IR

Bīstamais Boriss 4

Austrumeiropieši ir viens no britu referenduma cēloņiem, un mēs jutīsim tā sekas
Pauls Raudseps 24.februāris 2016 11:08

Boriss Jeļcins pirms 25 gadiem sagrāva Padomju Savienību, lai nostumtu malā PSRS vadītāju Mihailu Gorbačovu un pats kā Krievijas prezidents ieņemtu viņa vietu Kremlī. Latvija par to varēja tikai priecāties.

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Plus_opinionSkaisle Raudseps cep grēkāžus vienu pēc otra apbrīnojamā vieglumā un bezatbildībā.
Tagad Putinam pievienojies jauns grēkāzis - Londonas Boriss.

Nespēju atcerēties , kurā vietā, ko esmu lasīju, bet lasīju tādu rakstu, ka Lielbritānijā imigranti - īpaši no Austrumeiropas ir tie, kuri nodrošina britu tautsaimniecības dzīvotspēju. Nodrošina to, ka britu jauneklis 5 - 10 un vēl vairāk gadu pēc studijām nespēj atrast darbu, bet spēj dzīvot pilnvērtīgu dzīvi no pabalstiem vien. Tur bija konkrēti skaitļi - cik miljardos ir peļņa - imigrantu sarūpētā un cik miljonus nomaksā pabalstos.

Cits brits - mans visumīļais Čērčils ir sacījis, ka kritika ir jāņem vērā, ka kritika ir pirmie signāli par nopietnām prblēmām. Jo ilgāk ignorē kritiku, jo vairāk samilzt problēmas.

ES pamatproblēma ir tā, ka tās inistitutionālā sistēma bija radīta pāris valstu savienībai, bet tagad šai savienībā ir jau pārdesmit valstis. Birokrātiskā sistēma ir kļuvusi mazspējīga, regresīva un būtībā notiek tas pats ,kas Latvijā - Briseles ierēdņu privilēģijas tiek paceltas nebijušos augstumos, vienlaicīgi - atdeve un atbildība tiek samazināta līdz minimumam.

Tāpēc ir tā, ka ES vada absolūts nulle Junkers, savienības robežas ir vaļā, muslumaņi nekontrolēti brūk iekšā - sekas tam nav paredzamas.

Briti - kā viena no senākajām demokrātijas nācijām - ir pirmā, kura iedrošinās , kura vēl spēj pateitk - stop - mēs šajā neprātā nepiedalamies.

Esmu pārliecināta, ka saprāts uzvarēs un ka briti no ES izstāsies un šī savienība sabruks. Neesmu nekur ne lasījusi, ne dzirdējusi, ka tiktu gatavotas strukturālas ES reformas, vien tukši paziņojumi, kādos "atklausījos" savā jaunībā , kad notika agonisks PSRS sabrukums.

Žēl, ka mūsu žurnālistika ir tik zemā līmenī, ka nespēj kaut jel kaut cik objektīvi aprakstīt visiem redzamo.

Tā vien jau ir diagnoze mums visiem - objektīvas informācijas vietā, pātaga, ka jūs sūda latvieši esat vainīgi ne tikai par holokaustu, par karu Sīrijā, bet arī par vergošanu britiem, lūk, jūsu dēļ sabruks šī impērija.

Jā par to skumji. Bet ne pārsteidzoši.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  26.februāris 2016 07:37
Ciniķis "Tātad britu referendums ir par mums. Par nepatiku pret tiem, kuri no Latvijas un citām valstīm ir jau aizbraukuši uz Lielbritāniju, un par bailēm, ka varētu braukt vēl." - nu kā tad IR un Raudseps iztiks bez klajas demagoģijas? Tas taču nav iespējams jau pēc definīcijas! Nabaga Raudseps taču "nesaprot", ka briti ir uztraukušies ne jau par latviešiem un ne jau par citiem austrumeiropiešiem, bet par muslimiem un nēģeriem, kuri nebeidzamā straumē laužas uz ES un Lielbritāniju un, kas ir pat būtiskāk, par to, ka Brisele un Junkers pārāk nekaunīgi sākuši komandēt ES valstis.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  25.februāris 2016 16:37
Plus_opinionSkaisle Iesaku tādu grāmatu - Jānis Einfeds Rīga.
Līdz 100.lpp. izlasīju un nospriedu - pārāk drūmi, pārāk ļauni, viss pietiek. Un tad sev pati par brīnumu - turpināju lasīt un sapratu - ļoti talantīgi un ļoti patiesi - laikam labākais - un es teiktu - literāri talantīgākais ,kas latviski uzrakstīts kopš neatkarības atgūšanas.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  26.februāris 2016 09:44

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā