IR

Vadošie Latvijas politiķi savus bērnus nav gatavi mudināt atgriezties Latvijā 83

Latvijas Institūts sācis sociālu kustību "#GribuTeviAtpakaļ", aicinot Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu uzrunāt emigrējušos tuviniekus un draugus

Video sērija

Gribu_tevi-media_large
Datorattēls no Latvijas Institūta mājaslapas.
22.jūlijs 2016 08:39

Vadoši Latvijas politiķi, kuru bērni dzīvo ārzemēs, negrasās viņus mudināt atgriezties Latvijā, raksta laikraksts "Diena".

Premjera Māra Kučinska (ZZS) vecākais dēls Gints Kučinskis ir jaunais zinātnieks, kurš specializējies fundamentālajā fizikā un tagad strādā Vācijā. Uz vaicāto, vai premjers plāno uzrunāt savu atvasi, viņš atzina, ka gluži pretēji - ir atbalstījis dēla nodomu līgumu pagarināt un palikt Vācijā. Ne tikai fiziķiem, bet arī jaunajiem biologiem un ķīmiķiem Latvijā esot grūtības tikt pie vietējiem zinātniskajiem projektiem, "un mēs jau esam pazaudējuši daudzus jaunos zinātniekus", teicis valdības vadītājs.

Premjers izteicies, ka atgriešanās Latvijā mudināšanas akcijai piemērotāka būtu nākamā gada otrā puse, jo tad jau kaut ko varēs sākt piedāvāt tiem, kas gribēs atgriezties. Ja viss notikšot pēc plāna un nebūšot nekādu ārējo satricinājumu, tad nākamajā gadā varētu sagaidīt būvniecības apjoma pieaugumu un vairākas citas ekonomiskās aktivitātes. "Tagad ir liels risks, ka tie, kuri atgriežas, var arī vilties, jo ir piedāvājums tikai augsta līmeņa speciālistiem," sacījis Kučinskis, uzsverot, ka labi atalgots darbs un stabilitāte valstī ir būtiski priekšnoteikumi, lai cilvēki vēlētos braukt atpakaļ.

Jau kopš 16 gadu vecuma Lielbritānijā dzīvo arī Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa meita Sintija, kura tur mācījās un nodibināja ģimeni, raksta LETA. Politiķis nemaz neizjūtot, ka meita nedzīvo Latvijā, jo ik pa laikam viņa atbraucot uz Latviju vai Brigmanis dodoties pie meitas. Taču, lai kādu aicinātu atgriezties mājās, nevarot tikai sacīt: "Nāc, lūdzu, atpakaļ, jo tu esi latvietis." Brigmanis piekritis, ka emocionāli aicinājumi ir skaisti un patriotiski, bet tiem cilvēkiem ar to esot par maz. Viņi vēloties, lai te būtu labs darbs, bērnudārzs, skola, internets, labi ceļi un arī attieksme, pie kādas citā zemē ir pierasts, uzskaitījis Brigmanis.

Ilgu laiku ārpus Latvijas ir strādājis "Vienotības" priekšsēdētājs, bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs. Ārzemēs uzauga viņa meitas Alise un Anete, kuras tagad dzīvo Austrijā un Lielbritānijā, bet dēls Andris studē doktorantūrā. Meitas strādājot lielās kompānijās, kurām nav filiāļu Latvijā. Piebalgs uzteica akciju "Gribu tevi atpakaļ", jo tā mudināšot politiķus veikt reformas un pasākumus, lai radītu iespējas cilvēkiem atgriezties, - galvenais priekšnoteikums, viņaprāt, ir labi atalgots darbs. Citādi Latvija ir konkurētspējiga valsts ar savu vidi, drošību, ģeogrāfisko atrašanās vietu.

Latvijas Institūts (LI) ir sācis sociālu kustību "#GribuTeviAtpakaļ", aicinot Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu uzrunāt emigrējušos tuviniekus un draugus. LI direktore Aiva Rozenberga sacīja, ka Latvijas cilvēki ir saistīti vienotā sociālā asinsritē un šajos nemierīgajos laikos mums vienam par otru, par savējiem, ir jārūpējas.

"Ir pienācis laiks skaidri pateikt, ka gribam redzēt mūsu tautiešus atgriežamies Latvijā - tad, kad viņi tam būs gatavi. Pagaidām - kaut vai tikai uz vasaras brīvdienām, Dziesmusvētkiem vai Latvijas simtgades svinībām," viņa izteicās, paužot cerību, ka šī iniciatīva taps par sociālu kustību, iekustinot lielākus procesus sabiedrībā un mudinās mūs visus soli pa solim veidot tādu Latviju, kādā mums pašiem patiktu dzīvot un kurā aizbraucēji gribētu atgriezties.

Kustībā "#GribuTeviAtpakaļ" aicināts iesaistīties katrs interesents personīgi, LI tikai piedāvā rīkus un kanālus vēstījuma izplatīšanai.

Ja iedzīvotāji vēlas tai pievienoties, LI aicina sekot informācijai institūta sociālās vietnes "Facebook" kontā "Kaut kas mīļš no Latvijas" un mājaslapā "li.lv" vai sūtot savus personīgos video, audio vai tekstuālos vēstījumus tuvajiem cilvēkiem, pievienojot tēmturi "#GribuTeviAtpakaļ".

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

Plus_opiniontraductrice Ļoti negribas vilkt paralēles, bet arī rašas valdošo aprindu atvases nevēlas dzīvot savu tēvu izveidotajā valstībā.

par ko liecina tas, ka pie varas jau no pašiem pirmsākumiem stāvošie atļaujas paziņot, ka "šogad aicināt vēl ir par agru, moška nākamgad"? Baidos, ka ne jau to, ka nākamgad viss kā ar burvju nūjiņas mājienu atrisināsies un iestāsies ilgi gaidītā laime.
 +9  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  22.jūlijs 2016 11:55
Plus_opinioneiserts Pievienojos viedoklim, ka vadošie politiķi labāk par visiem zin', kādu Latviju ceļ tās bērniem.
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus 12 ATBILDES  ATBILDĒT  22.jūlijs 2016 09:39
serioussam909 Kučinskis ar Brigmani cītīgi atbalsta Lembergu. Vienu no galvenajiem iemesliem kāpēc daudzi negrib atgriezties.
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus 5 ATBILDES  ATBILDĒT  22.jūlijs 2016 13:28

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →