Vai mēģināsim, stāvot kājās?”
Politika
Kaut gan divpadsmit gadu ilgais skolā nostrādātais dzīves posms man jau aiz mugurās, es šodien vēlētos precīzi atcerēties tieši šo, kārtējā jaunā mācību gada pašu pirmo stundu.
Māja un Ģimene

Ģimene 0

-> kalnozols_eu 15.novembris 2010 14:08
Sabiedrības un valsts pamats ir ģimene, tajā top valsts nodokļu maksātājs, dzimtenes aizstāvis un valsts vadītājs. Ģimenē mācītais ir pamats visai mūsu dzīvei, mūsu vecāku sniegtais piemērs kalpo kā mēraukla visā dzīvē. Ģimenē veidojas galvenie uzskati par to, kas ir labi vai slikti, pareizi vai nepareizi, godīgi vai negodīgi, tieši ar šo vērtību apgūšanu turpmākajā dzīvē, cilvēks apzinās, ka nodokļi ir jāmaksā, par valsti ir jārūpējas. Ģimene ir visas valsts pamats. Ģimenē top valsts jaunais pilsonis.
Ekonomika
Šajā blogā nezīlēšu kafijas biezumos un neprognozēšu loteriju vinnestu laimīgos skaitļus. Šodienas situācijas izpratne ir tas, kas dod mums iespēju prognozēt notikumu attīstību nākotnē, un līdz ar to - dod lielāku stabilitātes un drošības sajūtu. Piedāvāšu pēc savas izvēles grafikus un iespējas uzzināt to, ko citi vēl nezin. Šoreiz par nodarbinātību.
Politika
Deklarācija par jaunās valdības iecerēto darbību sabiedrībā tika uzņemta, kā parasti, neitrāli. Vieni kritizēja asi, citi kritizēja mēreni, nospiedošais vairākums nemaz tai nepievērsa uzmanību. Es biju par slinku, lai izburtotu no A līdz Z, es izlasīju 9.sadaļu, kas interesē mani personīgi  - Iekšējai drošībai. Te nu trāpīgais apzīmējums - ūdens ar rozīnēm - gan ir krietni par maigu. Es to sauktu - SVIESTS!
Kultūra

LATVIJAI 0

-> SINTIJA ( sintēze ) 11.novembris 2010 13:19
LATVIEŠI. IR TĀDA TAUTA, UN IR TĀDA VALODA.
Ekonomika
Par Uzņēmuma reģistra jaunās informācijas sistēmas izveidi
Ekonomika

Suņdzi teica... 2

-> Aldis Greitāns 11.novembris 2010 10:59
Gada sākumā korporācija mani aizsūtīja „papildināties” sasodīti dārgās apmācībās uz Institute for Managment Development (IMD) Lozannā. Apmācībās galvenais uzsvars bija uz pārmaiņu vadību un līderismu. Kopš tā brīža es ievēroju, ka līderisms piepeši ir kļuvis par dūcvārdu uzņēmējdarbības vadības teorijā. Ar to ir pilni visi žurnāli par un ap biznesu, tiek pasniegti līderisma kursi un parādās jaunas līderisma teorijas.
Sāc Rakstīt!

Categories Kategorijas