IR

KNAB sācis izvērtēt GKR saņemtos ziedojumus no Rīgas remontdarbos iesaistītu uzņēmumu pārstāvjiem 5

Pārbaude sākta pēc Rīgas domes "Vienotības" frakcijas priekšsēdētājas Sarmītes Ēlertes iesnieguma
Let_14730433-media_large
Remontdarbi Krišjāņa Barona ielā. Foto: Edijs Pālēns, LETA
30.septembris 2016 13:58

Pamatojoties uz Rīgas domes "Vienotības" frakcijas priekšsēdētājas Sarmītes Ēlertes iesniegumā minētajiem faktiem, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) saņemtajiem ziedojumiem no Rīgas remontdarbos iesaistītiem uzņēmumiem, aģentūrai LETA apliecinājis KNAB.

Ēlerte bija nosūtījusi vēstuli KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam, kurā aicina izvērtēt iespējamo Rīgas domes amatpersonu interešu konfliktu un paaugstinātos korupcijas riskus. Viņa atsaucas uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par ziedojumiem Rīgas domes priekšsēdētaja vietnieka Andra Amerika vadītajai partijai GKR no uzņēmuma pārstāvjiem, kas iesaistīti Rīgas pilsētas ielu remontdarbos.

"Vienotības" deputāti norāda, ka publiski pieejamā informācija liecina, ka GKR ziedotāja Darja Mamedova ir amatpersona AS "Rīgas sanitārā transporta autobāze" un SIA "CP Construction", kuras dalībnieku vidū ir arī AS "Ceļu pārvalde". "Ceļu pārvalde" ir ieguvusi tiesības un veic Rīgas pilsētas ielu būvniecību un remontdarbus.

Kā norāda Ēlerte, ņemot vērā Rīgas slikto pārvaldību un finanšu plūsmu necaurskatāmību, publiskajā telpā paustā informācija par iespējamajiem Amerika vadītās partijas ieguvumiem no pārraktās Rīgas izklausās ticama un ir jāpārbauda.

"Vienotības" deputāti norāda, ka pagājušā gada nogalē GKR saņēma 18 000 eiro ziedojumu no Mihaila Uļmana, kurš ir "Mono" holdinga lielākais īpašnieks un viens no lielākajiem privāto zemju īpašniekiem Latvijā. 2012.gadā "Mono" grupas dalībnieku rokās nonāca viena no lielākajām Latvijas ceļu būves kompānijām AS "A.C.B.", kura patlaban remontē Brīvības ielu.

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(1)

Populārākie viedokļi

andrejs par līdzīgiem sūdiem no neatbilstoši augstā amata EM nācās aiziet Jurim Pūcem. Ceru, ka šoreiz arī sekos atbilstošas konsekvences.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.oktobris 2016 16:09
Plus_opinionEbenemezers man liekas ka nav taadas pašvaldiibas kur taa nenotiek , visplašaakajaa meerogaa tas tika dariits ventspilii , kuraa visas izbruģeetaas vietas kaa trotuaari ,taa plašie autostaavlaukumi , bruģeeti ar smagajos noziegumos apsuudzeetaa Ventspils mēŗja privāto bruģa fabrikas bruģi , un veel par ieveerojami daargaakiem materiaaliem , kaa netaalu esošajos Talsos , kautkaadas probleemas ar bruģi bija arii Liepājas apriņķa Sieksaates piena muzeumā , taa ir pastaaviiga prakse , dažviet caur privaatu uzņeemumu guust peļņu , citur tas ir pa 20 % citur atkal es tev tu man , lai mums labi dzīvojās!
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  1.oktobris 2016 08:49

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →