IR

Ekonomika

Par banku apvienošanu Latvijā

-> Ansis G. 14.februāris 2017 16:04
Vēl nesen presi pāršalca ziņa par to, ka Nordea un DNB banka grasās apvienoties, izveidojot Baltijas mērogā vienu no lielākajām kredītiestādēm. Publiski līdz šim jaunais bankas nosaukums līdz šim netiek izpausts, taču varam izteikt minējumus. Nosaukumam ir labi jāskan visu Baltijas valstu valodās un arī starptautiski. Ja bankas īpašnieki mēģinās saglabāt veco nosaukumu kombināciju, tad jaunais nosaukums būs DNB Nordea vai Nordea DNB.
Izglītība
Kritiskā domāšana, norišu un v ē stures c ē lo ņ sakarību izpratne, mediju pratība, savas kultūrv ē sturiskās piederības izpratne un izzi ņ a – šīs ir tikai dažas no prasm ē m, kuras kā nozīmīgas kvalitatīvas izglītības sastāvda ļ as identific ē juši pedagogi, izglītības speciālisti un sabiedrība.
Politika
Nav loģikas. Nav faktu. Jūs varat teikt "zils", viņi sadzird "balts". Divreiz divi ir kaķis. Nosaukt leftistus par garīgi slimiem, nozīmē apvainot tos, kas tiešām ir tādi - to slimības iemesli ir vismaz medicīniski definējami, tos var ārstēt, un ir izredzes tos izārstēt. Leftistiem tādu izredžu nav. Viņu kaite ir pārāk dziļi iesakņojusies.
Ekonomika
Kā jau iepriekš prognozēts, Ogres novada pašvaldības rīkotajā iepirkumu konkursā par TV sižetu veidošanu un raidīšanu televīzijā uzvarējis vietējais Ogres uzņēmums - SIA "CoMedia". Un jaunnedēļ, visticamāk, šīs pats komersants uzvarēs identiskā iepirkumā, kuru ar nelielu laika intervālu izsludināja Ogres pašvaldības pakļautībā (!) esošā aģentūra "Ogres namsaimnieks". Par to šaubu nav. 
Ekonomika
Atgadījums, ko kāds Rīgas uzņēmējs piedzīvojis Skrīveru novada domes finanšu un tautsaimniecības komiteju sēdē janvārī, liek ne vien aizdomāties par pašreizējas domes vadības darba stilu, bet secināt, ka attieksme pret uzņēmējiem ir kliedzoša un pat traģiska. 
Ekonomika
Atgadījums, ko kāds Rīgas uzņēmējs piedzīvojis Skrīveru novada domes finanšu un tautsaimniecības komiteju sēdē janvārī, liek ne vien aizdomāties par pašreizējas domes vadības darba stilu, bet secināt, ka attieksme pret uzņēmējiem ir kliedzoša un pat traģiska. 
Politika
Piektdien sasauktajā Lielvārdes novada domes ārkārtas sēdē no amata atbrīvots pašvaldības izpilddirektors Gunārs Jaunsleinis, kurš darba pienākumus pašvaldībā sāka pildīt vien pērn, novembrī. 
Politika
Uldis Bluķis, 2017. g. 9. februārī    IV Kompetentāka politika par iepriekšējos divos papildinājumos aprakstīto prasīs jaunu pieeju: protopiskas vīzijas vadītu virzīšanos uz noturīgākām, visas tautas labklājībai kalpojošām demokrātijām, kas spēj īstenot rezultatīvas proaktīvas  un reaktīvas rīcībpolitikas. Jaunā pieeja konstruktīvi izmantos politikā noderīgas tehnozinātniskas innovācijas medijos un politiķu izglītībā, ilgstošas un pakāpeniskas.
Politika
2.129.320 — человек на 01.01.2017-го года живёт в Латвии. Данные Регистра Жителей — www.pmlp.gov.lv.
Politika
 
Politika
Uldis Bluķis, 2017. g. 7. februārī    II Demokrātijas kopš aukstā kara beigām. 1990.-tos gados rietumu demokrātiju elitē valdīja pašapmierinātība: uzskats, ka demokrātija ir uzvarējusi; pat–ka vēsture ir beigusies liberālā demokrātijā(Francis Fukuyama[1]); īstenībā demokrātijas sāka rādīties nenoturīgas. Kāpēc? Blakus protopiskas politikas–vienojošu vīziju–trūkumam papildus iemeslus meklēšu ieskatoties demokrātiju politikā plašāk par Matīsas  apskatīto politiku kā valdīšanu. Svarīga politika ir arī kampaņošana ievēlot tautas pārstāvjus vai tautai tieši lemjot referendumos.
Ekonomika
Pirms dažām dienām Ārlietu komisija gandrīz vienbalsīgi apstiprināja tālākai virzībai CETA, kas ir Kanādas un Eiropas Savienības visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības līgums. Es gribētu pakavēties pie dažiem ļoti interesantiem punktiem šajā līgumā.
Ekonomika
Daudzas Latvijas sievietes un arī, protams, vīrieši savā dzīvē vadās pēc Skārletas Ohāras moto - "Par to es domāšu rīt". Situācijās, kad jautājums liekas pārāk sarežgīts, nepatīkams vai apgrūtinošs, lēmuma pieņemšana tiek atlikta uz nākamo dienu. Kad nākamā diena pienā, šis pats princips tiek pielietots atkārtoti un rezultātā lēmuma pieņemšana atvirzās aizvien tālāk. Skatoties no malas, mēs saprotam, ka tā ir izvairīšanās no atbildības, bet iekšēji cilvēks šādi jūtas labāk un uzskata pieeju par attaisnojamu. Kas notiek ar šādiem cilvēkiem Latvijā? Paskatīsimies.
Izglītība
Informācijas apjoma straujais pieaugums, globalizācija, viedo tehnoloģiju revolūcija, mobilitāte liek mainīt ieradumus visiem, vai valodu apguve Skype vidē ir piemērota šodienas steigai? Kādi ir mūsu priekšstati par šo mācību risinājumu?
Ekonomika

MELE2 INTERNETS 0

-> Raimonds Lejnieks - Puķe 6.februāris 2017 15:12
Pēdējo dienu laikā internetā sākuši parādīties smieklīgi video, no kuriem var noprast — iedzīvotājiem sakritusi uz nerviem masīvā Tele2 reklāmas kampaņa, kurā kompānija apgalvo: tās mobilais internets esot visātrākais. Izrādās, ka tauta domā citādi.
Sāc Rakstīt!

Categories Kategorijas

Tick-green Ieteiktākie raksti