IR

“Sony” balvu iegūst Īslīces fotogrāfs Paļulis 0

Nosaukti visi 60 nacionālo balvu saņēmēji 2016. gada "Sony" Pasaules fotogrāfijas balvas konkursā
1
1.vietas ieguvēja Jāņa Paļula darbs "Sony Pasaules fotogrāfijas balva 2016". Publicitātes foto
15.marts 2016 11:35

Latviešu fotogrāfs Jānis Paļulis no Īslīces uzvarējis prestižās "Sony" Pasaules fotogrāfijas balvas (Sony World Photography Award) 2016. gada Latvijas nacionālajā konkursā, informē organizatori.

Viņa fotogrāfija „Savilkonis" izvēlēta kā labākā no latviešu fotogrāfu darbiem, kas tika iesniegti pasaulē lielākā fotokonkursa desmit kategorijās.

Bauskas novadā dzīvojošais fotogrāfs un uzņēmējs balvā iegūst fotokameru "Sony ILCE-7M2K", un viņa fotogrāfija no 22. aprīļa līdz 8. maijam tiks izstādīta konkursa izstādē "Somerset House" Londonā. Tāpat Paļula darbs tiks publicēts konkursa gadagrāmatā.

Izstādē varēs apskatīt ne tikai uzvarētāju, bet arī visu finālistu fotogrāfijas profesionālās, atvērtās un jauniešu konkursa kategorijās, kā arī pirmā tik liela mēroga mākslas fotogrāfu dueta "RongRong & inri" (Ķīna/Japāna) Eiropas ekspozīciju - šie mākslinieki saņems balvu par nozīmīgu ieguldījumu fotogrāfijā.

Jānis Paļulis ar fotografēšanu nodarbojas sešus gadus, lielākoties strādājot ar macro, dabas, ainavu, kāzu un mākslas foto.

Atzinību guvušais attēls uzņemts Bauskas pusē pagājušā gada maijā, iemūžinot mirkli pirms negaisa - draudīgus lietus mākoņus virs saules apspīdēta, ziedoša rapšu lauka. Par uzvaru viņš saka: „Esmu patīkami pārsteigts un ļoti priecīgs. Man ir tikai 22 gadi, tāpēc saņemt atzinību tik prestižā konkursā ir liels pagodinājums un motivācija izkopt prasmes, lai tiektos uz izcilību."

No Latvijas māksliniekiem šajā konkursā 2. vietu saņēma fotogrāfs Kārlis Volkovskis, trešo vietu - Marija Rukina.

Otrdien "Sony" Pasaules gada balvas ietvaros izziņoti visu 60 nacionālo balvu saņēmēji - no katras valsts izvēlēts vislabākā fotoattēla autors. Konkursā var piedalīties dažādu prasmju līmeņa fotogrāfi. Lai aplūkotu visus atzinību guvušos attēlus, apmeklējiet vietni šeit.

 


Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Pievienot viedokli →