IR

Zupā tārpi?! 4

Aizdomīgi mantojumi un lieli skaidras naudas uzkrājumi, ko nesen gaismā cēla mediji, satricināja Valsts ieņēmumu dienesta reputāciju. Ir nolēma noskaidrot, vai līdzīgas dīvainības neslēpj arī to policistu deklarācijas, kuri valstī izmeklē ekonomiskos noziegumus. Pārbaudot aptuveni 1600 deklarāciju, izpētījām - ievērojamas summas zeķē turējusi sestā daļa šo izmeklētāju, bet daļa ir pamanījusies liesajā valsts maizē tikt pie īpašumiem. Atklājās arī 100 tūkstošu eiro liels mantojums un dāsni tuvinieku «pabalsti»
Ir_13-310_tarpi-media_large
Ilustrācija — Krišs Salmanis
Indra Sprance 30.marts 2016 11:54

Uzņēmējs Aivars Millers ir 2014. gada Latvijas lepnums - mecenāts, kas vairāk nekā desmit gadus nesavtīgi atbalstījis dzimtās puses Skrīveru vidusskolu un sociālās aprūpes centru. Viņš darbojas kravu biznesā, ir Liepājas ostas uzņēma DG Termināls līdzīpašnieks. Mediju uzmanības lokā nonāca 2007. gadā, kad sagāja ragos ar tolaik vēl Vladimira Vaškeviča pārraudzītajām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienībām. VID toreiz konfiscēja kāda vācu uzņēmuma degvielas kravu, pārmetot DG Termināls krāpšanos ar nodokļiem, bet «pēc trīs ar pusi gadiem paziņoja, ka lieta pret mani un uzņēmumu ir izbeigta», stāsta Millers.

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Plus_opinionEbenemezers es jau gadus 10 atpakaļ noraadiiju , ka deklareetaas paraadsaistiibas skaidraas naudas uzkraajumi , ir turpmaakajaa darba laikaa ievaaktie kukuļi , vai mellaas pateiciibas naudas , kuras veelaak tiek legalizeetas kaa paraada atguušana , lai no šaadas situaacijas izvairiitos , deklarantam deklareejot aizdevumu deklaraacijaa buutu jaanoraada paraadnieks , kuram summas aizdotas , savukaart pretim jaabuut paraadnieka deklaraacijai , kuraa noraadiitaa aizņeemuma summa ir reaali bankas reeķinaa , citaadi šiis deklaraacijas neko korupcijas apkarošanaa nedod , katram deputaatam paraada saistiibas liidz jumtam , skaidras naudas uzkraajumi pilna pagulte , kautgan patiesiiba pliks kaa bazniicas žurka , bet amata pienaakumus veicot atguust mantu pilniibaa,
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  31.marts 2016 10:00
ilona_jepsena Bet vai tas nav absurds, ka policistiem ir tādas algas? Raksta autori paši atzīmē, ka par tādām algām grūti uzturēt ģimeni. Es negribu un neaizstāvu kukuļu izspiedējus, bet kopējai situācijas izpratnei algu publicēšana palīdz!
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  31.marts 2016 15:48

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā