IR

Bērnu pilsonība nepareizu formulējumu slazdā

Viedokļi

rinķī apkārt "Par" uzticīgi seko savu priekšteču - komunistu un nacistu ideoloģiskajai vērtību skalai - vecāku viedoklis ir traucējošs, tādēļ tāds institūts kā ģimene ir jānovājina, tās ietekme uz bērnu ir jāmazina tik, cik vien tas ir iespējams.


"... Gan nacisti, gan komunisti centās izraut bērnu no ģimenes, lai varētu viņu indoktrinēt. Diemžēl arī tagad notiek masveida uzbrukumi ģimenei, tiek ierobežotas vecāku tiesības, dažās valstīs ar likumu noteikts, ka vecāki nedrīkst pretoties, ja bērniem skolā māca priekšmetus, ko viņi uzskata par amorāliem..."

www.la.lv/par-atlauto...
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  13.septembris 2017 12:39
basta to rinķī apkārt
Lai lieku reizi izkārnītos uz nacistiem pat to, ka viņi izglāba latviešu un citas Eiropas tautas no pilnīgas iznīcināšanas, jebkura tēma noder? Kad tad nacisti ir rāvuši bērnus no ģimenēm, gluži otrādi, Trešā Reiha laikā ģimenes bija tik stipras, kā ne pirms, ne arī pēc tam.
Tikai konsolidēta sabiedrība varēja apturēt absolūtā ļaunumu, kura rīcībā bija vairāk lidmašīnu, tanku, lielgabalu un lielgabalgaļas, kā visām pārējām valstīm, kopā ņemot, centienus visus eiropiešus padarīt pēc sava atbaidošā ģīmja un līdzības, vai nogalināt.
 -6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:24
andrejs Vakar LTV Panorāmā - latviešu žurnālists uzklausa tautas viedokli par "doto tēmu".
Lūk atbildes:
Olga Nr1 - vsje djeti dolžni imetj graždansto
Olga Nr2 - ja ščitaju čto jeto absurd
Jekaterina - nedavno bila v ļitve i mne stalo grustno...
Ja nemaldos divas no viņām apgalvoja, ka esot pilsones... :) :) :)
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:11
Plus_opinionSkaisle jā - Latvijas politiķi lēnām metas krievu aizstāvētāju pozīcijās

nu kā gan citādi - latvieši jau tikpatkā nobeigti - tad nu jāaizstāv krievi un musulmaņi

salīgšu ar jebkuru uz kasti visdārgākā šapmja , ka aiznākošās vēlēšanās šitādas paristes rakstīs, ka saskaņā ar cilvēktiesību labākajiem principiem kruevulavodai ir jākļūst par Latvijas valsts valodu

labu veiksmi - bet bez manis
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 12:42
Plus_opinionEbenemezers tad tas tikai apliecina , ka vējons ir vējgrābslis , kurš viņam šito ideju pameta? tad jalabo likums , nekādu jautājumu uzdošana, tikai kājau agrāk minēju , nekādu krievu skolu ar valsts finansējumu
 +12  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:30
Ķīps Faktiski jautājums te nav par demogrāfiju (nu ko gan maina tie 20 zīdaiņi gadā, no kuriem kāda puse pati vēlāk pieteiksies). Jautājums vai gribam būt civilizēta valsts vai negribam. Vai gribam kremliniem atņemt vēl vienu argumentu vai negribam? Negribam! Gribam palikt bijusī padomju republika ar tupiem aizspriedumiem. Tādi arī esam!
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus 13 ATBILDES  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:31
basta to Ķīps
Vari, civilizētais, vākties pie sev mīļām civilizācijas pabirām aiz Zilupes, bet neuzspied pārējiem savu kroplo, cilvēknīstošo izpratni par civilizētu valsti!
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:35
Ķīps Paldies par tupuma ilustrāciju :) Neesat no NA?
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:46
rinķī apkārt Ķīps Esi dzirdējis "cik vienkārši" ir saņemt ASV, vai Šveices pilsonību? Jautāju Tevis piesauktās " civilizētās valsts" kontekstā?

Protams, ka šeit runa nav par demogrāfiju. Cik zinu bērnu pabalsti uc attiecas gan uz LR pilsoņiem, gan nepilsoņiem.

Runa ir par divām lietām - vispirms par valsts drošību, un otrkārt - par vecāku tiesībām audzināt, tātad veidot savu bērnu nākotni pašiem, bez valsts iejaukšanās.
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:55
Ķīps Par ASV zinu, pat, ja bērns piedzimst lidmašīnā, kas tai brīdī lido pāri tās teritorjai, tad viņš automātiski iegūst ASV pilsonību. Par Šveici nezinu.

Bet nevajag te piesiet pilsonības iegūšanas procedūru, krievus, valodu, neatkarību, un ko tik vēl ne, jo tas neattiecas uz zīdaiņiem, bet gan uz viņu vecākiem, vēsturi.

Te ir pavisam vienkāršs apsvērums - nepieņemot šo likumu, ieguvums nav nekāds, toties politiski zaudējumi lieli- mēs faktiski kremliniem rokās iedodam vēl vienu ieroci. Faktiski ar šo mēs lejam ūdeni uz kremlinu dzirnavām, kaut gan aiz savas aprobežotības domājam, ka otrādi.

Ja šis likums tiktu pieņemts, tad ieguvums no tā būtu daudz lielāks nekā patreizējā principiālā aizspriedumu demonstrācija..
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:09
andrejs Par ASV zinu
--------------
Es te tā parēķināju :), un sanāca, ka vairums no jaunizceptajiem nepilsoņu bērniem varētu būt dzimuši vecākiem nepilsoņiem (18-27 gadi), kas dzimuši jau pēc okupācijas beigām. Otra daļa, kas noteikti mācījušies "Latvijas izglītības sistēmā, kas spēj sagatavot patriotus" (Vājonis).
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:19
zanE ....andrejs raksta: - "Otra daļa, kas noteikti mācījušies "Latvijas izglītības sistēmā, kas spēj sagatavot patriotus""...

...lūk, lūk, andrej!...Tu precīzi uztrāpīji - pajautā Dzintaram un Rībenai, ko šie tai "patriotiskās audzināšanas" komisijā paveikuši...rāvās tak līdz sviedriem, lai izstrādātu programmu un ieviestu dzīvē...ko, neizstrādāja?...neieviesa?...par ko tad naudu saņēma?...
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 15:20
andrejs "patriotiskās audzināšanas"
--------------------
Vai man vienam ir aizdomas, ka kolonistu skolās ar "patriotisko audzināšanu" arī turpmāk būs problēmas? Tieši no turienes nāk "Rossija!!" aurojoši pusaudži 9. maijā - nevar būt, ka tie kviecēju tūkstoši iebraukuši uz "svētkiem" no Krievijas.

p.s. cerēju, ka par skolām atbild Izg. ministri.
Zane - vai nevari nosaukt beidzamo piecpadsmit gadu izglītības ministrus un viņu partejisko piederību? Lūdzu! :)
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 15:47
zanE ....andrej...nespēj atbildēt uz jautājumu pēc būtības un sāc atkal grābstīties gar citiem?...Tev konkrētu jautājumu uzdevu - tika izveidota speciāla komisija (Dzintaram amatiņš) - patriotiskās audzināšanas komisija - kāds ir šīs komisijas darba rezultāts?...ko Dzintars un Rībena ir paveikuši?...likumus izstrādā Saeima, tos sagatavo deputātu komisijas, pieņemtos likumus izpilda un realizē ministrijas un tām pakļautās struktūras...patriotiskās audzināšanas komisijas darba rezultāts līdzinās nullei, tad - kuram par to ir jāatbild?...
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 18:18
Ēriks Gan jau normālās latviešu skolās patriotismu arī audzināja par spīti Vienotības ministriem.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 18:56
Rasa Ķīps. Jautājums ir par principu un precedentu - vai kārtējo reizi piespiedu kārtā un uz paplātes piesķiram Latvijas pilsonību. Tas ir arī jautājums par vērtībām, patriotismu un cieņu pret Latvijas valsti.
Kā piemēru, minot lidmasīnā dzimusos, salīdzināt ASV un Latviju ir nekorekti.
Vai 27 gadu laikā ir stādāts un kas ir zināms par mērķauditoriju, sīm 50/80 ģimenēm?
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 09:51
Ķīps Uz Rasu. Es arī esmu pret automātisku pilsonības piešķiršanu pieaugušajiem. Pilsonības piešķiršana procedūra Latvija ir tik viegla, ka faktiski tas ir lojalitātes apliecinājums valstij, un to dāvināt nevajag.

Bet te runa ir pa zīdaiņiem, kuriem vēl nav savas pozīcijas 20!- tik nepilsoņus vecāki atstāja pagājuša gadā. No tiem, lielais vairums par pilsoņiem kļūs vēlāk, apzinīgā vecumā. Tātad varam domāt- ap 10. Šausmīgs drauds!

Visā cilvizētās valstīs tāds likums ir. Negribam tāda būt.

Vēlreiz atkārtojos- šos jautājums tiek sasiets ar visu ko citu, un tad "visam citam" tiek teikts nē. Par argumentiem, kas attiecas uz visu "visu citu" piekrītu, bet kā jau rakstīju, šī likuma nepieņemšana par 10 zīdaiņiem gadā rada lielāku sliktumu nekā tā pieņemšana. Problēma ir tā, ka NA tālāk par degungalu neredz.
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 11:06
Ēriks Desmit zīdaiņiem ar varu pret vecāku gribu piešķirsim pilsonību un kļūsim civilizēti.Ko vēl mēs zīdaiņiem varētu izdarīt,lai kļūtu vēl civilizētāki?Varbūt izoperēt mandeles?
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 11:16
mooi Kīp, ASV visa izglītība ir valsts - angļu valodā. Ja latvijā tā būtu, tad nav problēmas dzimušajiem pieškirt pilsonību.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  15.septembris 2017 21:27
Plus_opinionSkaisle no citas operas - par ko saeimas humanisti klusē - mana pieredze ir līdzīga - teorētiski bērniem ir bezmaksas zobārsts, bet praktiski - neko bez maksas pat bērni nevarēja saņemt, kur nu vēl mammas vai tēti ....

bet tas jau nevienu deputātu neinteresē , vai ne ...

jauns.lv/raksts/zinas...
 -4  Radius_box_plus Radius_box_minus 7 ATBILDES  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:46
Ķīps Skaisle, Amerikā nēģerus sit, tāpēc NĒ!
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:48
Plus_opinionSkaisle sit jau arī , vispār - šauj nost
bet es uzskatu, ka būt nepilsonim ir šo cilvēku demonstratīva nostāja pret Latvijas valsti

Ja Vējoni un saeimu interesētu cilvēktiesību nodrošināšana Latvijā - tad ir miljons un viena kliedzošāka problēma un netaisnība

ķīp - es esmu pret Latvijas pārkrievošanu un tik ciniski un pretīgi liekulīgi - nē un visss!
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 13:58
Ķīps Es arī esmu pret, bet, ja runa ir pa meitu, tad par meitu ,un ne par māti. Citādi sākat tāpat kā Indrānu Edžus- galīgā nekontekstā.
Atgādinu, te runa ir vienīgi un tikai par zīdaiņiem, kuriem NAV nekāda sakara ar to ko viņu vecāki, tautas brāļi darījuši. Runa ir par 20 ZĪDAIŅIEM gadā!
Tas, ka apvijam šo problēmu ar visu ko citu uz pasaules,ar nēģeriem, Šveici, ar Vējoņa personību, ar valodu, ar zobārstiem, ar kremliniem, un tad sakam NĒ, tikai demonstrē to, kā spriežam un domājam.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:16
basta to Ķīps
"tikai par zīdaiņiem, kuriem NAV nekāda sakara ar to ko viņu vecāki, tautas brāļi darījuši."

Esmu spiests atkārtoties:

001_right

 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:23
Plus_opinionSkaisle zini - ķīp - tomēr vispirms tiksim galā ar mātēm - ja reiz tev patīk metaforas , ja?

es savu nostāju paskaidroju un jau esmu kā granīta klints - nē , saproti latviski - nē - lai nepilsoņi kļūst par pilsoņiem izrādot cieņu valstij , kuras pilsoņi grib kļūt un tad runāsim tālāk - pagaidām nē un viss !
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:41
edge_indran ------------Ķīps:"... Runa ir par 20 ZĪDAIŅIEM gadā!"
=======================================================================================
20 gados būs - 20x20x20x20x20.
Un nekādas te pretimrunāšanas hibrīdkara apstākļos! Ja SPONSORS pavēlēja, tad jāpilda. Ne soli atpakaļ, citādi būs kā ar Bordānu, kas dabūja ar kāju pa p...un izlidoja no NA!

Prikaz_227_ni_shagu_nazad

 -6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:52
lno Nezinu, kam taisnība, vai man - uzskatu Ķīpu un Zani par idiotiem, vai bastam?:):):)
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 12:25
andrejs Kā jau vakar rakstīju - Saeimā neievēlētās kustības "Par" deputātu pirmās ugunskristības sadarbībai ar kremliniem. Paskatīsimies kāds būs rezultāts... :)
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus 7 ATBILDES  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:07
edge_indran -------------
Kā jau sen zināms - kur Merkele, tur arī "parlatvieši".

Merkel sharpens attack on US sanctions against Russia

Merkel3


www.ft.com/content/6f...
 -7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 15:04
fretka > andrejs
"Saeimā neievēlētās kustības "Par""
-------
Precīzi!
Vēlēšanās pilsoņi balsoja par Vienotības programmu un ievēlēja Saeimā šos četrus, bet tie tagad uzcepuši sev citu programmu, no Vienotības programmas atšķirīgu, un nu Saeimā rīkosies saskaņā ar to.
Manuprāt, tā ir vēlētāju krāpšana.
 +9  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 12:25
lno fretka. Interesanti, kad tad Vienotība nav krāpusi savus vēlētājus? Mnprt tik cūciski nav izrīkojusies neviena partija.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 12:28
fretka Uzskatu, ka minētā "četrinieka" palikšana Saeimā pēc tam, kad viņi savā saietā ir nobalsojuši par jaunu, atšķirīgu citas partijas programmu, nav pieļaujama. Manuprāt Vienotības vadībai ir tiesības pieprasīt, lai šie krāpnieki noliek mandātus un lai tad viņu vietā nāk nākamie kandidāti pēc saņemto balsu skaita, kuri īstenos Vienotības programmu.
 +9  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 12:46
basta to fretka
"kad viņi savā saietā ir nobalsojuši par jaunu, atšķirīgu citas partijas programmu"

Svētīgi tie, kas neredz un tomēr tic! /Jāņa evanģēlijs/
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 13:10
fretka Tu, basta, laikam šodien ar kaklasaiti :)
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 13:24
basta to fretka
Vai tici Vienotības programmām, ja viņi paši tām netic? Tie četri "krāpnieki" patiesībā nav nekādi disidenti, vienkārši saimņieks pārgrupē pretvalstiskos spēkus.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 14:22
Plus_opinionRūdolfs Mazurs Kas īsti ir vainas Čigānes ierosinājumam? Ja vecākiem ir tik svarīga ceļošana, lai gādā Krievijas / Baltkrievijas vai kādas citas valsts pasi un miers. Ja nemaldos, Krievija šādā situācijā pilsonību dos bez vilcināšanās. Kāds tieši būs zaudējums Latvijai?
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:29
Plus_opinionpuika Pagaidu stāvoklis ir pagaidu. Nav jau nepilsoņu statuss aizsārgājama nacionāla vērtība.
Bet nekur nav teikts, ka pagaidu stāvoklis bez brīdinājuma ir jāpārtrauc līdz rītdienas pusdienlaikam.

Šobrīd piedāvātais variants piemērot likuma normu jau no nākamā gada vidus… nu kamēr vēl viss process līdz pieņemšanai… būtībā attieksies jau uz ieņemtiem bērniem.

Gads no pieņemšanas līdz brīdim, kad likums stājas spēkā, kā minimums. Vismaz trīs, ja cienam cilvēku izvēli - tiem, kas nevēlas bērniem Latvijas pilsonību, tad jāmeklē citas valsts pilsonība, kas nav ātrs process.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus 17 ATBILDES  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:46
edge_indran ------------------
Nav vairs tas gads atlicis muļļāšanai. Paskaties apkārt, kas notiek pasaulē - Junkera runu 2x noklausies. Prātiņ, nāc mājās!

EU warns US over 'America first' Russia sanctions bill

Gettyimages-605491552-714x475


edition.cnn.com/2017/...
 -7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 14:59
Plus_opinionpuika >edžiņ
Kā ta, priekš Keystone XL Tramps izdarīja izņēmums pats savās politiskajos "principos" :)
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 15:12
zanE ...Puika...ja misēklis ir tikai likuma spēkā stāšanās datumā, tad - kur problēma noteikt 2, 3 vai 3,5 gadu termiņu?...
...es šo agresīvā populisma laiku drīzāk nosauktu par neizmantoto iespēju laiku...

...un...joprojām nesaprotu, kāpēc bāleliņiem tik liela rūpe par nepilsoņiem, kuriem valsts dāvājusi lielākas tiesības kā citas valsts pilsoņiem...
...ja nepilsoņi saviem bērniem principa pēc izvēlēsies citas valsts pilsonību, tad pastāv iespēja "izķert" slēptos Latvijas-Krievijas dubultpilsoņus...bet...šķiet, bāleliņi līdz tam nav spējuši aizdomāties...
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 15:15
Plus_opinionpuika >zanE
Tādi misēķli, kas parāda politiķu atrautību no dzīves, ir hroniska kaite Latvijā.
Un cik vēl visādu interešu nav ielobēts piesedzoties ar labiem nodomiem…

Atkārtošu vēlreiz - jau pastāvošā likumdošna neliek šķēršļus nepilsoņu bērniem iegūt Latvijas pilsonību. Tad jaunā norma attieksies uz tiem, kas to nevēlas praktisku vai politisku iemeslu dēļ. Nevēlas.

Es neaizstāvu nepilsoņu statusu, bet, manuprāt, pilsonībai ir jābūt personīgai izvēlei.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 15:32
andrejs iespēja "izķert" būtu visai reāla, ja robežsardze reģistrētu visus uz Krieviju izbraucošos gan pilsoņus, gan nepilsoņus un krievijas pilsoņus. LR pilsoņus bez Krievijas vīzas neizlaist no valsts. Bet par visiem izbraucošajiem/iebraucošajiem nepilsoņiem un LR dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem zinot PMLP. Elementāri.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 15:53
edge_indran -------------puika:".. Es neaizstāvu nepilsoņu statusu, bet, manuprāt, pilsonībai ir jābūt personīgai izvēlei."
=======================================================================================
Baigi loģisks spriedums, kādus bieži varēja dzirdēt LTF aģitācijas mītiņos un uzsaukumos 1988. - 1991.g.g. Pēc uzvaras vēlēšanās un pozitīva balsojuma 1991.g. referendumā (aptaujā) daudzi Latvijas neatkarības atbalstītāji un vienkārši lojālie saņēma "dāvanā" 1991.g.15.oktobra paziņojumu. Ko nu brīnīties par 25%, kuri nobalsoja 2012.g. PAR otrās valsts valodas ieviešanu un PAR 50,8% pašvaldību vēlēšanās Rīgā 2017.g.?
Prātiņ, nāc pie politiķiem mājās! Laiks kaut ko darīt, lai to nesapratīgo lēmumu seku negatīvos procentus mainītu samazināšanas virzienā.

LATVIJAS REPUBLIKAS AUGSTĀKĀS PADOMES LĒMUMS
Par Latvijas Republikas pilsoņu tiesību atjaunošanu un naturalizācijas pamatnoteikumiem

Mlarge_7f765ffa


m.likumi.lv/doc.php?i...
 -7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 16:45
Plus_opinionpuika >edžiņ
Balsoju par "naturalizācijas logu" atcelšanu.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 17:27
zanE ...Puika...bet neviens tak neatņem izvēles tiesības...atņem iespēju kļūt par nepilsoni...vai, nu, esi Latvijas valsts pilsonis, jo šeit esi piedzimis - vai izvēlies citas valsts pilsonību...
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 17:41
edge_indran -------------puika:" Balsoju par..."
=====================================================================================
Balsoji PAR eiro ieviešanu? Beidzās visa šitā "ballīte", varneši vairs ar kādiem referendumiem-tautas nobalsošanām par ES federalizāciju neaizrausies. Brexit un kārtējais jandāliņš Spānijā ar Kataloniju skaidri to apliecina. Vajag to apjēgt tagad, rīt vairs pārdomām nebūs laika. Sākas "skrūvju piegriešana" - "veiksmes stāsts-2", kad pēc ES burkāna (treknie gadi) neizbēgami sekos.....

Juncker's 2017 State of the Union Speech
https://

 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 17:42
Plus_opinionpuika >edžiņ
Tu peldi prom no tēmas
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 17:50
edge_indran -------------
Kas nepeld,tas aiziet "buļ, buļ, buļ". Izlasi Žaņa Kloda Junkera runu - ieguglē atsauksmes. Vajag skatīties, kas notiek Eiropā, tad varēs labāk saprast vietējās aktivitātes. Redz, britu politiķi jau piesauc jaunas P-Savienības laiku atgriešanos.
NIGEL Farage demolished the EU's State of the Union address today using just a handful of sentences to expose the bloc as an in increasingly undemocratic, and Soviet-esque, sham.
https://


www.express.co.uk/new...
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 18:03
Plus_opinionpuika >zanE
Citas valsts pilsonības iegūšana nav ātrs pasākums. Nekur nav teikts, ka visi šie vecāki vēlas Krievijas pilsonību. Un arī Krievijas naturalizācijas noteikumi paliek aizvien sarežģītāki.
Ja terminš ir nesaprātīgi īss, tad tā jau ir piespiešana bez izvēles iespējām.

Tad vēl tāda piegarša no tekstiem, ka vecākiem nerūp bērni, bet tikai savas ērtības.
Pirmkārt, ceļošana vecākiem kopā ar bērniem ir ģimenes ērtība.
Otrkārt, Latvija vienmēr deklarējusi, ka uzņemas atbildību par bērniem nepilsoņiem tādu pašu kā par bērniem pilsoņiem.
Bērnu tiesības uz pilsonību pamatā ir dēļ tā, lai vismaz kāda valsts uzņemtos atbildību. Kas tad pēkšņi mainījies?
 -7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 18:10
Plus_opinionpuika >edžiņ
Patīk tev par prātiņu un domāšanu vienu divus teikumus uzrkstīt. Pats savu domāšanu laikam demonstrē ar bildīšu peistošanu :D
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 18:14
Plus_opinionpuika >andrejs
"LR pilsoņus bez Krievijas vīzas neizlaist no valsts." ©

:D
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 23:59
andrejs to puika
Par ko puisītis tā uzjautrinājās? Kaut kas nepieleca?
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 17:50
Plus_opinionpuika No konteksta skaidrs, bet sanācis smieklīgi :)
Smiekli gan nenāk par to, ka tāda ideja vispār kaut kur rodas.
Nostaļģija pēc Dzelzs Priekškara?
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 18:44
Plus_opinionpuika Tiem, kas nesaprata…
Tā kā Krievijā var iebraukt arī no Igaunijas vai citas valsts, tad "LR pilsoņus bez Krievijas vīzas neizlaist no valsts" nozīmē, ka jebkurai ceļošanai pāri robežai būtu jāsaņem Maskavas atļauja. Arī uz Spāniju vai Tobago. :)
Tā jau ir bijis.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 23:20
Plus_opinionSkaisle Kad valsts nevar ar labu savu panākt, tad ar varu
kā tāds izvarotājs - izvēlas aizstāvēties nespējīgu upuri - bikses nost un virsū ar savu vardarbīgo fallu un, protams, to nosauc par humānu aktu -
 -6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 16:29
Aivars Pilnīgi pareizi L.Č. raksta. Vienkārši jāpārtrauc piešķirt bērniem to nepilsoņa statusu, ja vecākiem nepatīk - lai kārto citas valsts pilsonību.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  13.septembris 2017 17:06
edge_indran -----------
Pilnīgi skaidri Žanis pateica! Būs viena valsts, būs arī vieni likumi par pilsonības piešķiršanu no Portugāles līdz pat Latvijai.2017.g.13.septembrī atskanējis šāviens startam par ietikšanu jaunā Eiropā. Kas muļļāsies, tas paliks "otrā ātruma Eiropā". To labi zina Lolita u.c. "parlatvieši", kas, iespējams, jau stāda ēnu kabinetu un dala ministru portfeļus.
PRESIDENT JEAN-CLAUDE JUNCKER'S State of the Union Address 2017
"....Now is the time to build a more united, stronger and more democratic Europe for 2025."

Gettyimages-605491656-714x475


europa.eu/rapid/press...
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 17:54
Plus_opinionSkaisle izlasīju feisbukā

un secināju, ka esmu īsta kassandra
jau rakstīju,ka nebrīnīšos, ka pēc aiznākošām vēlēšanām lolitas čigānes atbalstīs krievu validu kā valsts valodu

bet varbūt jau pēc nākošām .... naudu jau vajag visiem un tūlīt

nra.lv/latvija/izglit...
Rakstīt redakcijai


Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency
Imants Vīksne, Šodien, 5:00
Valsts pārbaudījumi – vērtēt to, kas noderīgs! Ar šādu šķietami loģisku saukli Izglītības un zinātnes ministrijas prezentācijā tiek pamatota iecere no 2021./2022. mācību gada visiem 9. klašu beidzējiem atcelt atsevišķu eksāmenu latviešu valodā. Bet angļu valoda paliks. Šāda pieeja atbilst Ārvalstu investoru padomes pieprasījumam par divvalodības ieviešanu valsts pārvaldē, atbrīvojot ārzemniekus no latviešu valodas nepieciešamības uzņēmējdarbībā kā «nevajadzīga procesu pagarinājuma laika izteiksmē».
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.septembris 2017 21:37
mikelisegle Te ir jautājums, kam bērna pilsonības lietā vajadzētu būt gala vārdam - valstij, vai vecākiem?
Ir cilvēki, kas par katru cenu grib panākt, lai valsts var uzspiest pilsonību pretēji vecāku gribai. Ius sanguini, kam ir pieskaitāma arī Latvijas pilsonības sistēma, neparedz no dzimtbūšanas mantoto ius soli - ja esi dzimis uz tā dzimtkunga zemes, tad tu bez jebkādām iebildēm piederi zemes īpašniekam.
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus 7 ATBILDES  ATBILDĒT  14.septembris 2017 07:08
Ēriks Tātad šeit vērojams dubultstulbums -pilsonības jēdziena devalvācija un pilsonības uzspiešana pret cilvēku gribu.
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 11:11
Ķīps Sagrozat, tā nav - vecāki var izvēlēties, tāpat kā tagad. Bet no izvēles tiek izslēgts "ne pilsonis", tā kā visur Pasualē tas ir.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 11:24
Ēriks Tātad,mēs dodam,bet viņi atmet atpakaļ un saka:mums nevajag jūsu štrunta valsts pilsonību?Tiešām,kolonistiem tas noteikti uzlabos omu.Un kā tad viņus tagad sauks,par bezpilsoņiem?
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 11:47
basta to Ēriks
Sauc to sugu par interventiem!
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 13:06
Plus_opinionpuika >Ķīps
Izvēle tad ir LR pilsonis, citas valsts pilsonis vai bezvalstnieks.
Bezvalstnieka statuss ir krietni sliktāks par LR nepilsoņa statusu.
Tas ir tas no kā tiešām aicina izvairīties.

Bezvalstnieku likums
likumi.lv/doc.php?id=...

Eiropā, cik saprotu, pārsvarā nepiešķir pilsonību automātiski. Lodziņš vaļā ir ilgstošu rezidentu bērniem, ja vecāki tā vēlas.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 16:10
Plus_opinionpuika (2) Personu, kura ir likuma "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" subjekts, nevar atzīt par bezvalstnieku.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 17:03
basta to puika
Viņš ir PSRS pilsonis, ja vien līdz 1991. gada 19. augustam nav no tās atteicies, vai viņam tā nav atņemta. Visas saistības ar PSRS pilsonību ir pārņēmusi Krievija un Latvijai ar to nav nekāda sakara.
Kā iznāk, Krievija ir savākusi sev visu triljonu vērto PSRS bruņojumu, kura gādāšanā ar savu vergu darbu ir piedalījušies visi PSRS pilsoņi, bet Latvijai atstājusi tikai savus atkritumus?
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  16.septembris 2017 10:45
Plus_opinionSkaisle librarytales.tumblr.com/

25 Mar 2017 5
Bērnu nodaļā mazajiem krievu tautības bērniņiem notiek latviešu valodas nodarbība. Ar rotaļām, dziesmiņām un tādām lietām. Es strādāju tai pat stāvā, izsniedzot tautai viņu dienišķo daiļliteratūras devu.

Pienāk pensionēta kundze, kurai izsniedzu viņas 4 noskatītās grāmatas, viņa smaidot komentē notiekošo:
- Paskat, cik jauki, mazajiem ārzemniekiem latviski māca!
- Cik nu ārzemniekiem, mazajiem Latvijas krieviem.

Dāmas sejas izteiksme pārmainījās momentā. Vaigs apmācās kā negaisa mākonis. Balss ar skanēja skarbāk:

- Jau tā to krievu mācīšanai Latvija tūkstošus izgrūdusi un bez rezultātiem! Un tad vēl šis! Kāda jēga?

Tikmēr fonā mazais bērniņš (nodarbības te ir 4-6 gadus veciem) skaita savus aplītī sastājušos biedrus savā smalkajā balstiņā, kurā pat nejūt krievisko akcentu: “Viens, divi, trīs, pieci.”Kāpēc es to rakstu? Jo aizdomājos. Tas ir kā? Ir labi mācīt latviski ārzemnieku bērnus, bet krievu bērnus nav vērts? Tās valodas zināšanas no zila gaisa nenok
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  14.septembris 2017 12:00
edge_indran ---------------
To jau pirms 90 gadiem zināja 18.novembra republikas kultūras ministrs vārdā Jānis Rainis, tāpēc centās savas tautas kultūras un izglītības līmeni celt, apgaismot politiķus. Par tādiem centieniem Raini apsmēja vairākums inteliģentu toreiz, apsmej arī pašlaik:
"Dzejnieks neatvēra, ka parlamentārās demokrātijas apstākļos neviens nedomā abstraktās - Latvija kā Gaismas pils - kategorijās." Ingus Bērzons (Leģendas, 2008.g. decembris)

900

 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 14:20
edge_indran -------------
Ejam pareizajā virzienā! Vienotajā un vienlīdzības Eiropas Savienībā visiem būs jāmācas valodas - sevišķi jau vienojošo - english. Bez tā jau vienlīdzīgus nepadarīsi:
" Viena zīmola produktiem jābūt vienādai kvalitātei visās Eiropas Savienības (ES) valstīs, trešdien paziņojis Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.
«Slovāki nav pelnījuši mazāk zivs savos «zivju pirkstiņos», ungāri - mazāk gaļas savās maltītēs, čehi - mazāk kakao savā šokolādē,» teica Junkers.
Viņš uzsvēra, ka viena un tā paša produkta pārdošana ar dažādām sastāvdaļām dažādās ES valstīs neatbilst ES normām.
«Mums ir jāpiešķir [dalīb]valstu iestādēm lielākas pilnvaras izskaust nelikumīgu rīcību, kur vien tāda ir,» sacīja EK prezidents.

Jean-claude-juncker


www.db.lv/citas-zinas...
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  14.septembris 2017 14:32
sashaav es domāju, ka tā ir aksioma - valstī jāatrodas tikai pilsoņiem, un ārvalstniekiem (viesiem) kuri ir citas valsts pilsoņi. Nevar būt citi pilsonības statusi! Ja tādi ir, tad maksimāli ātri jācenšas no tā tikt vaļā. Tas ir absurds, ka ģenerē jaunus "nepilsoņus".
Valsts ir kā sieva - vai nu tu esi ar viņu attiecībā vai nē. Ja nepatīk - šķiries, meklē citu. Bet nevis tādi, kas to nevar ciest, bet redz, grib kopā dzīvot, jo tā ir izdevīgāk un par ēdienu nav jāmaksā.
Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  15.septembris 2017 13:09
basta to sashaav
Jā, šito vergu varzu, kas transformējusies zvērisku slepkavu bandā, kas liek kājas uz galda, izrij ledusskapi, piedirš istabas stūrus un cenšās uzspiest citiem savu cūcisko dzīvesveidu, par viesiem nenosauksi. Tie ir interventi un tā nav tikai Latvijas, bet visas Eiropas problēma.
Kā zināms, Krievija ir pārņēmusi ne tikai visas PSRS īpašumtiesības, bet arī saistības, tātad tas attiecas arī uz atkritumu savākšanu.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  16.septembris 2017 10:54
Plus_opinionpuika Ending Childhood Statelessness: A Study on Latvia
Working Paper 07/15

www.statelessness.eu/...
Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  16.septembris 2017 02:24
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  16.septembris 2017 12:53
basta Zatlers: "Latvijai pilnīgi noteikti nav vajadzīgi neeksistējošas Padomju Savienības pilsoņi"
Hallelujah, pat Putina kuce to ir sapratusi. Latviešu valstij ir jāstimulē to repatriēšanos.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  18.septembris 2017 00:33

Pievienot savu viedokli

  Lai pievienotu viedokli ⎯

  vai

  Pavluts-second_compact
  Nākamais raksts

  Jauna politiska partija "Kustība Par!" - par ko īsti tā ir? (162)

  Nav skaidra partijas pozīcija vairākos būtiskos jautājumos