IR

Ķuzis uzdod veikt dienesta pārbaudi par pazudušo cigarešu ražošanas iekārtu (papild.) 9

Ģenerālprokurors: Jāvērtē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes nepienācīgā darba kvalitāte
11.maijs 2016 15:55

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis uzdevis veikt dienesta pārbaudi par gadījumu, kad kādā lietā pazudusi cigarešu ražošanas iekārta, ziņo LETA.

Lai atsevišķi izvērtētu, vai kriminālprocesā iesaistīto Rīgas reģiona pārvaldes darbinieku un viņu tiešo priekšnieku darbības, pārņemot lietas materiālus no Valsts ieņēmuma dienesta (VID) un sākot izmeklēšanu, bija veiktas pienācīgi un atbilstoši likumam, Ķuzis VP Iekšējās kontroles birojam ir uzdevis veikt dienesta pārbaudi, informēja VP.

Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes lietvedībā esošo kriminālprocesu, kuru pārņemot no VID Muitas policijas, tika konstatēta cigarešu ražošanas iekārtas pazušana, Ķuzis noraida izteiktos pārmetumus par Rīgas reģiona policijas amatpersonu bezdarbību procesa pārņemšanas brīdī.

"Sākot administratīvo lietvedību konkrētajā lietā, VID darbinieki procesuāli izņēma konkrētās ražošanas iekārtas, taču atstāja tās glabāšanā tā paša uzņēmuma, kurā atradās konkrētās iekārtas, pārstāvim. Pēc tam vairāk nekā nedēļu, līdz VID izbeidza lietu un materiālus pārsūtīja VP, minētās iekārtas netika uzraudzītas un saistībā ar tām nekādas procesuālas darbības no VID puses netika veiktas," norāda Ķuzis.

Turklāt VP līdz pat lietas materiālu saņemšanas dienai no VID Muitas policijas nebija saņēmusi nekādu informāciju par konkrēto lietu un tajā veiktajām darbībām, kas ir normāla un nepieciešama prakse sadarbībā starp tiesībsargājošajām iestādēm, uzsver Ķuzis.

Līdz ar to pašlaik nav nekāda pamata apgalvot, ka iekārtas pazudušas tikai pēc lietas materiālu pārsūtīšanas Valsts policijai - iekārtu pazušanas apstākļi tiek izmeklēti atsevišķā kriminālprocesā. Pārmetumi par apzinātu lietas vilcināšanu vai bezdarbību pašlaik nav pamatoti.

Jau ziņots, ka šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers kritizēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldi, kur tiek novilcināta krimināllietu izmeklēšana, tāpēc būtu jāvērtē šīs struktūras vadītāju atbildība.

Kalnmeiers kā piemērus minēja divas lietas. Runājot par gadījumu, kad, izmeklējot pārkāpumus cigarešu ražotnē, neskaidros apstākļos pazuda cigarešu ražošanas līnija, Kalnmeiers vērtēja, ka pārkāpumi ir saskatāmi gan Muitas policijas, gan Valsts policijas darbā - no muitas puses bijusi vērojama neprofesionāla rīcība, bet no policijas puses - bezdarbība. Jautājums kopumā neesot pienācīgi ātri risināts un dažādas izmeklēšanas darbības tikušas novilcinātas, līdz ar ko brīdī, kad ieradās policija, ražošanas iekārtu vairs nebija.

Mehānisms, kā notika aizvešana, un aizvedēji esot skaidri, procesā bijuši iesaistīti cigarešu ražotājs un iekārtu īpašnieki, taču sīkākas detaļas ģenerālprokurors izmeklēšanas interesēs neatklāja, ziņo LETA.

Par nolaidību minētās lietas izmeklēšanā ticis sākts kriminālprocess, kuru izbeidza, bet vēlāk ar prokurora lēmumu atjaunoja un pašlaik tas joprojām ir izmeklēšanā.

Kā otru lietu, kurā vērojama kavēšanās, Kalnmeiers nosauca "Rīgas satiksmes" "nanoūdens lietu", kuras izmeklēšanā arī bijusi vērojama kavēšanās, tāpēc tā no Rīgas policijas nodota Ekonomikas policijai. Līdzīga nolaidība esot vērojama arī vairāku citu lietu izmeklēšanā.

Kalnmeiera vērtējumā, šādos apstākļos ir pamats vērtēt Rīgas policijas vadību, "kas notiek jeb, pareizāk sakot, nenotiek šajā iestādē", jo esot vairākas lietas, kurās redzama procesu novilcināšana. Kalnmeiers uzsvēra, ka par lietām atbildīgi ir izmeklētāju tiešie priekšniekiem, nevis no uzraugošie prokurori.

Ģenerālprokurors mudināja, ka Valsts policijas vadībai būtu jāpievērš uzmanību norisēm šajā policijas iestādē un jāvērtē, piemēram, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas vadītāja Andreja Sozinova atbildība.

Tāpat ģenerālprokurors vērsa uzmanību uz to, ka šā gada sākumā ir aizdomīgi samazinājušies noziedzības rādītāji Kurzemē, kas liek domāt, ka tur varētu nebūt reģistrēti visi notikušie noziedzīgie nodarījumi.

Kalnmeiers ar zināmu skepsi teica, ka gads noziedzības apkarošanas jomā esot iesācies ļoti pozitīvi - Latvijā kopumā četros mēnešos fiksēto noziegumu skaits ir samazinājies par 2,67%, bet Kurzemē - pat par 17,4%.

Varētu domāt, ka cilvēki ir kļuvuši apzinīgāki, taču Kalnmeiers to apšaubīja, apgalvojot, ka Kurzemē ir visvājāk nokomplektētā policija ar vislielāko darbinieku trūkumu, līdz ar to daudzi noziegumi varētu nebūt reģistrēti vai ir ticis atteikts rosināt lietas. Viņš nesaskata objektīvu pamatu, lai Kurzemē tik būtiski būtu samazinājusies noziedzība.

Ģenerālprokurors uzsvēra, ka ir vairāk jākontrolē policijas lēmumi, ar kuriem tiek atteikta kriminālprocesu ierosināšana.

(papildināta no sākuma)

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

lno Ministrs nav jāvērtē?:) Mums ir bijis tikai viens čekists Bojārs, viens marsietis Repše, tagad tikai viens klauns Kaimiņš? Vai tad "cēloņsakarībās rakstošajiem un domājošiem" vēl nav skaidrs, ka visa valsts pārvalde ir īsts cirks, kurā klauni spēlē galvenās lomas? Pie MK kabineta izdemolē izstādi un pol..., atvainojos milicija nekā nav zinājusi, Jelgavā piekauj skolnieci, vainīgās netiek sodītas, toties šodien portālā jau 2 raksti par Stambulas konvenciju....
P.S. Ministrs joprojām nav atvainojies Ukraiņu kongresa līderim par aizturēšanu?:)
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus 6 ATBILDES  ATBILDĒT  11.maijs 2016 09:31
Plus_opinionEbenemezers ja iet runa par Riigas satiksmi , tad jau sen nokaveeta kratiišana domes kabinetos un spicaa gala dziives vietaas , atrastos netikai nano , atrastos arii mercedesi...šis buus tikai ķeksiitis ģeneraalprokurora CV.
Ja par smeeķu ražotni ,, tur noteikti nopietns piķis nostraadaaja , citaadi nemeedz buut , priekšniekiem raajiens un miers mūŗjos
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.maijs 2016 09:08
Plus_opinionSkaisle CIK SIRSNĪGI !
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.maijs 2016 16:01

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →