IR

Vācijā būs stingrāki likumi prostitūtām un bordeļu īpašniekiem 0

Jaunais likumprojekts stingrāk reglamentē seksa industriju un bordeļu īpašniekus, prostitūtām būs jāreģistrējas
Prostituta_afp-media_large
Kāda prostitūta Nicā. Foto: AFP/LETA
24.marts 2016 08:37

Vācijas valdība nolēmusi padarīt stingrākas prasības pret seksa industriju un prostitūtām. Trešdien valdība apstiprināja likumprojektu, kas liek prostitūtām reģistrēties, ziņo Dw.de.

Ja šis likums tiks pieņemts, 21 gadu vecumu sasniegušām prostitūtām no 2017.gada jūlija būs obligāti jāreģistrējas. Šāda "darba apliecība" tiks izdota uz trim gadiem. Savukārt no 2018.gada jaunu seksa "darbinieču" reģistrācijas apliecība būs derīga divus gadus.

Noteikumi pret gados jaunām prostitūtam ir stingrāki - tām sievietēm, kas ir vecumā no 18 līdz 21 gadam, būs jāreģistrējas katru gadu.

Likumprojekts paredz, ka visiem seksa industrijā iesaistītajiem reizi gadā būs obligāta konsultācija medicīnas iestādē. Ja nebūs reģistrācijas, paredzēts sods 1000 eiro.

Bez tam tiem, kuri vēlas atvērt bordeli, būs jāsaņem licence un jāiztur īpaša pārbaude "par uzticamību". Šādi soļi tiek sperti, lai palielinātu prostitūtu drošību un vērstos pret cilvēktirdzniecību.

Pirms varas iestādes izsniegs atļauju atvērt prieka namu, uzņēmējam būs jāiesniedz turpmākās darbības plāns un darbības apraksts. Šādi noteikumi paredzēti, lai īpašnieks nevarētu ekspluatēt savas darbinieces. Vācijā jau ir iestādes, kur klienti maksā speciālu ieejas maksu, tā neapmaksājot vis atsevišķu pakalpojumu, bet noteiktu laika periodu, ko pavada iestādē. Šis likumprojekts vēršas arī pret šādiem tarifiem, kā arī pret grupveida izvarošanām prieka mājās, raksta vācu avīze "Bild".

Jaunais likumprojekts paredz arī to, ka prostitūtu klientiem noteikti būs jālieto prezervatīvi. Šā noteikuma pārkāpējiem draud sods līdz 50 tūkstošiem eiro. Arī prieka māju īpašnieki nevarēs vairs reklamēt seksu bez aizsardzības.

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Pievienot viedokli →