IR

Durvis ir atvērtas 1

Jaunais Rīgas teātris pārceļas uz pagaidu mājvietu ar daudzkāršu intrigu - kas sagaidāms no telpām, paša teātra, Marķīzes de Sadas un Alvja Hermaņa
Img_9487_m-media_large
Marķīzes de Sadas lomā Kristīne Krūze (pa labi), viņas mātes lomā — Elita Kļaviņa.
Foto — Karlīna Vītoliņa
Edīte Tišheizere, žurnāla Ir teātra kritiķe 6.septembris 2017 13:14

Pats par sevi saprotams, ka pilnīgi citāda ir māja. Pēc ierastās bohēmiski nobružātās vides nāksies pierast pie bezpersoniskām sienām, liftiem, piktogrammām, daudzām tualetēm un citām civilizācijas priekšrocībām. Mierinājumam jāatzīmē, ka līdz skatītāju zālei jākāpj tikpat ilgi (ja nav vēlēšanās spiesties liftā) un pusstāvos ir skaisti ovāli logi, kas šķiet kā sveiciens no Lāčplēša ielas nama. 

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Plus_opinionSkaisle izrādi neesmu redzējusi, bet lugu esmu lasījusi krieviski. Es Jukio Mišimu esmu lasījusi tikai tulkotu - bet tāda bauda no vārda , kā viņa darbos - Debess - maz ir tādu autoru. Dievinu. Piemēram - mēness tikko izrautas aknas krāsā; pa atvērto logu plūda iekšā jūras smaržas , tik sāļas kā svaigas asinis; mēness sirpis debesīs - ass kā abpusgriezīgs zobens norūdīts cērtot miesas

Nu labi - tās tādas metaforas, bet - nekur Hermanis nemin , sasodīti izcili - perfekti Jukio Mišima vārdos ietērpj lugas varoņu un antivaroņu domu un jūtu pasauli - teiksim mārķīze vēro paavasara ziedoni, kas plosās parkos un skvēros , tad novēršas no loga un sev stingri nosaka - mani pavsari ir pagājuši, mani ziedi noziedējuši.Latviski ir tulkots tikai Zelta templis - nenormāli sliktā tulkojumā un redakcijā, bet šis nu ir autors, kurš būtu nepieciešams latviski.Skaudības dēļ vviņš nav literātu troņa augšalā ,pie Šekspīra kājām noteikti.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  7.septembris 2017 16:12

Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā