IR

Prezidents: Augstskolu sistēma ir rūpīgi jāizvērtē un reformas ir atbalstāmas

Viedokļi

dzeris49 Cik tur Latvijā tās "augstskolas", vairāk, kā visā Anglijā, cik atceros, un izglītībai tērē lierē lielāku IKP%, kā jebkur citur ES.

Un visas augstskolas, protams, ārkārtīgi kvalitatīvas.

Piemēram, man paziņu bērns pirms dažiem gadiem mācījās Liepajas pedaģiskā augstskolā vai kā tur sauc šo te iestādi, un viņš bija šokā, ka ir priekšmeti, kurus māca no padomju laiku mācību grāmatām.

Toties rektoriem utt. algas lielākas, kā Kembridžā.

Cik atceros, taisni ZRP ministrs Kīlis sāka par to runāt, ka AI sistēma ir, faktiski, viens no valsts nozagšanas paveidiem, un, dabiski, viņu nolīdzināja līdz ar zemi un sakompromitēja, kā tikai varēja, jo "augstskolu mafija" nebūt netaisās atteikties no savām algām un bezrūpīgas dzīves.

Un šaubos, ka ZZS vai NA gribēs dasrīt kaut vai ko, kas varētu ietekmēt šo partiju reitingu, jo "augstskolām" klāt ķerties nedrīkst, sāksies tāda histērija, faktiski, jau sākusies, "augstskolu" funkcionāru nekaunība ir neizmērojama, ja jau tās atļaujas demonstratīvi ignorēt ministrijas aicinājumu ierasties uz pārrunām, lai kāda arī nebūtu tā ministrija, kurā, protams, arī sen vajadzīgas reformas.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 09:51
Krotow Džeri, grāmatas vērtību taču nosaka saturs, vai ne? Daža laba padomju laika mācību grāmata dabaszinātņu priekšmetiem satura ziņā būs noderīgāka par mūsdienu bilžainajām testu ķeksīšu tabelēm. Protams, ja no PSRS laika grāmatām māca vēsturi vai tiesības, tad ir skumji.

Par valsts nozagšanu AI sistēmā nav šaubu. 1990-tajos profesūras kašķu un vēlmes pievākt sev kušķīti augstākajai izglītībai paredzētās nodokļu maksātāju naudiņas dēļ pieļautā LU dalīšana, kuras rezultātā radās tā pati RPIVA un Juridiskā fakultāte RSU, tam ir labs piemērs.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 10:03
dzeris49 Neatceros īsti, bet, tas priekšmets, ko mācīja no tām padomju grāmātām, bija, šķiet, bērnu psiholoģija vai kaut kas līdzīgs, ja tā būtu ķīmija vai fizika vai matemātika, saprotams, nevarētu būt nekādi iebildumi.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 10:14
DD1 dzeris49
"rektoriem utt. algas lielākas, kā Kembridžā ... ministrs Kīlis sāka par to runāt, ka AI sistēma ir, faktiski, viens no valsts nozagšanas paveidiem"

Tagad, kad valdību vada ZZS, viņu iebīdītais prezidents var mierīgi runāt savu runājamo,- no viņa sistēma nebaidās.

Bet, jā, mums reiz bija ministrs Ķīlis, kas uzrādīja problēmas un sāka reformas, bet laikam pārāk plašā frontē, nenovērtēja sistēmas pašsaglabāšanās instinkta spējas. Ja Ķīlim būtu atbalsts no iekšienes kaut minoritātes veidā, kaut daži progresīvi izglītības sistēmas darbinieki nāktu talkā, viss varēja mainīties uz labo pusi jau sen.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 13:56
dzeris49 Tur jau tā lieta, kla sistēmas maiņa būtu izdevīga Latvijas valstij un pilsoņiem, bet, ne politiķiem, jo tad varētu mazināties reitings.

Un, saprotams, ne tiem, kas tai sistēmā iekšā un gūst no tās labumu, un starp tiem ir arī daudzi politiķi un to sponsori.

Tiem ir diezgan liela ietekme, un tie iznīcinās jebkuru, kam ir sirdsapziņa, kam pirmajā vietā, tomēr, valsts un sabiedrības intereses, un kas uzdrošinās atklāti runāt un iet pret šo sistēmu.

Tāpat, kā Latvijas politiskā sistēma iznīcinās jebkuru, kas iestāsies pret visaptverošo politisko korupciju un liela mēroga "valsts nozagšanu, kas turpinās pilnā sparā.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 14:28

Pievienot savu viedokli

    Lai pievienotu viedokli ⎯

    vai