IR

Jurašs iestājas Bordāna partijā un nosauc Rīgas domi par lielāko korupcijas perēkli Latvijā

Viedokļi

Austras koks Beidzot Jaunā konservatīvā partija atdzīvojusies. Es jau domāju, ka būs izbeigusies, jo nāk vēlēšanas, bet no šiem līdz šim pilnīgs klusums.

Es pats tāpat balsošu par NA, bet vismaz ja ir Bordāna partija, tad būs par ko balsot Vienotības konservatīvā gala vēlētājiem (tobiš - lielākajai daļai Vienotības vēlētāju), kuri negrib balsot par NA.

Vismaz cerība, ka Rīgā latviešu partijas savāks vairākumu. Rīgā, cerams, ZZSam noies kā vienmēr - tobiš nekā, un cerams, ka par Vienotību arī neviens vairs nebalsos, un latviešu balsis sadalīsies starp Bordāna partiju un NA.

Savukārt NA, es tomēr ceru, ka par mēra kandidātu izvēlēsies Kolu, un Bordāna partija un NA uz vēlēšanām, cerams, savstarpēji nekašķēsies.
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus 22 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 14:35
robotron Austras koks
Neesi naivs, vai neizliecies par pamuļķi, kas nesaprot, kāpēc Bordāna partija tika radīta!
 -10  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 14:40
Austras koks robotron, ir labāki piedāvājumi, ko likt Vienotības vietā, un kas spētu savākt vēlētāju balsis?
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 14:42
robotron ZZS, kā mazākais ļaunums.
 -17  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 15:06
Austras koks Jā, jā, sarkanie zaļzemnieki ar komunistiem Lembergu un Brigmani priekšgalā ir īstie :)

Ja pārējām paretijām ir vismaz kaut kāda ideoloģija, pie kuras tās cenšas - cita vairāk formāli, cita mazāk formāli - pieturēties, tad ZZS ir tīri biznesa partija bez jebkādas mazākās ideoloģijas, pie kuras pieturēties, līdz ar to vienīgais, kas to attur no sadarbības ar Saskaņu, ir vēlētāji.

Bet izskatās, ka ZZS jau pamazām sācis pieradināt savus vēlētājus pie tā, ka ar saskaņu var sadarboties. Tā kā, ja zzs lauvastiesu sava naivā elektorāta pieradinās pie domas, ka ar saskaņu var, tad būs noņemts pēdējais šķērslis kremļa valdībai Latvijā - saskaņa + zzs.
 +13  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 15:43
robotron Zinu diezgan daudz ZZS vēlētāju un kaut neesmu ar tiem vienisprātis, neuzskatu viņus par ienaidniekiem. Manu paziņu vidū nav vairs neviena Vienotības atbalstītāja un Bordāna elku arī starp viņiem nav. Kā gan viņi savādāk pamatotu savu nevēlēšanos balsot par NA?
 -12  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 15:55
andrejs Zinu diezgan daudz ZZS vēlētāju....
-------------------
Tu no Ventspils vai no laukiem?
 +10  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 16:52
robotron andrejs
Centrums, dzēris49, mičku-pičku un līdzīgas padibenes manu paziņu vidū, patiešām nav. Par ZZS balso ne tikai ventspilnieki vai lauķi, ir arī tādi, kas tikai sev zināmu iemeslu dēļ kādreiz apvainojušies uz TB/LNNK. Es kritizētu Brigmani un Lembergu no rīta līdz vakaram, ja manā kolekcijā būtu Dombrovska un Zatļera izbāzeņi.
 -12  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 17:01
andrejs Kāpēc lai latviešu pilsētnieks (konkrēti rīdzinieks) balsotu par prokrievisku zemnieku (pēdiņās) partiju?
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 17:10
robotron Kamēr vēl ir Vienotība, es ZZS nesauktu par prokremlisku.
 -11  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 17:16
Ēriks Austras koks Ja pārējām paretijām ir vismaz kaut kāda ideoloģija, pie kuras tās cenšas - cita vairāk formāli, cita mazāk formāli - pieturēties, tad ZZS ir tīri biznesa partija bez jebkādas mazākās ideoloģijas...
========
Tas jau nav tas sliktākais,kas ar Latviju var notikt.Ja salīdzinām biznesu ar Latvijai kaitīgu ideoloģiju.Biznesam nokļūšana Krievijas ietekmes zonā par labu nekādi nevar nākt.
 -4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 19:11
lno Turpmāk ar vislielāko pietāti uzklausīšu robotronu un Ēriku - intelektuāļi:):):)
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 19:28
Ēriks Kas tad nu,vai tad bizness mums vairs nav vajadzīgs?Kas Latvijai bīstamāk - stutēt ekonomiku,ejot caur zināmiem kompromisiem,neaizmirstot par sarkanajām līnijām, vai to gremdēt ar skaļiem,pareiziem ideoloģiskiem lozungiem,tāds ir jautājums.Ījabs gan domā,ka tieši ZZS varētu kļūt par to politisko spēku, kas “pastieps saskaņiešiem draudzīgu roku pāri citu partiju novilktajām sarkanajām līnijām”
www.la.lv/draudziga-r...
Tomēr nesapratu,kas tā var būt par tīri teorētisku situāciju pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām ,kad starp latviskajām partijām koalīcija nebūtu iespējama.Kaut kādi zatleristi Nr. 2 uzrastos pa vidu?Tad jau tie arī sniegs to roku saskaņiešiem,nevis ZZS,kāpēc gan smērēties...
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 22:56
robotron Štrunts par valsti, ka tik Vienotībai salmiņš kur pieķerties, tapēc arī visnelietīgākā demagoģija netiek smādēta. Kolektīvā pļūtka tāda, it kā ZRP ar SC jau nebūtu bijuši koalīcijā. Prokremliski tendētais Ījābs jau sen nevienu pārsteigt nevar.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 23:20
Austras koks Ērik, tā situācija būtu, piemēram, ja saskaņai 30 balsis un zzs, piem., 22 balsis. Ja zzs savus vēlētājus būs pieradinājis pie domas, ka ar saskaņu var, tad nekādu šķērsļu nebūs, jo zzs zina, ka ar saskaņu rebes sarunāt ir visvieglāk, un divatā sadalīt sfēras arī vieglāk.

Un zzs-am, varbūt izņemot dažus cilvēkus, Latvija kā rietumu sabiedrības sastāvdaļa neinteresē, jo pat ja nebūtu naudas jautājums, tur lielākā daļa ir dinozauri, kuru vienīgā svešvaloda, ko prot, ir krievu valoda, un krievu pasaule ir vienīgā vide, ko viņi saprot, un kurā viņi ērti jūtās.

Respektīvi - ZZSa galvgalis, lemjošā un ietekmīgākā daļa ir prasti sovoki, kam aziātiskā krievu pasaule ir tuvāka par Eiropas dzīvesveidu.
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 07:12
andrejs ZZSa galvgalis,lemjošā un ietekmīgākā daļa...
-----------------
Ne tikai galvgalis, bet arī vēlētājs ir visai krieviski orientēts. Laukos radi ir sajūsmā par Ventspils bruģi. Viena sena paziņa, kas dzīvo Bauskā, tāpat. Skatās krievu seriālus. Mīļākais dziedātājs Busulis,kad skan Ja ķebja risuju,gandrīz vai ģībst. Svin sieviešu dienu.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 10:47
robotron Austras koks
"Un zzs-am, varbūt izņemot dažus cilvēkus, Latvija kā rietumu sabiedrības sastāvdaļa neinteresē"

Pieļauju, ka arī starp ZZS politiķiem daži ir tik pat simpatizējoši SC, kā visa Vienotība, tomēr ir jābūt aklam, kurlam, turklāt debilam, lai nepamanītu naturālus saskaņiešus: Rinkēviču un Kozlovski, kuri, faktiski nosaka Vienotības politikas virzienu un nepieļauju, ka ZZS atradīsies tādi nolādēti prokremliski izdzimteņi, kas akceptētu latviešu valsts pasludināšanu par "mazo fašistu valsteli" un latviešu grūtnieču dedzinātāju, Kononovu, par upuri.


"Ja zzs savus vēlētājus būs pieradinājis pie domas, ka ar saskaņu var"

Vienotību atbalstošo atlikušo 4-5% padibeņu, ir absolūti pārliecināti, ka vienīgā iespēja ir kopā ar kremli pārstāvošo neostaļinisko ekstrēmistu, SC. Atceries durkas šībera un pīles operatora, dzēris49, sajūsmu par Zatlera un Ušakova rīkoto valsts apvērsumu, bet salīdzinot ar pārējiem, tas vienšūnnieks noteikti nav nekāc "makiavelli"
 -4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 11:30
robotron andrejs
Ne tikai galvgalis, bet arī vēlētājs ir visai krieviski orientēts.

Taču ne kā Pabriks, Dombrovskis, Straujuma un ZRP spitālīgie saskaņieši? Nu beidz!
 -4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 11:31
Ēriks Austras koks Ērik, tā situācija būtu, piemēram, ja saskaņai 30 balsis un zzs, piem., 22 balsis. Ja zzs savus vēlētājus būs pieradinājis pie domas, ka ar saskaņu var, tad nekādu šķērsļu nebūs...===========
Tik tālu pat Ījabs neaizrunājās.Ījabs to pieļāva tikai gadījumā,ja latviskās partijas nespētu sataisīt koalīciju.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 11:36
Ēriks Austras koks Un zzs-am, varbūt izņemot dažus cilvēkus, Latvija kā rietumu sabiedrības sastāvdaļa neinteresē, jo pat ja nebūtu naudas jautājums, tur lielākā daļa ir dinozauri, kuru vienīgā svešvaloda, ko prot, ir krievu valoda, un krievu pasaule ir vienīgā vide, ko viņi saprot, un kurā viņi ērti jūtās. ==========
Nu i argumentiņi panesās :D Paņemsim kaut vai to pašu Ingmāru Līdaku.Studējis biologos nedaudz vēlāk kā es,strādājis Zoodārzā pirms politiskās darbības,kāds viņš,ellē,sovoks???!Jūtas labāk Krievijas vidē??Viņš vispār Krievijā ir bijis?Es arī neko labi angļu valodu nepārvaldu,jo toreiz mācoties,bija attieksme,ka angļu valoda nekur nebūs vajadzīga,krievu valodu daudzmaz tikai armijā iemācījos,jo Talsos krievu praktiski nav.Krievijā esmu bijis vienreiz,skolas ekskursijā,ejot desmitajā klasē,nu kā es varu justies labāk Krievijas vidē???Absolūti nederīgi,no pirksta izzīsti argumenti!
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 11:47
Ēriks andrejs Vai tas,ka cilvēkiem patīk glīts bruģis un puķu dobes,ir droša pazīme,ka viņš ir krieviski orientēts?Vai tik man nevajadzētu izrakņāt savu pagalmu un izmest puķes no dārza,lai mani arī nepieskaitītu šai kategorijai...
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 11:56
andrejs to Ēriks
Redz, vecīt, pret bruģi arī man nav iebildumu.problēma tāda, ka šie cilvēki skatās Lembem mutē un atgremo visu,ko viņš saka. Gan par NATO okupantiem, gan par vēlmi draudzēties ar Krieviju. Runājot par to pašu SC, ļoti bieži dzirdu tekstus, ka ušaks normāls čalis,ko mēs tur dalāmies pa tautībām, NA "šķeļ sabiedrību", utt.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 15:19
Ēriks Protams,ka ir arī tādi.Nav nekāds brīnums,ka tie,kam iet slikti,meklē saimnieku,kuram ticēt.Tiem,kuriem iet labi,tā domāt nebūtu iemesla.Vienīgās zāles pret tādu domāšanu ir ekonomikas attīstīšana.No ''galvgaliem'' izteikumi,ka NA "šķeļ sabiedrību",ir dzirdēti bieži,arī ZZSā,protams,ir atsevišķi tādi tovarišči:
Partijai "Sabiedrība citai politikai" (SC) šķiet, ka nacionālās apvienības VL-TB/LNNK sastāvā esošās "Visu Latvijai" (VL) rīcība neatbilst liberālās demokrātijas principiem, tāpēc SCP aicina apvienības "Vienotība" valdi vēlreiz nopietni apsvērt lēmumu par VL iesaistīšanu koalīcijā.
Tā portālam "Delfi" skaidroja SCP un arī "Vienotības" valdes loceklis Artis Pabriks.
nra.lv/latvija/politi...
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 18:12
dzeris49 RD ir korupcijas perēklis, šaubu nav, bet korupcija, valsts nozagšana plaukst un zied visā Latvijā, mums ir totāli korumpēta VP, un valsts pamazām pārvēršas vēl ne par "failed state", bet, par t.s. "vājo valsti", kur visas valsts funkcijas sāk pārņemt korumpētas interešu grupas, kas spēj ietekmēt gan valdību, gan Saeimu, gan tiesu sistēmu, gan t.s. "ceturto varu", un visu nosaka taisni šīs grupas, kurām paklauts arī parlaments, nevis tauta, kas to parlamentu ievēl.

Izskatās jau, ka būs par to Bordāna partiju jābalso, jo visas partijas ir totāli apkakājušās, un par tām balsot roka neceļās.

Kaut, saprotams, nekāda garantija, ka šī būs savādāka, šeit, biedri ir Latvija, un, ja arī būs, vai to pārējās partijas draudz\īgi nenoknābās.
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus 19 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 14:38
edge_indran -----------
Balso, kā gribi - tik un tā esošo sistēmu neizmainīsi.

"Korupcija ir obligāts tā sauktās Rietumu demokrātijas blakusprodukts." A.Borovkovs.

115600_52170f932d


saldus.pilseta24.lv/z...
 -4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 18:03
Krotow Bordāns kā jurists jau nu varēja pateikt, ka korupcija "paplašinātajā izpratnē" bija aktuāla vismaz jau Romas Impērijas laikā. Arī šodien tā ir sastopama ne tikai demokrātijās. Un maksimāli ierobežot to var tikai sabiedrībās, kur iedzīvotāji skatās pašu ievēlētajiem "tautas kalpiem" uz nagiem. Tas vai pēc tam apgrēkojušos izmet no krēsla un iesēdina ar mantas konfiskāciju vai arī kā komunistiskajā Ķīnā - prasti izšauj, jau ir detaļas.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 18:30
edge_indran ----------
Ja Bordāns pateiks "A", tad būs jāsaka arī "B","C"....- un kaut kas var nepatikt sponsoriem?

Глава Общества юристов: чем больше демократии, тем больше коррупции
lr4.lsm.lv/lv/raksts/...
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 19:02
Rasa LV jau 25 gadus mīņājas uz vietas, rezultātā slīd bezdibenī, jo pēc neatkarības atgūsanas netika veikts nākosais loģiskais solis - netika pilnībā atjaunots tiesiskums un privātīpasums.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 01:29
Austras koks Oi, Rasa, nu kam vajadzīgi šie pārspīlējumi - mīņājas uz vietas, slīd bezdibenī utt.? Nu salīdziniet kaut vai ienākumus cilvēkiem 90. vai 95. gadā un tagad. Salīdziniet IKP 90to gadu sākumā un tagad. Salīdziniet, cik transportlīdzekļi LV bija reģistrēti 95. gadā un cik tagad.

Cik var šito prasto muldēšanu piekopt? Tas, ka viss nav gājis pēc labākā scenārija, neviens nenoliedz. Tas, ka igauņiem vairākās jomās (bet ne visās) ir izdevies labāk, neviens nenoliedz. Bet nevajag, lūdzu, histērijas taisīt, pelnus bērt sev uz galvas un visādus citādus mazohismus piekopt. Latvijā mazohistu korītis vissirslikti.lv jau tā ir pietiekami liels, papildināt to nav vajadzības.

Ja žēloties, tad vismaz par ļoti konkrētu lietu (nevis tik plaši kā - tiesiskums nekāds, vai vesleības aprūpe dimbā utt.), bet konkrēti - problēma ar aprakstu, un piedāvājums (bez utopijām) kā to risināt. Savādāk nekā citādi kā kaut kādu soctīklu lumpeni, kas šēro visus sūdus pēc kārtas un nedomājot visā vaino citus un valsti, cilvēku uztvert nevar.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 08:26
edge_indran -----------
"...– Latviju pasaulei vajadzētu ņemt par paraugu."
Kaspars Kļaviņš (dz. 1968) - vēstures zinātņu doktors, RTU profesors un LU Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieks (LA, 21.12.2016.)
=======================================================================================
Salīdziniet Džīni koeficenta izmaiņas 20 gados - būs pamats lepoties ar sasniegto!

Latvijā ir lielākā ienākumu nevienlīdzība Eiropas Savienībā, secina ekonomistu apvienības BICEPS īpaši Re:Baltica pētījumā (2012).

1


www.ir.lv:889/2012/10...
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 09:27
dzeris49 Teiksim, 10% mums ir vidusšķira, pārējie - zem nabadzības robežas un knapi izdzīvo, pēc ES mērogiem.

ES gan viss ir apmēram otrādi.

Lieliski sasniegumi, īpaši, ja Igaunijā neapliekamais minimums drīz būs lielāks par vairākuma netto algu Latvijā, Igaunijas un Lietuvas visiem pieejamo medicīnu, tiesiskumu, un vairākuma cilvēku uzticēšanos savai valdībai, atšķirībā no Latvijas.

Aicināsim visus tos, kas šo valsti pametuši, atgriezties Latvijā, lai viņi par mums smējās, tāpat, kā smejas igauņi un lietuvieši.

Par nožēlu, vairākums Latvijas iedzīvotāji šo situāciju nesaista ar totālo politisko korupciju, korupciju VP, utt, un nav spējīgi atšķirt cēloņus no sekām.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 09:55
edge_indran ----------dzeris49:"..Aicināsim visus...."
========================================================================================
2x2=4.
Pirms aicināšanas vajag veikt sagatavošanās darbus.Lai piedāvātu reālu plānu,jābūt saturīgai stratēģijai. Lai būtu stratēģija, jābūt spēcīgai valsts ideoloģijai:
"...viens gan ir skaidrs - tā būs traģēdija, ja vistuvākajā laikā nespēsim definēt jaunu Latvijas ideju, tādu Latviju, kas iederēsies un spēs pastāvēt modernā Eiropā, tādu, kas dos spēku un brīvību tautas garam, tādu, kas garantēs patvērumu un aizsardzību grūtā brīdī. Tādu, kas iedvesmos dzīvei, darbam un mīlestībai."
Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas runa Saeimas 2011. gada 4. maija svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 21. gadadienai.

Gribu-tevi-atpakal


www.saeima.lv/lv/aktu...
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 11:45
Rasa Austras koks. Varat maisīt to putru uz kuru pusi sirds kāro -rezultāts būs tas pats. Lai kā negribas, būs jāķeras klāt savējiem, jāmeklē kļūda pamatos. Esosie likumi ir tie, kas ļauj Eiropas milj. pārvērst "degradētā" tramvajā, kamēr Rīgas centrs zaudē konkurētspēju ne tikai dzīvokļu un nek. īpasuma tirgū, bet arī kā tūrisma objekts. Drīz būs apskatāma Eir. bij. galvaspilsētas ruinētā vēsturiskā apbūve. Tā turpinot kā līdz sim - S vēsturisko apbūvi, kas pēc siseņu principa nodzīvota 50, inercē -25 g. - ar nodokļu diferencēsanas mehānismu uzdāvinās pārpircējiem (!?), kas ir brīvi(!?) no apgrūtinājumiem un draudzējas ar bankām. Perspektīvā - Rīgas centrs būs brīvs kā no vēst. apbūves , tā -pamat iedzīvotājiem.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 15:36
Rasa Austras koks. P.S. Smieklīgi. Skaitīt 90-tos un tagad - auto transportu(kas ir darba instruments)un mobilos, datorus, slimnīcas, skolas, kultūras namus, kapsētas, lauku mājas, autobusu pieturas, ražotnes, cilvēkus Rīgas centrā, pierīgā un ārzemēs. Veiksmi darbā!
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 15:43
dzeris49 Dzīves līmenis arī Baltkrievijā un Krievijā ievērojami pacēlies, ne par to te stāsts.

Mēs katastrofāli atpaliekam pat no Igaunijas un Lietuvas, pilnīgi samērojamām valstīm, un ar to mūsu korupciju, un, kā sekas tai visu varas struktūru nekompetenci un tādu attieksmi pret saviem pilsoņiem mums nav perspektīvas.

Kaut, protams, nīkuļosim, un sapņosim, lai mums būt, kā Igaunijā, tai pat laikā, arvien vairāk atpaliekot.

īstenībā, mūsu politiķi daudz vairāk līdzinās Krievijas politiķiem, atšķirība tāda, ka tie kalpo Kremlim, mūsējie tiem, kas maksā, cits Lembergam, cits vēl kādam, tikai ne vēlētājam.

Neko darīt, tāda mentalitāte, padomju laikos bija tas pats - leiši un igauņi par savu tautu rūpējās, cik varēja, latvieši bija gatavi atdod visu, lai tikai izkalpotos Kremļa priekšā, mentalitāte jau nemainās, tikai tagad kalpo tiem, kas maksā.

Patreizējie Latvijas politiķi, ar nelieliem izņēmumiem, neko citu, izņemot riebumu, izsaukt nevar.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 17:49
Rasa Nevajag vainot savu tautu. Lietuvā, Igaunijā ir cita situācija jau no pad. laikiem. LV ir pārāk liels skaits (%) iebraucēju, ar atsķirīgām ceļazīmēm un interesēm. Kārtojot attiecības ar nacionālo nomenklatūru, kopsaucējs ir atrasts: vietējie iedzīvotāji tiek uztverti tikai kā resurss.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 19:20
dzeris49 Kā tad, vainīgi iebraucēji un visi pārējie, tikai ne paši latvieši, kas ir pie varas.

Kādā veidā iebraucēji traucē izveidot normālu medicīnu, normālu tiesu sistēmu, cīnīties pret korupcija, pie varas taču "latviešu" partijas?

Igaunijā iebraucējui nav daudz mazāk, cita lieta, ka paši igauņi nekļūst tik zaglīgi un pērkami, kā latvieši, kad viņi nokļūst pie varas.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 20:35
Rasa Vai tauta ir atbildīga par to kā vietējā nomenklatūra dala varu ar nomenklatūru, kas, maigi izsakoties, ir ienākusi no ārienes? Atbilde, manuprāt, meklējama tai apstāklī - vai un cik lielā mērā pastāv iespēja ietekmēt so, nosacīti, paspietiekamo, pasfunkcionējoso veidojumu. P.S. Nevajag lietot nekorektus, maldinosus vispārinājumus par zaglīgām vai valstsnespējīgām vai korumpētām tautām. Tas nav produktīvi.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.janvāris 2017 08:26
dzeris49 Kur es ko teicu par tautu, manuprāt, es te runāju par "eliti", kas Latvijas gadījumā ir tie mēsli, kas vienmēr uzpeld virspusē.

Tas jau tas lielākais p[aradokss - tauta ir normāla, izpalīdzīga, neagresīva, dažreiz tikai par daudz ļauj kāpt sev uz galvas "elitei", jo viegli tic populistiem un nav sevišķi politiski izglītoti, "elite" medicīnu iznīcina - tauta samet naudu, lai cilvēkus glābtu, īstenībā, taisni "elite" traucē tautai strādāt un dzīvot normāli, kāp'\ec tas tā sanāk, ka Latvijā visi, kas nokļūst pie varas, pēkšņi stipri mainās, nav saprotams.

Ja Latvijā būtu citas "elite", mēs būtu priekšā gan lietuviešiem, gan igauņiem, taisni "elite" ir galīgi degradēta un amorāla, nevis tauta.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.janvāris 2017 10:08
zanE ....Dzeri...nevajag vispārināt...tas attiecas gan uz Tavu piesaukto "eliti", gan "normālo" tautu...saucot visus par zagļiem un korumpantiem - pa dubļiem Tu izvārti arī godīgos...bet...bez "normālo" līdzdalības nevarētu savēlēt tādus deputātus, kuri Saeimā savēlēti...bez "normālās" tautas piekrišanas nebūtu iespējami Ušakova un Lemberga "sasniegumi"...
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.janvāris 2017 12:26
Rasa dzeris49. Atvainojiet. Abpusēji. Atzīstiet, klibo komentāru lasīsanas kultūra. Lasi vienu, atbildi -citu. Nenoliedzami - ir vēlēsanās sapludināt robežas un pārnest atbildību starp tādiem lielumiem kā latviesi, tauta un elite. Cik lielā mērā var saukt par "latviesu partija" veidojumu, kas pārstāv kādu banku vai trnzīta vai sauras saimnieciskas jomas intereses, bet ignorē tautas, latviesu vitāli svarīgas problēmas?
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.janvāris 2017 13:41
dzeris49 Proptams, ka es vispārinu, bet, lielos vilcienos, "elite" mums ir daudz sliktāka par to "tautu".

Tā formula - tauta pati vainīga, ka tādus ievēl, ir pārāk primitīva, un Latvijas gadījumā der tikai daļēji.

Tauta, iespējams, nav sevišķi politiski gudra un informēta, bet, "tauta" nebalso par to, lai partijas korumpētos, lai politiķi kalpo sponsoriem, nevis iedzīvotājiem, lai mums būtu tāda medicīna, tāda tiesu sistēma, utt., tā ir politiķu atbildība.

Nu kaut vai par V - kā domā, V elektorāts balsoja par tādu V, kāda tā patreiz ir, vai V kļuva tāda pretēji elektorāta gribai, (par pārējiem par runāt nav vērts)?

Pats par sevi saprotams, ka starp politiķiem ir godīgi cilvēki, bet, visi, laikam, nogājuši pagr'\idē vai izlēmuši, ka stāvēt klusu un balsot kā liek, vienkārši daudz izdevīgāk un drošāk, nekā virināt muti, pie kam, ir taču attaisnojums - partijas disciplīna, kas, viņu uztverē, nonem no viņiem jebkuru atbildību, kaut, sirds dziļumos viņi,.protams, paši tam netic, ja nav galīgākie ciniķi.

Kaut, nez vai tādus var nosaukt par godīgiem, drīzāk, par absolūti bezprincipiāliem pašlabuma meklētājiem un vergu dvēselēm.

Kā, piemēram, tos V pārstāvjus, kas balsoja nevis par Levitu, bet, Lemberga krancīti Vējoni.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.janvāris 2017 15:30
Rasa Tur ir tā lieta, ka Latvijas gadījumā tautas atbildība nav viennozīmīgi vērtējama. Tauta jebkurā satricinājumā tiecas saglabāt līdzsvaru, pieturēties pie pārbaudīta ļaunuma. Diemžēl, inteliģence, kurai, pēc loģikas, būtu jādod priekslikumi ir sapinusies savos pagātnes melos. Tas ir tas jautājums par lustrācijas nepieciesamību.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.janvāris 2017 18:39
robotron Čekas polittehnoloģija, lai vara Rīgā paliktu SC rīcībā, strādā nekļūdīgi. 1% procents Bordānam, 2% Daugavas racējiem, 1,5% Jehovas lieciniekiem, 0,2% pensionētiem fizkultūras skolotājiem, utt.
 -10  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 14:39
Austras koks Ja Bordāna partija beigs klusēt, sāks beidzot kaut ko publiski darīt un izpausties, tad būs pāri 5% stabili. Vienotības lielai daļai vēlētāju nav cita par ko balsot.
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 14:45
robotron Par čekas projektu, ZRP, arī daudzi bija sajūsmā, diemžēl pēc vēlēšanām neko vairs nevarēja labot. Vēl viena, jakobi, nacionāli konservatīva partija, var būt tikai ienaidnieku interesēs. Varbūt domā, ka Bordānam sava partija, lai tādejādi pašsapliecinātos un mazvērtības komplekss?
 -8  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 15:11
Plus_opiniontraductrice Bordāna partija var kļūt par reālu alternatīvu, jo īpaši tagad, kad kritiski domājošajam vēlētājam praktiski nav izvēles, par ko balsot. Katrā ziņā man kā Vienotības vēlētājai šobrīd ir ļoti grūti piespiest sevi vēlreiz atdot savu balsi partijai, kas diemžēl neko nedara, lai labotu savas fatālās kļūdas.

Bordānu pazīstu personīgi un zinu, ka viņš ir "goda vīrs". Diemžēl, neko lielu nezinu par pašu partiju. Uz iepriekšējām vēlēšanām partija bija pārāk zaļa un sasteigta, pa šo laiku neko daudz sevi nav apliecinājusi. Rīgas pašvaldības vēlēšanas varētu būt laba sākuma platforma. Katrā ziņā es sekošu Bordāna aktivitātēm.
 +16  Radius_box_plus Radius_box_minus 4 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 15:46
jupissb Tradurice, balsosim kopā!
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 17:16
Ēriks Ka tik skaislei ar to vannas eliksīru viss labi noietu,tad jūs būsiet jau trīs.
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 19:20
Krotow Balsojiet abi vienlaicīgi vienā vēlēšanu iecirknī. Un pēc balsošanas viens otram parādiet lietoto biļetenu komplektu, lai var redzēt, ka neesiet šmaukušies :)
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 19:27
uldis_rats Nu īpaši daudz informācijas pagaidām par "Bordāna partiju" nav. Vajadzētu jau kādu jaunu spēku, bet...
1) vai viņi reāli pretendē uz >5% balsīm? Ja paskatāmies iepriekšējās Saeimas vēlēšanas tad viņiem bija drusku virs 6000 balsīm, kas bija gandrīz 10x par maz, lai tiktu Saeimā, pagaidām trūkst no viņiem aktivitātes, lai varētu domāt, ka viņi nopietni pretendē uz iekļūšanu Domē - jāskatās kas sekos šim paziņojumam
2) drusku vairāk vajadzētu zināt viņu prioritātes, kaut kādu rīcības plānu, bet nav skaidrs kā to vispār iespējams iegūt - mājas lapā esošās lietas tomēr ir saukļi un vispār "jaunie spēki" gandrīz vienmēr ir "kaķis maisā"

Ja viņi balansē uz 5% robežas, tad viņiem būtu pienākums mēģināt stiķēties kopā ar kādu no citām partijām.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.janvāris 2017 18:54
Ķīps Bordāna partija likās simpātiska jau iepriekšējās vēlēšanas, apsvēru domu balsot par viņiem, bet negribējās izšķiest balsi. Tā arī būtu bijis.
Tagad, kad Vienotība iet pa skuju taku, tā ir vienīgā reālā alternatīva. Kazi, un notiks brīnums, izsvēpēs tos korumpantus no Rīgas Domes, un kapu tramvajs būs tramvajs uz kapiem.

Viņiem ir laba starta pozīcija, bet ar to galīgi nepietiek. Redzēs, kas notiks tālāk.
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 16:13
robotron Ķīps
Tiem kuri iecienījuši staigāk pa grābekļiem

Sc_zrp_fff-media_large

 -4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 16:22
andrejs Par Bordānu būtu vērts balsot,ja viņš būtu aizgājis no Vientības, kad tā mēģināja ievilkt valdībā saskaņu. Diemžēl viņš liberastiem par prieku centās sašķelt NA,uz brīdi pat kļūstot par labāko ministru LR vēsturē.p.s. diemžēl citos portālos par viņu aicina balsot kremļa troļļi un citi latviski vāji rakstoši indivīdi - ēs būs balsot par Bordana
 -7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 16:59
robotron andrejs
Vienotība necentās ievilkt, tas bija Zatlera un Ušakova fašistiskais - neostaļiniskais valsts apvērsuma mēģinājums, ko izjauca Olšteina sirdsapziņas sešinieks. Palienot zem ZRP valkātā Kononova NKVDešņika šineļa, Vienotības padlas akceptēja šo noziegumu pret latviešu valsti un tautu.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 17:13
Mantrausis Neko neizdarot ilgā laika periodā, grimstot muļķīgos strīdos un ik dienu gribot valsti bez korupcijas "rīt brokastīs", knab ļaudis nevieš domu, ka kaut jel ko var vai vēlētos mainīt... Baidos, ka no Lemberga un citu "ietekmīgu" ļaužu diktētas dienaskārtības mēs varam nonākt valstī, kur valdīs juridiskais totalitārisms un revolucionāra pārliecība.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 16:56
edge_indran -------------
Pievienojies Rīgas "atbrīvotājiem"!
2017.gads būs liberastu "pēdējā kauja, kas ar uzvaru nāks!"

Iraqs-less-than-reliable-military-is-getting-hundreds-of-american-tanks-and-armored-vehicles

 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 17:52
Krotow Edžu, tev atdeva datoru vai tikai planšeti iedeva? Pastāsti, ko?
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 18:32
edge_indran ------------
Tagad jāklausās priekšvēlēšanu runas!

Latvijā valda naudasmaisi, reformas nelīdzēs, mums jāmaina sistēma!
https://

 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 19:09
rinķī apkārt Jānovēl Jurašam un Bordānam veiksme RD vēlēšanās, taču valstiskāk būtu bijis, ja abi šie kungi savu redzējumu būtu centušies realizēt stājoties kādā no jau esošajām koalīcijas partijām (Jurašs), vai arī neizstājoties no NA (Bordāns).

Šobrīd viss notiekošais ap Jaunajiem konservatīvajiem līdzinās kā kāršu spēlē, var vinnēt, bet var arī zaudēt , nepārvarot 5% barjeru, šādi uzdāvinot Ušakovam papildus balsis. Un tas savkārt nozīmētu uzdāvināt Rīgu Ušakovam vēl uz vienu termiņu.

Latviešu politiķu viena no vislielākajām kļūdām ir mēģinājumi problēmu risināt nevis ar jau esošajiem politiskajām partijām, bet cenšanās katram risinājumam radīt savu partiju, neskatoties uz to, ka problēmas ir un būs vienas un tās pašas.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus 5 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 19:30
Plus_opiniontraductrice Šobrīd viss notiekošais ap Jaunajiem konservatīvajiem līdzinās kā kāršu spēlē, var vinnēt, bet var arī zaudēt , nepārvarot 5% barjeru,
---

Šajā kāršu spēlē 5% barjeru var nepārvarēt arī V. Kurš paņems V balsis?
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 20:49
Plus_opinionKalvis Apsītis Uz vēlētāju iedarbojas divi spēki:
(1) Risks, ka atbalstāmā partija nepārvar barjeru.
(2) Risks, ka "lielās partijas" viņu vēl 4 gadus uzskatīs par lētticīgu ķīlnieku.
Māris Zanders par šo sajūtu rakstīja sekojoši: "Jūs taču negribat, lai...". Protams, ka negribu. "Nešūpojiet laivu, tas nāk par labu tikai...". Jā, zinu. Nav godīgi prasīt, lai es izliekos neredzam vai pieņemu nesakritību starp svētku runu retoriku un reālo elites (ne tikai politiskās!) pašapmierinātību, jo, redz’, pretējā gadījumā... neatkārtošos. (Sk. www.diena.lv/raksts/l... )

Normālos apstākļos būtu labāk mazgāt esošos bērnus nevis taisīt jaunus - piemēram, cerēt, ka ar sarakstu grozīšanu un strīpošanu var jau pārbaudītas partijas sarakstā atfiltrēt sakarīgākos politiķus. Bet nav jauki, ja "esošie bērni" (nebūt ne tikai deputātu kvotu gadījumā) sāk darīt visu, kas ienāk prātā. Cerībā, ka vēlētāji tak "rīkosies atbildīgi & domās valstiski" un vēlreiz nobalsos par vienīgajiem iespējamajiem labdariem.

Laikam jau negribas visu laiku justies kā ķīlniekam. Tostarp vēlreiz izbaudīt V/NA/ZRP dīvaino taktiku 2013.g. Rīgas Domes vēlēšanās - kad tās mēģināja "uzvarēt" N.Ušakovu ar tādiem kandidātiem kā S.Ēlerte, B.Broka vai I.Antāne.
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 23:44
dzeris49 "Esošie bērni" paši absolūti nevēlas mazgāties, un staigā tikpat netīri, neskatoties uz kritiku, acīmredzot, netīrība tiem ir izdevīga, un vēlētāju kritika tos neietekmē, tā ka tas ir bezceris, visā tajā politiskajā netīrībā viņi ir iejutušies un to smirdoņu, kas no tiem nāk, viņi pat vairs nejūt..

Kaut, saprotams, nav nekāda garantija, ka nākamie būs savādāki.

Manuprāt, vajadzētu mainīt sistēmu kaut vai uz jaukto, kā Lietuvā, lai varētu atsijā godīgus cilvēkus, kas ir katrā partijā, nobalsojot par konkrētiem cilvēkiem, izskatās, partijas Latvijā sevi galīgi diskreditējušas.

Dabīgi, tā ir tikai teorija, partijas nekad neko tādu nepieļaus, un referenduma iespējas faktiski likvidētas.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 10:11
Ķīps Uz Kalvi. "Negribas justies kā ķīlniekam?"
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 10:26
andrejs vajadzētu mainīt sistēmu...
---------------
Rīgā visas vienmandātu vietas sagrābtu kolonisti. Par Daugavpili un Rēzekni vispār nav ko runāt.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 10:59
DD1 Pozitīva ziņa Latvijas politikā.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 21:26
klusais DD1 - kapēc cilvēki ir tik naivi ... nu nav Jurašs nekāds Baltais Tēvs , tāpat kā Bordāns .
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 18:24
lno klusais. Skaties pozitīvāk. Būs partija tiem, kuri vīlušies esošajās. Varbūt tomēr izdodas Ušakovu izbalsot.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 20:25
robotron lno
Varbūt tomēr izdodas Ušakovu izbalsot.

Bordāna misija ir izbalsot NA, par 5% ne viņš ne viņa saimnieks pat nesapņo.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  13.janvāris 2017 00:38
ierados Cienījamās dāmas un godātie kungi, tikai nesadomājaties par daudz uz bordānismu un jurašismu. Visas pazīmes liecina, ka 1) ieskrējiens pirms vēlēšanām notiek mats matā pēc atstrādātiem, labi pazīstamiem atvēzieniem. 2) gadījumā pat ja viņi izrādās sirsnīgi "apkarotāji", to mazumiņu veikli vien pabāzīs zem ūdens. 3) tas, ko ar dažādu tolerances pakāpi sauc par korupciju, īstenībā ir dzīves veids Latvijā, par ko liecina puzes lāčplēša un viņa karadraudzes nenogremdējamā vienkocene un prezidentu kandidātu izšūpošana un izbalsošana. Izeja nav un nebūs balto tēvu meklējumos. Lai veicas censoņiem, lai veicas mums, kuri pēc kārtējā uzmetena pašņaukāsies mutautiņā un skries pie "vienīgâs" sociāldemokrātiskās taisnības apvienības Latvijā glābiņa meklējumos! Tāpēc jau maitasputns indrans jau atpletis knābi un izpletis spārnus, ğenerālis batons augstu pacēlis sūdu spaini.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 07:05
edge_indran ------------------
Visas pazīmes liecina - kārtējā kauja par Rīgu ir sākusies!

https://

 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 09:15
robotron ierados
Sūdi, tā ir jūsu, Vienotību atbalstošo koprofāgu, prerogatīve, normāli cilvēki izmanto tomātus vai olas.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 11:39
DD1 dzeris49
"Esošie bērni" paši absolūti nevēlas mazgāties ... vajadzētu mainīt sistēmu kaut vai uz jaukto, kā Lietuvā, lai varētu atsijā godīgus cilvēkus, kas ir katrā partijā"

Tā ir vienīgā izeja no šī strupceļa ar netīrīgajiem bērniem,- jāmaina vēlēšanu sistēma uz jaukto. Esošās partijas ir sasmērējušās, jaunas nav kam veidot,- cilvēki neiet partijās tās pašas netīrības dēļ, Bordāna partijai diezin vai ļaus uzņemt apgriezienus. Tikai, kas būs tas, kas rosinās vēlēšanu sistēmas maiņu? Ja Levits būtu bijis prezidents, tad iespējams...
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 17:09
dzeris49 Taisni tāpēc jau Levits nav prezidents, ka varēja ko tādu rosināt, tāpēc jau ir tā tukšā vieta ar uzvārdu Vējonis, no kura "elite" nekādus sev nepatīkamus pārsteigumus negaida.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 20:40

Pievienot savu viedokli

    Lai pievienotu viedokli ⎯

    vai