IR

Politika
 
Ekonomika
Valsts pārvaldes iekārtas likums nosaka ierobežojumus pašvaldībām iesaistīties komercdarbībā. Piemēram, to var darīt gadījumos, ja tiek novērsta tirgus nepilnība. Tas nozīmē, ka bez skaidriem, publiskotiem mērķiem, kā arī bez pamatojuma par esošo tirgus situāciju un ietekmi uz konkurenci pašvaldības nedrīkst iesaistīties biznesa aktivitātēs.
Politika
В Российском фильме «ВИКИНГ» (2016) есть эпизод Предложения Руки и Сердца от Русского Князя Шведа Владимира — дочери достойного Скандинавского Ярла Рогволода, единолично властвующего в Полоцке и во всём Полоцком Княжестве на Руси в Х веке. Ребёнку на тот момент — примерно 12 лет. Зовут Датскую знатную маленькую девочку Рандхиль. В Российском фильме — Рогнеда. Российская актриса старше реального исторического персонажа, как минимум, — на 10-12 лет…  
Personīgie Blogi
Jau vairākas reizes mēģinu piesēsties, lai šajā blogā kaut ko atkal uzrakstītu. Tomēr katru reizi atduros pret to, ka tam ir jābūt pozitīvam. Tas disciplinē un tajā pašā laikā ierobežo, un tas nav slikti. Paskatījos uz saviem pēdējiem mēnešiem un būtu tik daudz ko publicēt - tās dažas ballītes, mini-ceļojumi Dānijā, izklaides pasākumi... Pagājušā gadā pēc atgriešanās Latvijā, izdomāju, ka pietiek sēdēt tik daudz pie datora un vairāk jādodās nelielos izbraucienos. Nav svarīgi vai uz vietējo pludmali vai kādu blakus valsti (vai kur tālāk, ja labi piedāvājumi). Ņemot vērā, ka dzīvoju Dānijā, tad "ceļošana" jau bija ierasta lieta. Tik bieži cik lidoju 2016. gadā, nebiju, laikam, cerējis nekad iepriekš.
Kultūra
Kannas nebeidz pārsteigt. 20. maija vakarā, jau tā saspīlētajā drošības situācijā, aizdomīga (lasiet, visticamāk aizmirsta saiņa) dēļ žurnālisti tika evakuēti no kino zāles, kur bija jānotiek filmas «Mākslinieks» režisora Mišela Hazanaviča jaunākā darba «Le Redoutable» preses seansam. Laimīgā kārtā, pēc ceturtdaļstundas situācija tika pasludināta par viltus trauksmi. Līdzās piedzīvotajām tehniskajām ķibelēm Cžun-ho Bona «Okja» seansā, šāgada festivālu noteikti atcerēsimies kā negludumu pilnu, taču tiktāl kā veiksmīgu filmu ziņā
Politika
В декабре 2016-го года — по улицам Стокгольма движутся колонны Шведских танков и бронетехники, бегут вооружённые солдаты. Гражданское население с угрюмыми лицами молча сгрудилось на тротуарах… Шведов призывают готовиться к внешней агрессии. Завтра — война! А…, — кто нападёт? Официально не названо. Но каждому понятно — Россия!  
Politika

Kas klauvē pie durvīm 1

-> fretka 19.maijs 2017 17:18
 
Kultūra
Ietves norobežotas ar masīviem betona puķu podiem un barjerām, uzkrītoša bruņotu policistu klātbūtne un nemitīgas pārbaudes — šādā pastiprinātas drošības gaisotnē rit 17. maijā startējušais 70. Kannu kinofestivāls. Festivāla apmeklētāji un viesi šo jauno kārtību uzņem ar dalītām jūtām — no vienas puses tā rada mierinošu drošības sajūtu, no otras — sarežģī pārvietošanos un nokļūšanu filmu seansos. Lai iekļūtu festivāla norises vietās, ir jāstāv garās rindās, jāiziet divas metāldetektora pārbaudes un jāpiecieš drošībnieku skrupuloza rakņāšanās pa somām.
Politika
Vai fotogrāfe drīkst atteikt fotosesiju klientēm viņu orientācijas dēļ? Ļoti nogurdinoši piedalīties diskusijās, jo, šķiet, daudziem galvā ir putra un nav sapratnes, par ko tieši te ir "cepiens".
Ekonomika
Kādi ir Latvijas ārpolitikas mērķi? Ierakstot interneta meklētājā Google rindas Latvijas ārpolitikas mērķi (vai koncepcija) uzreiz tiksim novirzīti uz Ārlietu ministrijas mājaslapu, kura mūs iepazīstinās ar 2004. gadā tapušo Latvijas ārpolitikas pamatvirzienu projektu.(1)
Tehnoloģijas
Piektdien, 2017. gada 13. maija vakarā Panorāmas svarīgākā ziņa bija par Microsoft Windows vīrusu WannaCrypt, kas izplatījies uz miljoniem datoru simtiem valstīs.
Politika
Дети — этот Блог читать не будут! Я ведь предусмотрительно указала возрастную категорию. А, вот со взрослыми... — сейчас погорим. О Российском фильме «ВИКИНГ», премьера которого с небывалым пафосом и шиком состоялась в самом конце декабря 2016-го года — для Московской элиты. С одной единственной целью — обосрать Скандинавов…  
Personīgie Blogi
2017 gada 9.maijā Administratīvā rajona tiesā, Rīgā, Baldones ielā 1a - tika sākta izskatīta biedrības "LATVIJAS ZEME, DABA, TAUTA" prasība pret Ministru Kabinetu par Rail Baltica trases novietojumu Latvijā!
Sports
Pavasaris allaž tiek sagaidīts hokeja zīmē – vieni vadošajās līgās mēro spēkus izslēgšanas spēlēs, cīnoties par vērtīgām trofejām (Stenlija, Kaldera kauss u.c.) klubu līmenī, bet citi pievēršas izlasēm, piedaloties Pasaules čempionātā.
Politika
Jau devīto gadu ilgstošajā tiesvedības procesā prokuratūra sākotnējo apsūdzību pamanījusies grozīt divreiz. Vispirms 2016. gada 16. jūnijā, bet pēc tam – 2017. gada 24. aprīlī jeb tieši septiņus mēnešus kopš brīža, kad sāku sniegt liecības. Prokuratūra grozīja apsūdzību, izslēdzot daudzas epizodes un to mīkstinot, pamatojot šīs izmaiņas ar faktisko apstākļu maiņu. Lai gan likums to pieprasa, realitātē tiesa nedeva iespēju nedz man, nedz maniem advokātiem iepazīties ar grozītās apsūdzības saturiskajām izmaiņām, kas būtiski maina aizstāvības gaitu, rada nepieciešamību sagatavot jaunu aizstāvības pozīciju un sagatavoties liecību sniegšanai. Atbilstoši Latvijas Republikas Kriminālprocesa likumam prokuroriem jebkuri grozījumi apsūdzībā ir jāpamato, skaidri darot zināmu, kādas izmaiņas veiktas un kādi ir bijuši to iemesli. Arī šī likuma norma tika ignorēta. Tā vietā prokurori ultimatīvi pieprasīja uzsākt liecību sniegšanu, lai gan, kā pierāda līdzšinējā tiesvedības gaita, patiesais mērķis ir tās ignorēt.
Sāc Rakstīt!

Categories translation missing: en.article.subcategories.categories

Tick-green Ieteiktākie raksti