IR

Jurašs iestājas Bordāna partijā un nosauc Rīgas domi par lielāko korupcijas perēkli Latvijā 74

Bijusī KNAB amatpersona arī paziņoja, ka valstī pie varas esošajām partijām nav vēlēšanās apkarot korupciju, tāpēc viņam ir grūti noraudzīties uz drūmo korupcijas stāvokli valstī.
Let_17992581-media_large
Bijušais KNAB darbinieks Juris Jurašs. Foto: Edijs Pālens, LETA.
11.janvāris 2017 14:13

Lielākais korupcijas perēklis Latvijā ir Nila Ušakova (S) vadītā Rīgas dome, trešdien preses konferencē pauda bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs, vienlaikus paziņot, ka nolēmis iestāties bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītajā Jaunajā konservatīvajā partijā (JKP) un kandidēt Rīgas domes vēlēšanās, ziņo aģentūra LETA.

Pēc Juraša teiktā, korupcija ir iesakņojusies visos līmeņos un īpaši tas redzams Rīgas domē, kuras vadītājs augstprātīgi noliedzot problēmas esamību.

Bijusī KNAB amatpersona arī paziņoja, ka valstī pie varas esošajām partijām nav vēlēšanās apkarot korupciju, tāpēc viņam ir grūti noraudzīties uz drūmo korupcijas stāvokli valstī.

Ņemot vērā minētos apsvērumus, Jurašs nolēmis iestāties bijušā tieslietu ministra Bordāna vadītajā JKP un kandidēt vasarā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā. Jurašs arī aicināšot citus bijušos KNAB darbiniekus sekot viņa pēdās — iestāties Bordāna partijā.

Kā ziņots, Jurašs iepriekš sacīja, ka preses konferenci sasaucis, "ņemot vērā krīzes situāciju korupcijas apkarošanā un politiķu attieksmē pret korupciju". LETA jau vēstīja, ka KNAB tika veikta reorganizācija un ar KNAB nu jau bijušā priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem izvirzītajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

Starp minētajiem četriem darbiniekiem, ar kuriem dienesta tiesiskās attiecības tiek izbeigtas, ir Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs, viņa vietnieks Mārtiņš Lode, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore. Rīkojumu, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības, saņēmusi arī kāda Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste.

Jurašs pēc atbrīvošanas no amata veltījis kritiku ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kurš esot nostājies pret vairākām personām, kuras mēģinājušas cīnīties ar korupciju.

Jurašs arī pērn žurnālā "Ir" apgalvoja, ka viņam piedāvāts kukulis, lai bijušā VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) vadītāja Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, taču nekāda rīcība no toreizējā priekšnieka Streļčenoka neesot sekojusi.

Saistībā ar žurnālā publicēto informāciju ir sākts kriminālprocess par Juraša rīcību, izpaužot šo informāciju publiski. Kriminālprocesu izmeklē Drošības policija, kura nekādus komentārus nesniedz, taču Jurašs aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka viņam aizdomās turētā statuss šobrīd nav noteikts, taču piemērots statuss — ersona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Ieteikt šo rakstu? Jā(2)

Populārākie viedokļi

Plus_opiniontraductrice Bordāna partija var kļūt par reālu alternatīvu, jo īpaši tagad, kad kritiski domājošajam vēlētājam praktiski nav izvēles, par ko balsot. Katrā ziņā man kā Vienotības vēlētājai šobrīd ir ļoti grūti piespiest sevi vēlreiz atdot savu balsi partijai, kas diemžēl neko nedara, lai labotu savas fatālās kļūdas.

Bordānu pazīstu personīgi un zinu, ka viņš ir "goda vīrs". Diemžēl, neko lielu nezinu par pašu partiju. Uz iepriekšējām vēlēšanām partija bija pārāk zaļa un sasteigta, pa šo laiku neko daudz sevi nav apliecinājusi. Rīgas pašvaldības vēlēšanas varētu būt laba sākuma platforma. Katrā ziņā es sekošu Bordāna aktivitātēm.
 +16  Radius_box_plus Radius_box_minus 4 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 15:46
DD1 dzeris49
"Esošie bērni" paši absolūti nevēlas mazgāties ... vajadzētu mainīt sistēmu kaut vai uz jaukto, kā Lietuvā, lai varētu atsijā godīgus cilvēkus, kas ir katrā partijā"

Tā ir vienīgā izeja no šī strupceļa ar netīrīgajiem bērniem,- jāmaina vēlēšanu sistēma uz jaukto. Esošās partijas ir sasmērējušās, jaunas nav kam veidot,- cilvēki neiet partijās tās pašas netīrības dēļ, Bordāna partijai diezin vai ļaus uzņemt apgriezienus. Tikai, kas būs tas, kas rosinās vēlēšanu sistēmas maiņu? Ja Levits būtu bijis prezidents, tad iespējams...
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  12.janvāris 2017 17:09
dzeris49 RD ir korupcijas perēklis, šaubu nav, bet korupcija, valsts nozagšana plaukst un zied visā Latvijā, mums ir totāli korumpēta VP, un valsts pamazām pārvēršas vēl ne par "failed state", bet, par t.s. "vājo valsti", kur visas valsts funkcijas sāk pārņemt korumpētas interešu grupas, kas spēj ietekmēt gan valdību, gan Saeimu, gan tiesu sistēmu, gan t.s. "ceturto varu", un visu nosaka taisni šīs grupas, kurām paklauts arī parlaments, nevis tauta, kas to parlamentu ievēl.

Izskatās jau, ka būs par to Bordāna partiju jābalso, jo visas partijas ir totāli apkakājušās, un par tām balsot roka neceļās.

Kaut, saprotams, nekāda garantija, ka šī būs savādāka, šeit, biedri ir Latvija, un, ja arī būs, vai to pārējās partijas draudz\īgi nenoknābās.
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus 19 ATBILDES  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 14:38

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →