IR

Simbolisks sākums 0

Pirmo reizi Venēcijas arhitektūras un mākslas biennāles vēsturē trīs Baltijas valstis piedalīsies ar vienotu ekspozīciju, kas pētīs reģionam nozīmīgus infrastruktūras projektus un to mijiedarbību ar pilsētvidi un ainavu
Kuratori_andrejs-strokins-media_large
Baltijas projekta komanda. No kreisās: Dagnija Smilga, Niklāvs Paegle, Laila Zariņa, Jurga Daubaraite, Jons Žukausks, Ona Lozuraitīte, Kārlis Bērziņš, Johans Tali, Petrs Išora.
Foto — Andrejs Strokins
Evelīna Ozola, arhitekte un urbāniste 20.aprīlis 2016 14:36

Pirms diviem gadiem vasarā grupa jaunu Latvijas arhitektu, apmeklējot Venēcijas arhitektūras biennāli, aizrāvās ar ideju par vienotu Baltijas paviljonu kādā no nākamajām izstādēm. «Kopēja ekspozīcija ne tikai veidotu pamatu jaunam procesam, kādā tā tiek organizēta, bet arī būtu kā simbolisks sākums saliedētākai un ilgtspējīgākai domu apmaiņai visā reģionā,» viņi toreiz rakstīja. Pēc nepilniem diviem gadiem ambiciozā iecere ir materializējusies pirmajā Baltijas paviljonā, deviņu kuratoru komandai gūstot uzvaru vispirms Lietuvas, tad Latvijas un visbeidzot Igaunijas rīkotajā konkursā par nacionālo ekspozīciju izveidi. 

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā